Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Kmiecik kandydatem na burmistrza? – „ Nie mówię, nie”

57

Już za dwa tygodnie Platforma Obywatelska w Jaśle przedstawi swojego kandydata na burmistrza. W kuluarach pada kilka nazwisk, jednak żadne z nich nie zostało jeszcze oficjalnie potwierdzone. Piotr Tomański, poseł PO twierdzi, że tego jedynego jeszcze nie ma, ale cały czas trwają rozmowy.


- Mamy w Jaśle wielu wspaniałych ludzi pełniących funkcje publiczne, także w PO. Zarząd jasielskiej Platformy podejmie właściwe decyzje, a po ich propozycji zarząd wojewódzki takie propozycje zatwierdzi. Myślę, że za dwa, trzy tygodnie poznamy kandydata na burmistrza czy wójtów – obiecuje Tomański.

Wiadomo już, że idealny kandydat Platformy Obywatelskiej powinien gwarantować lepszy rozwój miasta i łączyć, a nie dzielić. - Powinien nadawać się na tę funkcję, powinien dawać gwarancję tego, że to nie będzie stracona kadencja, tylko będzie to rozwój miasta i powiatu – przekonuje Adam Kmiecik, starosta.

Kampania pełną parą ruszy we wrześniu i jak zapewnia starosta, jednocześnie wiceprzewodniczący powiatowych struktur PO, będzie to kampania kreatywna i pozytywna. -  Nie będzie nachalna, czy agresywna, bo to nie jest dobra droga, żeby wskazywać tylko błędy, trzeba raczej wskazać rozwiązania – twierdzi Kmiecik, który nie wyklucza, że będzie ubiegał się o najwyższy urząd w mieście. - Nie mówię „nie”, ale będzie to zależało od wielu różnych ustaleń, ponieważ sam fakt kandydowania na burmistrza czy zostanie nim, to jest pierwszy punkt. Drugi to skład rady, plan działania, wsparcie. To nie jest tak, żeby zostać burmistrzem tylko po to, żeby nim zostać. Zostając burmistrzem trzeba mieć konkretny plan rozwoju tego miasta. Wiele elementów, które bym umieścił w tym planie mam w zanadrzu – zdradza tajemniczo starosta.Podkreśla jednak, że jest za wcześnie by mówić o tym, że jest tym jedynym, idealnym kandydatem. - To wymaga wielu rozmów, wielu dyskusji. Trzeba szukać najlepszego kandydata, bo Jasło jest tego warte.


