Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Kierowca Toyoty RAV4 wymusił pierwszeństwo na motocykliście

51

Dzisiaj przed godziną czternasta na skrzyżowaniu ulic: 3-go Maja i Ducala zderzyły się samochód osobowy z motocyklem. W wyniku zdarzenia mężczyzna kierujący motocyklem trafił do szpitala.


Jak udało się ustalić kierowca Toyoty RAV4 jechał od strony centrum miasta i na skrzyżowaniu ulic: 3-go Maja i Ducala wymusił pierwszeństwo na jadącym prawidłowo od strony Kościoła OO. Franciszkanów motocykliście.

Na skutek zderzenia kierowcę jednośladu został przewieziony do jasielskiego szpitala.

Obecni na miejscu zdarzenia policyjni technicy przeprowadzili oględziny miejsca wypadku oraz sporządzili dokumentację mająca posłużyć jako dowód w postępowaniu prowadzonym przez Komendę Powiatową Policji w Jaśle.

Na miejscu zdarzenia obecni byli również strażacy PSP Jasło, którzy uprzątnęli motocykl oraz rozbite fragmenty pojazdu


Red.

Reklama

Komentarze: 51

Dodaj komentarz Widok:
0
@ Ona
dnia 24.08.2010, 14:40 · Zgłoś
nie jestem z Jasła ale częstotu zaglądam, by poczytać ciekawostki. nie tak dawno klumpel z Gorlic równierz miał wypadek jaąc Kawasaki Ninja od strony Ropicy, na szczeście ani jemu ani drugiemu motocykliście nic poważnego sie nie stało, ale czytając komenmtarze do artykułu o owym weypadku utkwił mi w głowie jeden z nich, jakiś koleś napisał tak "nienawidzę motocyklistów, dobrze im tak, za każdym razem jak widzę jednoslad staram się w niego wjechać moim (tu prosze czytelników mojego komentarza o uwagę) FIATA 126p " inny przykład, kuzynka jechała na autostradzie a4 z katowic do krakowa swój jednoślad (była to Yamaha 650 dokładnie nie wiem jaka ,ale mniejsza z tym) miała swój jednoślad 4 lata, za nią jechał na swoim motocyklu jej mąż, w pewnym momencie kierowca Tira próbował zepchnąć kuzynkę z jezdni, całe szczęście,że nic się jej nie stało, i zdążyła w porę zareagować. Niech nikt mi nie mówi,że motocyklilści powodują wypadki! Kierowcy 4 kółek też potrafią być [...]! najczęściej przez to,że żal im ściska cztery liltery jak stoją w korku po X godzin a jednoślad przemlyka między samochodami nie tracąc czasu na stanie w korkach..
Odpowiedz
0
@ CBR
dnia 21.08.2010, 10:18 · Zgłoś
I ZNOWU POWIEDZĄ ŻE WINA MOTOCYKLISTY , MÓWIĄ ŻE DAWCY , A TAK NAPRAWDE NAWIĘCEJ WYPADKÓW NA MOTOCYKLISTACH WYRZĄDZAJĄ KIEROWCY SAMOCHODÓW , SAM WCZORAJ ZDALEM PRAWKO NA MOTOR I JAK BEDE JEZDZIL TO BEDE MUSIAŁ SIĘ NAUCZYĆ PATRZEĆ NA ZACHOWANIE KIEROWCÓW SAMOCHODÓD BO ZA DUŻO JEST TAKICH WYPADKÓW , POZDRAWIAM WSZYSTKICH KIERUJĄCYCH JEDNOŚLADAMI !!!
Odpowiedz
0
@ Głos ludu
dnia 19.08.2010, 16:11 · Zgłoś
Myślałem że policjant na służbie musi mieć mundur i nie dżinsowe rybaczki ^^
A co z motorem? Będzie jeździł? :/

