Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Kolejna wielka woda w powiecie jasielskim

37
Ulewne opady deszczu, które zgodnie z prognozami pojawiły się dziś popołudniem spowodowały lokalne podtopienia. Z informacji jakie posiadamy od dyżurnego KP PSP w Jaśle na godzinę 19.30 wynika, że najtrudniejsza sytuacja jest przy domu ludowym na Hankówce oraz na ulicy Tischnera.




Strażacy interweniują także w Nawsiu Kołaczyckim, Osobnicy i Umieszczu.

O dalszym rozwoju sytuacji będziemy Państwa informować na bieżąco.

Zapraszamy naszych czytelników do przesyłania zdjęć z dzisiejszych podtopień na adres redakcja@jaslo4u.pl.





(kp)


Poniżej film nadesłany od naszego czytelnika z oberwania chmury w Bieździedzy:









Reklama

Komentarze: 37

Dodaj komentarz Widok:
0
@ przescieradlo
dnia 04.06.2010, 14:03 · Zgłoś
zamiast deptaki to by zainwetstowali w powodzian
Odpowiedz
0
@ asula
dnia 04.06.2010, 13:10 · Zgłoś
patrzcie z drugiej strony.....
.....nie bendzie szkoly :D bo zaleje ;D
Odpowiedz
0
@ hihi
dnia 04.06.2010, 11:53 · Zgłoś
hiehiehiehie to nie mieszne ale moze bedziemy se plywac gondolami jak w wenecji hehehehhe
Odpowiedz
0
@ as
dnia 04.06.2010, 11:51 · Zgłoś
:(((
Odpowiedz
0
@ qn
dnia 04.06.2010, 11:33 · Zgłoś
doda! zamknij swój jadowity pyszczek jak nie jestes w stanie sobie wyobrazic skali kataklizmu z jakim się ludzie borykają przez te podtopienia
Odpowiedz
0
@ blondi
dnia 04.06.2010, 11:15 · Zgłoś
w kaczkach jeszcze nie tak źle :/ oby to przeszło :(
Odpowiedz
0
@ ewa
dnia 04.06.2010, 10:04 · Zgłoś
Sowina też podtopiona,straszna tragedia...
Odpowiedz
0
@ ziom20
dnia 04.06.2010, 09:45 · Zgłoś
jednak przez te deszcze niektórzy mają bardzo przerąbane:(:( współczuje im:(:(
Odpowiedz
0
@ hmm
dnia 04.06.2010, 09:25 · Zgłoś
ja mieszkam na 17-stycznia mam 100 metrów do wałów. Dziś rano patrze sobie z 2 piętra i rzeka ma gdzieś mniej niż metr do przelania. W 97 chyba byłą mniejsza. Też było widać z okna ale niżej. Jakby kaczorowy po 2 stronie miały wały mogło by być różnie
Odpowiedz
0
@ m....z
dnia 04.06.2010, 09:25 · Zgłoś
do Apokalipsa:
kloego czy koleżanko, [...] to jesteś Ty i raczej takim komentarzem popularności swojej nie zwiększysz. a ludzi spotkała po raz kolejny wielka tragedia w bardzo krótkim odstępie czasu i lepiej bądź z nimi myślami albo poprzez jakąś pomoc, a takimi tekstami tylko się błaźnisz - ciekawe cobyś pisał jakby ciebie zalało, skoro byłeś na necie to pewnie nie, może szkoda ze cie nie zalało - pewnie być pomyślał wtedy dwa razy zanim coś napiszesz. i ludzie jak macie coś pisać to piszcie normalnie a nie tak jak ten ...
Odpowiedz
0
@ ona
dnia 04.06.2010, 09:09 · Zgłoś
pozdrowienia dla naszych dzielnych strażaków!
Odpowiedz
0
@ [...]op
dnia 04.06.2010, 08:51 · Zgłoś
w kołaczycach to maskara
Odpowiedz
0
@ Jaślanka
dnia 04.06.2010, 08:39 · Zgłoś
Może być naprawdę bardzo źle. O godz. 8 stan Ropy w Topolinach wynosi 622 cm czyli do najwyższego notowanego brakuje 3 cm, natomiast na wcześniejszym punkcie pomiarowym w Klęczanach najwyższe notowane (622 cm) poziomy są przekroczone (jest 659 cm). Wody bardzo szybko przybywa, po całonocnych intensywnych opadach. Najprawdopodobniej proponowany wcześniej objazd (zamknięta droga jasło - Pilzno) przez Skołyszyn, Święcany, SZerzyny jest niemożliwy, bo drogi w tych gminach są zalane po wczorajszej nawałnicy. Rodzi się pytanie czy wały u ujścia Ropy wytrzymają tak wysoką i bardzo dynamiczną falę. Jeśli porówna się kolejne pomiary to widać, że w ciągu pół godz. poziom wody podnosi się nawet o 45 cm.
Można to sprawdzić: http://www.pogodynka.pl/podest/hydro.php?s=2
Odpowiedz
0
@ MilKazJasla
dnia 04.06.2010, 08:37 · Zgłoś
Witam wszystkim ;) Aktualnie to wszystko pływa.. ;( ale Jasło tez odcięte jest prawie z każdej strony, jeżeli chcieli byśmy jechać do Krakowa. Przejazd w dąbrówce zalany( wylała taka mała rzeczka ), dobra na Brzostek koło mostu zalana, jakbyśmy góra chcieli jechać, to w Jodłowej drogi pozalewane, w Kołaczycach droga zamknięta. Koło Gorlic Pękła tama i drogi pozalewane, w Nowym Żmigrodzie, tez jedna droga JEST ZALANA. Zostaje tylko jechać na Krosno, chociaż i tam nie wiadomo, jak z tymi drogami jest. Masakra ;(
Odpowiedz
0
@ duszek
dnia 04.06.2010, 08:32 · Zgłoś
Święcany i okolice zalało:(
Odpowiedz
0
@ bbb
dnia 04.06.2010, 08:29 · Zgłoś
no właśnie może ktoś napisze o kołaczycach przecież tam była wczoraj tragedia nie mówiąc o wioskach obok
Odpowiedz
0
@ klaudik70
dnia 04.06.2010, 08:06 · Zgłoś
Harklowa niestety tez plywa woda jest wszedzie;(
Odpowiedz
0
@ yorker
dnia 04.06.2010, 08:02 · Zgłoś
Pojedziecie zrobicie zdjęcie, woda to woda i piszecie [...]...

