Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Już niedługo rozpocznie się budowa nowego PSZOK-u w Jaśle

19

Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) znajdujący się przy ul. Żniwnej będzie rozbudowany i zmodernizowany. Wartość prac budowlanych, które mają zakończyć się w przeciągu jednego roku, wynosi 6 mln 50 tys. zł. Miasto Jasło na realizację całego projektu, którego jednym z elementów jest rozbudowa PSZOK-u, wynosi blisko 9,3 mln zł - uzyskało 4,5 mln zł dofinansowania.

Zadanie obejmuje m.in.: budowę hali magazynowej, budowę dwóch ramp rozładunkowych (w tym jednej dla mieszkańców), przebudowę budynku administracyjno-socjalnego, budowę boksów na odpady, wyposażenie PSZOK-u w najazdową wagę samochodową o udźwigu do 10 ton, przebudowę i budowę istniejących dróg wewnętrznych oraz chodników, zakup kontenerów i pojemników, wykonanie niezbędnych instalacji, odwodnienie, oświetlenie terenu, a także ogrodzenie placu.

Stąd też w związku z planowaną inwestycją konieczne jest wstrzymanie działalności obecnego Punktu, wywiezienie wszystkich zebranych odpadów, uporządkowanie terenu i przygotowanie go do przekazania firmie wykonawczej. Punkt zostanie zamknięty od 2 sierpnia do czasu zakończenia robót. W razie dodatkowych pytań i wątpliwości w sprawie działalności PSZOK-u prosimy o kontakt pod nr tel. 13 44 86 380.

Zakończenie realizacji całego projektu planowane jest na koniec 2022 roku. „Rozbudowa i modernizacja Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Jaśle przy ul. Żniwnej” dofinansowana jest z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, oś priorytetowa II Ochrona Środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu, działanie 2.2. Gospodarka Odpadami Komunalnymi. Kwota - 9,3 mln zł (9 266 760 zł), dofinansowanie 4,5 mln zł (4 525 527,56 zł).

Urząd Miasta w Jaśle

Napisany dnia: 29.07.2021, 09:00
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Bartek
dnia 29.07.2021, 09:10
Ocena
komentarza:
19
Ile dostanę za zawiezienie posegregowanych odpadów do tego punktu lub o ile zostanie obniżona moja opłata miesięczna za odbiór odpadów jeżeli będę sam zawoził tam śmieci?
@ któś
dnia 29.07.2021, 09:14
Ocena
komentarza:
18
nic nie dostaniesz. Jak sam zawieziesz, nie będziesz musiał czekać do np. wywozu śmieci wielkogabarytowych. Również nie będziesz musiał zamawiać pojemnika na odpady budowlane, tylko sam je sobie wygodnie i kiedy chcesz wywieziesz w odpowiednie miejsce zamiast do lasu.
@ Janusz z Brzysk
dnia 29.07.2021, 09:26
Ocena
komentarza:
20
Jestem w pszoku jak patrzę na kwoty tzw inwestycji!
Już sie nie dziwię ze Tadek za wymalowanie lamperi olejną jasny orzech chce 100 zeta od metra na raz
On też chce żonie Q7 kupić
@ Ten
dnia 29.07.2021, 09:57
Ocena
komentarza:
2
[Komentarz nie na temat]
@ Iza
dnia 29.07.2021, 09:31
Ocena
komentarza:
2
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Maria
dnia 29.07.2021, 09:39
Ocena
komentarza:
3
[Komentarz nie na temat]
@ Ewa
dnia 29.07.2021, 09:42
Ocena
komentarza:
-1
[Komentarz nie na temat]
@ disko
dnia 29.07.2021, 09:54
Ocena
komentarza:
16
A może by lepiej o spalarni pomyśleć...
@ astan
dnia 29.07.2021, 11:53
Ocena
komentarza:
8
O ile wzrośnie czynsz ?
@ do urzędu miasta w jasle
dnia 29.07.2021, 12:45
Ocena
komentarza:
7
Na jakim etapie znajdują się prace dot. budowy Spalarni?
@ urząd nie miasta jasła
dnia 29.07.2021, 16:31
Ocena
komentarza:
11
Na etapie układania kręgu z kamieni na palenisko i przetargu na dostawę zapałek
@ jozin
dnia 29.07.2021, 13:29
Ocena
komentarza:
3
[Komentarz nie na temat]
@ Zaraz
dnia 29.07.2021, 14:20
Ocena
komentarza:
7
Inny owszem segregujemy. Podjeżdża samochód do odbioru że śmietników i wszystko bach na jedną stertę. Przecież to bez sensu
@ Ale jaja
dnia 30.07.2021, 14:46
Ocena
komentarza:
0
Samochód ma wiele komór buahahaha
@ Tak
dnia 29.07.2021, 14:23
Ocena
komentarza:
8
Jestem w PSZOKu taka dziura po bublacg i jeszcze to .Ciekawe ile za śmieci będziemy płacić Przecież kasę trzeba wziąć
@ Ada
dnia 29.07.2021, 20:26
Ocena
komentarza:
5
Po co to główno składać lepiej pomyśleć o spalarni
Ale o czym mowa przecież um.to ...
@ Bronek
dnia 30.07.2021, 20:42
Ocena
komentarza:
2
Wznów wydadzą ogromne pieniądze na innych miastach jak Rzeszów czy Krosno mają spalarnie, a tu w Jaśle znów wydadzą ogromne pieniądze na składowisko!
@ Kult Kowida
dnia 29.07.2021, 22:59
Ocena
komentarza:
0
Wszystko spalić, zburzyć. Wybudować od nowa.
@ Barbara
dnia 29.07.2021, 23:03
Ocena
komentarza:
5
Niestety, ta modernizacja za koszmarne pieniądze w niczym nie usprawni życia mieszkańców..o przepraszam...z nowej rampy oddam śmieci, do nowego budynku się odmelduje i zasnę spokojnie wiedząc, że moje odpady są wieczorem dobrze doświetlone. Masakra, masakra po trzykroć masakra!!! B
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • W Szebniach powstała prywatna strzelnica

   

  Trzech pasjonatów strzelectwa, kupiło w Szebniach działkę położoną w szczerych polach, aby zorganizować strzelnicę plenerową. Pierwsze strzelanie, które przeprowadzono na niej wczoraj, stanowiło swoistego rodzaju zwieńczenie wielomiesięcznych wysiłków, jakie w jej powstanie włożyli właściciele obiektu. To jedyne tego typu miejsce na terenie powiatu jasielskiego.

