Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Kierowca i dwóch rowerzystów ranni w wypadkach

35

Trzy osoby ucierpiały w sobotnich wypadkach, do których doszło na drogach powiatu jasielskiego. W Łajscach ranny został kierowca osobowego audi, a w Jaśle dwóch rowerzystów. Policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny tych zdarzeń.

Do pierwszego wypadku doszło w sobotę, około godz. 15.20 w Jaśle na ul. Piłsudskiego, podczas wyprzedzania grupy rowerzystów przez kierującego citroenem xsara. W trakcie manewru potrącony został jeden z cyklistów, który przewracając się, uderzył w rower jadącego obok kolegi. Jadący za nimi trzeci z rowerzystów nie zdążył wyhamować, najechał na pokrzywdzonych i podobnie jak oni zakończył jazdę upadkiem na jezdnię. W zdarzeniu ucierpieli dwaj kierujący jednośladami mężczyźni, jeden z nich trafił do szpitala. Kierowca samochodu, podobnie jak pozostali uczestnicy wypadku, był trzeźwy.

Kilka godzin po tym zdarzeniu policjanci interweniowali w związku z kolejnym wypadkiem, który wydarzył się w Łajscach. Funkcjonariusze na podstawie oględzin i rozmów na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierujący volkswagenem polo na wzniesieniu drogi zjechał na lewy pas ruchu i zderzył się z jadącym z naprzeciwka audi 80. Wskutek wypadku, do szpitala trafił kierowca audi, gdzie z uwagi na doznane obrażenia pozostał na obserwacji. Pozostali uczestnicy nie ucierpieli w zdarzeniu. Kierowcy byli trzeźwi.

Okoliczności i przyczyny wypadków będą wyjaśniane w toku prowadzonych postępowań.

