Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Kolejna ogólnopolska nagroda dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle

1

10 maja 2012 r. podczas konferencji inaugurującej III Warszawskie Targi Książki odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu Mistrz Promocji Czytelnictwa 2011 organizowanego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle po raz kolejny otrzymała wyróżnienie w konkursie za podtrzymywanie wysokiego poziomu imprez służących promocji książki i czytelnictwa, kreatywność w pozyskiwaniu użytkowników i ich edukacji kulturalnej. Biblioteka znalazła się w gronie ośmiu najaktywniejszych bibliotek w Polsce. Jest to już trzecia nagroda w tym konkursie, w 2010 r. jasielska biblioteka zajęła II miejsce w konkursie, a w 2011 r. otrzymała wyróżnienie specjalne.

MBP w Jaśle realizuje szereg różnorodnych działań kulturalno-edukacyjnych mających na celu popularyzację czytelnictwa i upowszechnianie wiedzy, m.in. zajęcia animacyjno-czytelnicze, zajęcia edukacyjne, spotkania autorskie, promocje książek, spotkania dyskusyjnych klubów książki, warsztaty internetowe. Obok zbiorów książek i czasopism drukowanych biblioteka posiada bogate zbiory multimedialne gromadzone na różnych nośnikach, standardem jest dostępność Internetu. Co roku dodawane są nowe formy pracy. W czerwcu 2011 r. powstał Klub Czytających Rodzin, od października realizowany jest cykl „Zostań czytelnikiem! Odkryj krainę książki i biblioteki” oraz przy współpracy z Jasielskim Uniwersytetem Dziecięcym zajęcia Przystanek Biblioteka Juniwersytecka. W 2011 r. realizowane były dwa projekty dofinansowane przez MKiDN: Literacki Park oraz VI Festiwal Poezji i Prozy. MBP w Jaśle była partnerem dla Nieformalnej Grupy Młodzieży MAKAMZA, która realizowała projekt HAPPYlegEND w ramach programu Młodzież w działaniu. Stałym elementem zajęć dla dzieci jest głośne czytanie, które odbywało się nie tylko w bibliotece, ale również podczas Pikniku Europejskiego w Pałacu w Gorajowicach, w czasie pikniku w Parku Miejskim czy w Stajniach Kawaleryjskich.

 Przy MBP działają: Klub Powiększania Wyobraźni, zrzeszający lokalnych twórców i miłośników literatury, Klub Poetów i Twórców Ludowych Ziemi Jasielskiej „Michalina”, Klub Czytających Rodzin, Jasielski Klub Podróżnika i dwa Dyskusyjne Klub Książki.

MBP w Jaśle

Napisany dnia: 15.05.2012, 11:32 , Tagi: MBP, Jasło
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Agnieszka
dnia 15.05.2012, 18:10
Ocena
komentarza:
0
Brawo! Duże uznanie dla Pań Bibliotekarek, które poświęcają bardzo dużo czasu, by nasza biblioteka była wyjątkowa!!!
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • "Martwa dziecka nie urodzę", "moje ciało mój wybór" – protest jaślan przeciwko zakazowi aborcji

  W sobotę wieczorem tłumy ludzi wyszły na ulice Jasła protestując przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że przerwanie ciąży ze względu na nieodwracalne wady płodu lub nieuleczalną chorobę zagrażającą jego życiu jest niekonstytucyjne. Dzisiaj ponownie wyrażą swój sprzeciw..

 • Wstrzymano przyjęcia planowe na wszystkie oddziały jasielskiego szpitala

  Wstrzymano przyjęcia planowe pacjentów na wszystkie oddziały jasielskiego szpitala aż do odwołania. Oddziały geriatryczny i diabetologiczny zostały tymczasowo przekształcone dla pacjentów zakażonych koronawirusem.