Katarzyna Pacwa-Wilk
k.pacwa@jaslo4u.pl

Reklama

Komentarze: 57

Dodaj komentarz Widok:
0
@ Kafejka
dnia 30.07.2010, 08:31 · Zgłoś
Psychiatro pijany, tobie po głowie tylko omamy. Delirium tremens! Po naszemu- białe myszki!
Odpowiedz
0
@ hm....
dnia 29.07.2010, 23:51 · Zgłoś
może wróci...
Odpowiedz
0
@ tolo
dnia 29.07.2010, 22:24 · Zgłoś
najlepszym burmistrzem byl czernecki
Odpowiedz
0
@ Psychiatra
dnia 29.07.2010, 21:26 · Zgłoś
Czytając baniakochwalcze wpisy raduję się wielce. Tyle dla mnie roboty ! Strach tylko, żeby się nie okazało że to jeden pacjent, po paru głębszych po kafejkach krąży...
Odpowiedz
0
@ jaslak
dnia 29.07.2010, 07:32 · Zgłoś
Wg. mnie kandydat na burmistrza musi być bezwzględnie z Jasła, ale nie mieszkający rok, dwa, pięć, tylko taki co wychował się w Jaśle, zna miasto, czuje klimat i identyfikuje się z miastem, jego wizerunkiem i mieszkańcami.
Inaczej mamy to co mamy, a może być nie lepiej.
Odpowiedz
0
@ romi
dnia 28.07.2010, 19:26 · Zgłoś
do dobro ty jesteś chyba z dąbrówki
Odpowiedz
0
@ Żegnamy Cię Alleluja
dnia 27.07.2010, 23:52 · Zgłoś
Pan Tadeusz Baniak jest racjonalistą i dlatego zagłosuje na niego każdy kto ma choć odrobinę oleju w głowie lub nie nosi na niej moheru!!!
Odpowiedz
0
@ anonim
dnia 27.07.2010, 22:45 · Zgłoś
to chyba jakieś jaja na 1 kwietnia
Odpowiedz
0
@ ANTY PO
dnia 27.07.2010, 16:18 · Zgłoś
0
@ Kolega ze szpitala
dnia 27.07.2010, 16:05 · Zgłoś
Tak trzymaj Tadeusz. Wygrasz to w cuglach!!!
Odpowiedz
0
@ olek
dnia 27.07.2010, 13:56 · Zgłoś
burmistrz nie mieszkający w Jaśle z pewnością nie będzie działał w interesie jaślan
Odpowiedz
0
@ Dobro
dnia 27.07.2010, 13:36 · Zgłoś
Pani Kurowska - NAJLEPSZA
Odpowiedz
0
@ Tom
dnia 27.07.2010, 13:22 · Zgłoś
Burmistrz Jasła powinien być mieszkańcem Jasła a nie okolicznych miejscowości. Wiadomo, że o "swoje" dba się bardziej.
Odpowiedz
0
@ zak
dnia 27.07.2010, 13:19 · Zgłoś
Czyli Pan Zduński,który miał kandydować nie będzie burmistrzem?Dziwne to!!!
Odpowiedz
0
@ KC PiS
dnia 27.07.2010, 12:57 · Zgłoś
WSZYSTKO IINE byle nie betonowy-[...]-ultrakatolicki-taliban z PiS!!!
Odpowiedz
0
@ Roolez
dnia 27.07.2010, 12:30 · Zgłoś
nie jest dobrze, tylko jest PIĘKNIE!
Odpowiedz
0
@ Judoka
dnia 27.07.2010, 12:21 · Zgłoś