KPP w Jaśle

Reklama

Komentarze: 35

Dodaj komentarz Widok:
2
@ auto
dnia 25.06.2012, 20:18 · Zgłoś
rowerzysci na tory,albo sciezki rowerowe
Odpowiedz
1
@ macia
dnia 25.06.2012, 20:10 · Zgłoś
Przygoda z dziś. Krajówka, tłok, tir za tirem, ja biedny swym małym samochodzikiem pomiędzy tirami. CB się odzywa " weź go [...]wa zepchnij bo się zabije taki owaki ( nie pamiętam dokładnie określeń)" Nagle wszyscy hamują. Chwila. I znów jedziemy. za chwile widzę rowerzysta w rowie się podnosi. PIJANY ledwo co się trzyma na nogach ( jadę powoli więc widzę że nie uszkodzony tylko się przewraca bo po spożyciu). ROWERZYŚCI zanim zaczniecie się denerwować na innych zacznijcie od swoich wymagać.
Odpowiedz
-3
@ nonia
dnia 26.06.2012, 00:40 · Zgłoś
racja!! a szczytem już jest jak rowerzyści sobie jadą główną drogą parami.. [...] na takich, to oni jeszcze urażeni,że jak możesz.. Jak by tak poczuł jeden z drugim zderzaczek to od razu zaczął by inaczej piszczeć.. Dodatkowo rowerzyści pamiętajcie o oświetleniach w nocy.. Jesteście słabo widoczni i nie trudno o nieszczęście..
Odpowiedz
4
@ kolarz
dnia 26.06.2012, 08:11 · Zgłoś
... a poczytaj sobie kodeks drogowy bo piszesz bzdury na temat jazdy obok siebie.
Odpowiedz
-2
@ salceson
dnia 25.06.2012, 18:51 · Zgłoś
jeżdza [...] po 18 lat prawko za noge od swini to nic dziwnego
Odpowiedz
5
@ Adam
dnia 25.06.2012, 16:20 · Zgłoś
Jasło jest takie małe. Po [...] jeździć autem. Zwłaszcza koło 8, albo 15...
Ludziom się [...] nie chce ruszyć, by przespacerować się kilkanaście minut o ronda Solidarności pod pocztę to wożą [...] przez 10 minut ten półtora kilometra, ruszając co 15 metrów, smrodząc, a potem szukają miejsca parkingowego kolejne 5 minut.
Odpowiedz
0
@ ines
dnia 25.06.2012, 22:50 · Zgłoś
chca byc nowoczesni i dobrze sie prezentowac
Odpowiedz
3
@ :(
dnia 25.06.2012, 15:32 · Zgłoś
Tragedia..i jeszcze mój kumpel przez tego [...] co w niego wjechał leży w szpitalu !! :(
Odpowiedz
2
@ ANonimka
dnia 25.06.2012, 22:06 · Zgłoś
bedzie dobrze wydobrzeje. a kierowcy niech sie ucza przepisow, rower to tez pojazd tak samo jak auto
Odpowiedz
-3
@ Jasełko
dnia 25.06.2012, 14:11 · Zgłoś
ja widzę z tej sytuacji tylko dwa wyjscia w Jaśle ,albo rowery albo samochody inaczej normalnie nic i z jazdy po miescie
Odpowiedz
-11
@ olo
dnia 25.06.2012, 13:37 · Zgłoś
jeden cyklista najechał na drugiego , czyli powinien dostać mandat za niedostosowanie prędkości . a tu nic tylko oberwał za to kierowca auta co nic niebył winien temu trzeciemu ha ,ha,,,ha...
Odpowiedz
-21
@ 55
dnia 25.06.2012, 14:46 · Zgłoś
popieram w 100% niech Ci na rowerach nie mysla ze im wszystko wolno bo tak im sie wydaje nie stosuja sie doprzepisów itd. A jak jest wypadek to w wiekszosci zdazen zawsze kierowca jset winny a teraz okazuje sie ze jednak nie. Jest denerwujace jak sie czyta " kierowca był trzezwy" a ciekawe czy [...] tych zasrańców na rowerach sprawdzaja? bo podejrzewam ze chyba nie.
Odpowiedz
14
@ Cyklista
dnia 25.06.2012, 15:09 · Zgłoś
żeby ciebie kiedyś [...] nie potrącił samochód. Nie dość, że jesteś zasrańcem, to jeszcze czytać ze zrozumieniem nie potrafisz. Chyba, że jesteś tym zasrańcem który siedział w samochodzie i zahaczył o cyklistów, to rozumiem twoje [...] rozkminy, bo jako sprawca wypadku jesteś oczywiście najmniej winny.
Odpowiedz
-10
@ 55
dnia 25.06.2012, 15:19 · Zgłoś
ja ich tam nie zachaczyłem wiec mam w daleko gdzies twoje lamenty jak bedzie zima to troche spokoju bedzie jak nie bedziesz sie woził na rowerku i ruch bedzie płynniejszy.
Odpowiedz
-2
@ Cyklista
dnia 25.06.2012, 15:22 · Zgłoś
gdyby nie tacy [...] w puszkach jak ty to dopiero by był ruch płynny...
Odpowiedz
-6
@ 55
dnia 25.06.2012, 15:28 · Zgłoś
Stac mnie to sie woze.
Odpowiedz
-2
@ 55
dnia 25.06.2012, 15:29 · Zgłoś
A puszke to mozesz sobie w sklepie kupic.
Odpowiedz
3
@ budziwój
dnia 25.06.2012, 17:52 · Zgłoś
Ale na klawiaturę z polskimi znakami to Cię nie stać !?
Odpowiedz
9
@ tomas
dnia 25.06.2012, 19:42 · Zgłoś
Po twoich [...] widać że nawet na komunię rowerka nie dostałeś tylko jakiś cienki kalkulator. Mogę ci co nieco powiedzieć na temat jazdy na rowerze po naszym pięknym mieście i jego okolicach ponieważ rower używam częściej niż ty mózgu. A fakty są takie że zdecydowana większość kierowców nie zauważa rowerzystów co kończy się często ucieczką cyklisty na pobocze. Przepisy jasno stwierdzają o zachowaniu bezpiecznej odległości od wyprzedzanego, jednakże królowie szos uważają że jazda na trzeciego lub trąbienie załatwia sprawę. Oczywiście zdarzają się też przypadki niedzielnych rowerzystów, ale to inny temat.
Odpowiedz
1
@ panxc
dnia 26.06.2012, 11:48 · Zgłoś
a żebyś sie nie zdziwił czasem...
Odpowiedz
1
@ :)
dnia 25.06.2012, 13:36 · Zgłoś
w weekendy widocznie nie pracują :)
Odpowiedz
1
@ qazx
dnia 25.06.2012, 13:35 · Zgłoś
Wypadek w sobote a WY teraz piszecie. Osłabiacie MNIE !
Odpowiedz
1
@ Vik
dnia 25.06.2012, 14:57 · Zgłoś
A kiedy mieli napisać ? W piątek ? to nie tokszoł w TV ustawiany na tydzień przed
Odpowiedz
-18
@ Sven
dnia 25.06.2012, 12:32 · Zgłoś
Dwa tygodnie temu w Zarszynie koło Sanoka byłem świadkiem jak wsiak potrącił vieśwagenem gołębia i go [...] nawet nie zwolnił jak wspomniany gołąb siedział na jezdni pomimo,że było go dobrze widać ja jedyny ZŁY się zatrzymałem i gołębia dałem na pobocze.Na drugi dzień pojechałem celowo z myślą o tym ptaku-już nie żył okazało się ,że po obrączce gołąb miał 7 lat i pochodził z Komprachcic to w opolskim.Wniosek się nasuwa jeden,że gdyby mnie wsiak potrącił i nie miał bym dokumentów to bym skończył w rowie bo przecież jaki się ma stosunek do zwierząt to i taki do ludzi...

