Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Koalicja zdała egzamin. Adam Kmiecik został ponownie starostą.

42

14 głosami  "za" i 9 "przeciw" Adam Kmiecik został ponownie wybrany na starostę jasielskiego. Jego zastępcą został Franciszek Miśkowicz z PSL, a etatowym członkiem zarządu, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami Tadeusz Górczyk, radny IV kadencji Rady Powiatu Jasielskiego.

Wybór starosty nie był dla nikogo wielką niespodzianką. Już wybory samorządowe pokazały, że został bardzo dobrze oceniony przez mieszkańców powiatu, zaś decyzja radnych przekonała niedowiarków, że koalicja, która zawiązała się w powiecie działa bez zarzutu. -Ten powtórny wybór świadczy o tym, że te 4 lata zostały przez państwa ocenione dobrze. Dziękuję wszystkim, którzy mi zaufali i powierzyli tę zaszczytną funkcję. Mam podwójną świadomość obowiązków i odpowiedzialności, która na mnie ciąży i gwarantuję, że z tej odpowiedzialności przed państwem, jak również przed mieszkańcami powiatu jasielskiego, będę starał się wywiązać  - powiedział po głosowaniu Adam Kmiecik. Podziękował także pracownikom starostwa i członkom zarządu poprzedniej kadencji.

- Ten sukces jest zasługą wszystkich członków zarządu. Dzisiaj im za to serdecznie dziękuję. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju powiatu. Szczególnie dziękuję jednej osobie, której już nie ma wśród nas. To senator Stanisław Zając, który był mi przyjacielem i wiele działań zostało zrealizowanych dzięki jego działaniu i jego pomocy - podkreślił Kmiecik. Zapowiedział także, że najbliższa kadencja upłynie pod kierunkiem rozwoju powiatu. -To przede wszystkim szukanie środków, rozwój infrastruktury komunikacyjnej, dalsze remonty w szkołach, drogi i szpital. Chciałbym, aby najbliższa kadencja upływała w atmosferze ścisłej współpracy z gminami powiatu, sąsiednimi powiatami, zarządem województwa, po to aby łatwiej było budować, aby powiat jasielski się rozwijał.


Obowiązki dotychczasowego wicestarosty Witolda Lechowskiego przejmie Franciszek Miśkowicz. - Po zapoznaniu się z nimi będę mógł powiedzieć czy to lekki czy ciężki kawałek chleba. Jest tu dużo ludzi, którzy mają duże doświadczenie samorządowe i każdy ma świadomość, ze praca samorządowa nie jest łatwa. To jest szukanie kompromisów, ponieważ w ciągu tych czterech lat pojawi się mnóstwo problemów, spośród których główny to niedofinansowanie powiatów, zwłaszcza w w infrastrukturę drogową, szpital i szkolnictwo. Nie będą to same zaszczyty i piastowanie stanowisk. To trudna praca - mówi wicestarosta.

Miejsce Adama Pawlusia zajął Tadeusz Górczyk. - Deklaruję, że w pracy która została mi powierzona, a zostanie dookreślona przez pana starostę, będę starał się wywiązać najlepiej jak umiem. Będę zawsze do dyspozycji, bo jestem znany z tego, ze drzwi do mnie zawsze są otwarte i staram się krótko, zwięźle i otwarcie rozmawiać o problemach, z którymi petenci do mnie przychodzą - powiedział etatowy członek zarządu.

 

(kp)