Woda pod domem ludowym w Hankówce jest tylko dlatego, ze na przeciw zbudowano 2 duze domy prywatne i woda deszczowa nie ma gdzie spłynąć!

Jasiołka w Hankówce jest obecnie w niższym stanie niż kilkanaście dni temu!
Odpowiedz
0
@ pudzian
dnia 04.06.2010, 08:02 · Zgłoś
no
no ale bedom szkody



Odpowiedz
0
@ ..
dnia 04.06.2010, 07:58 · Zgłoś
Trzcinica pływa ;/ pozdro!
Odpowiedz
0
@ ;]
dnia 04.06.2010, 07:12 · Zgłoś
Jak to jest dużo to przyjedźcie do Bączalu Dolnego tam płynie druga wisła! :P
Odpowiedz
0
@ January
dnia 04.06.2010, 06:16 · Zgłoś
Korekta. Nie Kołaczyce, a ... miasto Kołaczyce.
Odpowiedz
0
@ a,m
dnia 04.06.2010, 00:36 · Zgłoś
Prusa tez pływa ,piąty raz w tym roku..........
brak dalszego komentarza...... bo i po co ?
Odpowiedz
0
@ ministrant
dnia 04.06.2010, 00:35 · Zgłoś
Co tam powódź i podtopienia.Najważniejsze,że udały się perocesje z okazji Bozego Ciała
Odpowiedz
0
@ w.....a
dnia 03.06.2010, 23:31 · Zgłoś
Współczuje, ale to to nic w porwaniu z tym co się dzieje w Kołaczycach... Kołaczyce prawie odcięci z każdej strony..
Odpowiedz
0
@ wicherek
dnia 03.06.2010, 22:53 · Zgłoś
troche mokro
Odpowiedz
0
@ anonim
dnia 03.06.2010, 22:50 · Zgłoś
same kataklizmy ;S
Odpowiedz
0
@ ..
dnia 03.06.2010, 22:39 · Zgłoś
Warzyce też pływają :(
Odpowiedz
0
@ anonim
dnia 03.06.2010, 22:36 · Zgłoś
muzyczka na tym filmiku jak z filmu grozy xD
Odpowiedz
0
@ kris79
dnia 03.06.2010, 22:23 · Zgłoś
Powinniśmy zatrudnić więcej radnych burmistrzów powinno być trzech albo najlepiej i pięciu bo widocznie jeden bidulek sobie sam rady nie daje by rozwiązywać problemy z wielką wodą. Więcej wójtów po trzech na gminę. Ja i wszyscy Jaślanie jesteśmy nie jak teraz oddawać 70% naszych dochodów a 120 % i więcej:)
Odpowiedz
0
@ heh
dnia 03.06.2010, 21:55 · Zgłoś
czcibor ten film z biezdziedzy to ty dales ? :D
Odpowiedz
-1
@ Apokalipsa
dnia 03.06.2010, 21:46 · Zgłoś
To już chyba będzie koniec świata...prędzej koniec Polski! najpierw tragedia w Smoleńsku potem wulkan w Islandii teraz powódź.A to wszystko przez to że Polska to [...] naród...
Odpowiedz
-5
@ doda
dnia 03.06.2010, 21:43 · Zgłoś
To ma być ulewa lub powódz ja tu widze tylko pare kauż i tyle po co z tego robić taką sensację
Odpowiedz
0
@ janek
dnia 03.06.2010, 21:40 · Zgłoś
teraz w święcanach spadło 42litry na metr sprawdzałem o 21 20jeszcze takiej ulewy nie widziałem z fos woda się wylewała
Odpowiedz
0
@ puzon
dnia 03.06.2010, 21:33 · Zgłoś
Panowie w hankowce mieli daleko do wyjazdu otworzyli garaz i ujechali az 4 metry:D
Odpowiedz
0
@ asterix
dnia 03.06.2010, 21:15 · Zgłoś
dzisiaj ok 20 do cieklina jechała straż pożarna na sygnale; ktoś wie co się stało?
Odpowiedz
0
@ Smieszka
dnia 03.06.2010, 20:52 · Zgłoś
Biedne strazaki, tyle roboty maja. Pozdrowienia dla was chlopaki:*
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.