Jest rodowity jaślanin. To Tadeusz Baniak.On startuje z niezależnego komitetu wyborczego "Nasze Jasło". Już cztery lata temu, dał o sobie wyraźnie znać zajmując trzecie miejsce. Przeszedł różne szczeble działalności samorządowej, owszem ma epizod w działalności SLD, ale przynajmniej zrobił tam porządek. Teraz chce mądrych rządów, a nie [...] wojen. Najważniesze, że nie w głowie mu przynależność partyjna a chęć współpracy z każdym, kto ma po kolei w głowie, by w Jaśle było skromnie, lecz przyjaźnie i rozwojowo. Stawia na nowych, młodych ludzi. Myślę, że to będzie bardzo wartościowy człowiek, na właściwym miejscu, bo nie jest żądny władzy,ani pieniędzy, natomiast jest autentycznie oddany sprawom Miasta. Życzę mu wygranej. To jest realne. My młodzi pójdziemy z Nim.
Odpowiedz
0
@ dragoness
dnia 27.07.2010, 12:17 · Zgłoś
Czy PO, czy PiS - jedna banda niekompetentnych gołodupców, którzy chcą się dorobić i pozałatwiać pracę rodzince i znajomym. Czy nie ma już bezpartyjnych, kompetentnych ludzi w Jaśle? Oczywiście, że są, tylko nie mają siły przebicia, albo nie chcą się babrać w [...] układzików partyjno-rodzinno-kościółkowych.
Odpowiedz
0
@ wprzo gość
dnia 27.07.2010, 11:30 · Zgłoś
Znam go i wielu ludzi mu zazdrości że mu się zaczęło układać, Jestem jak najbardziej za nim naprawdę człowiek na poziomie.
Odpowiedz
0
@ drogowiec
dnia 27.07.2010, 11:03 · Zgłoś
A w czym tak bardzo zablysnął pan Kmiecik?ja tez raz w sprawie spolecznej o malo co klamkę bym pocalowal ale nie ustapilem,oczywiscie zdawkowo zalatwiony tak jak bym i tam nie byl!
Odpowiedz
0
@ Jest dobrze
dnia 27.07.2010, 11:02 · Zgłoś
Teraz w Jaśle jest bardzo dobrze, więc nie trzeba zmieniać burmistrza. Pani mgr Maria Kurowska się sprawdziła i powinna być wybrana na drugą kadencję.
Odpowiedz
0
@ hnk
dnia 27.07.2010, 11:00 · Zgłoś
Bez przesady. To Jasło nie ma juz rodowitych mieszkańców na burmistrza, tylko trzeba szukac spoza?
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 27.07.2010, 10:53 · Zgłoś
Chcę mieć wybór - nie ludzi spod sztandarów partyjnych, ale przynajmniej jednego niezależnego człowieka, który nie przyjdzie się dorabiać, podlizywać i siać nepotyzm. Zróbcie coś, aby taki kandydat się znalazł - ktoś po prawdziwych studiach - inżynier po kierunku technicznym z politechniki albo prawnik, ktoś kto pociągnie do wyborów młodych ludzi, którzy do tej pory nie mieli żadnego wyboru. Rozgoni "leśnych [...]ków" i skruszy pozostałości betonu z PRL-u.
Odpowiedz
0
@ miś
dnia 27.07.2010, 09:57 · Zgłoś
ciekawe kto go wybierze?
Odpowiedz
0
@ Patryk Maślanka
dnia 27.07.2010, 09:34 · Zgłoś
Dobre rozwiązanie z PO.
Myślę, że byłbym w stanie oddać głos na Kmiecika.
Nie jest złośliwy, uszczypliwy.
Nie dał się poznać po pielgrzymkach.
Jeśli padnie to konkretnie to podaję swój adres i numer telefonu i zaczynam wieszać plakaty i roznosić ulotki.

