Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Kaczyński na Podkarpaciu: Poręba to numer jeden na naszej liście i numer jeden także dla mnie

95

Dziś z wizytą na Podkarpaciu przebywa Jarosław Kaczyński. Prezes PiS odwiedził jeden z zakładów mięsnych w Dębicy, gdzie mówił m.in. o unijnym rozporządzeniu ograniczającym ilość substancji smolistych w wędlinach.

Rozporządzenie, które ma wejść w życie we wrześniu tego roku, zakładające zmniejszenie ilości substancji smolistych w wędlinach z 5 uk/kg do 2 uk/kg, zostało przyjęte przez Radę UE w 2011 roku. Oznacza to, że kształt tego rozporządzenia został uzgodniony i zatwierdzony przez rząd PO-PSL. Wcześniej przez kilka lat trwały w tej sprawie negocjacje z rządem Donalda Tuska. Jak przekonuje Tomasz Poręba, "to był właściwy moment, aby te złe i szkodliwe dla polskiej branży mięsnej propozycje zmienić". "Nic takiego się nie stało. Rząd PO-PSL zgodził się trzy lata temu w Brukseli na to złe rozporządzenie bez żadnych uwag" - podkreśla europoseł PiS.

"Małe i średnie przedsiębiorstwa to podstawa naszej gospodarki. Muszę powiedzieć z bólem, że obecne władze nie dbają o małe i średnie przedsiębiorstwa i stwarzają trudności, które zagrażają istnieniu tych przedsiębiorstw" - mówił Jarosław Kaczyński. Prezes PiS podkreślił, że na etapie negocjacji unijnego rozporządzenia ws. wędzenia inne państwa, jak np. Łotwa uzyskały dla siebie korzystne zapisy dotyczące wędzenia szprotek. Dodał, że podejmowane teraz przez rząd próby interwencji są zdecydowanie spóźnione. "Pan poseł Poręba tę sprawę podjął. Rozmawiał wtedy, kiedy było trzeba - już w styczniu - z panem komisarzem Borgiem. W tej chwili te usiłowania władz są spóźnione także i ze względu na przerwę między kadencjami" - mówił prezes PiS.

Kaczyński podsumował także działalność delegacji PiS w mijającej kadencji PE. "W europarlamencie nasza reprezentacja naprawdę działała energicznie. Jednym z najbardziej skutecznych i energicznie działających był właśnie lider naszej listy pan poseł Poręba. Będzie bardzo dobrze, jeśli znów znajdzie się w Parlamencie Europejskim. To jest numer jeden na naszej liście i numer jeden także dla mnie" - przekonywał Kaczyński.

Podczas konferencji Tomasz Poręba także wspominał spotkanie z komisarzem Borgiem. "Tego spotkania nie zapomnę do końca życia. Komisarz Borg złapał się za głowę, że polski rząd przez tyle lat nie poinformował o tym problemie Komisji Europejskiej i nie zgłosił w tej sprawie żadnych zastrzeżeń. Minęło 5 miesięcy i nie stało się nic" - mówił Poręba.

W konferencji wziął udział również marszałek województwa podkarpackiego, który poinformował o wynikach badań podkarpackich wędlin przeprowadzonych na zlecenie urzędu marszałkowskiego.

"Przebadaliśmy niemal wszystkie wędliny w 250 podkarpackich zakładach. Prawie wszystkie przekraczają nowe normy. Musimy stać na straży tradycyjnej metody wędzenia" - mówił Władysław Ortyl.

Red.

Reklama

Komentarze: 94

Dodaj komentarz Widok:
1
@ duduś
dnia 08.05.2014, 00:16 · Zgłoś
A ja mam ich wszystkich daleko gdzieś.Przeżyliśmy Ruska to przeżyjemy i Tuska ,i ten cały kołchoz co się zwie UE.A wędlinke dla siebie i tak będę wędził i nikt mi tego nie zabroni
Dlaczego kolchoz ? Bo w prawdziwej wspólnocie wszystkie prawa i obowiązki są dla wszystkich obywateli jednakowe.A tu jakie są rozbieżności w płacy,w cenach towarów,dopłatach dla rolników,kredytach itd.,itd.
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 06.05.2014, 19:48 · Zgłoś
Krótki opis pisowca:, nalana [...], rumiana, często się zatacza, najczęsciej wykształcenie średnie dlatego słabo pracuje mu mózg i łapie wszystko co prezes powie jak [...] grosze, dużo wyje, ubliża, używa słow: zamach, rozbiór, koniec, skandal - czarnowidztwo do potęgi, zarabia 1200pln netto.
Odpowiedz
0
@ PiS-man
dnia 06.05.2014, 20:21 · Zgłoś
Czy to prawda, że połowa członków PO ma imponujące wykształcenie podstawowe?
Odpowiedz
1
@ Zdichu
dnia 07.05.2014, 16:14 · Zgłoś
Czy to prawda, że znaczna część elektoratu PiS może szczycić się umiejętnością czytania i pisania ???
Odpowiedz
0
@ PiS-man
dnia 07.05.2014, 22:24 · Zgłoś
A ty Zdichu to elektorat PO? Czytaty, pisaty - innymi słowy platformerska elita intelektualna :D
Odpowiedz
5
@ niewyborca
dnia 06.05.2014, 17:27 · Zgłoś
Za onet.pl"
To­masz Po­rę­ba (PiS) za­osz­czę­dził 483 tys. zł i 298 tys. euro. Poseł, któ­re­go ma­ją­tek sza­cu­je się na ok. 3 mln zł, po­sia­da wart 530 tys. dom o po­wierzch­ni 143,8 mkw. Wraz z żoną jest też współ­wła­ści­cie­lem dwóch miesz­kań: o po­wierzch­ni 63,7 mkw (war­te­go 440 tys. zł) i o me­tra­żu 125 mkw, war­te­go 320 tys. euro. Po­nad­to ma dwie dział­ki (bu­dow­la­ną i rolną), warte w sumie ok. 150 tys. zł. Je­dy­nym źró­dłem do­cho­du posłą są za­rob­ki w Par­la­men­cie Eu­ro­pej­skim. Po­rę­ba jeź­dzi Hondą Ac­cord z 2006 r. i Hondą CRV z 2013 r. Spła­ca kre­dyt - 170 tys. euro."

