Kamil Piątkowski z pierwszą asystą w barwach KAA Gent

14

Kamil Piątkowski ponownie zaznaczył swoją obecność w belgijskiej Jupiler Pro League. W sobotę jego KAA Gent zmierzyło się na wyjeździe z ekipą Zulte Waregem. Wynik spotkania otworzył Julien de Sart. Asystę przy golu defensywnego pomocnika zaliczył Kamil Piątkowski.

Źródło zdjęcia: Facebook/Pro Sport Manager

Utalentowany jaślanin z pewnością nie żałuje przeprowadzki z austriackiego Red Bull Salzburg do belgijskiego KAA Gent. Od kiedy dołączył do ekipy trenera Heina Vanhaezebroucka nieprzerwanie umacnia swoją pozycję w hierarchii najbardziej wartościowych zawodników zespołu, który aktualnie zajmuje piątą pozycję w ligowym zestawieniu. Nie przeszkodziła mu w tym nawet absencja spowodowana urazem.

Piątkowski po krótkiej przerwie spowodowanej kontuzją wrócił do składu KAA Gent na mecz z Anderlechtem Bruksela. Spotkanie rozegrane zostało 5 marca br. Jaślanin walnie przyczynił się do zwycięstwa swojej drużyny. W 21. minucie rywalizacji wybił piłkę, która niechybnie zmierzała do bramki Gent. Interwencję Piątkowskiego uznano za akcję tygodnia w belgijskiej Jupiler Pro League.

Wysoką formę „Piona” potwierdził także w minioną niedzielę (12 marca br.). W 37. minucie wyjazdowego meczu przeciwko Zulte Waregem, Kamil Piątkowski popisał się doskonałym dośrodkowaniem na głowę Juliena de Sarta, który precyzyjnym strzałem otworzył wynik spotkania. Była to premierowa asysta w wykonaniu jaślanina w belgijskiej ekstraklasie. Ostatecznie KAA Gent rozbiło gospodarzy meczu wygrywając 6:2.

Piątkowski wystąpił do tej pory w 7 ligowych meczach KAA Gent. Na boisku spędził łącznie 528 minut. Solidne występy mogą być dla „Piony” przepustką do seniorskiej reprezentacji Polski. W najbliższy piątek selekcjoner Fernando Santos ogłosi powołania na mecze eliminacyjne do turnieju EURO 2024.