Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Kolejny sukces piłkarzy UKS „Szóstka” Jasło. Jasielskie orliki z pucharem premiera Tuska

12

Drużyna piłkarska UKS „Szóstka” Jasło, złożona z chłopców roczników 2000 i 2002 zajęła trzecie miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej Orlik 2012 o „Puchar Premiera Donalda Tuska” w kategorii do 11 lat. Puchar i zdjęcie z premierem młodzi piłkarze przekazali burmistrzowi Jasła Andrzejowi Czerneckiemu, podczas spotkania w Urzędzie Miasta Jasła, w którym uczestniczyli również trener Artur Tomaszewski i Łukasz Szydło, kierownik drużyny UKS „Szóstka” rocznik 2000.

Spotkanie było okazją do podzielenia się wrażeniami z rozgrywek i opowiedzenia o atrakcjach przygotowanych przez organizatorów turnieju dla finalistów. Jasielscy piłkarze m.in. spotkali się ze znanymi sportowcami wśród których byli Jerzy Dudek i Robert Korzeniowski oraz ministrem sportu, a w towarzystwie premiera zwiedzili Stadion Narodowy w Warszawie. – Chcielibyśmy za rok powtórzyć sukces i zająć pierwsze miejsce – powiedział Kacper Szura z Wolicy, zawodnik UKS Szóstka.

- Cieszymy się, że po raz kolejny piłkarze UKS „Szóstka” promowali Jasło w całej Polsce – mówi trener Artur Tomaszewski. Zanim jego podopieczni wystąpili w finale w Warszawie, wygrali eliminacje powiatowe w Jaśle, następnie rejonowe w Krośnie oraz wojewódzkie w Rzeszowie.

W turnieju uczestniczyło około 10 tys. drużyn z całej Polski, w kilku kategoriach wiekowych. Piłkarze jasielskiej „Szóstki” w finale rozegrali 7 meczów, z których 6 wygrali. Przegrali jedynie z późniejszym mistrzem – zespołem z Szamotuł. W pojedynku o trzecie miejsce pokonali drużynę z Katowic.

UM w Jaśle

Napisany dnia: 15.11.2011, 12:27 , Tagi: Czarni Jasło, Jasło, Andrzej Czernecki
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ JKS
dnia 15.11.2011, 13:30
Ocena
komentarza:
0
A gdzie młodzież Węgrzyna??? Jemu tylko wór kasy a efektów nie widać!
@ Kibic Szóstki
dnia 15.11.2011, 16:53
Ocena
komentarza:
0
Brawo, brawo!!! chłopaki są niesamowici!! życzę dalszych sukcesów!
@ prorok
dnia 15.11.2011, 18:23
Ocena
komentarza:
0
w drugim rzędzie od lewej stoją:
Prezes Klubu, Burmistrz Miasta, przyszły Dyrektor Szpitala
@ kala
dnia 15.11.2011, 23:16
Ocena
komentarza:
0
Brawo SZÓSTKA!!! Zgadzam się z prorokiem w 100%
Chłopaki, oby tak dalej !!
@ antidotum
dnia 15.11.2011, 23:27
Ocena
komentarza:
-3
Szpitala ale tego "Za Bursą" i będzie leczy Prezesa Klubu.
@ kola
dnia 16.11.2011, 06:15
Ocena
komentarza:
1
super chłopcy myślę , że już doceniają was w Jaśle.Dobrze że organizatorzy pokrywali przejazd i nocleg ,bo pewnie nie pojechalibyście .W Jaśle urząd nie ma pieniędzy na promowanie poprzez sport swojego miasta,a można było dać chłopaką przynajmniej proporczyk z godłem naszego miasta tak jak zrobiły to inne drużyny.Jakby jechał zespół Czarnych pewnie kasa by się znalazła
@ kibic
dnia 16.11.2011, 10:21
Ocena
komentarza:
1
Dokładnie zgadzam się!! jest tak ja napisałeś... dla Szóstki nie ma pieniędzy.. a chłopaki naprawdę promują Jasło na tle całego kraju...teraz jadą na turniej gdzie będą drużyny z całej Polski...
@ asus
dnia 16.11.2011, 11:27
Ocena
komentarza:
0
A Czarni 'ogłaszaja nabór' dla roczników 2002, 2003 gdy szóstka w roczniku 2002 zdobyła mistrzostwo polski. A Czarni się obudzili. Wszyscy najlepsi już graja w piłkę a czarni chca stworzyć kolejna grupe która gra tyklo po to żeby grać i wyciągać kasę z miasta.
@ Anonim
dnia 16.11.2011, 16:26
Ocena
komentarza:
3
Asus - jakie mistrzostwo Polski zdobyła szóstka i kiedy ? Wygrała ogólnopolski turniej , a to nie to samo ... A może nie wszyscy "najlepsi jak napisałeś" chcą grać w Szóstce ? A może staną się lepsi właśnie przez treningi - nie przekreślaj z góry nikogo - ten kto dziś jest dobry za dwa lata może być słaby - to są dzieci , dorastają i dojrzewają , każdy na swój sposób . A gdyby w Czarnych były pieniądze też drużyny pojechałyby na turniej do Krakowa ... Gratulacje dla Szóstki !!!
@ kala
dnia 16.11.2011, 12:57
Ocena
komentarza:
3
żarty żartami, padł jeden żart odnośnie dyrektora, ale już nie zagłębiajmy się dalej antidotum ;] komentarze powinny tyczyć się chłopaków z SZÓSTKI a nie innych osób.
Racja racja! Kasa powinna być za to, że Jasło jest rozsławiane na całą Polskę, a nie za NIC ;]
@ Marek Koniarek
dnia 18.11.2011, 15:04
Ocena
komentarza:
-1
Słuchajcie [...] odczepcie się od czarnych przecież nic wam nie zrobili.To,że są lepsi od szóstki nie daje wam spokoju.I uprzedzam wasz następne pytanie.Podkarpacka Liga Młodzików Starszych: CZARNI JASŁO 99 - 4 miejsce,UKS 6 JASŁO - 9 miejsce. HHHHHHHHHHHHHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA.
@ kola
dnia 19.11.2011, 06:18
Ocena
komentarza:
0
tylko że Czarni grają rocznikiem 99 a szóstka 2000 do twojej wiadomości .Powiedz mi kolego jeżeli czarni są lepsi to czego jeszcze nie wygrali z szóstką i to Ty odczep się od chłopców
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Ta zbrodnia na zawsze zmieniła Jasło. 80 lat temu naziści dokonali likwidacji jasielskiego getta

