Kolejny milion na usuwanie skutków powodzi
Samorządy na Podkarpaciu otrzymały kolejne pieniądze na usuwanie skutków czerwcowej powodzi. Na teren województwa trafiło prawie 12 mln zł do rozdysponowania na 24 gminy i powiaty z przeznaczeniem na remonty oraz odbudowę dróg i szkół. Wśród nich jest także powiat jasielski, który otrzymał 1 mln zł.
- Z uwagi na to, ze warunki atmosferyczne mogą być różne, musimy wykorzystać te środki bardzo szybko na jedno bądź dwa zadania, ale o tym zdecyduje zarząd. Będę proponował, aby przeznaczyć te środki w całości lub prawie w całości na drogę Siepietnica - Święcany, która najbardziej ucierpiała w czasie ostatniej powodzi – mówi Adam Kmiecik, starosta jasielski.
W tym roku na usuwanie skutków powodzi w infrastrukturze komunalnej na Podkarpaciu poszło już 130 milionów złotych. Straty są jednak znacznie większe. Według danych Urzędu Wojewódzkiego jest to blisko 700 mln zł. Wojewoda, Mirosław Karapyta zapewnia jednak, że niedługo trafią tu kolejne pieniądze.
Oprócz powiatu jasielskiego promesy otrzymały także powiaty: dębicki, mielecki, tarnobrzeski oraz gminy Lesko, Krzywcza, Gorzyce i Dębowiec.
(kp)