http://www.youtube.com/watch?v=mNg3TuXL7Do
Odpowiedz
0
@ a gdzie Toyota
dnia 19.08.2010, 15:27 · Zgłoś
Zapewne jakiegoś kolesia, dlatego jej zdjęc nie ma.
Odpowiedz
0
@ jaslanin
dnia 19.08.2010, 13:50 · Zgłoś
co to za policjantka ze na sluzbie jest bez munduru tylko w kamizelce drogowe... chyba ze jakas praktykantka..
Odpowiedz
0
@ lucjan
dnia 19.08.2010, 00:37 · Zgłoś
ale jaka opalona pani policjantka ha ha... ale jak piszecie maski nie widać
Odpowiedz
0
@ mste
dnia 18.08.2010, 23:42 · Zgłoś
Jestem Kierowcą mniejszej pojemnosci pojazdu jednosladowego... ale nie raz to jest masakra jak np. auta motocyklistów omijają jak [...] ...;/ jeszcze gorzej jak tir wyprzedza ...;/ mozna stracic panowanie nad Motocylklem
Odpowiedz
0
@ policjantka:(
dnia 18.08.2010, 22:45 · Zgłoś
załosny ubiór ma Aśka na sobie!!!!!!!!!!to nie plaża tylko służba!!!!!!!!!!!zgroza od Boga...krótkie spodnie i jakieś laczki na nogach!!!!!!!!!!strach się bać gliniarzy:))
Odpowiedz
0
@ płolicjantka...
dnia 18.08.2010, 20:55 · Zgłoś
policjantka w krótkich płortkach... hahaha ale ma munturek :)
Odpowiedz
0
@ jaslanina
dnia 18.08.2010, 20:05 · Zgłoś
no bardzo ladna ta pani juz ktorys raz ja widze pozdro dla niej
Odpowiedz
0
@ ergo
dnia 18.08.2010, 18:00 · Zgłoś
Jaka ładna misiaczyca:)
Odpowiedz
0
@ motocyklista
dnia 18.08.2010, 17:21 · Zgłoś
jakis miesiac temu pan w czarnej rav4 wyjechal mi z parkowej i wymusil pierwszenstwo, zdazylem tylko polozyc motocykl, na szczescie w niego nie uderzylem. nic mu nie zaslanialo mnie, jechalem 40km/h, mialem wlaczone swiatla, a pan stwierdzil najpierw, ze za szybko jechalem, a pozniej twierdzil, ze mam czarny motocykl, czarne ubranie i mnie nie widzial - z odleglosci 10m...
Odpowiedz
0
@ Ja Wiem
dnia 18.08.2010, 17:13 · Zgłoś
Ani Maski ani Matki !!!
Więc czym się tu [...] ???!!!
Odpowiedz
0
@ NIE WIEM
dnia 18.08.2010, 16:01 · Zgłoś
NIE WIDAC JEJ MASKI A WY MÓWICIE ŻE FAJNA ???
Odpowiedz
0
@ on
dnia 18.08.2010, 15:52 · Zgłoś
Jeszcze jedna sprawa - można dywagować kto zawinił i tak nie dojdziemy prawdy chyba że Straż Miejska udostępni nagrania z monitoringu - miasto wydało przecież ciężkie pieniądze na tę inwestycję - napewno posiadają zapis kolizji...
Odpowiedz
0
@ on
dnia 18.08.2010, 15:48 · Zgłoś
Rozmawiałem z gościem który widział zajście, twierdzi, że motocyklista jechał bardzo szybko, jak dodamy 50-cio metrowy odcinek widoczności to bardzo łatwo o kolizję.
Odpowiedz
0
@ jaślak
dnia 18.08.2010, 14:42 · Zgłoś
Fajna ta pani policjant:-)
Odpowiedz
0
@ patrycja
dnia 18.08.2010, 14:22 · Zgłoś
ja tam mieszkam tragicznie:(
Odpowiedz
0
@ ja
dnia 18.08.2010, 14:10 · Zgłoś
Widziałem to i kierowca ravki prawidłowo wykonał manewr skrętu... nawet ludzie na przejściu przechodzili... kierowca motocykla wypadł z za zakrętu i miał troszkę więcej niż dopuszczalna prędkość.... kierowca ravki próbował szybciej przejechać ale nie udało się... natomiast kierowca motoru mógł uniknąć zderzenia ale chyba zabrakło mu wprawy... mógł ominąć samochód...
Ale policjanci nie pomyśleli o tym, iż to skrzyżowanie jest doskonale sfilmowane... jak ktoś mądry siądzie i pomyśli to będzie wiedział, gdzie jest kamera....
Kierowca ravki tak naprawdę nie wymusił pierwszeństwa, wystarczyło troszkę rozwagi ze strony motocyklisty i mniejsza prędkość i nic by się nie stało
Odpowiedz
0
@ Aga
dnia 18.08.2010, 13:34 · Zgłoś
"im wieksze auto tym kierujący jest pewniejszy że mu nikt nie "wyjedzie" bo się będzie bał. wiadomo motocykliści czasem nadużywaja faktu że motor się wszędzie "wciśnie" lecz w wiekszości przypadków to kierowcy "czterech kółek" nie zwracają na nich uwagi. jezdnia jest dla wszystkich tylko trzeba sie nawzajem szanować i zachować tzw ograniczone zaufanie dla swoich możliwości i reakcji innych "