A co zrobił dla kraju ???
Odpowiedz
-2
@ FAN
dnia 06.05.2014, 18:07 · Zgłoś
A Nowak tylko sam zegarek miał warty 17tyś a co zrobił dla kraju??
Odpowiedz
0
@ Zdichu
dnia 07.05.2014, 16:15 · Zgłoś
Nowak miał jeden a Porębę stać na 50... i co z tego ?
Odpowiedz
1
@ jarek
dnia 06.05.2014, 15:07 · Zgłoś
[...] i Romy!A co ma do tego PIS?
Odpowiedz
0
@ kolo
dnia 06.05.2014, 12:26 · Zgłoś
kaczynski bede głosował na tak
Odpowiedz
3
@ masarnia
dnia 06.05.2014, 12:06 · Zgłoś
to nie maja innych problemów jak dym z wędzarni ? Ale czemu się dziwić przecież jak nie mgła to [...] lub teraz dym.
Odpowiedz
1
@ Ktosia
dnia 06.05.2014, 09:57 · Zgłoś
Ten Poręba to albo były wojskowy albo w dzieciństwie balet w rajtuzach ćwiczył, bo stoi jakby kij połknął... Zero luzu.
Odpowiedz
3
@ Zdichu
dnia 06.05.2014, 11:11 · Zgłoś
on tak sztywnieje przy Kaczyńskim...
aż się boję pomysleć dlaczego...
Odpowiedz
1
@ wiosna
dnia 06.05.2014, 12:21 · Zgłoś
Lokalny brązowy puzon sie odezwał...
Odpowiedz
3
@ st
dnia 06.05.2014, 09:20 · Zgłoś
[...] zaczynaja kwiczec i przepychac sie przy korycie...
Odpowiedz
3
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 06.05.2014, 01:07 · Zgłoś
Ludzie o co wy się spieracie czy znacie tu chociaż jednego patriotę, który faktycznie idzie służyć wszystkim ludziom, dbać szczególnie o ludzi tych, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują - a jeżeli im to nie wyjdzie będą gotowi zrezygnować z "zaszczytów" i wespół z nimi wejść na "barykady", by walczyć wszelkimi dostępnymi środkami w tzw. demokracji o to do czego się zobowiązali...
Przykre jest to ,że oni do niczego nie chcą się zobowiązać, więc należy ich wszystkich potraktować tak jak oni traktują ludzi skreślając ich wszystkich z listy, ponieważ absencja wyborcza w tym CHORYM KRAJU nic nie da - przykładem może być np. taki fakt jak to jedyny uczestnik spotkania konsultacyjnego z radą miasta wypowiada się za całe osiedle...
Odpowiedz
6
@ POGROMCA [...]
dnia 05.05.2014, 22:02 · Zgłoś
Oni są gorszym od świń bo jak [...] se poje to odchodzi od koryta a oni dalej chcą [...] !!!
Odpowiedz
5
@ NoPiS
dnia 05.05.2014, 22:10 · Zgłoś
A koryto jakie by nie było zawsze będzie za małe...
Odpowiedz
20
@ łopservatore
dnia 05.05.2014, 20:59 · Zgłoś
PiSowskie mydlenie oczu ćwierć inteligentom. Te normy NIE LIKWIDUJĄ WĘDZENIA. Wystarczy że drzewo do wędzenia będzie suche i dobrej jakości a wędzarnia CZYSZCZONA w odpowiednim momencie i MOŻNA WĘDZIĆ. Wszyscy uczciwi wytwórcy to wiedzą. Jedynie oszuści na tych normach nareszcie stracą.Wędzenie mokrym i złym jakościowo drewnem w brudnej i zasmołowanej wędzarni to czysty zysk dla oszustów.Można tym sposobem przy mniejszej ilości drzewa uzyskać odpowiednią barwę i ''nasycenie'' wędzonki dymem przy niższej temperaturze wędzenia a tym samym przy wyższej wadze uzyskanego ''wyrobu''.
Odpowiedz
13
@ dragoness
dnia 05.05.2014, 21:28 · Zgłoś
Ot, mądrego i przyjemnie poczytać... Rara avis, zaiste.
Odpowiedz
2
@ Ktosia
dnia 06.05.2014, 10:00 · Zgłoś
Dragoness, ty filolog klasyczny jesteś z zawodu?:) Mało kto wali tu takie piękne sentencje:)
Odpowiedz
0
@ dragoness
dnia 06.05.2014, 15:13 · Zgłoś
Ja jestem filolog nowożytny anglista, który na studiach miał łacinę, a w szkole rosyjski i niemiecki i uważa, że człowiek uczy się przez całe życie. Mam ochotę przerzucić się niedługo na grekę ;-), bo jak mawiał mistrz Sapkowski, parafrazując: - Wszyscy i tak mówią po polsku - A niektórzy nie tylko. Zawsze lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Odpowiedz
1
@ PiS-man
dnia 07.05.2014, 22:25 · Zgłoś