I nie interesuje się tym czy jest pszczelarzem. i czy wielbił PiS.
Mam nadzieję Panie Kmiecik, że się wspólnymi siłami uda.
Odpowiedz
0
@ Marta
dnia 27.07.2010, 09:03 · Zgłoś
O tak! Tadeusz Baniak ma zasady, wiedzę,haryzmę. Nie do kupienia!Otwarty na każdego normalnego i mądrego. Nie interesuje Go, gdzie kto należy, tylko co potrafi. W życiu został "poobijany" przez politykierów, więc nic nie jest mu obce. Da sobie rade. Nie ma lepszego.Trzymam kciuki.
Odpowiedz
0
@ Stary
dnia 27.07.2010, 08:59 · Zgłoś
To w PO nie ma już wykształconych i kompetentnych ludzi? Jak można wystawiać człowieka, przez 4 lata łapka w łapkę z PiS-em niszczył samorządność? Czy Jasłem i powiatem muszą rządzić partie, dbając przede wszystkim o własny interes i własnych ludzi? Ciekawe, na ile jaślanie będą mądrzy po szkodzie, gdy skończy się kadencja [...] PiS-u.
Odpowiedz
0
@ PiS
dnia 27.07.2010, 08:25 · Zgłoś
GŁOSUJCIE NA MARIE KUROWSKĄ NA 2 KADENCJE BO NAS PO ZNISZCZY JUŻ CAŁKIEM?
Odpowiedz
0
@ Marek
dnia 27.07.2010, 07:43 · Zgłoś
Miesiąc temu byłem u Kmiecika z skargą że w publicznej przychodni ortopedycznej pobierają bezprawnie 50 zł za wypisanie druku N-9.Obiecał interwencję i że zadzwoni do mnie o efektach swoich działań.Rozstając się pytam jak pan zadzwoni skoro nie ma pan numeru?I wtedy łaskawie zapisał.Ja poszedłem do PRYWATNEJ przychodni dr.Masteja i wypisano mi owy druk za DARMO.Zgadnijcie co uczynił pan Starosta?Nie usłyszałem już głosu p.Starosty.Czytając to co plecie powyżej śmiać się tylko chce.
Odpowiedz
0
@ lj
dnia 27.07.2010, 07:25 · Zgłoś
A powie mi kto to jest ten Baniak?
Czy to tak tylko dla jaj?
Odpowiedz
0
@ Land
dnia 27.07.2010, 07:22 · Zgłoś
A może by pomyśleć o prawdziwym gospodarzu i zgłosić jak wyrazi chęć P. Przetacznika. Prezesi się sprawdzają przykładem Rzeszów.
Odpowiedz
0
@ WTF?!
dnia 27.07.2010, 04:17 · Zgłoś
HELL NO !!!!!!!!
Odpowiedz
0
@ Do gminy Dębowiec -
dnia 27.07.2010, 01:16 · Zgłoś
tylko nie Staniszewskiego Zbigniewa
Odpowiedz
0
@ jaślanin
dnia 27.07.2010, 01:04 · Zgłoś
W JAŚLE GO POZNALI,MOŻE W NOWYM ŻMIGRODZIE MA SZANSE ??????????
Odpowiedz
0
@ Pawel
dnia 27.07.2010, 00:50 · Zgłoś
jaka opcja by nie wygrała w Polsce Naszej to każzdy zmienia orientację.
Odpowiedz
0
@ ticket to dabrowka
dnia 26.07.2010, 23:49 · Zgłoś
Brawo Panie Starosto!!! Startuj i pozamiataj w urzędzie miasta "plecaki" wiadomo kogo!!! Bo już widzę, po IP, że się "pseudo chrześcijańsko-demokratyczna młodzież" boi i trzęsie gatkami przed wyleceniem na [...] [...]!!! P.S Kultura osobista Pana Starosty jest bezsprzecznie wyższa od ogromnej większości rezydentów urzędu miasta, by nie rzec od wszystkich, więc wszelkie komentarze nieprzychylne zatrzymajcie dla siebie "plecaczki" z UM hahah drżyjcie bo nadchodzi ręka POprawnej sprawiedliwości, a nie maluczkich [...]!!! Co do Pana Tadeusza, również nie mam żadnych zastrzeżeń.
Odpowiedz
0
@ Danka
dnia 26.07.2010, 23:46 · Zgłoś
Ja i tak jestem pewny,ze burmistrzem zostanie Christopfer von Czeluśniak.Miasto zasługuje na poważnego (wreszcie),i dbajacego o lud jasielski kandydata.Pan Kmiecik jest zbyt łagodny.Tu trzeba prawdziwego Pudziana Intelektu,a tylko p.Chrystopfer owąż cechę charakteru ma!!!