podoba mi się ta wypowiedź!!
Odpowiedz
0
@ meff
dnia 18.08.2010, 13:13 · Zgłoś
odleglosc od tego skretu do łuku drogi wynosi troszke ponad 50 metrow, jestem tylko ciekaw ile mial na budziku motocyklista;)
Odpowiedz
0
@ gość
dnia 18.08.2010, 12:50 · Zgłoś
Już kilkakrotnie widziałem na tym portalu zdjęcia na których była ta policjantka,ale szkoda,że na żadnym zdjęciu nie widać jej twarzy..:)
Odpowiedz
0
@ moto
dnia 18.08.2010, 12:15 · Zgłoś
sam jestem motocyklistą i wiem jak to jest na drodze... niektórzy wcale nie zwracaja uwagi na motory.. a na wsi to największe zagrożenie sprawiaja ciągniki... kilka razy musiałem już hamować bo jakiś stary [...]ek nawet nie popatrzy tylko wyjedzie prosto pod koła
Odpowiedz
0
@ banksman1
dnia 18.08.2010, 11:56 · Zgłoś
...[...] z jasła się stuknęły...:)
Odpowiedz
0
@ jk
dnia 18.08.2010, 11:16 · Zgłoś
fajna ta policjantka;)
Odpowiedz
0
@ anonim
dnia 18.08.2010, 10:24 · Zgłoś
nic nie mam do motocyklistow i to jest fakt lepiej popatrzec w lewe lusterko przed skretem w lewo lecz motocyklicta nie powinien tez przekraczac jak jest linia podowjna ciagla bo to tez dla motorow wykroczenie. Sam jestem kierowca jak wczescniej wpomnialem dzis wymusil mi autem jakims dobrym starszy bogacz. Bo co on mysli ze ma kase i dobre auto to mu wo;lno wyszstko. POwiem tak niech auta i motory maja do siebie ograniczone zaufanie bo nigdy nie wiadomo kto jedzie tym autem. Pozdrawiam i zycze motocykliscie szyblkiego powrotu do zrowia :)
Odpowiedz
0
@ Operator walca
dnia 18.08.2010, 08:59 · Zgłoś
Skolowany , dobrze zrozumiałeś tylko autor jak sam pisze " jak udalo się ustalić " mało ustalił i dlatego wyszedl taki pasztet . Co zrobić poziom "dziennikarstwa " jest obecnie na poziomie gazetki szkolnej w podstawówce . A poszkodowanym dużo zdrowia , wszystkim dużo rozwagi i czujności na drogach .
Odpowiedz
0
@ skolowany
dnia 18.08.2010, 08:16 · Zgłoś
albo ja czegos nierozumiem albo autor zle napisal skoro obaj jechali ulica 3maja toyota od centrum a motocykl od kosciola oo franciszkamow to chyba doszlo do zajechania drogi przez toyote ktora skrecala w lewo tak mi sie wydaje
Odpowiedz
-1
@ kierowca
dnia 18.08.2010, 07:48 · Zgłoś
Obiektywnie rzecz biorąc, to kierowcy jezdza na pamięc, a motocyklisci jezdzą za szybko. I to nie 10-20 km/h wiecej od dozwolonej jak samochody, ale 30-40 i więcej. Do tego są mniej widoczni.

