Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Kolejny raz mammobus odwiedzi powiat jasielski

7

Między 16 a 22 czerwca można będzie wykonać bezpłatne badanie mammograficzne w mammobusie, który odwiedzi powiat jasielski. Badanie, w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, finansowane jest przez NFZ.

Program skierowany jest do kobiet w wieku od 50 do 69 roku życia, gdyż w tej grupie
wiekowej obserwowalny jest wzrost zachorowań na nowotwór złośliwy, jakim jest rak piersi.

Panie w wieku do 50 lat lub powyżej 69 roku życia, nie młodsze niż 35, mogą również
wykonać badanie w mammobusie, za uiszczeniem opłaty w wysokości 80 zł oraz okazaniem zaświadczenia od lekarza dowolnej specjalizacji o braku przeciwwskazań do wykonania badania.

Badania w mammobusie można będzie wykonać w następujących lokalizacjach:

Jasło – 16 – 19 czerwca na Rynku przy Centrum Zdrowia dr Mastej, ul. Staszica 17
Iwonicz Zdrój – 22 czerwca przy Gminnym Ośrodku Zdrowia, ul. Księdza Jana Rąba 4

Mammografia, czyli rentgenowskie badanie piersi, to najbardziej skuteczna metoda w diagnostyce wczesnych objawów raka piersi. Wczesne wykrycie tego nowotworu gwarantuje niemal 100% pewności na wyleczenie choroby, dlatego warto się badać. Co więcej, mammografia jest badaniem bezpiecznym i wykonywanym przy użyciu minimalnej dawki promieniowania rentgenowskiego.

Badania wykonuje firma FADO Centrum Usług Medycznych z Gdyni. Jest to największy w
Polsce świadczeniodawca, który do wykonywania badań wykorzystuje mammobusy. Każdego dnia aż 13 mobilnych pracowni mammograficznych FADO bada kobiety niemal w całej Polsce.

Panie, które planują wykonać badanie w mammobusie firmy FADO, prosimy o wcześniejsze
zarejestrowanie się pod nr tel: 801 080 007 lub 58 666 2 444 lub na www.fado.pl, a także
przyniesienie ze sobą dowodu osobistego.

Agata Jabłonowska

Reklama

Komentarze: 7

Dodaj komentarz Widok:
-5
@ Amen
dnia 05.06.2012, 21:19 · Zgłoś
Do Jasła gdyby jeszcze zrobili wodny dopływ Wisłoką np, aby kontynery z ciuchami do szmateksów, cegłami na kapliczke pod grotą, oraz lekami mogły dopływac, to Jasło mogło by sobie spokojnie umierać w ciszy lasu, śpiewie ptaków i [...]cych na deptaki gołębi.
Odpowiedz
3
@ Topola
dnia 05.06.2012, 23:29 · Zgłoś
Nooo, na te "KONTYNERY" z ciuchami do szmateksów to bym sie nie pogniewała :). Ale Ty jesteś fajny i "MONDRY" i taki fajny tekst walnąłes iiiiiiii i wogóle taki jesteś MONDRY i fajny!
Odpowiedz
-1
@ malkontent
dnia 06.06.2012, 08:29 · Zgłoś
Kontenery z ciuchami a w ciuchach groźne bakterie i wirusy i potem ich uzytkownicy zapadaja na dziwne choroby, których nasi lekarze nie umieją często rozpoznać.
Indianie w Ameryce wygineli gdy Hiszpanie przywieźli europejskie wirusy i bakterie.
Może ktoś wie czy w Jaśle bedzie strefa kibica.
Odpowiedz
8
@ amazonka
dnia 05.06.2012, 20:23 · Zgłoś
piękny gest...i proszę idzcie kochane tylko mnie się osobiście wydaje , że takie badanie jest trochę za póżno ...40 lat to dobry wiek ale jak się nie ma 80-ciu zł. to trzeba czekać do pięćdziesiątki ale czasem to już jest niestety za póżno...wiem coś o tym...pozdrawiam...
Odpowiedz
5
@ agent 009
dnia 05.06.2012, 19:59 · Zgłoś
"Badania w mammobusie można będzie wykonać w następujących lokalizacjach:

Jasło – 16 – 19 czerwca na Rynku przy Centrum Zdrowia dr Mastej, ul. Staszica 17"

Mam pytanie:czy Centrum Zdrowia dr.Mastej jest na Rynku,czy na ul.Staszica 17 w Jaśle?
Odpowiedz
5
@ ***
dnia 05.06.2012, 19:40 · Zgłoś
niestety, na siłę kobiet nie zaciągnie nikt, niektóre nawet twierdzą, że lepiej nie wiedzieć co w człowieku siedzi - bo jak coś wykryją zaczyna się grzebanie w tym i za chwile po człowieku...
Odpowiedz
1
@ satessa
dnia 05.06.2012, 19:40 · Zgłoś
Miejmy nadzieje ze jak najwiecej kobiet pojdzie na te badana
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.