 • Zakochaj się w.... Jaśle. W niedzielę o 8.30 w TVP1

  Tomasz Bednarek z programu Zakochaj się w Polsce nie tak dawno opowiadał o pobycie w Lublinie, Warszawskiej Woli i Sochaczewie. W nowym odcinku programu przedstawione zostanie Jasło. Program będzie można obejrzeć już w najbliższą niedzielę na kanale TVP1.

 • Kolejki do punktu drive-thru

  Od tygodnia do punktu mobilnego drive-thru przy jasielskim szpitalu ustawia się długi sznur samochodów. - W piątek o 11.30 byłem pięćdziesiąty, a za mną było jeszcze piętnaście samochodów – mówi nam mieszkaniec Jasła. Dzisiaj kolejka do punktu pobrań sięgała aż do wjazdu na teren szpitala. Niektórzy zmuszeni byli czekać na drodze krajowej nr 28.

 • Szkoła Podstawowa nr 12 ma supernowoczesną pracownię językową

   

  Nowoczesne technologie doskonale służą nauczaniu. Nic więc dziwnego, że w szkołach pojawia się coraz więcej pracowni naszpikowanych nowoczesnym sprzętem, dzięki któremu dzieci i młodzież mogą uczyć się w najlepszych możliwych warunkach. Taką pracownią, będącą główną nagrodą ostatniej edycji Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM od niedawna może pochwalić się SP nr 12. Dzisiaj została ona oficjalnie zaprezentowana.

 • Na czym polegają badania psychologiczne kierowców i operatorów?

   

  Badania psychologiczne kierowców i operatorów pozwalają na określenie sprawności psychomotorycznej, a także analizę procesów poznawczych. Badania psychotechniczne są wykonywane zarówno z zakresu medycyny pracy, jak i psychologii transportu.

 • Odszedł na wieczny spoczynek. Wójt Jan Czubik zmagał się z chorobą nowotworową

  Jan Czubik, wójt gminy Tarnowiec odszedł w wieku 72 lat. O 2 w nocy zmarł po ciężkiej chorobie. Gminą zarządzał od 6 lat. W najbliższą niedzielę odbędzie się jego ostatnie pożegnanie.

 • Malutki Kacperek potrzebuje pomocy. Zmaga się z wadą serca i rozszczepem podniebienia

  Kacperek przebył już dwie operacje, ale to nie koniec jego wizyt w szpitalu. Jego leczenie oraz rehabilitacja są bardzo kosztowne i przewyższają możliwości finansowe rodziny zastępczej, w której wychowuje się dziecko...

 • Zespół podjął decyzję o niedopuszczeniu trzech projektów do głosowania. Będą odwołania?

  Do Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 r. zgłoszonych zostało osiem projektów. Wszystkie zostały poddane ocenie merytorycznej. Zespół oceniający uznał, że trzy z nich nie mogą zostać dopuszczone do głosowania...

 • Weź udział w konkursie! Wygraj bilety na „Wielkie monologi w wykonaniu Jerzego Treli” WYNIKI!

   

  Wspólnie z Jasielskim Domem Kultury przygotowaliśmy konkurs dla wszystkich miłośników teatru. Do wygrania są 4 bilety na „Wielkie monologi” w wykonaniu Jerzego Treli, które na deskach sceny JDK będzie można zobaczyć już w najbliższą niedzielę. Czekamy na prawidłowe odpowiedzi na pytanie konkursowe.

 • Upewnij się, że twoje auto jest sprawne. Sprawdzisz to w SKP „Łączność”

   

  Egzamin ze sprawności samochodu to nie tylko formalna konieczność, potwierdzana adnotacją w dowodzie rejestracyjnym. Od tego, czy nasz pojazd jest sprawny technicznie zależy życie nasze oraz pozostałych użytkowników dróg. Dlatego też badanie stanu technicznego auta należy powierzyć doświadczonym diagnostom, dysponującym najnowocześniejszym sprzętem.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105