Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Kolejne laptopy dla jasielskich szkół w ramach programu „Zdalna Szkoła Plus”

0

Miasto Jasło już po raz drugi skorzystało z ogólnopolskiego programu Ministerstwa Cyfryzacji – „Zdalna Szkoła Plus”, finansowanego z pieniędzy Unii Europejskiej. 39 nowych laptopów wraz z oprogramowaniem, za kwotę 104 tys. zł, trafiło do jasielskich szkół.

Sprzęt ten ma być pomocny w sprawnym prowadzeniu zajęć edukacyjnych, w sytuacji gdy konieczne będzie przejście danej placówki na tryb zajęć zdalnych. - W tej edycji programu wsparciem w szczególny sposób mają zostać objęte dzieci z rodzin wielodzietnych. Często zdarzało się bowiem, że uczniowie ci mieli utrudniony dostęp do sprzętu komputerowego, ponieważ ich rodzeństwo miało w tym samym czasie naukę on-line - mówi Elwira Musiałowicz- Czech, zastępca burmistrza Jasła.

„Zdalna Szkoła Plus” jest kontynuacją poprzedniego wsparcia. Tym razem dofinansowanie kierowane jest do gmin na zakup sprzętu dla szkół i użyczenie go najbardziej potrzebującym uczniom z wielodzietnych rodzin, liczących co najmniej troje dzieci. Sprzęt trafić może również do nauczycieli. Budżet programu to ponad 180 milionów złotych. Samorządy mogą liczyć na wsparcie w wysokości od 35 do 165 tys. złotych.

Urząd Miasta w Jaśle

Reklama

Komentarze:

Dodaj komentarz Widok:
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.