Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Komórki macierzyste w medycynie estetycznej – w jakich zabiegach są one wykorzystywane?

2

Komórki macierzyste są bardzo cenne – w naszym organizmie odpowiadają za procesy regeneracyjne oraz naprawcze.

Dzięki ich szerokiemu wachlarzowi właściwości, rozkwitnąć mogła taka dziedzina, jak medycyna regeneracyjna. Coraz częściej, komórki macierzyste wykorzystywane są również w zabiegach medycyny estetycznej, w której przynoszą niesamowite rezultaty.

Komórka macierzysta w organizmie człowieka

Komórki macierzyste są niezwykłym wynalazkiem natury, bez którego trudno byłoby nam funkcjonować. Zdolne do nieograniczonej liczby podziałów, przekształcania się w dowolne komórki w naszym ciele oraz odpowiadające za regenerację uszkodzonych tkanek, są naszym niezwykłym pomocnikiem. Dzięki temu, medycyna mocno zainteresowała się możliwością wykorzystywania komórek przy różnego rodzaju terapiach. Jak się okazuje, komórki macierzyste potrafią zdziałać cuda także w medycynie estetycznej.

Jak wykorzystywane są komórki?

Komórki macierzyste w medycynie estetycznej, wykorzystywane są głównie przy zabiegach odmładzających i regenerujących, takich jak:

 • likwidacja rozstępów;
 • likwidacja blizn;
 • odmładzanie skóry, zwłaszcza na twarzy oraz szyi lub rękach;
 • redukcja zmarszczek;
 • redukcja łysiny.

Zastosowanie komórek macierzystych stale się poszerza i są one wykorzystywane nie tylko w medycynie estetycznej ale również innych dziedzinach powiązanych ze zdrowiem.

Czy zabiegi przy użyciu komórek macierzystych są bezpieczne?

Z uwagi na fakt, że komórki macierzyste pochodzą od samego pacjenta, nie istniej ryzyko ich odrzucenia czy wywołania stanu zapalnego itp. Komórki macierzyste z łatwością rozpoznają i reperują obszary, które takich procesów wymagają, dlatego wszczepione mogą zostać w praktycznie każdą część ciała.

Jak pozyskiwane zostają komórki macierzyste?

Komórki macierzyste pobrane mogą zostać z krwi pępowinowej, z komórki jajowej, tkanki tłuszczowej lub szpiku kostnego. Jeżeli chodzi o zabiegi medycyny estetycznej, oczywiście komórki pobiera się od dorosłego pacjenta z tkanki tłuszczowej lub krwi. Następnie, pobrany materiał zostaje poddany procesom separacyjnym i uzyskane w ten sposób komórki zostają ponownie wprowadzone do organizmu dawcy. Całość zabiegu trwa (w zależności od obranej metody) od 3 go 5 godzin.

Materiał zewnętrzny

Napisany dnia: 25.03.2020, 11:27
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ przestroga
dnia 25.03.2020, 14:31
Ocena
komentarza:
0
Uwaga szarlatanów i cudotwórców w trudnych czasów jest wielu...
@ Enigma
dnia 26.03.2020, 20:35
Ocena
komentarza:
0
Komórki macierzyste mamy tylko we krwi pepowinowej i tracimy je w organiźmie do 3 doby po urodzeniu , dlatego kto ma kasę mrozi pępowinę swojego nowonarodzonego potomka . Człowiek dorosły ma 0,000 komórek macierzystych . Takie są fakty . Niech estetyka nie pier ... Nie dawajcie się nabrać i nie traćcie kasy u naciągaczy i oszustów !
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Drugi dzień protestów przeciwko wyrokowi Trybunału zaostrzającego przepisy antyaborcyjne. Na ulice Jasła wyszło blisko 300 osób.

   

  Ulicami Jasła po raz drugi przeszedł marsz sprzeciwu wobec wyroku Trybunału Konstytucyjnego zaostrzającego przepisy antyaborcyjne. W proteście wzięło udział blisko 300 osób, które...

 • "Martwa dziecka nie urodzę", "moje ciało mój wybór" – protest jaślan przeciwko zakazowi aborcji

  W sobotę wieczorem tłumy ludzi wyszły na ulice Jasła protestując przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że przerwanie ciąży ze względu na nieodwracalne wady płodu lub nieuleczalną chorobę zagrażającą jego życiu jest niekonstytucyjne. Dzisiaj ponownie wyrażą swój sprzeciw..

