Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Komórki macierzyste w medycynie estetycznej – w jakich zabiegach są one wykorzystywane?

2

Komórki macierzyste są bardzo cenne – w naszym organizmie odpowiadają za procesy regeneracyjne oraz naprawcze.

Dzięki ich szerokiemu wachlarzowi właściwości, rozkwitnąć mogła taka dziedzina, jak medycyna regeneracyjna. Coraz częściej, komórki macierzyste wykorzystywane są również w zabiegach medycyny estetycznej, w której przynoszą niesamowite rezultaty.

Komórka macierzysta w organizmie człowieka

Komórki macierzyste są niezwykłym wynalazkiem natury, bez którego trudno byłoby nam funkcjonować. Zdolne do nieograniczonej liczby podziałów, przekształcania się w dowolne komórki w naszym ciele oraz odpowiadające za regenerację uszkodzonych tkanek, są naszym niezwykłym pomocnikiem. Dzięki temu, medycyna mocno zainteresowała się możliwością wykorzystywania komórek przy różnego rodzaju terapiach. Jak się okazuje, komórki macierzyste potrafią zdziałać cuda także w medycynie estetycznej.

Jak wykorzystywane są komórki?

Komórki macierzyste w medycynie estetycznej, wykorzystywane są głównie przy zabiegach odmładzających i regenerujących, takich jak:

 • likwidacja rozstępów;
 • likwidacja blizn;
 • odmładzanie skóry, zwłaszcza na twarzy oraz szyi lub rękach;
 • redukcja zmarszczek;
 • redukcja łysiny.

Zastosowanie komórek macierzystych stale się poszerza i są one wykorzystywane nie tylko w medycynie estetycznej ale również innych dziedzinach powiązanych ze zdrowiem.

Czy zabiegi przy użyciu komórek macierzystych są bezpieczne?

Z uwagi na fakt, że komórki macierzyste pochodzą od samego pacjenta, nie istniej ryzyko ich odrzucenia czy wywołania stanu zapalnego itp. Komórki macierzyste z łatwością rozpoznają i reperują obszary, które takich procesów wymagają, dlatego wszczepione mogą zostać w praktycznie każdą część ciała.

Jak pozyskiwane zostają komórki macierzyste?

Komórki macierzyste pobrane mogą zostać z krwi pępowinowej, z komórki jajowej, tkanki tłuszczowej lub szpiku kostnego. Jeżeli chodzi o zabiegi medycyny estetycznej, oczywiście komórki pobiera się od dorosłego pacjenta z tkanki tłuszczowej lub krwi. Następnie, pobrany materiał zostaje poddany procesom separacyjnym i uzyskane w ten sposób komórki zostają ponownie wprowadzone do organizmu dawcy. Całość zabiegu trwa (w zależności od obranej metody) od 3 go 5 godzin.

Materiał zewnętrzny

Napisany dnia: 25.03.2020, 11:27
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ przestroga
dnia 25.03.2020, 14:31
Ocena
komentarza:
0
Uwaga szarlatanów i cudotwórców w trudnych czasów jest wielu...
@ Enigma
dnia 26.03.2020, 20:35
Ocena
komentarza:
0
Komórki macierzyste mamy tylko we krwi pepowinowej i tracimy je w organiźmie do 3 doby po urodzeniu , dlatego kto ma kasę mrozi pępowinę swojego nowonarodzonego potomka . Człowiek dorosły ma 0,000 komórek macierzystych . Takie są fakty . Niech estetyka nie pier ... Nie dawajcie się nabrać i nie traćcie kasy u naciągaczy i oszustów !
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Centrum Rehabilitacji przy ul. Kraszewskiego nieczynne

   

  Od dzisiaj do odwołania nieczynne będzie Centrum Rehabilitacji przy Ul. Kraszewskiego w Jaśle. Decyzja o jego zamknięciu ma związek z sytuacją epidemiologiczną na terenie powiatu jasielskiego. Część z personelu ośrodka przebywa w kwarantannie.

 • Jaślanka w konkursie na najpiękniejszą Polkę

  Do końca marca br. kobiety z całej Polski mogły przesyłać zgłoszenia online do castingu w Konkursie Najpiękniejsza Polka 2020. Wśród nich jest Klaudia Dybaś z Jasła. Głosowanie internetowe na kandydatki trwać będzie do końca kwietnia.

 • Szpitalne oddziały wciąż zamknięte

  Od czwartku ubiegłego tygodnia kilka oddziałów Szpitala Specjalistycznego w Jaśle nadal pozostaje zamkniętych. Część personelu medycznego znajduje się w kwarantannie. Co najmniej przez dwa kolejne dni nieczynne będą również poradnie specjalistyczne przy ul. Szopena.

 • Rozbił volkswagena jadąc na "podwójnym gazie"

   

  Na ul. Bieszczadzkiej w Jaśle doszło dzisiaj do groźnego zdarzenia drogowego. Kierowca osobowego volkswagena zjechał z jezdni, po czym wjechał wprost w betonowy cokół. Był pijany.

 • Kolejny przypadek zakażenia koronawirusem w powiecie jasielskim. W Przemyślu zmarła kobieta

   

  WSSE w Rzeszowie poinformowała o kolejnych 5 przypadkach zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. Wśród zakażonych jest mężczyzna w sile wieku z powiatu jasielskiego.

 • Dwa różne pomysły na walkę z epidemią. Takiej sesji Rady Powiatu w Jaśle jeszcze nie było

   

  Piątkowa sesja Rady Powiatu w Jaśle była absolutnie bezprecedensowa. Radni w maseczkach ochronnych na twarzach, z rękawiczkami na dłoniach głosowali nad przyjęciem uchwał. 

 • Dwóch młodych mieszkańców powiatu jasielskiego zakażonych koronawirusem

   

  Najnowsze dane WSSE w Rzeszowie mówią o kolejnych 8 potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. Dwa z nich to mieszkańcy powiatu jasielskiego.  

 • Zmarł artysta, rzeźbiarz Andrzej Tarka z Roztok

  Z głębokim smutkiem o śmierci znanego artysty rzeźbiarza Andrzeja Tarki z Roztok poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych jego córka...

 • Miasto Jasło przygotowało pakiet pomocowy dla przedsiębiorców

   

  W przyszłym tygodniu jasielski magistrat ma przedstawić rozwiązania w zakresie pomocy dla przedsiębiorców w związku ze skutkami epidemii koronawirusa. Główne założenia programu ujawniamy już dzisiaj .Konkretne propozycje przedłożone zostaną Radzie Miasta Jasła, której sesja ma odbyć się w najbliższy wtorek. Posiedzenie zwołane w trybie nadzwyczajnym będzie przeprowadzone w formie zdalnej.

 • Trwa rekrutacja do projektu – „Teleanioł jasielski – usługi sąsiedzkie i teleopieka dla osób starszych niesamodzielnych"

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105