4 języki! I w żadnym nic do powiedzenia :D
Odpowiedz
12
@ NoPiS
dnia 05.05.2014, 19:30 · Zgłoś
No to Zającowa ma pozamiatane, hehehe...
Odpowiedz
6
@ edek
dnia 05.05.2014, 20:07 · Zgłoś
Pewnie tak bo Rydzyk popiera Ożoga,Kaczynski Porębę a ją Rzońca!
Odpowiedz
13
@ NoPiS
dnia 05.05.2014, 21:04 · Zgłoś
Poparcie Rzońcy to pocałunek śmierci...hehehe oboje siebie warci.
Odpowiedz
-1
@ do Nopis
dnia 05.05.2014, 21:12 · Zgłoś
Ja myślę, że Zającowa jest wystawiona po to aby zabrać głosy Kurowskiej. Przecież jest senatorem i po co jej PE ?!
Tak się PiSowcy odwdzięczają Kurowskiej, za to,że tak za nimi stała i tyle razy Kaczyńskiego tu przyjmowała i nawet spoty pisowskie tu im pomagała robić.
Odpowiedz
4
@ NoPiS
dnia 05.05.2014, 22:09 · Zgłoś
a po 150 tyś EURO rocznie.
Odpowiedz
1
@ edek
dnia 06.05.2014, 14:58 · Zgłoś
Zającowa i Kurowska oraz Rzonca to jedno! To pozór dla ludzi!
Odpowiedz
1
@ Zdichu
dnia 07.05.2014, 16:16 · Zgłoś
A ciemny i [...] lud to kupuje...
Odpowiedz
4
@ NIE WIERZE TELEWIZJI ONA KŁAMIE !
dnia 05.05.2014, 19:16 · Zgłoś
Trzeba mieć [...] żeby ciągle głosować na te same [...] przy korycie PO PSL PIS SLD Palikot !
Odpowiedz
11
@ PiS-man
dnia 05.05.2014, 19:18 · Zgłoś
No coś ty? Przecież TVN to "cała prawda całą dobę" :D
Odpowiedz
-2
@ l
dnia 05.05.2014, 22:27 · Zgłoś
trzeba mieć głowę pustą coby glosować na korwina
Odpowiedz
2
@ tylko Korwin
dnia 05.05.2014, 23:38 · Zgłoś
To w takim razie wybór padł Kongres Nowej Prawicy Janusza Korwina-Mikke !
Odpowiedz
9
@ Zdichu
dnia 06.05.2014, 11:10 · Zgłoś
do @l, a co trzeba miec w głowie by głosować na PiS ? [...] ?
Odpowiedz
2
@ hera [...] hasz lsd
dnia 05.05.2014, 19:11 · Zgłoś
Zaśpiewajmy Panu Prezesowi Kaczyńskiemu ! http://www.youtube.com/watch?v=zwm6pTAV2g4&feature=youtu.be
Odpowiedz
-1
@ jam jest
dnia 05.05.2014, 19:27 · Zgłoś
bardzo dobre...
Odpowiedz
6
@ zielony
dnia 05.05.2014, 18:38 · Zgłoś
Tak nie ma co,może powalczą o możliwość wędzenia kiełbasy ale póki co wywalczyli nam PiSowcy Rosyjskie embargo.Ciekawe czy główny podżegacz wojenny pan K. wróci na Podkarpacie bronić własną piersią Polskich granic gdyby przyszły tu rezuny z którymi krzyczał w styczniu "sława Ukrainie". Teraz będą walczyć o wędzonkę w UE ? A ja się pytam: co konkretnie robili wcześniej,jak głosowano nad tą ustawą Poręba,doradcy itd ?! Mądry Polak po szkodzie ?
Odpowiedz
-13
@ Sven
dnia 05.05.2014, 18:54 · Zgłoś
Ja mam pewne dane tworu o nazwie ,,Polska'' już nie ma.
Odpowiedz
5
@ FAN
dnia 05.05.2014, 19:18 · Zgłoś
Zielony widzę że jestes świetnie zorientowany w sytuacji to może wymienisz co zrobiło PO i PSL w tej sprawie czy tylko ujadać potrafisz i o wszystko obwiniać PiS.
Co do sytuacji na Ukrainie maja prawo walczyc o wolnośc i lepsze życie,w Polsce trzeba będzie jeszcze raz zawalczyć o wolnośc ludzie z Polski uciekają z biedy i braku uczciwych zarobków PO 7 latach rządów PO i PSL może przedstawisz jakieś sukcesy tego rządu 7 lat??? chyba że jeszcze potrzebujecie kolejnych 7 lat żeby stwierdzić ze nie dacie rady,napiszesz mi co dobrego zrobili? a nie tylko minusy i minusy jak dzieci.
To dla ciebie zielony że jesteś kłamcą i nie douczony,pomawiasz i oczerniasz.
Matthias Warnig, były agent Stasi i przyjaciel Władimira Putina od czasów, gdy był on rezydentem sowieckiego wywiadu w NRD, oplótł niemiecki biznes siecią powiązań z Rosją. To dlatego – mimo rosyjskiej agresji na Ukrainę – niemieckie koncerny są przeciwko sankcjom wobec Kremla, a kanclerz Angela Merkel unika odwetowych kroków wobec Putina – czytamy na łamach „Gazety Polskiej Codziennie”.

