Kolejny wypadek z udziałem samochodu ciężarowego!
Około 7.00 na drodze relacji Jasło - Gorlice doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego marki Audi z tirem. W wyniku zdarzenia przez ponad godzinę ruch odbywał się objazdami.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący tirem jadąc od strony Jasła w kierunku Gorlic chciał ominąć samochód z którego przyczepy podmuch wiatru zdmuchnął plandekę
i zjechał na przeciwny pas ruchu. Jadący z naprzeciwka kierowca samochodu osobowego marki Audi chcąc uniknąć zderzenia z tirem "odbił" w stronę pobocza ocierając się o bok ciągnika siodłowego. W wyniku zdarzenia kierowca samochodu osobowego stracił panowanie nad samochodem i ścinając znaki drogowe znalazł się poza pasem jezdni.


Kierujący samochodem osobowym został przewieziony do jasielskiego szpitala na obserwację. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Na miejscu pracowała Państwowa Straż Pożarna, Policja oraz pogotowie. Przyczyny wypadku wyjaśnia Komenda Powiatowa Policji w Jaśle.
(gm)