Reklama

Komentarze: 42

Dodaj komentarz Widok:
0
@ do edu 1
dnia 22.12.2010, 23:05 · Zgłoś
My się wkrótce spotkamy !!A wtedy pogadamy!!!
Odpowiedz
0
@ jaslo
dnia 17.12.2010, 03:50 · Zgłoś
wszysko jest w porzadku
Odpowiedz
0
@ Łemk
dnia 12.12.2010, 21:30 · Zgłoś
Kiedy Pan naprawi drogę do Świątkowej Wielkiej?
Odpowiedz
0
@ Mikrut
dnia 12.12.2010, 21:13 · Zgłoś
mam nadzieje ze znowu popłynie strumień pieniędzy na Gimnazjum nr 1.
Odpowiedz
0
@ XXX
dnia 12.12.2010, 16:53 · Zgłoś
I dalej będzie kabaret w "profesjonalnym" wydaniu ... Gratulacje dla reżyserów !!!
Odpowiedz
0
@ Qasandra
dnia 12.12.2010, 15:57 · Zgłoś
O tym,jak to jest przegrać wybory burmistrza i radnego powiatu i jeszcze zostać nagrodzonym dobrze płatną fuchą ,przekonaliśmy się decyzją o powołaniu ,rozpłakanego w żalu, p. Górczyka na członka etatowego Rady Powiatu...Gdzie tu logika? Wyborcy mówią-NIE! Górczykowi i to dwa razy,a wybrani przez nich przedstawiciele klepią gościa po plecach,zamiast zasadzić kopa w [...],jakby to uczynił klasyk Ferdynand Kiepski...To jest karygodne,i świadczy o tym jak lokalna społeczność jest beznadziejna,naiwna,beztroska w oddawaniu głosów.
Odpowiedz
0
@ Ostrożna
dnia 12.12.2010, 15:30 · Zgłoś
PO rządzi, czyli rozumiem raj na ziemi!!! O ludzka naiwności!!!
Odpowiedz
0
@ J 27
dnia 12.12.2010, 10:03 · Zgłoś
Gratulacje dla Adasia i Franciszka !!! ! !!
Życzę wielu sukceców i owocnej twórczej współpracy !!!!!
WSPÓLNIe zrobicie DUŻO, a nawet może WIĘCEJ !!!!!!
Odpowiedz
0
@ łopservatore
dnia 12.12.2010, 08:39 · Zgłoś
Do krytyka platformowców.Szanowny kolego,ślepa nienawiść do innych niż PiSowcy ludzi jest śmieszna i [...].Przestań się zapatrywać
na Kaczyńskiego Pana Jarosława Prezesa,i zacznij myśleć.Następnym razem niczym wejdziesz na forum napisz sobie w brudnopisie tekst jaki chcesz zamieścić na fotum i daj go do sprawdzenia jakiemuś bardziej "czytatemu" PiSowcowi lub zatrudnij sobie tłumacza który przełoży z twojego języka na polski to co chcesz powiedzieć.Jedyne co muszą ci przyznać to to,że ogólny obraz twojej wypowiedzi oddaje idealnie obraz PiS.Czyli ogólny zlepek nienawiści,cynizmu,zaślepienia,obłudy i katastrofalny wprost brak podstawowej wiedzy.Kierowanie się odruchami w polityce jest co najmniej kompromitujące.Sam nigdy nie byłem pasjonatem programu PO,
nigdy na nich nie głosowałem i nie zagłosuję.Ale to co teraz prezentuje PiS to obraz nędzy i rozpaczy.
Odpowiedz
0
@ Henek
dnia 12.12.2010, 08:36 · Zgłoś
Motkowicz żebt tylko nie pracował tak jak w Naftobudowie bo teraz teściowa już mu nie pomoże!!
Odpowiedz
0
@ do hurra
dnia 11.12.2010, 19:25 · Zgłoś
Żebyś się nie pomylił!!!Dopiero teraz się zacznie!!Ty nie znasz ich wiedzy i możliwości!!!
Odpowiedz
0
@ do platformowcow
dnia 11.12.2010, 19:15 · Zgłoś
