Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Już w niedzielę zagrajmy wszyscy razem!

47

Po raz kolejny Jasielskie Stowarzyszenie „CONSENSUS” oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle zapraszają na 22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Hasłem tegorocznego finału jest: NA RATUNEK! NA ZAKUP SPECJALISTYCZNEGO SPRZĘTU DLA DZIECIĘCEJ MEDYCYNY RATUNKOWEJ I GODNEJ OPIEKI MEDYCZNEJ SENIORÓW.

W tym roku w jasielskim szpitalu planowane jest otwarcie oddziału geriatrycznego, więc tym bardziej zachęcamy do wzięcia udziału w zbiórce, którą przeprowadzi na terenie całego powiatu jasielskiego ponad 300 wolontariuszy. Będziemy m. in. w Nowym Żmigrodzie, Skołyszynie, Dębowcu jak i w innych miejscowościach oraz oczywiście w mieście. Każdy z wolontariuszy posiadać będzie identyfikator oraz puszkę kwestarską.

Na jasielskim Rynku odbędą się koncerty (szczegóły na plakatach), w trakcie których można będzie skosztować kiełbaski z grilla, rozgrzać się żurkiem czy bigosem. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Róże Europy, który wystąpi o godzinie 2010. Wcześniej odbędą się licytacje przedmiotów przekazanych przez naszych sponsorów. Do wylicytowania będą m. in.:

Kolacja w Restauracji "U Schabińskiej"

Kolacja w Restauracji "Małopolska"

5 talonów na fryzurę w Studio 04

2 talony na manicure w Gabinecie Kosmetycznym p. Ilony Szatkowskiej

również coś dla fanów sportu:

koszulka Marka Budnika z jego autografem

voucher na przelot szybowcem

oraz wiele innych ciekawych przedmiotów.

W imieniu organizatorów oraz sponsorów, a w szczególności sponsora generalnego Grupy LOTOS, zapraszamy wszystkich mieszkańców Jasła i okolic.

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jaśle.