   

  80 lat temu, w Jaśle rozegrały się wydarzenia, które stanowią jedną z najtragiczniejszych kart w historii miasta i jego mieszkańców. W sierpniu 1942 r. w ramach zrealizowanej przez niemieckiego okupanta, zbrodniczej akcji o kryptonimie „Reinhardt”, przeprowadzono likwidację getta w Jaśle. Jasielscy Żydzi zostali deportowani do obozu zagłady w Bełżcu, gdzie czekała ich śmierć z rąk nazistowskich oprawców. W środę uczczono ich pamięć, podczas obchodów 5. Dnia Pamięci o społeczności jasielskich Żydów.

 • Rozporządzenie ws. wzoru o dodatek węglowy podpisane. Polacy mogą już składać wnioski

   

  Przed kilkoma dniami Prezydent Andrzej Duda złożył swój podpis pod ustawą o dodatku węglowym. 16 sierpnia br. (wtorek) Anna Moskwa, szefowa resortu klimatu i środowiska, poinformowała z kolei, że podpisane zostało rozporządzenie w sprawie wzoru o dodatek węglowy. Oznacza to, że Polacy mogą składać już stosowne wnioski w swoich gminach.

 • „Tour de Konstytucja PL” zawita do Jasła

   

  20 sierpnia br. na płycie jasielskiego rynku odbędzie się spotkanie w ramach ogólnopolskiej akcji „Tour de Konstytucja PL”. Wydarzenia organizowane przez fundację Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych, skupiają aktywistów, którym bliska jest idea społeczeństwa obywatelskiego oraz zasady demokratycznego państwa prawnego. Projekt, swoim patronatem objął były Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar, który w najbliższą sobotę pojawi się w Jaśle.

 • Wiele twarzy pedagogiki

   

  Trwa gorący okres wybierania kierunku studiów i rekrutacji na Uczelnie. Wybierają świeżo upieczeni maturzyści i ci, którzy chcą podnieść swoje wykształcenie zyskując tytuł magistra. Możliwość podjęcia takich studiów jest także w Jaśle – jaką „magisterkę” można tutaj studiować?

 • W Jaśle świętowano 102. rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej

   

  Na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, 15 sierpnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego. W całym kraju odbywają się uroczystości państwowe i samorządowe, których celem jest upamiętnienie wiktorii, uznawanej za jedną z najbardziej chwalebnych w historii polskiego oręża. W Jaśle rozpoczęły się one mszą św. w intencji ojczyzny, odprawioną w Sanktuarium Św. Antoniego.