To właśnie Matthias Warnig namówił kilka lat temu Gerharda Schroedera do współpracy z Putinem. Były kanclerz Niemiec za gigantyczne pieniądze zgodził się lobbować na rzecz rosyjskich koncernów, w szczególności Gazpromu. To dzięki jego wsparciu i staraniom Warniga udało się namówić niemieckie spółki E.ON i BASF do udziału w budowie gazociągu Nord Stream. Nic dziwnego, że Schroeder swoje ostatnie urodziny świętował w Moskwie, a najważniejszymi gośćmi na przyjęciu byli Putin i Warnig.

Jak wynika z informacji „Gazety Polskiej Codziennie” były kanclerz nie jest jedynym człowiekiem, którego Warnig nakłonił do pracy dla Rosjan. W Gazprom Germania, niemieckiej filii rosyjskiego koncernu, aż roi się od byłych agentów służb specjalnych NRD. Szefem pionu finansowego spółki był Felix Strehober, porucznik Stasi, a Hans-Uwe Kreher, kierujący działem personalnym, też okazał się współpracownikiem komunistycznej bezpieki. Strehober, Kreher oraz Hans-Joachim Gornig, szef Gazpromu Germania, byli dobrymi znajomymi Matthiasa Warniga.

Warnig poznał Putina w 1989 r., kiedy w randze kapitana Stasi przeniesiono go do Drezna, gdzie obecny prezydent Rosji rezydował jako agent KGB. Od tamtej pory obaj panowie są przyjaciółmi i biznesowymi partnerami. Dwa lata później Putin, pracujący wówczas w merostwie Sankt Petersburga, wydał Warnigowi zezwolenie na otwarcie pierwszego w Rosji oddziału Dresdner Banku. Potem załatwił posady w spółkach Rosnieft, Transnieft, Bank Rossija czy Rusal. Warnig nadzorował także budowę Nord Streamu, by w końcu zostać jego dyrektorem.

O obecności agentów komunistycznej NRD w niemieckich firmach pisał kilka lat temu „Die Welt”. Warnig prawdopodobnie umieścił ich także w wielu innych spółkach.
Odpowiedz
4
@ tylko KNP
dnia 05.05.2014, 19:31 · Zgłoś
Sztucznie wytworzeone problemy z którymi walczą. Socjalizm to ustrój w ktorym pokonuje się problemy nie znane w żadnym innym ustroju !
Odpowiedz
6
@ zielony
dnia 05.05.2014, 20:38 · Zgłoś
Uderz w klawiaturę,a PiSowcy się odezwą... PiSman i FAN - jak określacie mnie jako psa Putina to nie mam obowiązku udzielać tak kulturalnym typom odpowiedzi,zresztą jeśli ja jestem rzekomo pieskiem Putina to co powiecie na podejrzenie podejrzenie że szczekają na mnie pieski murzynka Baraka z Białego Domu,zwanego obecnie Barakiem Obamy ? A może to "starsi bracia"-Syjoniści ? Jeśli tak - do Syjamu z nimi !
To,że Tusk poszedł w ślady [...] i też namieszał na Ukrainie to żadna tajemnica - jego polityka zagraniczna jest równie [...] jak polityka Kaczyńskiego.Tuska nienawidzę,ale Kaczyński nie lepszy,tak samo jak SLD,PSL i reszta [...].
ONI WSZYSCY MUSZĄ ODEJŚĆ ONI WSZYSCY SZKODZĄ POLSCE. Na pewno w interesie Polski i Polaków nie jest,by tej zimy nie było gazu,by rosło bezrobocie albo była wojna w której zginą nasze rodziny a ziemia zostanie skażona. Oczywiście nie możemy oddać naszej niepodległości Rosjanom - ale na litość boską, PO CO na złość Rosjanom odmrażać sobie uszy i wspierać [...] bandziorów ? Nie Rosjanie zaczęli tylko ci co sfinansowali Majdan.A Polska za wsparcie Majdanu zapłaci.Wsparciem dla "biednych" oligarchów i stratami tytułem Rosyjskich sankcji.
Odpowiedz
-14
@ do zielony
dnia 05.05.2014, 21:04 · Zgłoś
Masz wiele racji z tymi partiami, dlatego stawiam i głosuję na nowych a dokładnie na ziobrystów .
Odpowiedz
0
@ zielony87
dnia 05.05.2014, 21:55 · Zgłoś
Ziobryści to niewielka różnica niestety.Odpadki po PiS to też jest PiS. A co do "rosyjskiego najmity". Idź do Baraka,może da ci banana w nagrodę PiS(s)-man...