jak co robi gorczyk koalicje zawiazali i jest etatowym czlonkiem kmiecik mu obiecal ze zostanie czlonkiem i koalicja zobaczymy co zrobi teraz paltforma dla jasla wybuduja zoo napewno gorczyk nie jest lepszy od pawlusia pawlus to wporzadku koles no ale coz pis wygral wybory w jasle ale pan kmiecik zaraz sie musial dogadac bo bal sie op stolek i pociagnal za soba miskowicza franciszka z miejscowosci zmigrod pan miskowicz niech wroci do szkoly nie polityka niech sie zajmie synem i zona polityka na bok
Odpowiedz
0
@ Adam P.
dnia 11.12.2010, 18:57 · Zgłoś
Górczyk żeby wraz z siostrą Joanną B. nie zrobił filii Babilonu w starostwie!Choć Kmiecikowi może by sie to spodobało?
Odpowiedz
0
@ Patrycja
dnia 11.12.2010, 18:22 · Zgłoś
Gratulację dla p. Górczyka. Trzymalismy kciuki za pana. Właściwy facet na właściwym miejscu. Panie Tadeuszu!! "do roboty"!!!!!!!!!!
Odpowiedz
0
@ ooo
dnia 11.12.2010, 17:48 · Zgłoś
na pierwszym zdjęciu dyr Mikrut za czasów Kurowskiej się nie wychylał ale teraz...
Odpowiedz
0
@ psp
dnia 11.12.2010, 17:42 · Zgłoś
kto za tym stoi ? - to proste PSP - czyli Płatna Służba Podk...
Odpowiedz
0
@ MDK 83
dnia 11.12.2010, 16:39 · Zgłoś
O DRANKA już w pierwszym szeregu, stara sie coś wystękać z kartki, bo bez nie, NI RUSZ, ha!!
Odpowiedz
0
@ ale
dnia 11.12.2010, 16:15 · Zgłoś
pewnie ,że pan Górczyk dużo lepszy od Pawlusia bez porównania i napewno sie przyłoży do pracy jeszcze pochwalicie tego pana bo jest uczciwym człowiekiem
Odpowiedz
0
@ zadowolony
dnia 11.12.2010, 15:18 · Zgłoś
Gratuluje Panie Kmiecik, był Pan bardzo dobrym starostą i wierzę, że w tej koalicji będzie Pan jeszcze lepszym, bo bez balastu [...]skiego. Cieszę się, bo znam Pana jako człowieka rzetelnej i ciężkiej pracy, wyrozumiałego dla pracowników i serdecznego dla ludzi. Tak trzymać...
Odpowiedz
0
@ pokemonka
dnia 11.12.2010, 11:49 · Zgłoś
Wszystko będzie dobrze, pod warunkiem, że starosta Kmiecik
przydzieli Panu Górczykowi odpowiednia dla jego energii
działkę i będzie pilnował, żeby poza tą działkę się nie
wychylał.
Odpowiedz
0
@ Jasielski
dnia 11.12.2010, 00:04 · Zgłoś
[...], [...], [...]. [...] i Górczyk... [...], [...], [...]...
Odpowiedz
0
@ Gigi
dnia 10.12.2010, 22:35 · Zgłoś
Miłe złego początki lecz koniec [...]...
Odpowiedz
0
@ a.
dnia 10.12.2010, 22:00 · Zgłoś
bardzo dobrze :D
zasłużył
Odpowiedz
0
@ do pis 2
dnia 10.12.2010, 21:20 · Zgłoś
I kto tu mówi o honorze?!!!
A jak Górczyk mógł zostać wybrany do Rady Powiatu skoro do niej nie kandydował?!!! Ale jakie to ma znaczenie dla Ciebie? Wszak tylko Wasza jest prawda - [...] prawda ...
Odpowiedz
0
@ tylko nie
dnia 10.12.2010, 21:11 · Zgłoś
wszystko ok tylko dlaczego Górczyk
Odpowiedz
0
@ anna
dnia 10.12.2010, 20:48 · Zgłoś
Panie Adamie gratuluje...jest Pan właściwym człowiekiem na właściwym miejscu.
Odpowiedz
0
@ stan
dnia 10.12.2010, 20:44 · Zgłoś
Do pis2 $ lata temu naród też nie wybrał Adama P. wtedy nie protestowałeś? masz mentalność Kalego "Kalemu ukraść to żle Kali ukraść to dobrze,
Odpowiedz
0
@ tw
dnia 10.12.2010, 20:22 · Zgłoś
BRAWO !!! PIS DO DOMU
Odpowiedz
0
@ ja:D
dnia 10.12.2010, 20:15 · Zgłoś
Obydwaj panowie ze zmigrodu na czele <lolek>
Odpowiedz
0
@ Ciekawski
dnia 10.12.2010, 20:14 · Zgłoś
