Już jutro wielkie otwarcie IX Zlotu Motocyklowego im. Hubala
Po kilkuletniej przerwie impreza znów wróciła do Jasła. Jasielski Klub Motocyklowy „Brothers of the South” przygotował moc niezapomnianych wrażeń. Dzięki wsparciu burmistrza Andrzeja Czerneckiego, miłośnicy motocykli będą mogli nacieszyć oko...

Przerwa w zlotach motocyklistów była spowodowana brakiem wsparcia ze strony Urzędu Miasta poprzedniej kadencji. - Szukaliśmy wsparcia u burmistrz Kołaczyc oraz wójta Frysztaka, którzy rozumieli tę imprezę jako promocję miasta i byli chętni na współpracę z nami. Niestety, ówczesny burmistrz Jasła nie był przychylny tego typu zlotom motocyklowym – powiedział Artur Florczak, wiceprezydent klubu „Brothers of the South” Jasło. - Obecnie impreza jest objęta patronatem honorowym burmistrza Jasła, Andrzeja Czerneckiego – dodaje.
Klub ten ma na celu krzewienie bezpiecznej turystyki motocyklowej. Ludziom harleyowcy kojarzą się z bandziorami w ramoneskach robiący burdy. Działalność „Brothers of the South” nie ogranicza się jedynie do zlotów motocyklowych i dobrej jazdy. Wspierają Dom Dziecka w Wolicy organizując dzieciakom wycieczki do Łańcuta, kina. - Odwiedzamy również młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Jaśle. Ogromną radość dzieciom sprawiają przejażdżki na motocyklach – wyjaśnił Artur Florczak.
- Jasielski Klub Motocyklowy „Brothers of South” od kilku lat nas wspiera. Przyjeżdżają do dzieci spędzając z nimi czas przy ognisku. Mamy z nim bardzo serdeczny kontakt. To bardzo dobrzy ludzie, którzy chcą pomagać. Po raz pierwszy byłam zaskoczona, kiedy otrzymałam zaproszenie na zlot motocyklowy do Jasła. Dla mnie i dla dzieci była to wielka atrakcja. Zainteresowanie wśród najmłodszych jest ogromne. Każda ciekawostka na temat motocykli była dla nich na wagę złota – opowiada Renata Pięta, dyrektor Domu Dziecka w Wolicy.

Podczas imprezy odbędzie się licytacja rzeźb przekazanych przez artystę z Jasła i okolic Andrzeja Tarkę oraz Adama Rąpałę, a także haftowany obrazek Grażyny Jaśko. Dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację kolegi Roberta, który uległ poważnemu wypadkowi motocyklowemu na Słowacji. Dzięki dofinansowaniu jego leczenia ma szansę na powrót do normalności.
Podczas imprezy koncertować będą zespoły bluesowo-rockowe: Youdash”, „P.E.T.”, „Tequila”, „Blues Gang”, „Steel Velvet” (Piątek) oraz „Vermillion”, „Tug Boat”, „Guitar Force”, „Krusher” i „Hendon” (Sobota).
Dla wytrwałych na sobotę o godzinie 24.00 przygotowano specjalną niespodziankę, której nie zdradzają organizatorzy.
W piątek o 16.00 rusza impreza na terenie ośrodka sportowego „Rafinerii Jasło”. W sobotę o 12.00 motocykliści przejadą ulicami miasta do Rynku w Jaśle.
Ilona Czarnecka
ilona.czarnecka@jaslo4u.pl