Odpowiedz
0
@ xx
dnia 26.07.2010, 23:26 · Zgłoś
jak [...] trochę i będzie wyglądał jak dawniej to zagłosuję! jak nie to nie
Odpowiedz
0
@ oj
dnia 26.07.2010, 23:24 · Zgłoś
PO PO PO mamy burmistrza.
Odpowiedz
0
@ do Doroty..
dnia 26.07.2010, 23:06 · Zgłoś
Faktycznie Dorota!. Zapomniałem o Baniaku. On jest dobrym gospodarzem i jak najbardziej nadaje się na burmistrza. Tylko przypomnij mi w jakich barwach on teraz gra SLD czy już PO bo się pogubiłem.
Odpowiedz
0
@ Dorota
dnia 26.07.2010, 22:57 · Zgłoś
Jedynym normalnym, wartościowym, rodowitym jaślaninem, który nadaje się na Burmistrza jest Baniak,który z każdym potrafi rozmawiać, słuchać, przekonywać do rzeczy "ziemskich". Nigdy nie wykorzystał swojej pozycji dla niecnych czynów, zawsze miał odwagę powiedzieć UB, SB, i innym uopkom NIE!On jest "the best".
Odpowiedz
0
@ UB...
dnia 26.07.2010, 22:57 · Zgłoś
Panie Kmiecik a co ze Strostwem? Niech mi Pan nie robi zawodu. A burmistrzem i tak będzie ktoś z PO więc cała władza będzi skupiona w jednych rękach. Słusznych rękach!!. Nie oddamy miasta i powiatu wrogiemu elementowi.
Odpowiedz
0
@ !
dnia 26.07.2010, 22:30 · Zgłoś
nidgy nie zagłosuje na tego typa
Odpowiedz
0
@ commander
dnia 26.07.2010, 22:29 · Zgłoś
bedzie tak jak zwykle zaden kandydat i tak nie spałni swoich obietnic tak to juz jest z naszymi poli=tykami
Odpowiedz
0
@ PPOPIS
dnia 26.07.2010, 22:29 · Zgłoś
Czelusniak ich pogodzi :P
Odpowiedz
0
@ dz
dnia 26.07.2010, 22:29 · Zgłoś
omg.. jeszcze tego brakuje...
Odpowiedz
0
@ litości :(
dnia 26.07.2010, 22:16 · Zgłoś
Z deszczu pod rynnę!?!?
Odpowiedz
0
@ Sven
dnia 26.07.2010, 22:06 · Zgłoś
To jest kpina z ludzi jak on może kandydować w sytuacji kiedy słynny był przypadek w Desznicy z zawalonym mostem przez,który nie mógł przejechać PKS z ludźmi bo nie było funduszy na jego naprawę i on w gazecie fakt stwierdził:,,to dobrze,że ludzie wysiadają przed mostem i wsiadają z powrotem za mostem''
dobre nie...To była głupota roku w gazecie fakt,a on chce kandydować-z czy do ludzi ?
Odpowiedz
0
@ SOLIDARNOŚĆ
dnia 26.07.2010, 21:59 · Zgłoś
MY CHCEMY ""WAŁĘSY""A NIE JAKIEGOŚ [...] !!!
Odpowiedz
0
@ wanda
dnia 26.07.2010, 21:58 · Zgłoś
hehe ale jaja
Odpowiedz
0
@ eK
dnia 26.07.2010, 21:55 · Zgłoś
przecinek w tytule ma wielkie znaczenie mimo wszystko.
Odpowiedz
0
@ nemo
dnia 26.07.2010, 21:55 · Zgłoś
"Mamy w Jaśle wielu wspaniałych ludzi pełniących funkcje publiczne, także w PO..." - jasne zwłaszcza z PO hahahhahhaa :)
Odpowiedz
0
@ szperacz
dnia 26.07.2010, 21:53 · Zgłoś
Na wikileaks już dawno były kwity jakoby z jasielskiego [...] miał startować były poseł , ciekawe czy wiki ma rację czy starosta nic o tym nie wie ?
Odpowiedz
0
@ obserwator
dnia 26.07.2010, 21:49 · Zgłoś
BOŻE , miej nas w opiece i nie dopuść do tej tragedii !!!
Odpowiedz
0
@ PiS-man
dnia 26.07.2010, 21:44 · Zgłoś
Wow! Siła Platformy w Jaśle jest porażająca :D
Odpowiedz
0
@ Kamil_K
dnia 26.07.2010, 21:39 · Zgłoś
Mi Maria Kurowska odpowida ;p
Odpowiedz
0
@ mpzp
dnia 26.07.2010, 21:37 · Zgłoś
rozumiem, że burmistrza Nowego Żmigrodu.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.