Stąd jak taki koles jadący autem zobaczy ze nikt mu zza zakretu nie jedzie (w domysle auto) to wie, ze powinien się spokojnie wyrobic. Potem juz nie patrzy na drogę, tylko skupia na czym innym, a tylko katem oka oczekuje ewentualnie dużego obiektu święcącego dwoma światłami (samochodu). A jak mu wypadnie zza zakrętu motocykl z duża prędkością, to koleś zlekcewazy podświadomie motocykliste, najwyżej zwróci uwagę jak podejmie manewr wyprzedzania, ale wtedy juz czasem jest za późno. Podobnie jest przy wyprzedzaniu na trasie i wymuszeniu na nagle wyprzedzajacym nas motocykliscie.

Nie wiem jak tu bylo, ale odleglośc wypadku od zakretu przy kościele jest mala.
Odpowiedz
0
@ xx
dnia 18.08.2010, 07:38 · Zgłoś
nie sadzilem ze w jasle jest tylu zwolennikow motocykli to dobrze bo sam jestem motorzysta pozdro dla 2 kolek
Odpowiedz
0
@ qcp
dnia 18.08.2010, 06:48 · Zgłoś
A ZEBY TA RAV4 TAK POD TIRA WPADŁA!
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 18.08.2010, 06:25 · Zgłoś
to kierowca toyoty odjechał z miejsca wypadku ? bo tego samochodu nie widać,a może to jakiś VIP i nie wolno go fotografować ???
Odpowiedz
0
@ zazdrosna
dnia 18.08.2010, 06:22 · Zgłoś
to sesja zdjęciowa PANI POLICJANTKI czy pokazanie miejsca wypadku ?
Odpowiedz
0
@ niekumata
dnia 18.08.2010, 06:19 · Zgłoś
to kobiety policjantki na służbie nie muszą nosić w terenie przy sobie broni i mogą chodzić w pantoflach i krótkich spodniach ???
Odpowiedz
0
@ jestem z Jasła :)
dnia 18.08.2010, 03:43 · Zgłoś
toyota wyparowała bo pewnie znowu jakiś policjant nią jechał
Odpowiedz
0
@ Astereotyp
dnia 18.08.2010, 02:00 · Zgłoś
A kurde, motocyklisci zli, motocyklisci dobrzy... A wy nie widzicie, że zarówno kierowcy osobówek, jak i motocykliści są osobami indywidualnymi? Nie powinniśmy podlegac stereotypom!!!
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 18.08.2010, 01:01 · Zgłoś
Niezła ta policjantka, szkoda że taka umundurowana :)
Odpowiedz
0
@ Jaślanka
dnia 18.08.2010, 00:49 · Zgłoś
Prawda jest taka, że motocykliści zawsze muszą pamiętać o jednym- czyjakolwiek będzie wina, oni na 100% pozostawia na asfalcie krwawe plamy. No więc Panowie chcąc nie chcąc zasada ograniczonego zaufania i wyobraźnia to powinny być nasze najmocniejsze strony jak decydujemy się na 2 kółka!!!! Wsiadając na motor z założenia jesteśmy ofiarami wypadków, nawet wtedy, gdy jesteśmy sprawcami.Szukanie winnych to "musztarda po obiadku".
Odpowiedz
0
@ ja
dnia 18.08.2010, 00:13 · Zgłoś
A ja się dołączę do motocyklistów choć jestem rowerzystą!!! Nie jesteście sami na drodze!!!
Odpowiedz
1
@ fot.
dnia 17.08.2010, 23:37 · Zgłoś
... za to masz najładniejszą policjantkę w Jaśle.
Odpowiedz
0
@ fot.
dnia 17.08.2010, 23:36 · Zgłoś
Foty ravki brak, bo ravka magicznie gdzieś wyparowała.
Odpowiedz
0
@ lucjan
dnia 17.08.2010, 23:33 · Zgłoś