Po co wysyłać Rosyjskich najmitów na fora,jak można opłacić lepiej wyspecjalizowanych najmitów by zwyczajnie namieszać Polakom na świetnie zabezpieczonych rządowych serwerach. Tak gdyby Rosyjskie władze obchodziło zdanie Polaków...
Odpowiedz
2
@ PISMAN
dnia 06.05.2014, 07:35 · Zgłoś
CZUJĘ woń Macierewicza, to wy dalej z tym Smoleńskiem , na krzywdzie ludzi budujecie kampanie ... J esteś Pisman skrajnie [...]...nięt...
Odpowiedz
-1
@ FAN
dnia 06.05.2014, 08:36 · Zgłoś
PO zbudowało kapitał Polityczny na kłamstwie obludzie i cudach które sie wydarza w 2099roku i ilorazie inteligencji Lemingów.Smoleńsk poruszasz trzeba miec wysoki iloraz żeby nie rozumieć co sie wydarzyło i jak jest prowadzone śledztwo.
To was jeszcze ratuje że piszecie z ukrycia ale przydzie czas że i za to zapłacicie zdrajcy narodu Polskiego.Nie potraficie nic prawdziwego napisać tylko zawsze uciekacie do Kaczyńskiego PiSu a teraz jeszcze do Smoleńska.Trzeba być schizofrenikiem żeby nie widzieć że od 7 lat rządzi PO a ci dalej że Pis?
25% takie macie aktualnie POparcie cieszę się że spadło dlaczego??
Wydaje się, że problemem osób chorych na schizofrenię jest zagubienie się pomiędzy przeszłością, przyszłością a czasem obecnym, co powoduje poczucie bezczasowości. Osoby „zawieszone” w czasie mają utrudniony rozwój osobisty oraz relacje z otoczeniem. Chorzy w ostrej [...] odczuwają szybszy przepływ czasu, natomiast osoby w katatonii uważają, że czas się zatrzymał. Potwierdza to hipotezę, że poczucie [...] mijania zależy od ruchliwości organizmu (jak pisał R. Kapuściński niektóre plemiona afrykańskie wierzą, że czas zatrzymuje się kiedy człowiek nic nie robi, a zaczyna płynąć od nowa – kiedy podejmuje jakieś działanie – przyp. red.). W przeciwieństwie do osób zdrowych, chorzy na schizofrenię koncentrują się przede wszystkim na teraźniejszości ( zwłaszcza osoby z urojeniami) oraz przeszłości (zwłaszcza osoby z objawami depresji, wycofania i izolacji). Mają też trudności z określeniem aktualnej daty i czasu, oszacowaniu trwania interwałów czasowych, zwłaszcza długich (np. jak długo jestem w szpitalu). Według badań około 25% osób ze schizofrenią ma trudności z określeniem własnego wieku, z tendencją do odmładzania się o około 5 lat.

Patrzycie w przyszłośc i wychwalacie PO ja się pytam za co tak wychwalacie to minusa otrzymuje jak wam zadaje pytanie co zostało cudownego w Polsce zrobione nie umiecie napisać czyżbym odkrył waszą zbiorową tajemnice??25%
Odpowiedz
-2
@ zielony
dnia 06.05.2014, 09:28 · Zgłoś
Oj domorosły psychiatra @FAN posądzający innych o schizofrenię nie zauważył,że lekko Schizofreniczne byłoby pisanie o PO w temacie o PiS.Faktycznie PO rządzi i szkodzi,ale PiS nie jest lepszy,a ma bardzo duże szanse by tym razem wygrać wybory.A jeśli PiS wygra wybory zamiast PO - nic tak naprawdę się nie zmieni na lepsze,bo i PiS i PO i SLD i PSL to ta sama Okrągłostołowa styropianowo-komunistyczna grupa rządząca od lat i rozsprzedająca Polskę... Owszem,PiS kreuje się na partię antysystemową. Ale w istocie nigdy nią nie był,nie jest i nie będzie...
Odpowiedz
0
@ FAN
dnia 06.05.2014, 09:52 · Zgłoś
Chciałbym żeby PiS wygrał wypory te i samorządowe i do sejmu i żeby mogli rządzić samodzielnie przez 4 lata i chciałbym zobaczyc jak będą rządzić.Wiem że juz rządzili ale z LPR i Samoobroną ich już w sejmie nie ma na scenie Politycznej,to chyba o czymś świadczy.Mianowicie że ludzie widzieli kto szkodził PiSowi i nie pozwalał przeprowadzić wielu reform w Polsce tylko kłótnie.
O PO już mi się nie chce pisać i tłumaczyć ludzią lub prosić ich żeby napisali co zostało dobrego zrobione zawsze cisza lub duza ilośc minusów.Jak można z takim elektoratem polemizować skoro nic nie napiszą dobrego o PO a wiele czasu poświęcają krytyce PiSu.To chyba świadczy o jakieś chorobie?
Odpowiedz
-9
@ Ktosia
dnia 06.05.2014, 10:11 · Zgłoś
Zgadzam się, niech porządzi sobie Pis przez te 4 lata, dajmy im szansę! Ciągle czytam jak to było super, jak rządzili, jak to będzie rewelacyjnie gdy znów będą rządzić, jak to Kaczyński zbawi polski naród... A co, dajmy im szansę! Po 4 latach Polska będzie nie do poznania... zobaczymy jak wtedy będą śpiewać ich wyznawcy, którzy dziś [...] jadem na wszystko i wszystkich.
Odpowiedz
-4
@ zielony
dnia 06.05.2014, 12:22 · Zgłoś
Szkoda 4 lat na rządy zwolenników [...] i antypolskich szkodników.
@FAN - śpieszno do korytka Pisowcu co ?
Odpowiedz
-2
@ dragoness
dnia 06.05.2014, 15:48 · Zgłoś
@ Ktosia To się nazywa pakietyzacja poglądów i polaryzacja społeczeństwa. Ogłupionymi i podzielonymi łatwiej rządzić.
Odpowiedz
1
@ PiS-man
dnia 06.05.2014, 16:53 · Zgłoś
Wie pani co? Przed 1989 rokiem mieliśmy Front Jedności Narodu i hasła "Partia z Narodem, Naród z Partią". Pani zapewne to się marzy i dlatego pani ciągle nawołuje do jedności poglądów. Najlepiej zapewne jedności poglądów z rządem lub Korwinem. Ale jak mawiają Czesi: to se ne vrati.
Odpowiedz
1
@ dragoness
dnia 06.05.2014, 17:24 · Zgłoś
Usiłuje mi pan przylepić etykietkę wzorem wujka Soso? Faszystki się nie da, to może [...]? Jakież to żałosne wykręcanie się od odpowiedzi na kilkakrotnie już zadane pytanie... Jestem jak najbardziej za różnorodnością poglądów, ale wyrażanych w sposób kulturalny, jako że [...] sprawdza się świetnie jedynie w polityce, nie w stosunkach międzyludzkich.
Odpowiedz
4
@ FAN
dnia 06.05.2014, 17:44 · Zgłoś
Zgadzam się, niech porządzi sobie Pis przez te 4 lata, dajmy im szansę! Ciągle czytam jak to było super, jak rządzili, jak to będzie rewelacyjnie gdy znów będą rządzić, jak to Kaczyński zbawi polski naród... A co, dajmy im szansę! Po 4 latach Polska będzie nie do poznania... zobaczymy jak wtedy będą śpiewać ich wyznawcy, którzy dziś [...] jadem na wszystko i wszystkich.
2 lata rządów PiSu
Ponieważ bezustannie słysze, że przecież PIS przez te niespełna dwa lata rządów i tak nic nie zrobił, więc zapodaję, co zrobił:

-produkt krajowy brutto w czasie rządów PIS-u przyrastał rocznie o ponad 6%, produkcja przemysłowa o ponad 10%, inwestycje o 20%, produkcja budowlana o ponad 60%.
-w okresie 2005-2007 powstało 1,2 mln miejsc pracy w kraju
- spadło bezrobocie z ponad 3 mln osób w 2005 do około 1 mln 100 tys. w 2008
- inflacja była niska ( spełniała kryteria wejścia do strefy euro), a zloty stabilny ( złoty nie przekroczył bariery 3.50 za euro).

-zmniejszono deficyt finansów publicznych z około 4 proc. PKB do w 2006 do 3 proc. PKB ( jedno z kryterium do przyjęcia waluty unijnej) ( Tu warto przypomnieć, że za rządów PIS Polska spełniała wszystkie kryteria przyjęcia do strefy euro. Jednak Kaczyński sensownie uznał, że jesteśmy za słabi gospodarczo i ekonomicznie, żeby starać się o wejście do korytarza ERM2 ( zamrożenie kursu złotego na dwa lata)

-cena benzyny spadla z ok. 4,30 zł do 3,70 zł.

-zlikwidowano podatek od spadków i darowizn
- zmniejszono podatek dochodowy od osób fizycznych
- obniżono o ponad polowe składkę rentową, dzięki czemu wzrosły pensje
- podniesiono znacząco najniższą płacę.

-w ramach funduszy strukturalnych i Funduszu Spójności rząd PIS uzyskał 67,3 mld euro na lata 2007 – 2013. ( za które obecnie są budowane m.in. drogi ).

-wprowadził w ramach polityki prorodzinnej nieznane w Polsce a powszechne w Europie Zachodniej odpisy od podatku na każde dziecko
- wydłużył urlopy macierzyńskie
- wprowadził też tzw. „becikowe”, czyli zapomogę z tytułu urodzenia dziecka
- na dożywianie dzieci przeznaczył 500 mln zł rocznie.

-zainicjował politykę bezpieczeństwa energetycznego przez poszukiwanie niezależnych źródeł energii w kraju i zagranicą

- sprzeciwiał sie budowie gazociągu północnego z Niemiec do Rosji
- zainicjował budowę „gazoportu”.

-wprowadził mechanizmy konkurencji w telefonii komórkowej: spadły o prawie połowę ceny dostępu do internetu i ceny usług telefonicznych
-stworzył Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciw praktykom monopolistycznym.

-powołał Centralne Biuro Antykorupcyjne

-wprowadził sady 24-godzinne (zlikwidowane przez rząd Donalda Tuska)
- powołał Krajową Szkołę Sędziów i Prokuratorów. Po dwóch latach rządów PiS przestępczość kryminalna spadla o 18 proc.
-dokonał likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych
- powołał nowe służby specjalne
- rozpoczął restrukturyzacje polskich sil zbrojnych.

-przeprowadził ustawową lustrację zahamowaną dziś przez PO i SLD.
-wzmocnił pozycję Instytutu Pamięci Narodowej.

-nakłady na ochronę zdrowia wzrosły o ponad 10 mld zł, tj. o 26%, a niedopłacanym latami pracownikom tej branży podniesiono wynagrodzenia o blisko jedna trzecią. Żaden rząd tego nie przeprowadził do tamtej pory, a i do dziś.

Za rządów PiS 86% Polaków deklarowało, ze czują sie zadowoleni, a ponad 60% twierdziło, ze żyje sie im dostatnio.
Ocena wpisu:
Mam i ponawiam pytanie co zrobiło PO przez 7 lat znajdcie i wklejcie tutaj na portal ja wklejiłem 2 lata PiSu jak wiadomo więcej nie rządził.
Czy doczekam się odpowiedzi od