Reklama

Komentarze: 47

Dodaj komentarz Widok:
2
@ dragoness
dnia 12.01.2014, 10:36 · Zgłoś
http://niezalezna.pl/50522-jak-owsiak-robi-z-nas -[...] - zwolenników nie przekona, ale może skłoni do zastanowienia...
Odpowiedz
2
@ caritas
dnia 10.01.2014, 10:45 · Zgłoś
Kiedy wreszcie CBA przyjrzy się działalności Owsiaka?
Odpowiedz
-1
@ Lord - z Wośp !!!!
dnia 10.01.2014, 15:16 · Zgłoś
Narazie monitoruje Caritas i wielebnego z Torunia!
Odpowiedz
2
@ aro
dnia 09.01.2014, 22:04 · Zgłoś
Ja Owsiakowi nie daję [zł] bo wiem, że 80% tego wpłynie na jego prywatne konta. Za co by miał wille i [...] samochód, jak nie pracuję i raz w roku robi to WOŚP ?
TAK, z tego żyje.
Odpowiedz
1
@ zielony
dnia 10.01.2014, 10:24 · Zgłoś
A tu to akurat bzdura,owszem Owsiak faktycznie kupuje sprzęt medyczny i to z większości pieniędzy... Tyle że po 12 miesiącach jak skończy przetargi,więc są jeszcze odsetki, część z kasy (nie wiem czy tylko odsetek) idzie na woodstock ;) A zarabia on i jego rodzina na wsparciu logistycznym i gadżetach związanych z tą imprezą, no ale - przynajmniej jakieś w miarę sensownie wyglądające sprawozdanie jego fundacja składa (ale mając "dobrego" księgowego nie sztuka zarobić tak by wszystko się dalej w papierach zgadzało),to im trzeba uczciwie przyznać - i to,że dotychczas takich afer jak handel jedzeniem zebranym przez Caritas nie było przyznać im trzeba też.
Odpowiedz
1
@ zielony
dnia 10.01.2014, 10:33 · Zgłoś
Aha żeby mi ktoś nie zarzucał złej woli.Handel jedzeniem to nie sam Caritas jako instytucja, ale brak kontroli na co idą środki i podpisanie umowy ot tak z osobą fizyczną już samo jest karygodne...
Odpowiedz
-1
@ Rydz Śmigły
dnia 09.01.2014, 21:52 · Zgłoś
4
@ Rydz Śmigły
dnia 09.01.2014, 20:25 · Zgłoś
6
@ Rydz Śmigły
dnia 09.01.2014, 20:13 · Zgłoś
Grajcie tylko nie za moje pieniądze !
Odpowiedz
0
@ pipeno
dnia 09.01.2014, 20:01 · Zgłoś
to już nawet o WOŚP awantura? Chcesz to dajesz, nie chcesz nie dajesz. Proste, logiczne i koniec tematu
Odpowiedz
3
@ Inżynier
dnia 09.01.2014, 17:23 · Zgłoś
Trzeba być naiwniakiem by owsiakowi płacić kasę na kolejną willę!
Odpowiedz
-6
@ blues
dnia 09.01.2014, 15:19 · Zgłoś
bedzie sie dzialo i znowu no cy bed zie mało
Odpowiedz
6
@ zielony
dnia 09.01.2014, 14:57 · Zgłoś
1.czy WOŚP zbiera mniej jak równowartość dziennej składki państwowej a relacja z tego wydarzenia kosztuje tak dużo,że na zastąpieniu tego czasu antenowego blokiem reklamowym można by równie dobrze sfinansować takie wsparcie dla szpitali ? 2.Czy Ministerstwo Zdrowia uwzględnia akcje WOŚP i przesuwa część pieniędzy na inne sprawy de facto więc płacimy kolejny podatek - tym razem od dobroci ? . 3.Czy w ostatnich latach "ministerstwo zdrowia" nie lansowało się wraz z resztą rządu - odpowiedzialnego przecież za powód dla którego pierwotnie powstało coś takiego jak WOŚP - którym jest zła sytuacja ze sprzętem medycznym w ochronie zdrowia ?
Czy mi się wydawało czy w 2010 "z Orkiestrą grała" (ówczesna) Pani Minister Kopacz ?
4.Czy Owsiak nie zarabia na gadżetach związanych z WOŚP ? - Czym jest spółka "Złoty Melon" ? 5. Czy za skorzystanie ze sprzętu nabytego przez WOŚP nie trzeba w tym kraju jeszcze zapłacić ? Czy to przez NFZ czy to jak w przypadku pani A.Gierek "pod stołem".(co absolutnie nie jest łapówką jak dowiódł sąd) ? 6. Czy taka jednorazowa działalność zamiast stałej i zorganizowanej działalności obywatelskiej jest coś warta ? Proponuję sprawdzenie samodzielnie jakie są odpowiedzi na te pytania.
Odpowiedz
3
@ ksiądz mateusz
dnia 09.01.2014, 14:18 · Zgłoś
lepiej dać na caritas niż na wypasione auto [...]
Odpowiedz
4
@ dragoness
dnia 09.01.2014, 14:00 · Zgłoś
Nie ma przymusu dawania. Można po prostu przyjść, aby dobrze się bawić.
Odpowiedz
1
@ zielony
dnia 09.01.2014, 15:04 · Zgłoś
Nie ma co fajna zabawa służąca obecnie lansowaniu się ludzi z rządu współodpowiedzialnego za taką sytuację w służbie zdrowia. I jeszcze ta [...] cepeliowa estetyka przypominająca [...] festyn - ale nie taki zrobiony przez [...] (ci ostatecznie jeszcze mają trochę gustu) tylko przez "Romów" czy jak kto woli - [...],i to takich którzy już dawno ze sztuką nie mieli za wiele wspólnego od kilku pokoleń.
Odpowiedz
1
@ dragoness
dnia 10.01.2014, 06:38 · Zgłoś
Zależy gdzie ktoś się będzie bawił ;-)
Odpowiedz
0
@ magda
dnia 11.01.2014, 10:07 · Zgłoś
i to jest mądra odpowiedz
Odpowiedz
1
@ guniu
dnia 09.01.2014, 13:46 · Zgłoś
koncert o 2010? To jest taka godzina?
Odpowiedz
3
@ blues
dnia 09.01.2014, 15:18 · Zgłoś
jeszcze cie zycie nie nauczyło ze sa na tym świecie o którym sie..nawet moze i filozofom nie sniło?
Odpowiedz
10
@ suchy38
dnia 09.01.2014, 13:34 · Zgłoś
Zbierajmy na Noworoczny Dar bo pieniądze idą dla nas ciekawe za ile sprzętu Jasło dostało od Owsiaka a ile za te 21 lat Jasło uzbierało to już nie zbiórka tylko komercja Owsiaka na działalność statutową o ile się nie mylę idzie 5% od składek to sobie podzielcie .
Odpowiedz
2
@ Zapraszam do lektury
dnia 11.01.2014, 18:23 · Zgłoś
http://www.wosp.org.pl/medycyna/sprzet/przekazany_sprzet