A co będą robic nasi "kochani" kablusie Adas i Wicio
Odpowiedz
0
@ edu1
dnia 10.12.2010, 20:08 · Zgłoś
atak nie dawno pisaliście, ze p. Górczyk to największy przegrany i jak się teraz czujecie?. Właściwy człowiek na właściwym miejscu. Gratulacje Tadeusz. Panu staroście i wice życze dużo powodzenia. Czeka Was panowie niełatwa kadencja bo [...] zrobią wszystko żebyście nie mieli łatwo, "ale psy szczekają a karawana jedzie dalej". Nareszcie będzie normalnie. Ciesze sie ze wreszcie Wicio pójdzie tam gdzie jego miejsce i to nie koniecznie właściwe sądząc po tym jaką opinie we wcześniejszych wpisach przed wyborczych wystawili mu uczniowie -jako kiepskiemu nauczycielowi. Jeszcze raz brawo koalicja tak trzymać.
Odpowiedz
0
@ zuzia
dnia 10.12.2010, 20:06 · Zgłoś
Eeee... Cóż to jest kolejne 4 lata nieudolności naprzeciwko wieczności? :P
Odpowiedz
0
@ łopservatore
dnia 10.12.2010, 19:26 · Zgłoś
Mam nadzieję że nowa koalicja pokaże PiS-owi że można sprawnie rządzić bez politycznego zacietrzewienia.Natomiast gdy powiatowy PiS
przestanie wreszcie opłakiwać przegrane wybory i przestanie pociągać nosem z żalu po utracie władzy weźmie się za współtworzenie dorobku nowej kadencji.Bycie w opozycji to nie tylko podkładanie nogi ([...]) ale tym większe zabranie się za pracę.No chyba że pójdą drogą swego wielkiego chęciami choć mizernego ciałem szefuńcia i będą negować wszystko jak leci.
Ale przecież w śród te dziewiątki jest kilku naprawdę wartościowych samorządowców.
Odpowiedz
0
@ s
dnia 10.12.2010, 19:17 · Zgłoś
gorczyk rozejrzyj sie czy przypadkiem nie postawiono jakiegos przystanku bez pozwolenia ,powolaj komisje sledcza ...w radzie jest czlowiek od wspolpracy z tymi organami ,moze pomoze...
Odpowiedz
0
@ st
dnia 10.12.2010, 18:57 · Zgłoś
Trzeba bylo wybrac TWps DRZEWO
Odpowiedz
0
@ pis2
dnia 10.12.2010, 18:54 · Zgłoś
Naród wyraził w wyborach swoje zdanie na temat pana Górczka, "wybrano" go i do rady powiatu i "wybrano" na burmistrza, ale przecież głos ludu się nie liczy, nie ma żadnego znaczenia...czasem ważny jest również HONOR...
Odpowiedz
1
@ FJ
dnia 10.12.2010, 18:39 · Zgłoś
Adam Kmiecik właściwy człowiek na właściwym miejscu
Odpowiedz
0
@ hura!!!!!
dnia 10.12.2010, 18:16 · Zgłoś
najlepsza wiadomość od 4 lat!!! [...] adam i pis-nawiedzony, ziejący nienawiścią do klasowego wroga witold osunięci od władzy!!! wreszcie zastraszeni nie-pisowcy odetchną z ulgą!!!ufffff!!!
Odpowiedz
0
@ bb
dnia 10.12.2010, 17:45 · Zgłoś
Tak Panie Starosto GGGGratuluję hura
Odpowiedz
0
@ kgb
dnia 10.12.2010, 17:28 · Zgłoś
kto za ... kto za tym wszystkim stoi?
Odpowiedz
0
@ klałn
dnia 10.12.2010, 17:28 · Zgłoś
ten pan dostał o głosów, dlaczego jest w radzie powiatu ?
Odpowiedz
0
@ AntyGórczyk
dnia 10.12.2010, 17:26 · Zgłoś
Górczyk - powinno Cie PO zrobić na szaro tak samo jak Ty wykiwałes radnego Kościowa. Za grosz przyzwoitości. Poczułeś się zagrożony, że ktoś mocny wyrasta w mieście.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.