Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Kiedy się zdecydować na rolety na wymiar?

0

Rolety gotowe, czy rolety na wymiar? To pytanie pojawia się praktycznie zawsze, gdy chcemy kupić rolety do salonu, sypialni czy kuchni. Podpowiadamy, dlaczego rolety na wymiar są lepszym rozwiązaniem.

Rolety na wymiar – najlepsze rozwiązanie na niestandardowy wymiar okna

Rolety sprzedawane w sklepach na ogół mają standardowe rozmiary pasujące do okien w budownictwie wielorodzinnym. Inaczej jest w przypadku domów, które zostały zaprojektowane na indywidualne zamówienie. Tu bardzo często pojawiają się okna w nietypowych rozmiarach, a nawet kształtach. Do takich okien nie kupimy gotowych rolet. Rozwiązaniem jest zamówienie rolety rzymskiej lub tradycyjnej na wymiar. Tylko takie rozwiązanie gwarantuje jej idealne dopasowanie do rozmiaru okna bądź wnęki okiennej, a trzeba zaznaczyć, że przy dekorowaniu okna liczy się każdy centymetr. Zbyt szerokie albo zbyt wąskie rolety nie tylko nie będą dobrze pełniły swojej funkcji, ale też oszpecą pomieszczenie.

Rolety na wymiar – spójna dekoracja

Bardzo często bywa tak, że jeśli chcemy kupić jedną czy dwie gotowe rolety z takiej samej tkaniny, to mamy duże szanse powodzenia. Jednak gdy marzy nam się, by wszystkie okna w domu czy mieszkaniu były tak samo ozdobione, to zaczynają się schody. Jeśli zgadza się rozmiar, to nie zgadza się kolor, jeśli zgadza się kolor, to tkanina nie ta, w końcu, jeśli tkanina i kolor właściwe, to rozmiar zupełnie inny. Zamiast dać się złapać w pułapkę błędnego koła, lepiej pomyśleć o zamówieniu rolet na wymiar. W ten sposób możemy być pewni, że wszystkie okna będą wyglądały dokładnie tak, jak tego chcemy.

Rolety na wymiar – duża różnorodność tkanin

Nawet jeśli zajmujemy mieszkanie ze standardowymi wymiarami okien, warto rozważyć kupno rolet na wymiar. Przede wszystkim dlatego, że zamawiając rolety rzymskie na wymiar, to my decydujemy o każdym szczególe, począwszy na kolorze i wzorze, skończywszy na mechanizmie sterowania – na przykład z której strony zawiśnie łańcuszek do podnoszenia i opuszczania rolet.

Rolety rzymskie gotowe to zazwyczaj dość ograniczony wybór wzorów i kolorów. Jeśli zdecydujemy się zamówić uszycie takich rolet, mamy pewność, że wybrana tkanina będzie pasowała do aranżacji wnętrza. Przy składaniu zamówienia mamy wpływ także na obecność zdobień lub ich brak. Roleta może być na przykład obszyta na dole falbaną. Jeśli stawiamy na prostotę, możemy z tego rozwiązania zrezygnować.

Rolety na wymiar – fachowe doradztwo

Jeśli zdecydujemy się na rolety rzymskie na wymiar, nie będziemy pozostawieni samym sobie. W każdej chwili możemy liczyć na fachowe doradztwo i pomoc, zarówno ze strony techników, jak i dekoratorów wnętrz. I chociaż wydaje nam się, że wiemy, czego chcemy, możemy być zaskoczeni rozwiązaniami, które zaproponują.

Rolety na wymiar – ile kosztują

Wbrew pozorom zamawianie rolet na wymiar nie jest finansową rozpustą. Przywykliśmy sądzić, że to, co gotowe, jest tańsze, więc bardziej opłacalne. To nie do końca jest prawda. Jeśli decydujemy się na kupno rolet np. w sklepie budowlanym, to w większości przypadków otrzymujemy produkt niskiej jakości, który nie będzie nam długo służył. Trzeba pamiętać, że mechanizmu sterującego roletą używa się przynajmniej dwa razy dziennie.

Rolety zamawiane na wymiar z reguły cechuje wyższa jakość, zarówno pod względem użytych materiałów, jak i wykonania. Są trwalsze i mogą posłużyć dłużej, więc w dłuższej perspektywie oszczędzamy.

Przy wszystkich zaletach rolet szytych na wymiar ich nieco większy koszt nie powinien mieć znaczenia. Jednak dla zainteresowanych: różnica wynosi zaledwie kilkanaście procent.

Materiał zewnętrzny

Napisany dnia: 15.11.2019, 12:34
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Realne szanse na kolejne połączenia kolejowe z Jasła do Małopolski

   

  Starania o uruchomienie nowych połączeń kolejowych z Jasła w kierunku zachodnim mogą zmaterializować się już wiosną 2020 r. Głosy, domagające się uwzględnienia w rozkładach jazdy pociągów do Krynicy, czy też Stróż zdają się wreszcie przynosić wymierne efekty.