a ta toyota to na zdjęciach się nie zmieściła? jasne tylko motocyklista jest winy...
Odpowiedz
0
@ MM
dnia 20.03.2011, 19:48 · Zgłoś
Przecież toyoty tam na ulicy wogóle nie ma. Chyba, że chcez zobaczyć jak wygląda inna podobna to szukaj na allegro.
Odpowiedz
0
@ motocyklista
dnia 17.08.2010, 23:20 · Zgłoś
taka jest prawda wymuszają a potem na motocykliste
Odpowiedz
0
@ k
dnia 17.08.2010, 23:12 · Zgłoś
a gdzie foty ravki??
Odpowiedz
0
@ obiektywny
dnia 17.08.2010, 23:07 · Zgłoś
im wieksze auto tym kierujący jest pewniejszy że mu nikt nie "wyjedzie" bo się będzie bał. wiadomo motocykliści czasem nadużywaja faktu że motor się wszędzie "wciśnie" lecz w wiekszości przypadków to kierowcy "czterech kółek" nie zwracają na nich uwagi. jezdnia jest dla wszystkich tylko trzeba sie nawzajem szanować i zachować tzw ograniczone zaufanie dla swoich możliwości i reakcji innych
Odpowiedz
0
@ do motocyklistów
dnia 17.08.2010, 23:05 · Zgłoś
nie zwalajcie wszystkiego na samochody bo sami jeździcie jak [...], w miesjcach gdzie jest 40, wy jedziecie 100 więcej, a potem zwalacie wine na samochody w razie wypadku. Nie raz byłem wyprzedzany chamsko z prawej strony przez motocykliste, gdybym nie zauważył w ostatniej chwili, doszło by do tragedii. Więc też patrzcie trochę i użyjcie głowy a nie motoru tylko w czasie jazdy!
Odpowiedz
0
@ 2oo
dnia 06.06.2012, 01:42 · Zgłoś
a powiedz mi czy kierowcy samochodów na 40 jada 40 bo jestem kierowca i motoru jak i samochodu i nie widze zeby samochodami sie tak do przepisów stosowali. a czesto jest tak ze kierowcy samochodów specjalnie wymuszają motocykliscie i czesto z takich rzeczy sa wypadki i niestety dużo śmiertelnych!!! i za takie incydenty powinno byc zabierane prawo jazdy. poniewaz ryzykujecie zycie innych. a kierowców osobówek broni pószka a motocyklista ginie z winy kierowców samoch wiec patrzcie bardziej co sie dzieje na drodze!!! motocykliście życze szybkiego powrotu do zdrowia :(
Odpowiedz
0
@ Do kierowcow aut 2
dnia 17.08.2010, 22:57 · Zgłoś
zgadzam się . Patrzcie na drogi !! pare miesiecy temu byl u mnie koles (we wtorek) ze scigaczem umuwic sie na naprawe, a w srode sie zabil, bo gosc w niego wjechal autem ;//
Odpowiedz
0
@ clashtorny
dnia 17.08.2010, 22:54 · Zgłoś
sam jestem kierowcą osobówki ale takim [...] co nie potrafią jeździć i wymuszają sam dałbym skierowanie na ponowny egzamin -.-
motocykliści zawsze byli [...]eni przez opinie publiczną to teraz niech ta opinia publiczna patrzy jak bardzo się myli co do nich. Sam chce na motor prawko robić i kupić chopera ale jak widzę jak kierowcy osobówek lekceważą motocyklistów to mnie krew zalewa
Odpowiedz
0
@ do kierowców aut
dnia 17.08.2010, 22:45 · Zgłoś
I co znowu wina motocyklisty co ?
Patrzcie z czego żyjecie jelenie !!!!
Nie jesteście sami na drodze !!!!
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.