wybrać sobie jasło i oglądać ile się chce, każda sztuka przekazana do jasła jest wymieniona
Odpowiedz
7
@ FAN
dnia 09.01.2014, 14:45 · Zgłoś
Skiba?
Jesteś typowym lemingiem,prosiłem wczoraj żebyś sie odniósł do moich wiadomości,to cisza.Wolisz oplówać innych i siać nienawiść.http://niezalezna.pl/40760-sedzia-pawel-rysinski-uniewinnil-walese-teraz-sawicka .To taki mały załącznik o kłamcach takich jak ty.
Odpowiedz
4
@ zabawny
dnia 09.01.2014, 13:15 · Zgłoś
to nie jest dla dzieci tylko na sprzet który ratuje im życie nikomu tego nie życze ale jak bedziesz ze swoim dzieckiem w szpitalu to zobacz skąd jest sprzet i wtedy dodaj [...] komentarz
Odpowiedz
14
@ tołdi
dnia 09.01.2014, 13:27 · Zgłoś
skoro na ubezpieczenie idzie tyle pieniędzy, to powinno to być zapewnione, a nie ciągle jakieś zbiórki, to samo w tv, kilka sekund reklamy kosztuje kilkadziesiąt tys. a i tak wyłudzają kasę od ludzi obrazami smutnych, chorych dzieci. Jak im tak bardzo chcą pomóc, to niech odpalą im dniówkę z reklam. Jeżeli szpital nie ma pieniędzy, to może trzeba pomyśleć o obniżeniu wynagrodzeń lekarzy, posłów, piłkarzy, kasa się wtedy zaraz znajdzie. Niestety, ale [...] się nas na każdym kroku, jest to po prostu żerowanie na dobrych ludziach i nic więcej...
Odpowiedz
11
@ On sobie weznie wiekszosc
dnia 09.01.2014, 13:29 · Zgłoś
Nie dajcie sie łupic ludzie,a przsede wszystkim nie wierzcie w to ze pobija rekord z zeszłego roku.Zyjecie tu widzicie ze wszystko drożeje i że ludzie nie maja pracy i pieniedzy.To że pobijaja te rekordy to taka sama sciema jak to ze USA byli na księzycu.TVN-owska potrawka dla [...].
Odpowiedz
-1
@ magda
dnia 11.01.2014, 10:05 · Zgłoś
może i powinno być ale nie ma i tylko dzięki takim akcją szpitale dysponują sprzętem do nowoczesnego leczenia ...nikt nikogo nie zmusza aby dał chociażby jeden grosz ,nie chcesz nie dasz więc nie krytykuj a być może kiedyś czego wcale ci nie życzę trafisz do szpitala ty ,lub ktoś ci bliski i wówczas zrozumiesz coś więcej
Odpowiedz
5
@ kasia
dnia 11.01.2014, 10:56 · Zgłoś
Jeden z głównych mitów orkiestry jest taki, że dzięki jej zbiórkom polska służba zdrowia jako tako działa i dzięki Owsiakowi ocalono wiele istnień ludzkich. Prawda zaś jest taka, że wkład orkiestry w budżet lecznictwa w Polsce to 0,06. Tak proszę Państwa, sześć setnych procenta. Za taką KASE nic się nie załatwi, nic wiele nie uratuje. Od tych promilowych wartości należy jeszcze odjąć koszt kilkuset ekip telewizyjnych wysłanych w teren, strażaków, policjantów postawionych na nogi. Nikt z nich nie pracuje za darmo, nie mówiąc o kosztach całodniowej reklamy w TVP i wpłatach ze spółek z udziałem skarbu państwa czyli de facto z naszych podatków.
Odpowiedz
6
@ Powinni byc przeganiani z pod
dnia 09.01.2014, 13:07 · Zgłoś
kosciołow ci od [...].Nigdy nie dawałem i dalej nie bede dawał bo dzieci z tych pieniedzy widza tyle co nic.
Odpowiedz
5
@ aro
dnia 09.01.2014, 20:19 · Zgłoś
zbierze 15mln zł z tego da może z 5 mln zł, a reszta dla niego.
Odpowiedz
2
@ sam
dnia 10.01.2014, 21:06 · Zgłoś
a ty ile zebrałeś dla innych? Łatwo się krytykuje ale [...] z fotela nikomu się nie chce ruszyć i coś zrobić ale opluć wyśmiać to każdy polak potrafi, tak najłatwiej... skąd w was tyle jadu???
Odpowiedz
4
@ gość
dnia 09.01.2014, 12:40 · Zgłoś
i tak nie dam ani grosza bo mnie nikt nie daje a jak idę do lekarza to muszę płacić
Odpowiedz
8
@ jkm
dnia 09.01.2014, 12:56 · Zgłoś