 • Wstrzymano przyjęcia planowe na wszystkie oddziały jasielskiego szpitala

  Wstrzymano przyjęcia planowe pacjentów na wszystkie oddziały jasielskiego szpitala aż do odwołania. Oddziały geriatryczny i diabetologiczny zostały tymczasowo przekształcone dla pacjentów zakażonych koronawirusem.

 • Zakochaj się w.... Jaśle. W niedzielę o 8.30 w TVP1

  Tomasz Bednarek z programu Zakochaj się w Polsce nie tak dawno opowiadał o pobycie w Lublinie, Warszawskiej Woli i Sochaczewie. W nowym odcinku programu przedstawione zostanie Jasło. Program będzie można obejrzeć już w najbliższą niedzielę na kanale TVP1.

 • Kolejki do punktu drive-thru

  Od tygodnia do punktu mobilnego drive-thru przy jasielskim szpitalu ustawia się długi sznur samochodów. - W piątek o 11.30 byłem pięćdziesiąty, a za mną było jeszcze piętnaście samochodów – mówi nam mieszkaniec Jasła. Dzisiaj kolejka do punktu pobrań sięgała aż do wjazdu na teren szpitala. Niektórzy zmuszeni byli czekać na drodze krajowej nr 28.

 • Szkoła Podstawowa nr 12 ma supernowoczesną pracownię językową

   

  Nowoczesne technologie doskonale służą nauczaniu. Nic więc dziwnego, że w szkołach pojawia się coraz więcej pracowni naszpikowanych nowoczesnym sprzętem, dzięki któremu dzieci i młodzież mogą uczyć się w najlepszych możliwych warunkach. Taką pracownią, będącą główną nagrodą ostatniej edycji Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM od niedawna może pochwalić się SP nr 12. Dzisiaj została ona oficjalnie zaprezentowana.

 • Na czym polegają badania psychologiczne kierowców i operatorów?

   

  Badania psychologiczne kierowców i operatorów pozwalają na określenie sprawności psychomotorycznej, a także analizę procesów poznawczych. Badania psychotechniczne są wykonywane zarówno z zakresu medycyny pracy, jak i psychologii transportu.

 • Odszedł na wieczny spoczynek. Wójt Jan Czubik zmagał się z chorobą nowotworową

  Jan Czubik, wójt gminy Tarnowiec odszedł w wieku 72 lat. O 2 w nocy zmarł po ciężkiej chorobie. Gminą zarządzał od 6 lat. W najbliższą niedzielę odbędzie się jego ostatnie pożegnanie.

 • Malutki Kacperek potrzebuje pomocy. Zmaga się z wadą serca i rozszczepem podniebienia

  Kacperek przebył już dwie operacje, ale to nie koniec jego wizyt w szpitalu. Jego leczenie oraz rehabilitacja są bardzo kosztowne i przewyższają możliwości finansowe rodziny zastępczej, w której wychowuje się dziecko...

 • Zespół podjął decyzję o niedopuszczeniu trzech projektów do głosowania. Będą odwołania?

  Do Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 r. zgłoszonych zostało osiem projektów. Wszystkie zostały poddane ocenie merytorycznej. Zespół oceniający uznał, że trzy z nich nie mogą zostać dopuszczone do głosowania...

 • Weź udział w konkursie! Wygraj bilety na „Wielkie monologi w wykonaniu Jerzego Treli” WYNIKI!

   

  Wspólnie z Jasielskim Domem Kultury przygotowaliśmy konkurs dla wszystkich miłośników teatru. Do wygrania są 4 bilety na „Wielkie monologi” w wykonaniu Jerzego Treli, które na deskach sceny JDK będzie można zobaczyć już w najbliższą niedzielę. Czekamy na prawidłowe odpowiedzi na pytanie konkursowe.

 • Upewnij się, że twoje auto jest sprawne. Sprawdzisz to w SKP „Łączność”

   

  Egzamin ze sprawności samochodu to nie tylko formalna konieczność, potwierdzana adnotacją w dowodzie rejestracyjnym. Od tego, czy nasz pojazd jest sprawny technicznie zależy życie nasze oraz pozostałych użytkowników dróg. Dlatego też badanie stanu technicznego auta należy powierzyć doświadczonym diagnostom, dysponującym najnowocześniejszym sprzętem.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105