Dwie grupy społeczne,które się od siebie niewiele różnią i są bardzo niebezpieczne:

-Wieś i pies na 0,5 metra łańcuch przy -35 lub +50

-[...] [...] albo prokuratorzy i cała reszta,która kupuje kołdry za 3 tysiące złotych ze strzelbami,którzy rzekomo czasami z ambon nieumślnie zabijają przypadkowych turystów lub rolników.
Odpowiedz
17
@ kierowca
dnia 25.06.2012, 12:55 · Zgłoś
... oj Sven [...] !!! gdyby cię ktoś potrącił to dałby cię na pobocze i na drugi dzień przyjechałby sprawdzić czy jeszcze dychasz ... podobny stosunek do zwierząt jak i ty - gdybyś był mocny to byś dychał a gdy nie to podobnie jak z gołębiem było ...
Odpowiedz
0
@ 55
dnia 25.06.2012, 14:52 · Zgłoś
to trzeba było go na cmentarz podrzucic a nie [...] tutaj a swoja droga nie szkda Ci człowieku paliwa i czasu zeby sprawdzic czy [...] gołabek dycha czy odjechał? trzeba go było dzien wczesniej ratowac jak Ci tak go szkoda.
Odpowiedz
1
@ SVEN-TO-oficjalnyIDIOTA
dnia 25.06.2012, 18:23 · Zgłoś
sven oficjalnie uznaje cie za [...] a kłaki to masz na[...]. w desznicy były relikwie jana pawła ii w postaci włosów. gardzę takimi poganami jak ty. [...] precz
Odpowiedz
2
@ Sven [...]
dnia 25.06.2012, 18:38 · Zgłoś
Dzieciaku widac że jesteś ograniczony. Czytam juz od pewnego czasu twoje komentarze i widzę że jeśli nic nie możesz napisac o "wieśwagenach" to od razu schodzisz na temat religii. Myślisz że zabłyśniesz tym??? Zmień lekarza bo ten cie oszukuje!!!
Odpowiedz
-3
@ Sven
dnia 25.06.2012, 19:52 · Zgłoś
[...] nie mogę patrzeć na wasze [...] na mieście z tymi golfami dizlami miejscowi płacą podatki i nie mają gdzie postawić swoich aut.To jest moja ostatnia dyskusja z wami [...] z vieśwagenami b3 i golfami,które przemycają mazut z Ukrainy
Odpowiedz
2
@ lekarz
dnia 25.06.2012, 22:03 · Zgłoś
znowu zwiał spoko znów go złapiemy!!!
Odpowiedz
-11
@ Sven
dnia 25.06.2012, 12:17 · Zgłoś
...Jedź [...] człowieku rowerem to wsiok cie rozjedzie,a później powie,że ,,łon nic nie słysoł i nie widzioł ale trzy auta za nim były,,...
Odpowiedz
-7
@ zachód
dnia 25.06.2012, 13:39 · Zgłoś
to wyjedź do normalnych krajów, a nie narzekaj [...]

wielu już tak zrobiło
Odpowiedz
6
@ Sven [...]
dnia 25.06.2012, 16:38 · Zgłoś
O Sven się pojawił!!! I jakie to znowu [...] napiszesz dzieciaku wielki [...]??? W kawalerce znowu podłączyli internet??? No czekamy na twoje "yntelygentne" komentarze!!
Odpowiedz
-11
@ Sven
dnia 25.06.2012, 17:52 · Zgłoś
Gardzę wami ,,sprawiedliwi ludzie'',którzy nie przyjmują krytyki !
Odpowiedz
4
@ widzik
dnia 25.06.2012, 19:42 · Zgłoś
miałem być sven twoim ojcem ale yeti mnie na schodach wyprzedziło
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.