Ktosia dragoness zielony do [...] jaka przepaścią jaki krok?
NoPiS wszystkim wam daje szanse napisania lub powielania cudów Tuska jakie że komo są i będą>będą wiadomo jakie.Jaki ten krok napisz [...] raczej w tył 100 tak Polske zadłużył przyjdzie czas i na was lemingoswołocz
Odpowiedz
2
@ PiS-man
dnia 06.05.2014, 19:10 · Zgłoś
Zacięła się pani na tym rzekomym przylepianiu pani etykietek i nie jest już pani w stanie cokolwiek innego wymyślić? To pani ostateczny argument niczym przed wieloma laty napisany w Wyborczej tekst podpisany "Adam Michnik" miał kończyć wszelki publiczny dyskurs. Pani w tym momencie w którym nie ma już kompletnie nic do powiedzenia rzuca tekst o etykietkach. Kończę zatem bez większego żalu dyskusje z jasielską wersją Adasia Michnika. Jakie miasto taki Michnik :D
Odpowiedz
-1
@ dragoness
dnia 06.05.2014, 21:10 · Zgłoś
Faktycznie dyskusja z jasielską wersją Jurka Urbana jest bezcelowa.
Odpowiedz
-2
@ Zdichu
dnia 07.05.2014, 16:17 · Zgłoś
Przecież wyznawcy PiSu maja zżarte mózgi przez jad pisowski...nic nie trafia i już n ie trafi.
Odpowiedz
1
@ FAN
dnia 07.05.2014, 17:00 · Zgłoś
Zdichu
Ja mysle samodzielnie a ty potrafisz napisac cos po za obrażaniem PiSu i wyzywaniem,jakoś nie widze ze byś zabłysną wiedzą czy inteligencją nie spodziewałem sie niczego innego wasz poziom znam siedz za ta klawiatura i kłam tak jak Tuski i cała ta wasza [...].Udają intelektualistów a na proste pytania nie potrafią napisać tylko oczerniają co za poziom ludzi wykształconych że wspieraja [...] wartość jako ludzie dawno zatracili zal patrzec jak [...] [...] i zyjecie w wyimaginowanym świecie Tuska.
Odpowiedz
-11
@ Spokojnie.......
dnia 05.05.2014, 18:33 · Zgłoś
Głosuje na PIS bo to jedyna szansa żeby Polski naród nie był [...]
Odpowiedz
10
@ dragoness
dnia 05.05.2014, 18:51 · Zgłoś
Tak. Obronią nas ukraińscy przyjaciele PiS spod znaku tryzuba.
Odpowiedz
4
@ PiS-man
dnia 05.05.2014, 18:54 · Zgłoś
Nawet głupota proszę pani powinna mieć jakieś granice!
Odpowiedz
-5
@ PiS-man
dnia 05.05.2014, 19:17 · Zgłoś
Wie pani, podobno głupotę najlepiej rozpzonać po doborze źródeł!
Odpowiedz
2
@ ksiądz mateusz
dnia 05.05.2014, 19:38 · Zgłoś
do pis mana nawet telewizja pokazywała jak Thianybok dziękowal, że [...] przyjechał do Kijowa
Odpowiedz
-4
@ PiS-man
dnia 05.05.2014, 19:44 · Zgłoś
Pani wiedza o Ukrainie jest równa mojej wiedzy o różnicy między podpaską a tamponem. Ale każdy ma prawo się kompromitować. Pani też.
Odpowiedz
9
@ dragoness
dnia 05.05.2014, 19:48 · Zgłoś
Bardzo merytoryczna odpowiedź. Jak zwykle. Faktycznie w dzisiejszych czasach [...] nie kompromituje. Czasem nawet nobilituje.
Odpowiedz
-5
@ PiS-man
dnia 05.05.2014, 20:25 · Zgłoś
Napisze to pani jeszcze raz: pani nie ma wiedzy o Ukrainie, pani wizja Ukrainy to Wołyń i nic więcej. Dyskusja z panią o niuansach przedwojennej polityki Polski na Kresach jest bezsensu, bo pani o tym po prostu nie ma pojęcia. O czym z panią dyskutować? O Sahryniu? O Zawadce Morochowskiej? Myśli pani, że cytowanie tekstów z Faktu czy jakichś niszowych blogów podnosi wartość pani wiedzy? Otóż nie podnosi. I tyle dyskusji!
Odpowiedz
4
@ dragoness
dnia 05.05.2014, 20:34 · Zgłoś
Mnie interesuje aktualna polityka uprawiana przez pchających się po naszych grzbietach do koryta karierowiczów. Oraz ich akolitów, którzy potrafią jedynie obrażać wyrazicieli innych poglądów, posługując się, o dziwo retoryką rodem z p. Niesiołowskiego, czy p. Bartoszewskiego. Jeszcze raz zapytam, co w cytowanych przeze mnie tekstach jest NIEPRAWDĄ?
Odpowiedz
-6
@ PiS-man
dnia 05.05.2014, 21:39 · Zgłoś
Pani nie potrafi rozmawiać, pani uważa, że każdy, kto ubiega się o jakieś stanowisko jest świnią, której wyłącznym celem jest koryto. Ma pani jakiś patologiczny pogląd dotyczący ludzkich motywacji, co uniemożliwia dyskusje z panią. Przykro mi.
Odpowiedz
7
@ l
dnia 05.05.2014, 22:25 · Zgłoś
a mi się wydaje, że to właśnie kaczyński jest zdolny popchnąć Polskę ku katastrofie i niech on lepiej już idzie na emeryturę
Odpowiedz
5
@ tak
dnia 05.05.2014, 22:41 · Zgłoś
tym razem trafiłeś bardzo celnie
Odpowiedz
-3
@ tak
dnia 05.05.2014, 22:45 · Zgłoś
ten głos miał być do słów o korycie PiS-mana a nie osoby oznaczonej l
Odpowiedz
1
@ Spokojnie [...]
dnia 06.05.2014, 07:31 · Zgłoś
Najlepiej z krzyżykiem, to lekarstwo dla Pisu...
Odpowiedz
-1
@ [...]
dnia 06.05.2014, 12:22 · Zgłoś
bylismy nad przepascia , zrobilismy krok do przodu
Odpowiedz
4
@ dragoness
dnia 06.05.2014, 15:46 · Zgłoś
A ja upierdliwie domagam się odpowiedzi, co w przytoczonych przeze mnie tekstach jest nieprawdą? Aha, i jakie korzyści odniosło miasto i powiat Jasło z posiadania na składzie posła, dwóch europosłów i senatora i senatorzyny.
Odpowiedz
1
@ obywatel
dnia 06.05.2014, 15:56 · Zgłoś
Kwiaciarnie w Jaśle dobrze się mają i ten nowy monopolowy w rynku, koło wejścia do Verony...
Odpowiedz
11
@ z tej ziemi
dnia 05.05.2014, 18:03 · Zgłoś
czyli w zakładach mięsnych początek kiełbasy wyborczej :)
Odpowiedz
-4
@ Sven
dnia 05.05.2014, 18:02 · Zgłoś
Kartofel idź spać.
Odpowiedz
11
@ sdfg
dnia 05.05.2014, 18:02 · Zgłoś
Tak, tak idą wybory i rozpoczął się taniec godowy :)
Odpowiedz
9
@ STANISŁAW
dnia 05.05.2014, 17:58 · Zgłoś
Gadane to one majo,tylko nic nie działajo!
Odpowiedz
17
@ jaslanin
dnia 05.05.2014, 17:41 · Zgłoś
Już nie mają się czego chwycić to chwytają się dymu wędzonego wędlin. A co ten Posręba robił i robi w tym parlamencie do tej pory. Dlaczego nie protestował tam w Brukseli tylko teraz tu [...] w ciska. Wyborcy wasze [...] docenią poprzez nie wybranie w głosowaniu.
Odpowiedz
31
@ grzes72
dnia 05.05.2014, 19:24 · Zgłoś
A co w tej sprawie zrobiła europoseł Łukacijewska JASŁEM rządzi PO dużo z tego macie Ile miejsc pracy powstało JASŁO UPADA
Odpowiedz
2
@ NoPiS
dnia 05.05.2014, 19:33 · Zgłoś
15
@ FAN
dnia 05.05.2014, 19:35 · Zgłoś
I myslisz że otrzymasz szczerą i prawdziwą odpowiedz? oni prawde napiszą jak sie POmylą!!! stawiam takie pytanie od roku co dobrego uczynili w Jaśle i w całym kraju cisza [...] się zawsze czepiaja,ze mały że nie ma żony,ale nie przeszkadza im jak Polską rządzą złodzieje,juz pisałem Polskie kopalnie wstrzymują wydobycie wegla a Polski rząd sprowadza z Rosji i Niemiec czyja gospodarkę rozwija a którą likwiduje czasami zastanawiam się czy ci ludzie są aż tak [...]i czy aż tak nie na widzą Polski a wielu z nich bieduje lub są zmuszeni wyjechac za granice znam wielu co ledwo żyja na [...] wystarcza i są szczęsliwi za 1200 ważne zeby [...] nie rządził czy to normalne?
Odpowiedz
2
@ Zdichu
dnia 06.05.2014, 11:15 · Zgłoś
Grzesiu72, a co dla Jasła zrobił PiS jak rządził ? Daruj nam ronda, drogi donikąd i kapliczki...
Ile zakładów pracy uratowali Rzońca z Zającem kiedy byli u władzy ??? Wie ktoś może ???
Rzońca zasiadał nawet w Radzie Nadzorczej Pektowinu i co ??? Uratował ???
Odpowiedz
3
@ 123
dnia 05.05.2014, 17:39 · Zgłoś
Pan Tomasz stoi jak żołnierz, tylko przed kim...