 • Więcej miejsc parkingowych w Jaśle!

 • W Pielgrzymce oddano do użytku nowe mosty

   

  Na drodze wojewódzkiej 993 w Pielgrzymce oddano do użytku dwa mosty na tamtejszych potokach. Wartość inwestycji przekracza kwotę 6 mln zł. Budowa i przebudowa mostów w zamyśle inwestorów stanowić ma jeden z elementów modernizacji ciągu komunikacyjnego łączącego województwo podkarpackie z małopolskim.

 • Fascynujący sposób na przekraczanie granic wyobraźni

   

  Gry fabularne są wielką pasją Jakuba Węgrzynowicza. Już niebawem na rynku pojawi się pierwszy tytuł jego autorstwa. Jaślanin ma nadzieję, że w dobie renesansu gier RPG sięgać będzie po nie coraz więcej osób.

 • Jasielski szpital ma nowy ambulans

   

  Jasielski szpital ma nową kartkę. Trafiła ona do jasielskiej lecznicy w ramach rządowego programu wymiany ambulansów. Jego zakup w znacznej mierze sfinansowany został ze środków Skarbu Państwa. Wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt medyczny służyć będzie ratowaniu życia i zdrowia mieszkańców powiatu jasielskiego.

 • Dom w krótkim czasie, tani w utrzymaniu? Teraz to możliwe.

   

  Twoje wymarzone miejsce do życia to dom z ogródkiem? To marzenie nie jednego z nas. Bardzo wiele osób po kilku latach życia w mieście zaczyna marzyć o własnym domu. Niestety nadal wygrywa przekonanie, że luksus posiadania i zbudowania własnego domu wiąże się  z bardzo odległym czasem i kosztami jego utrzymania. Prawdą jest że budowa nie musi ciągnąć się latami.

 • Budowa mostu na Gądkach coraz bliżej. Miasto wybrało wykonawcę.

   

  Rozstrzygnięto przetarg na budowę mostu na osiedlu Gądki. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma REMOST Sp. z o.o. z Dębicy. Wartość inwestycji przekracza kwotę 8 mln zł.

 • Powiat podejmie się budowy prawoskrętu

  Radni powiatowi popierają inwestycję związaną z przebudową ul. Kasprowicza i wiążącą się z tym budową prawoskrętu między drogami wojewódzką nr 992 a krajową nr 28. Na wczorajszej sesji wyrazili zgodę na przeznaczenie 50 tysięcy złotych na przygotowanie dokumentacji techniczno-projektowej w 2020 r.

 • Nowy klip Mateusza Mijala już we wtorek!

  "W Zakopanem Cię poznałem" to najnowsza piosenka Mateusza Mijala, którą będziemy mieli okazję po raz pierwszy usłyszeć już w najbliższą sobotę po godzinie 19. w Radiu Wawa. Klip do utworu pojawi się we wtorek...

 • "OSP by chciała nowe auto"

  Strażacy ochotnicy z Myscowej znaleźli się w patowej sytuacji. Ich jedyny, a zarazem najstarszy w gminie Krempna samochód ratowniczo-gaśniczy jest niezdatny do wyjazdów. Swój dotychczasowy wóz chcą im przekazać strażacy z województwa warmińsko-mazurskiego. Aby samochód mógł trafić do Myscowej potrzebne jest 6 tys. zł.

 • Wpadnij do nas na „Szamkę”

 • Powinniśmy starzeć się w zdrowiu

   

  Polskie społeczeństwo starzeje się. Żyjemy coraz dłużej. Jakie jednak mamy szanse na to, aby u schyłku życia cieszyć się dobrym zdrowiem? Na to i wiele innych kluczowych z punktu widzenia pacjentów w podeszłym wieku pytań starano się odpowiedzieć podczas zorganizowanej w Jaśle konferencji medycznej „Interdyscyplinarne aspekty geriatrii”.

 • Nie pozwól, aby mróz Cię zaskoczył

 • Rozpoczynają się prace remontowe na chirurgii

  W jasielskim szpitalu rusza przebudowa męskiej części oddziału chirurgii ogólnej i onkologicznej. Prace mają zakończyć się wiosną przyszłego roku...

 • Pomagają dzieciom chorym na raka

   

  Strażacy ochotnicy znów zwierają szeregi w ramach akcji „Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka”. Tym razem jednak oprócz zbiórki zabawek, artykułów szkolnych i innych dla dzieci z chorobą nowotworową zachęcać będą również do oddawania krwi. Machina już ruszyła. Każdy może stać się jej małym a zarazem niezwykle istotnym trybikiem.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105