 • Ekspertyza budowlana dotycząca budynku przy ul. Metzgera 10 może potrwać od 2 do 3 tygodni

  Obecnie trwa ekspertyza zlecona przez władze miasta Jasła, która ma dać odpowiedź na najważniejsze pytanie – czy mieszkańcy bloku przy ul. Metzgera 10 będą mogli bezpiecznie wrócić do swoich mieszkań. Przygotowuje ją grupa kilku ekspertów z Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie, która badania podzieliła na trzy etapy. Jak podaje jasielski magistrat, roboty budowlane mogą potrwać do 14 listopada br. 

 • Właściciel lokalu przy ul. Metzgera 10 został przesłuchany i postawiono mu zarzuty

  Śledczy przesłuchali właściciela lokalu i postawili mu zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy budowlanej. Mężczyzna nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

 • „Ryszard to pacjent, nie przestępca”. Manifest przed sądem w Krośnie

  Wczoraj w Sądzie Okręgowym w Krośnie odbyła się druga rozprawa przeciwko Ryszardowi, 69-letniemu mieszkańcowi powiatu jasielskiego. Mężczyzna został oskarżony o uprawę marihuany oraz uprawę i wytworzenie znacznej ilości środków odurzających. Pan Ryszard podkreśla, że jest pacjentem medycznym marihuany. Uprawiał ją, bo nie stać go na realizację recept i wizyty lekarskie.

 • Projekt rewitalizacji linii kolejowej nr 108 wkracza w kolejną fazę. Jasło z szansami na kolejne połączenia

   

  Trwa kolejny etap realizacji projektu rewitalizacji linii kolejowej nr 108 na odcinku od Gorlic do Jasła wraz z rewitalizację linii 110 i budową mającej je połączyć łącznicy. Projekt został głoszony przez samorząd województwa małopolskiego w ramach programu Kolej +. Obecnie opracowywane jest studium planistyczno – prognostyczne dla tego zadania. Głównym celem jego realizacji jest zwiększenie dostępności połączeń kolejowych, również dla mieszkańców Jasła i powiatu jasielskiego. Modernizacji ma zostać poddana także infrastruktura kolejowa, w tym przystanki i stacja Jasło.  

 • Prokuratura ustala, czy mogło dojść do katastrofy budowlanej

  W miniony czwartek w godzinach wieczornych mieszkańcy bloku przy ul. Metzgera 10 w Jaśle zostali ewakuowani z budynku, ze względu na wyburzenie filarów nośnych podtrzymujący strop, nad którym znajdują się mieszkania. W obawie przed zawaleniem się bloku zmuszeni byli go opuścić. Śledczy sprawdzają, czy w tym dniu mogło dojść do katastrofy budowlanej.

 • Większy wybór pysznych dań w Barze Mlecznym "Wojtek"

   

  W Barze Mlecznym "Wojtek", każdy łasuch znajdzie dla siebie coś smacznego. Wszystko za sprawą menu dań kuchni domowej, które we wrześniu poszerzono z myślą o smakoszach kuchni tradycyjnej. 

 • Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych

   

  W tym roku 1 listopada przypada w poniedziałek. Będziemy obchodzić Święto Zmarłych. Dlatego poświęćmy swój czas na wspomnienie Naszych bliskich Zmarłych i odwiedźmy ich groby.

 • Jesień - czas na laser

   

  Jesień to najlepszy okres, aby wykorzystać olbrzymi potencjał tkwiący w laserach medycznych. Poniżej przedstawiamy efekty jakie można uzyskać po zabiegach laserowych w naszym gabinecie ESTETMED.

 • Wygraj bilety na spektakl „Odjechana farsa” - WYNIKI

   

  Jasielski Dom Kultury zaprasza wszystkich miłośników sztuki teatralnej na XIII Jesienne Spotkania z Teatrem. 23 października na scenie JDK zobaczymy spektakl – „Odjechana farsa”. Zgodnie z zapowiedzią, widzowie otrzymają dwie, najbardziej nieprzewidywalne godziny w życiu. Wspólnie z JDK przygotowaliśmy dla naszych czytelników konkurs, w którym do wygrania są cztery pojedyncze bilety na sztukę.

 • Światowy Dzień Żywności – jak zmieniła się piramida żywieniowa na przestrzeni lat?

   

  Wspólne działanie 150 krajów sprawia, że Światowy Dzień Żywności, który przypada na 16 października, jest jednym z najbardziej celebrowanych dni w kalendarzu ONZ. Setki wydarzeń i działań informacyjnych skupiają rządy, przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe, media i opinię publiczną. Promują ogólnoświatową świadomość i działanie na rzecz tych, którzy cierpią głód oraz potrzebę zapewnienia wszystkim zdrowych diet.

 • Zapraszamy do nowo otwartego Centrum Okulistyczno - Optycznego w Jaśle

   

  Od ponad 40 lat świadczymy wysokiej jakości usługi łącząc je z najbardziej zaawansowanymi technologiami. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105