Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Karpacka Troja zaprasza na Słowiańską Niedzielę

29

Już w najbliższą niedzielę 4 września 2011 r. Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy zaprasza na Słowiańską Niedzielę – imprezę, której celem jest przybliżenie turystom kultury materialnej i duchowej  wczesnego średniowiecza.

Program Słowiańskiej niedzieli wypełniają pokazy rzemieślnicze, prezentacja sztuki kulinarnej naszych przodków czy przedstawienia obrzędu i legendy słowiańskiej.

Niezwykle atrakcyjnie zapowiada się turniej walk indywidualnych, w którym zwycięzca otrzyma nagrodę ufundowaną przez Wójta Gminy Jasło, a także występy (w tym wieczorny koncert główny) gości specjalnych Słowiańskiej Niedzieli – białoruskiego zespołu muzyki dawnej Stary Olsa, mającego na koncie setki występów na największych i najbardziej znanych imprezach historycznych w Europie.

4 września odbędą się 3 specjalne kursy autobusu miejskiego do Skansenu. Autobus odjeżdżał będzie z Rynku o godz. 9.25, 11.50 i 15.00.


Jan Gancarski – dyrektor Muzeum Podkarpackiego w Krośnie – zapewnia, że każdy, kto w najbliższą niedzielę odwiedzi Karpacką Troję wyjdzie z niej bogatszy o wiedzę dotyczącą czasów, w których w Trzcinicy funkcjonował jeden z najpotężniejszych słowiańskich grodów obronnych zbudowany przez naszych bezpośrednich przodków.
    
Dodatkową atrakcją Słowiańskiej Niedzieli będzie możliwość obejrzenia nagrania z widowiska, które towarzyszyło czerwcowemu otwarciu obiektu. Będzie ono prezentowane na sali konferencyjnej w pawilonie wystawowym.

Dla dzieci organizatorzy przygotowali Salkę Małego Odkrywcy znajdującą się na piętrze pawilonu wystawowego, w której odtwarzane będą bajki, których akcja rozgrywa się na terenie grodu w Trzcinicy.

Atrakcyjne są także ceny biletów wstępu, które w tym dniu będą tańsze niż zazwyczaj. Bilet cały kosztował będzie 12 zł, bilet ulgowy 8 zł, zaś bilet rodzinny (dla 2 rodziców z min. 2 dzieci) to koszt 30 zł. Standardowo ceny biletów wynoszą 18 zł, 13 zł oraz 50 zł. Bilet na Słowiańską Niedzielę będzie biletem całodniowym umożliwiającym opuszczanie i ponowne wchodzenie na teren imprezy. W tym dniu Skansen zwiedzać będzie można wyłącznie indywidualnie, bez asysty przewodnika, zaś rezerwacja biletów nie jest wymagana i każdy turysta, który zdecyduje się odwiedzić Skansen będzie mógł zakupić bilet i wziąć udział w imprezie.

Szczegółowy program Słowiańskiej Niedzieli w Karpackiej Troi przedstawia się następująco:

Słowiańska Niedziela w Karpackiej Troi 4 września 2011 r., godz. 10.00-19.00

10.00 – rozpoczęcie imprezy
11.00 – przywitanie gości i odtwórców
12.00 – inscenizacja obrzędu słowiańskiego
13.00 – rozpoczęcie pokazu sztuki kulinarnej wczesnego średniowiecza
14.00 – turniej walk indywidualnych o nagrodę Wójta Gminy Jasło
16.00 – prezentacja wczesnośredniowiecznych ubiorów i wyposażenia
17.00 – prezentacja legendy słowiańskiej
18.00 – koncert zespołu Stary Olsa (Białoruś)
19.00 – zakończenie imprezy

Kasy czynne w godz. 9.45-18.00
Zwiedzanie wystawy stałej i grodziska – 10.00-18.00
Zwiedzanie parku archeologicznego – 10.00-19.00
Salka Małego Odkrywcy – 10.00-18.00

CENY BILETÓW

Bilet normalny – 12 zł
Bilet ulgowy – 8 zł
Bilet rodzinny – 30 zł

Wejście na teren imprezy odbywać się będzie wejściem głównym do pawilonu wystawowego, przy którym zlokalizowane będą kasy biletowe.