 • Kawaleryjskie święto na „łąkach hubalowych” w Jaśle

   

  Choć Święto Kawalerii Polskiej przypada na dzień 31 sierpnia, to już dzisiaj mieszkańcy Jasła mogli oglądać w akcji kawalerzystów, którzy za cel obrali sobie pielęgnowanie tradycji jazdy polskiej. W ramach tegorocznego Memoriału Majora Henryka Dobrzańskiego "Hubala" zaprezentowano między innymi pokaz musztry konnej oraz konkurs władania lancą i szablą. „Łąki hubalowe” odwiedziły również grupy rekonstrukcyjne, przywożąc z sobą uzbrojenie i wyposażenie pochodzące z okresu I i II wojny światowej oraz dwudziestolecia międzywojennego.

 • Tak wygląda dziś Wojsko Polskie. Na jasielskim runku odbył się piknik wojskowy

   

  W minioną sobotę na płycie jasielskiego rynku odbył się piknik wojskowy okazji obchodów Święta Wojska Polskiego oraz 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Żołnierze zaprezentowali najnowocześniejszy sprzęt, jaki znajduje się na wyposażeniu wybranych oddziałów Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. W efekcie, sobotnie popołudnie z Wojskiej Polskim postanowiły spędzić tłumy jaślan. Największym zainteresowaniem cieszył się czołg Leopard 2A5.

 • Kierowcy pomstują na utrudnienia w ruchu spowodowane remontami dróg. Posypały się pierwsze mandaty

   

  Remont wiaduktu drogowego w ciągu ul. 3 Maja w Jaśle (DK28) oraz budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Szkolnej z ul. Chopina i ul. Grota – Roweckiego sprawiają, że kierowcy muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu. Niektórzy ignorują znaki zakazu. Tylko wczoraj, siedmiu kierujących zostało przez policjantów ukaranych mandatami karnymi. W związku z utrudnieniami, kierowcy poruszający się objazdami, zmuszeni są stać w korkach. Znacząco zwiększył się również ruch samochodów na osiedlu Gądki.

 • Wygraj bilety na MONSTER TRUCK SHOW w Jaśle!

   

  We wtorek 16 sierpnia do Jasła zawita ekipa Extrem Cascaders Team z MONSTER TRUCK SHOW. To gwarancja ponad godzinnej doskonałej zabawy. Z tej okazji postanowiliśmy zorganizować dla naszych Czytelników konkurs, w którym do wygrania są darmowe bilety na emocjonujący pokaz z wykonaniu kaskaderów i ich maszyn.

 • „Skoda Suchego” znów wyruszy w szczytnym celu na trasę rajdu „Złombol”

   

  Za niespełna miesiąc kilkaset, a może nawet ponad tysiąc załóg wyruszy na trasę kolejnej edycji rajdu ”Złombol”. Wśród nich znajdzie się ekipa „Skody Suchego”, dla której będzie to trzeci start w imprezie, z której dochód niezmiennie trafia domów dziecka w całej Polsce. Tym razem na Jolę i Krzyśka Rąpałów czeka przygoda z metą w oddalonej o niemal dwa tysiące kilometrów od Polski Albanii. Trasę liczącą łącznie 2500 kilometrów zamierzają przemierzyć starą, poczciwą skodą 120.

 • W Brzyskach powstał ośrodek rehabilitacyjny dla dzikich zwierząt

   

  W centrum Brzysk powstał ośrodek, w którym pomoc rannym i chorym zwierzętom, głównie ptakom niesie Robert Pogorzelski, miłośnik przyrody, pasjonat rodzimych gatunków zwierząt z ponad 30-letnim doświadczeniem. Pod jego opieką znajduje się obecnie 200 ptaków różnego gatunku.

 • Jasielscy policjanci rejestrują interwencję za pomocą kamer nasobnych

   

  Funkcjonariusze jasielskiej policji otrzymali dwadzieścia pięć kamer nasobnych, z których od lutego korzystają policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Referatu Patrolowo-Interwencyjnego. - Kamery gwarantują transparentność działań policji, ochronę obywateli, a także ochronę prawna samych funkcjonariuszy – wyjaśnia kom. Piotr Wojtunik, rzecznik prasowy KPP w Jaśle.

