Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Kolejny milion na usuwanie skutków powodzi

10

Samorządy na Podkarpaciu otrzymały kolejne pieniądze na usuwanie skutków czerwcowej powodzi. Na teren województwa trafiło prawie 12 mln zł do rozdysponowania na 24 gminy i powiaty z przeznaczeniem na remonty oraz odbudowę dróg i szkół. Wśród nich jest także powiat jasielski, który otrzymał 1 mln zł.


- Z uwagi na to, ze warunki atmosferyczne mogą być różne, musimy wykorzystać te środki bardzo szybko na jedno bądź dwa zadania, ale o tym zdecyduje zarząd. Będę proponował, aby przeznaczyć te środki w całości lub prawie w całości na drogę Siepietnica - Święcany, która najbardziej ucierpiała w czasie ostatniej powodzi – mówi Adam Kmiecik, starosta jasielski.
 
W tym roku na usuwanie skutków powodzi w infrastrukturze komunalnej na Podkarpaciu poszło już 130 milionów złotych. Straty są jednak znacznie większe. Według danych Urzędu Wojewódzkiego jest to blisko 700 mln zł. Wojewoda, Mirosław Karapyta zapewnia jednak, że niedługo trafią tu kolejne pieniądze.
 
Oprócz powiatu jasielskiego promesy otrzymały także powiaty: dębicki, mielecki, tarnobrzeski oraz gminy Lesko, Krzywcza, Gorzyce i Dębowiec.


(kp)

Reklama

Komentarze: 10

Dodaj komentarz Widok:
0
@ Mieszkaniec gminy
dnia 25.09.2010, 20:23 · Zgłoś
sss i Pawluś prawdopodobnie zamienili się głowami z tym gościem co w spodniach noszą!!!!!!!!
Odpowiedz
0
@ kkkk
dnia 24.09.2010, 08:17 · Zgłoś
ten koleś sss to chyba chce w [...] kozak jeden
Odpowiedz
0
@ Mieciu
dnia 23.09.2010, 23:20 · Zgłoś
Szanowni koledzy i koleżanki nie chodzi o to zeby w tej miejscowosci droga była przejezdna dla mieszkanców danej wsi lub gminy czy miasta a o drogę przejezdną dla podróżujących przez tą miejscowość np. do krakowa czy tarnowa od strony Jasła . Ja nie znający drogi innymi objazdami lub trasami z GPSa nie mam zamiaru robić dodatkowych 60km na darmo bo ktoś nie chce wyremontować drogi Siepietnica - Swięcany !! Ludzie do puki u siebie w miejscowości nie macie dziury w drodze o wielkośći boiska szkolnego to nie wiecie co to jest utrudnienie w ruchu drogowym !! My i inni mieszkancy nie narzekamy wiec i poczekamy kolejne 5 lat !!!! na naprawę drogi. Bez Współczucia Mieciu :)
Odpowiedz
0
@ belf
dnia 23.09.2010, 09:33 · Zgłoś
Pawluś a ciebie kto pytał o zdanie? wez tornister i idź do nauki
Odpowiedz
0
@ Pawluś
dnia 22.09.2010, 19:09 · Zgłoś
Zgadzam się z sss w 100%!!!!
Odpowiedz
0
@ romek
dnia 22.09.2010, 18:54 · Zgłoś
SSS ,możne i ty masz "wiochę" nikt w to nie wnika, tobie powinni dac trochę kasy na nowy mozg żebyś sobie kupił!!!
Odpowiedz
0
@ koles
dnia 22.09.2010, 18:32 · Zgłoś
[...] miastowcu. Masz coś do ludzi z wsi? Gdyby nie My nie miałbyś co do [...] włożyć.
Odpowiedz
0
@ do sss
dnia 22.09.2010, 17:08 · Zgłoś
moze ty nie jezdzisz ale inni tak... daj na wstrzymanie sss
Odpowiedz
0
@ do sss
dnia 22.09.2010, 16:57 · Zgłoś
ejj gosciu nie wiem skad jestes ale wiochą mozesz nazywac swoja miejscowość bo napewnio jest wieksze bajoro niz tu
Odpowiedz
0
@ sss
dnia 22.09.2010, 16:03 · Zgłoś
Na co im kasa i droga , przecież do tej [...] nikt nie jeździ!!!
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.