Już wiemy, że laury nie trafią do Nowego Żmigrodu ani Skołyszyna
5
Znamy już wyniku konkursu o „Laur Gospodarności”. Niestety żadna dwóch gmin powiatu jasielskiego – Nowy Żmigród i Skołyszyn nie została zakwalifikowana przez Kapitułę Konkursu do dalszego etapu. Spośród 201 gmin wiejskich i miejsko-wiejskich ubiegających się o ten tytuł do finału trafiło 40. Najwięcej wyróżnień otrzymały samorządy z województw: podkarpackiego, wielkopolskiego, małopolskiego i śląskiego. Zwycięzców pierwszej edycji konkursu poznamy 5 czerwca podczas Gali na Zamku Królewskim w Warszawie. Udział w niej zapowiedzieli Patroni Honorowi konkursu – prof. Jerzy Buzek, Przewodniczący Parlamentu Europejskiego oraz Marek Sawicki, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Kapituła Konkursu „Laur Gospodarności”, w skład której wchodzą przedstawiciele organizatora, czyli Fundacji Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej oraz partnerów: Banku Polskiej Spółdzielczości i Spółdzielczej Grupy Bankowej przyznała w sumie 66 nominacji. W każdej z sześciu kategorii (rozwój infrastruktury, rozwój przedsiębiorczości, rozwój kultury i dziedzictwa kulturowego, rozwój kapitału społecznego, harmonijny rozwój oraz kategoria specjalna „Zainspirowana Gmina”) wyróżniono 11 gmin.
Województwo podkarpackie otrzymało największą liczbą wyróżnień. Wśród wytypowanych do nagrody głównej jest aż 6 gmin z tego regionu: Bukowsko, Cmolas, Dębica, Radomyśl Wielki oraz Sanok i Tyczyn. W sumie zdobyły one 13 nominacji, w tym po 4 gminy: Cmolas i Radomyśl Wielki.
Statuetki Lauru Gospodarności otrzymają te samorządy, które przy realizacji projektów rozwijających infrastrukturę techniczną lub społeczną najefektywniej wykorzystały powierzone im środki zewnętrzne, w tym środki Fundacji, środki unijne bądź bankowe.
Podczas uroczystej Gali na Zamku Królewskim w Warszawie, która odbędzie się 5 czerwca br., poznamy nie tylko zwycięskie gminy, ale również laureatów części konkursowej skierowanej do organizacji pozarządowych. Laureat kategorii „Inspirujący Projekt Roku” otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 70 tys. zł na poszerzenie zakresu realizacji projektu lub jego kontynuację. Dodatkowa nagroda, „Laur Honorowy”, trafi do organizacji pozarządowej, która szczególnie wyróżniała się swoją działalnością na rzecz lokalnych społeczności wiejskich w ciągu minionych pięciu lat. Zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 30 tys. zł
(kp)

Kapituła Konkursu „Laur Gospodarności”, w skład której wchodzą przedstawiciele organizatora, czyli Fundacji Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej oraz partnerów: Banku Polskiej Spółdzielczości i Spółdzielczej Grupy Bankowej przyznała w sumie 66 nominacji. W każdej z sześciu kategorii (rozwój infrastruktury, rozwój przedsiębiorczości, rozwój kultury i dziedzictwa kulturowego, rozwój kapitału społecznego, harmonijny rozwój oraz kategoria specjalna „Zainspirowana Gmina”) wyróżniono 11 gmin.
Województwo podkarpackie otrzymało największą liczbą wyróżnień. Wśród wytypowanych do nagrody głównej jest aż 6 gmin z tego regionu: Bukowsko, Cmolas, Dębica, Radomyśl Wielki oraz Sanok i Tyczyn. W sumie zdobyły one 13 nominacji, w tym po 4 gminy: Cmolas i Radomyśl Wielki.
Statuetki Lauru Gospodarności otrzymają te samorządy, które przy realizacji projektów rozwijających infrastrukturę techniczną lub społeczną najefektywniej wykorzystały powierzone im środki zewnętrzne, w tym środki Fundacji, środki unijne bądź bankowe.
Podczas uroczystej Gali na Zamku Królewskim w Warszawie, która odbędzie się 5 czerwca br., poznamy nie tylko zwycięskie gminy, ale również laureatów części konkursowej skierowanej do organizacji pozarządowych. Laureat kategorii „Inspirujący Projekt Roku” otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 70 tys. zł na poszerzenie zakresu realizacji projektu lub jego kontynuację. Dodatkowa nagroda, „Laur Honorowy”, trafi do organizacji pozarządowej, która szczególnie wyróżniała się swoją działalnością na rzecz lokalnych społeczności wiejskich w ciągu minionych pięciu lat. Zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 30 tys. zł
(kp)