dokładnie , nie mam zamiaru płacic by ktos sie mógł wozic furami . Płacimy składki a i tak potem Owsiaki Caritasy i inni wyciagają od nas w równej mierze co [...] , dosć z tym socjalizmem .
Odpowiedz
12
@ zielony
dnia 09.01.2014, 15:12 · Zgłoś
Jaki socjalizm ? W socjalizmie to państwo a nie prywatne fundacje pokrywało całość opieki zdrowotnej.I wszystko o dziwo jakoś w miarę funkcjonowało bez NFZów,obowiązkowych ubezpieczeń,EWUŚ do sprawdzania kto jest ubezpieczony itp bzdur kosztujących więcej niż leczenie wszystkich obywateli jak leci. To jest BIUROKRATYZM a nie żaden socjalizm,w socjalizmie to jest [...]ostwo ale i socjal jest i można jakoś żyć,pracę ma każdy choć płacę tak naprawdę żałosną,nikt nikogo nie pogania,nie grozi bezrobociem i stoma na twoje miejsce.Ten system jest GORSZY niż socjalizm,to co mamy jakiś pokręcony mutant łączący wszystkie najgorsze cechy kapitalizmu i komuny który chyba uciekł z laboratorium albo jest efektem Czarnobyla.To nie ustrój, to ustrojstwo jakieś.
Odpowiedz
0
@ Witek
dnia 09.01.2014, 18:31 · Zgłoś
Państwo pokrywało mówisz ? A to panstwo to skąd niby miało ? Nie od obywateli ? A te prywatne fundacje to niby skąd mają jak nie własnie w sporej czesci od społeczenstwa . Mówienie ze kiedys cos działała a teraz nie działa to mocno naciagana teza , tak kiedys jak i dzis wszystko działa tylko i wyłącznie dzieki obywatelom a wciskanie kitów ze jakis burmistrz prezydent czy poseł cos zrobił czy dał to papka dla naiwnych . Kiedys tę papkę wciskała jedna partia , dzis zmieniło sie o tyle ze takowych jest kilkanascie .
Piszesz ze dzis jest biurokratyzm ? Chyba nie pamietasz jak kiedys człowiek chciał sobie kupić cegłę na dom i musiał miec na to "pozwolenie " . Tak że nie zachwycaj sie socjalizmem bo z dwojga złego to już wole dzisiejszy bajzel /
Odpowiedz
-5
@ Marian
dnia 09.01.2014, 12:28 · Zgłoś
Szczytny cel , zawsze wspieram , i ciesze sie ze zawsze pod kosciołami duzo wolontariuszy , co pokazuje że ta społecznosc wspiera akcję mimo ze organizator tak źle sie o nas wyraża .
Odpowiedz
-8
@ emeryt
dnia 09.01.2014, 12:30 · Zgłoś
Ja zawsze wrzucam 100 zł , tyle ile dam na Caritas .
Odpowiedz
-23
@ antymoher
dnia 09.01.2014, 12:33 · Zgłoś
znów na seniorków moherków ... jak będzie tylko na dzieciaki to dam a tak odpuszczam
Odpowiedz
21
@ ab
dnia 09.01.2014, 13:04 · Zgłoś
ty też będziesz seniorem zobaczymy co wtedy powiesz
Odpowiedz
2
@ dragoness
dnia 09.01.2014, 13:59 · Zgłoś
Teoria ewolucji Darwina mówi, że przeżywają najlepiej przystosowani, więc nie sądzę...
Odpowiedz
7
@ Tarzan-zan
dnia 09.01.2014, 15:12 · Zgłoś
ja - jak zwykle - nie dam nic !
Odpowiedz
6
@ Tarzan-zan
dnia 09.01.2014, 22:25 · Zgłoś
Za same "światełka do nieba" ile kasy pójdzie... A po co to komu... Żeby się [...] gapiły w niebo ?? Jak ktoś ma i chce pomóc to niech pomaga, a po co marnotrawić kasę na fajerwerki... Za to też było by parę urządzeń do szpitala, nieprawdaż ??
Odpowiedz
-4
@ Do tarzana
dnia 10.01.2014, 15:11 · Zgłoś
ale jesteś trudnym człowiekiem" Światełko do nieba" to tylko symbol imprezy, na którą Wośp nie wydaje ani centa, bynajmniej w Jaśle!! To nie jest pokaz fajerwerków TARZANIE-ZANIE...
Odpowiedz
3
@ ksiądz Mateusz
dnia 10.01.2014, 15:22 · Zgłoś
pierwszy raz się tarzan z tobą zgadzam
Odpowiedz
-1
@ magda
dnia 11.01.2014, 09:58 · Zgłoś
a ty to nie będziesz seniorem ? to akcja dla ludzi najsłabszych ,dzieci i ludzi starszych ,schorowanych po latach ciężkiej pracy
Odpowiedz
2
@ FAN
dnia 11.01.2014, 20:35 · Zgłoś
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.