Koalicja zdała egzamin. Adam Kmiecik został ponownie starostą.
14 głosami "za" i 9 "przeciw" Adam Kmiecik został ponownie wybrany na starostę jasielskiego. Jego zastępcą został Franciszek Miśkowicz z PSL, a etatowym członkiem zarządu, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami Tadeusz Górczyk, radny IV kadencji Rady Powiatu Jasielskiego.

Wybór starosty nie był dla nikogo wielką niespodzianką. Już wybory samorządowe pokazały, że został bardzo dobrze oceniony przez mieszkańców powiatu, zaś decyzja radnych przekonała niedowiarków, że koalicja, która zawiązała się w powiecie działa bez zarzutu. -Ten powtórny wybór świadczy o tym, że te 4 lata zostały przez państwa ocenione dobrze. Dziękuję wszystkim, którzy mi zaufali i powierzyli tę zaszczytną funkcję. Mam podwójną świadomość obowiązków i odpowiedzialności, która na mnie ciąży i gwarantuję, że z tej odpowiedzialności przed państwem, jak również przed mieszkańcami powiatu jasielskiego, będę starał się wywiązać - powiedział po głosowaniu Adam Kmiecik. Podziękował także pracownikom starostwa i członkom zarządu poprzedniej kadencji.

- Ten sukces jest zasługą wszystkich członków zarządu. Dzisiaj im za to serdecznie dziękuję. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju powiatu. Szczególnie dziękuję jednej osobie, której już nie ma wśród nas. To senator Stanisław Zając, który był mi przyjacielem i wiele działań zostało zrealizowanych dzięki jego działaniu i jego pomocy - podkreślił Kmiecik. Zapowiedział także, że najbliższa kadencja upłynie pod kierunkiem rozwoju powiatu. -To przede wszystkim szukanie środków, rozwój infrastruktury komunikacyjnej, dalsze remonty w szkołach, drogi i szpital. Chciałbym, aby najbliższa kadencja upływała w atmosferze ścisłej współpracy z gminami powiatu, sąsiednimi powiatami, zarządem województwa, po to aby łatwiej było budować, aby powiat jasielski się rozwijał.


Obowiązki dotychczasowego wicestarosty Witolda Lechowskiego przejmie Franciszek Miśkowicz. - Po zapoznaniu się z nimi będę mógł powiedzieć czy to lekki czy ciężki kawałek chleba. Jest tu dużo ludzi, którzy mają duże doświadczenie samorządowe i każdy ma świadomość, ze praca samorządowa nie jest łatwa. To jest szukanie kompromisów, ponieważ w ciągu tych czterech lat pojawi się mnóstwo problemów, spośród których główny to niedofinansowanie powiatów, zwłaszcza w w infrastrukturę drogową, szpital i szkolnictwo. Nie będą to same zaszczyty i piastowanie stanowisk. To trudna praca - mówi wicestarosta.

Miejsce Adama Pawlusia zajął Tadeusz Górczyk. - Deklaruję, że w pracy która została mi powierzona, a zostanie dookreślona przez pana starostę, będę starał się wywiązać najlepiej jak umiem. Będę zawsze do dyspozycji, bo jestem znany z tego, ze drzwi do mnie zawsze są otwarte i staram się krótko, zwięźle i otwarcie rozmawiać o problemach, z którymi petenci do mnie przychodzą - powiedział etatowy członek zarządu.



(kp)