 • 79 lat temu oddział „Korczaka” przeprowadził Akcję „Pensjonat”

   

  W Jaśle odbyły się dzisiaj miejskie obchody 79. rocznicy Akcji „Pensjonat”. Bohaterów wydarzeń z 5 na 6 sierpnia 1943 r. upamiętnili między innymi parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych i instytucji kultury oraz funkcjonariusze służb mundurowych. Pod pomnikiem Armii Krajowej złożono kwiaty i zapalono symboliczne znicze.

 • Pielęgnują pamięć o uczestnikach Akcji „Pensjonat”

   

  W nocy z 5 na 6 sierpnia 1943 r. oddział dywersyjny Armii Krajowej pod dowództwem ppor. Zenona Soboty ps. „Korczak” przeprowadził śmiałą akcję uwolnienia więźniów z więzienia gestapo w Jaśle. Akcja o kryptonimie „Pensjonat” odbiła się szerokim echem w całym okupowanym przez hitlerowskie Niemcy kraju. W Jaśle wciąż są ludzie, którzy pielęgnują pamięć o bohaterach jednego z najistotniejszych wydarzeń w historii okupowanego Jasła. Wczoraj, już po raz dziesiąty odbył się Jasielski Marsz Wolności.

 • "Dziki niszczą nasze plony, podchodzą pod domy. Jest ich za dużo – grzmią rolnicy

  Rolnicy w gminie Kołaczyce skarżą się na liczne szkody i ogromne straty, które ponoszą na skutek żerowania dzika i innej zwierzyny. Gospodarze załamują ręce, bo nie mogą spokojnie zebrać plonów. Dziki niszczą wszystko. Zdaniem rolników, koło łowieckie "Jedność" w Kołaczycach niewiele czyni, aby ograniczyć jego populację. Prezes koła Franciszek Bosak ucina – To kłamstwo, jeśli mówią, że nie strzelamy. W ciągu roku odstrzelonych jest od 150-200 dzików – mówi.

 • Poważny wypadek w Kołaczycach na drodze krajowej nr 73

  Dzisiaj po godzinie 14. na ul Mickiewicza w Kołaczycach w rejonie ośrodka zdrowia doszło do zderzenia się busa i samochodu osobowego. Na miejscu pracują  trzy zespoły ratownictwa medycznego, które udzielają pomocy osobom poszkodowanym. Obecnie droga w miejscu zdarzenia jest całkowicie zamknięta.

 • W poniedziałek rozpocznie się zamknięcie wiaduktu na ul. 3 Maja

   

  Firma PRI-MOST Południe Sp. z o.o. realizuje remont wiaduktu drogowego w ciągu ul. 3 Maja nad nieużytkowaną linią kolejową. Od najbliższego poniedziałku (8 sierpnia) ruch kołowy samochodów osobowych i ciężarowych zostanie skierowany na objazd wyznaczany drogą wojewódzką nr 992 oraz drogą powiatową nr 2512R (ul. Wojska Polskiego).

 • Konkurs! Wygraj komiksy i książki o Akcji „Pensjonat”

 • Wracają pytania o przyszłość dworca kolejowego w Jaśle. Czy teren, na którym stoi doczeka się wreszcie kompleksowej modernizacji?

   

  Dworzec kolejowy w Jaśle lata świetności dawno ma już za sobą. Co więcej, obiekt nawet w najmniejszym stopniu nie spełnia swojej pierwotnej roli. Podróżni nie mogą z niego korzystać. Nic więc dziwnego, że co pewien czas wracają pytania o to, jaki plan na zagospodarowanie budynku i przyległego do niego terenu, mają władze miasta.

 • Uczniowie jasielskiego Ekonomika w finale turnieju "Sukces na Bank"

  Uczniowie Technikum nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaśle przeszli do finału czwartej edycji ogólnopolskiego turnieju ekonomicznego dla szkół średnich "Sukces na Bank". W ubiegłym roku uczniowie jasielskiego Ekonomika zajęli I miejsce i wygrali 20 tys. zł. Czy w tym roku uda się im powtórzyć ten sukces? Finał programu odbędzie się 13 sierpnia o godz. 9.00 w TVP3.

 • Śledczy wciąż badają sprawę nielegalnego składowania odpadów w Zimnej Wodzie

  Sprawa magazynowania śmieci w Zimnej Wodzie, na działce należącej do znanego przedsiębiorcy wyszła na jaw początkiem marca br. Inspektorzy WIOŚ, którzy przeprowadzili kontrolę w miejscu nielegalnego składowania odpadów ujawnili pewne nieprawidłowości. Śledztwo prowadzone przez prokuraturę jest nadal w toku.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657