Parking dla turystów znajdować się będzie przy drodze krajowej nr 28 (Jasło-Gorlice), w odległości ok. 1 km od skansenu.

Parking przy skansenie dostępny będzie wyłącznie dla odtwórców i zaproszonych gości.

Serdecznie zapraszamy 4 września 2011 r. do Karpackiej Troi na wyjątkowe spotkanie z historią!

Wsparcia w organizacji imprezy udzieliła Gmina Jasło.
Sponsor Skansenu - PNiG Jasło.
Patroni medialni – TVP Rzeszów, Radio Rzeszów, Nowiny, Jaslo4u.

Informacje o imprezie można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej Karpackiej Troi pod adresem www.karpackatroja.pl, w dziale „Wydarzenia”.

Dawid Iwaniec
Skansen Archeologiczny Karpacka Troja
w Trzcinicy

Reklama

Komentarze: 29

Dodaj komentarz Widok:
1
@ sekr
dnia 06.09.2011, 14:06 · Zgłoś
Jak można być tak fałszywym ...raz pzpr potem pis potem psl ..czy można zaufac takim horągiewom ...
Odpowiedz
-3
@ do tw
dnia 04.09.2011, 16:35 · Zgłoś
No i co z tego że był w [...]?Mało dzisiaj "dziwnych " ludzi funkcjonuje w polityce!A ty znasz dokładne życiorysy pozostałych kandydató?Wiesz co robili w przeszłości i komu może służą dzisiaj?
Odpowiedz
2
@ tw
dnia 04.09.2011, 19:46 · Zgłoś
żaden argument żeby zaufać [...]ntowi czy ormowcowi ...
Odpowiedz
1
@ tw
dnia 04.09.2011, 11:41 · Zgłoś
Na [...] ...człowieku czy ty masz poukładane pod strzechą ...
Odpowiedz
-1
@ piotrek
dnia 04.09.2011, 07:06 · Zgłoś
w tak biednym społeczeństwie a szczególnie a jaśle bilety do tego skansenu powinny być po 5zł,zresztą nie ma tam co ogłądać
Odpowiedz
5
@ do piotrka
dnia 04.09.2011, 12:38 · Zgłoś
Też tak myślałem, dopóki tam nie pojechałem, opierałem się na opiniach podobnych Twojej.
Jasne, wolałbym taniej kupić bilet, ale wierz mi, warto. Tym bardziej że do skansenu nie jeździmy przecież co tydzień.
Odpowiedz
-3
@ juzio
dnia 03.09.2011, 21:52 · Zgłoś
Ten skansen to wielki kicz bo byłem dwa tygodnie temu i na kasie powiedziano mi ze muszę się w tygodniu umówić żeby w niedziele wejść do skansenu moim zdaniem to do [...] a druga sprawa zaraz przy pierwszy budynku co jest kasa niema służb porządkowych na parkingu wciągu 5 minut zablokowali nas inni turyści bo niema nikogo żeby ktoś poinformował gdzie można zaparkować i przez pół godziny byliśmy zablokowani co staliśmy na parkingu ale wyjazdu nie było moim zdaniem jak to będą prowadzić to im padnie po zimie to już w zapomnienie ta Troja pójdzie w zapomnienie organizacja jest do [...] .
Odpowiedz
5
@ evil
dnia 04.09.2011, 10:33 · Zgłoś
ehehehehe Tak trudno zaparkowac miedzy liniami trzeba sluzby pozadkowe masakra!!
Odpowiedz
0
@ janek
dnia 03.09.2011, 21:43 · Zgłoś
A Putyra-przewodnik będzie?
Odpowiedz
-5
@ benek
dnia 03.09.2011, 21:10 · Zgłoś
Kurowska i Rzońca to pomyłka tylko budowniczy skansenu Stanisław Pankiewicz na posła!Wszyscy głosujemy na niego!Trzcinica,Warzyce,Osobnica,Szebnie itd!
Odpowiedz
3
@ hmm
dnia 03.09.2011, 15:44 · Zgłoś
szkoda ze tak drogo ale w sumie fajny czas na spedzenie niedzieli :) oby wiecej takich atrakcji!
Odpowiedz
11
@ jasło
dnia 03.09.2011, 06:55 · Zgłoś
Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie.
Najlepiej zwiedzać z przewodnikiem a na zakończenie obejrzec film w sali projekcyjnej. Aż niewiarygodne jak bogatą historię ma nasza ziemia jasielska.
Nie miałem pojęcia że gród w Trzcinicy dorównywał wielkością i znaczeniem temu w Gnieźnie... Jaślanie, bądźmy dumni z naszej historii.
Odpowiedz
-6
@ wer
dnia 03.09.2011, 15:39 · Zgłoś
jaslanie? o ile mie wiadomo to gród jest w Trzcinicy!
Odpowiedz
3
@ Kazimiesz
dnia 03.09.2011, 01:37 · Zgłoś
Ludzie wybieszcie mnie na króla tej osady! bendzie wam dobrze ze mnom! Danine bedziecie oddawać 1 dnia każdego miesiąca!
Odpowiedz
0
@ olgaa
dnia 03.09.2011, 13:31 · Zgłoś
nie daninę lecz dziesięcinę Xd troszkę historii ;)
Odpowiedz
2
@ arch
dnia 02.09.2011, 19:42 · Zgłoś
szykuje sie dobra impreza :)
Odpowiedz
2
@ Józiek
dnia 02.09.2011, 17:11 · Zgłoś
Ten skansen jest fajny,ale na razie proponuję nie robić większych imprez,bo droga główna jest w przebudowie i modernizacji
Odpowiedz
3
@ tw
dnia 02.09.2011, 15:50 · Zgłoś
Nie dajcie sie nabrac na przedwyborcza paplanine ...olejcie to
Odpowiedz
6
@ do tw
dnia 02.09.2011, 22:42 · Zgłoś
Coś w tym może być co napisałeś. Oby tylko ten czarny scenariusz się nie sprawdził.
Impreza historyczna TAK !! ale nie lansowanie się przed wyborami naszych "ulubionych" polityków tych obecnych i przyszłych. Owszem mają prawo uczestniczyć w wydarzeniu jak każdy inny obywatel ale przyzwoitość nakazywałaby aby nie robić wokół siebie szumu i lansowania się przed wyborami. Wówczas impreza byłaby piknikiem politycznym /dnem/. No ale cóż zobaczymy - przecież z różnymi tupeciarzami mieliśmy już do czynienia.
Odpowiedz
2
@ przeor
dnia 02.09.2011, 14:13 · Zgłoś
i oto chodzi :)
Odpowiedz
1
@ sss
dnia 02.09.2011, 13:02 · Zgłoś
a ten parking przy drodze krajowej to gdzie chyba na drodze hahaha
Odpowiedz
12
@ do sss
dnia 02.09.2011, 22:51 · Zgłoś
Parking znajduje się w Trzcinicy-Topolinach przy pierwszym zjeżdzie z drogi głównej w kierunku Karpackiej Troi. Zajmuje obszar około 5 ha i jest utwardzony murawą. Znajdzieasz miejsce na swój samochodzik. Będzie to parking prawdopodobnie bezpłatny i strzeżony przez służby porządkowe. Życzę miłych wrażeń z imprezy.
Odpowiedz
-4
@ sss
dnia 03.09.2011, 21:47 · Zgłoś
tak tak nie płatny a bilet do troi kosztuje 18 zł zal powinno być dla mieszkańców za darmo a ja mieszkam w trzcini9cy
Odpowiedz
-23
@ mariusz zawisza
dnia 02.09.2011, 12:18 · Zgłoś
ludzie wybierzmy rzońce bogdana na posła
Odpowiedz
-18
@ zdziwiony
dnia 02.09.2011, 14:57 · Zgłoś
A dlaczego niby Rzońce, a nie Marię Kurowską?
Odpowiedz
3
@ MM
dnia 02.09.2011, 16:29 · Zgłoś
Proponuje -- prezydenta -- albo KRÓLA !!!
Odpowiedz
2
@ diarra
dnia 02.09.2011, 17:16 · Zgłoś
a czemu ?
Odpowiedz
9
@ do mariusz zawisza
dnia 02.09.2011, 21:32 · Zgłoś
Chłopie chyba Cię pogięło. Co za głupoty wypisujesz.
Odpowiedz
3
@ Jaslanin
dnia 04.09.2011, 08:10 · Zgłoś
A Kachlika na prezydenta beda mogli dalej nawaleni jezdzic.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.