Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Kolejny młodzieżowy projekt już wkrótce w MBP w Jaśle

0

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle ponownie stała się miejscem działania aktywnej i kreatywnej młodzieży, tym razem ukrywającej się pod tajemniczą nazwą MAKAMZA. Jednak już wkrótce wszyscy będą mogli przekonać się, kim są członkowie MAKAMZY i jakie atrakcje dla społeczności lokalnej przygotowali....

W maju bowiem rusza przygotowany przez nich projekt „HAPPY LEGend”, finansowany ze środków Programu „Młodzież w działaniu”, który wspierać będzie MBP w Jaśle.

MAKAMZA to ósemka pogodnych i pełnych pomysłów nastolatków z Jasła i okolic, którzy postanowili pogłębić swoje zainteresowania fotografią i teatrem i zdobytą wiedzą podzielić się ze wszystkimi miłośnikami jasielskich legend i historii oraz niebanalnych działań artystycznych. Projekt „HAPPY LEGend” będzie trwał od początku maja do końca września. W tym czasie legendy Jasła oraz Beskidu Niskiego staną się bazą różnych działań artystycznych, a także wydarzeń mających na celu promocję inicjatyw młodzieżowych oraz samego regionu.

Uczestnicy projektu wezmą udział w różnych warsztatach, odwiedzą miejsca, z którymi wiążą się najważniejsze legendy naszej okolicy, przygotują także wiele atrakcji dla mieszkańców Jasła i okolic. Poprowadzą spotkania z dziećmi, zorganizują dla nich grę uliczną. W Europejskim Tygodniu Młodzieży podpowiedzą swoim rówieśnikom, że warto włączać się w ideę wolontariatu i realizować swoje pasje z pomocą Programu „Młodzież w działaniu”. Dorosłym poprzez wystawę fotografii przypomną, w jak ciekawym i pełnym możliwości miejscu żyjemy, i jak wiele pożytecznych rzeczy każdy może tu zrobić.

Inicjatywa grupy MAKAMZA to dowód na to, że młodzież jest twórcza i chętna do działania, a zarazem zaproszenie dla całej społeczności lokalnej do odkrywania na nowo naszej „małej ojczyzny” i włączenia jej w sieć projektów, które realizowane są w całej Unii Europejskiej, mają zatem charakter globalny. O wszystkich wydarzeniach grupa MAKAMZA będzie informować na bieżąco, ale już dziś zachęca do wspólnego działania.
   
MBP w JaśleNapisany dnia: 12.04.2011, 09:46 , Tagi: MBP, Jasło
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Rodzina, bliscy i przyjaciele pożegnali Kubę Procanina

   

  Ciało zmarłego w minioną środę Kuby Procanina spoczęło dzisiaj w grobie na cmentarzu parafialnym w Jaśle – Sobniowie. Zmarłemu, w ostatniej drodze towarzyszyła rodzina, bliscy, przyjaciele oraz setki mieszkańców Jasła i okolic, którzy kibicowali Kubie zarówno w hali sportowej, jak też w walce z chorobą. Nazwisko Kuby Procanina na zawsze pozostanie symbolem nieustępliwości w dążeniu do upragnionego celu oraz godnego naśladowania hartu ducha.

 • Duże zmiany w programie „Czyste Powietrze”. Bezzwrotne dofinansowanie nawet do 136 tys. zł

  W minioną środę w Jasielskim Domu Kultury odbyła się konferencja na temat nowej edycji programu „Czyste Powietrze”. Paweł Mirowski, wiceszef Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz pełnomocnik Prezesa rady Ministrów ds. programu „Czyste Powietrze” przedstawił istotne zmiany, jakie wprowadzono w nowej edycji...

 • Konkurs! Wygraj podwójne wejściówki na film „Magic Mike: Ostatni taniec” w kinie Helios Krosno

   

  Walentynki zbliżają się wielkimi krokami. Z myślą o wszystkich zakochanych we współpracy z Kinem Helios Krosno przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania są dwie podwójne wejściówki na film „Magic Mike: Ostatni taniec”. Zapraszamy do udziału w zabawie.

 • Kuba Procanin nie żyje. 26-letni siatkarz zmarł po wieloletniej walce z chorobą

   

  Siatkarskie Jasło pogrążyło się wczoraj w żałobie. W środę wieczorem po wieloletniej walce z chorobą nowotworową, zmarł Jakub Procanin. Utalentowany siatkarz miał 26 lat. Dzięki swojej bezkompromisowości i woli walki na zawsze pozostanie w pamięci wielu mieszkańców Jasła, nie tylko kibiców siatkówki.  

 • Tragedia w Jaśle. Mężczyzna wypadł z piątego piętra bloku mieszkalnego

   

  W Jaśle doszło dzisiaj tragicznego zdarzenia, w którym śmierć poniósł 64-letni mężczyzna. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że śmierć mężczyzny była następstwem upadku z piątego piętra bloku mieszkalnego przy ul. Baczyńskiego. Policja wyjaśnia okoliczności tego tragicznego wypadku.

 • Nowa droga na osiedlu Gądki powstanie w tym roku

  Miasto rozstrzygnęło przetarg i podpisało umowę z Przedsiębiorstwem Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o. w Jaśle na wykonanie zadania pn. "Budowa drogi na osiedlu Gądki". Inwestycja opiewa na ponad 3,5 mln zł. Nowy odcinek na długości blisko 600 metrów ma być gotowy jesienią br.

   

   

 • Ankieta dotycząca potrzeb mieszkaniowych obecnych i przyszłych mieszkańców Jasła

   

  Miasto Jasło prowadzi obecnie diagnozę potrzeb mieszkaniowych obecnych i przyszłych  mieszkańców Jasła. Opinie osób mieszkających i pracujących w Jaśle są dla nas szczególnie ważne, dlatego zapraszamy do wypełnienia ankiety, której celem jest poznanie Państwa oczekiwań względem rynku nieruchomości i usług mieszkaniowych.

 • Pizza Express – zawsze świeżo, zawsze pysznie!

   

  Chodzi za Wami pizza, kebab lub burger? Spróbujcie specjałów, które od niedawna serwuje nowa pizzeria Pizza Express w Jaśle. W jej menu znajdziecie przepyszną pizzę, kebaby, burgery, zapiekanki oraz wyśmienite sałatki. Dowolne pozycje z menu zamawiać można na miejscu oraz z dowozem, także przez aplikację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657