Pana Tomasza bardzo szanuję choćby dlatego, że jako jeden z niewielu umożliwia młodzieży nie tylko zobaczenie Brukseli ale także staże.
Wie co ma do powiedzenia i robi to bez zbędnego [...].lenia...

To tyle ;)
Odpowiedz
-3
@ elf
dnia 05.05.2014, 20:19 · Zgłoś
a może obaj panowie zainteresowaliby się dramatyczną sytuacją pracowników Zakładów Graficznych w Rzeszowie ?
Odpowiedz
20
@ NoPiS
dnia 05.05.2014, 21:08 · Zgłoś
Tak ?? A gdzie był Poręba w 2011 jak pracowano nad tymi regulacjami ??? Rozumiem, że ma jeszcze kredyty do spłacenia za swoje mieszkania...
Odpowiedz
3
@ Tarzan-zan
dnia 05.05.2014, 23:19 · Zgłoś
Fajne kiełbasy z tyłu się wędzą, ale ten koleś w granatowym garniaku to raz że za bardzo pospinany, a dwa - garniak mega niegustowny... chyba w szmateksie go kupił... Prezes Kaczyński przy nim wygląda jak milion dolarów przy kierowcy tira...
Odpowiedz
0
@ PO- PIS -[...] -OTO ZŁODZIEJE NARODU
dnia 06.05.2014, 02:15 · Zgłoś
-4
@ FAN
dnia 06.05.2014, 06:43 · Zgłoś
Tutaj podaje link do sprawdzenia wszystkich Posłów którzy sie ubiegaja o mandat do Euro Parlamentu można sprawdzić jak głosowali a nie ciągle oskarżać PiS,może troche prawdy zwolennicy PO?? Gdyby link nie działał www.SPRAWDZAM POLITYKA.pl
http://www.sprawdzampolityka.pl/
Odpowiedz
1
@ 123 do leczenia
dnia 06.05.2014, 07:29 · Zgłoś
Pokazał ci Bruxelskie salony, miejsce gdzie zbija swój kapitał " korytko "... pisz artykuły dla SN redaktorze...
Odpowiedz
-1
@ Gardze wami
dnia 06.05.2014, 16:56 · Zgłoś
Polityka jak wszyscy zapewne wiedzą to sztuka maskowania cynizmu. Polecami i zostawiam to ludziom dużej wiary. Oni są wszyscy do pomagania, rozdawania i tulenia na ramieniu.
Ja sie spytam natomiast krótko. Co Pani senator Alicja Smoleńska robi dzisiaj w Jaśle, kiedy Polska płonie?
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.