Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Komputery przemysłowe - rodzaje i zastosowanie

0

Komputery przemysłowe są szeroko wykorzystywane w przemyśle, zwłaszcza przy taśmach produkcyjnych.

Ich duża moc obliczeniowa i zdolność analizowania ogromnych zbiorów danych w czasie rzeczywistym czyni z nich urządzenia, bez których współczesny przemysł nie mógłby się obejść. Jakie rodzaje komputerów przemysłowych znajdziemy na rynku?

Single Board Computer

Komputery jednopłytkowe stanowią często wybierany model komputera przemysłowego. Wszystkie zespoły oraz podzespoły komputera, takie jak pamięć i procesor zintegrowane są na jednej PCB. Cechuje je niewielki rozmiar, także świetnie sprawdzą się w przeróżnych aplikacjach.

Box-PC

Zwane inaczej komputerami jednopłytkowymi zabudowanymi. Zabudowa umożliwia im samodzielną (bez łączenia z innymi aplikacjami) pracę nawet w bardzo trudnych warunkach środowiskowych, gdzie panuje duże zapylenie powietrza i wysokie wahania temperatur.

Płyta przemysłowa główna z kartami rozszerzeń

Jest to produkt, który możemy dowolnie modyfikować – właśnie dzięki możliwości podłączenia kart rozszerzeń, które sami wybierzemy. Możemy zdecydować o tym, jaki chcemy posiadać procesor, jaką kartę pamięci czy dyski twarde. Kiedy nasze potrzeby są niestandardowe, z łatwością możemy zakupić komputer pod nie spersonalizowany.

Komputer modułowy

Komputery modułowe zbudowane są z modułów procesora oraz płyty bazowej. Wyposażone są w CPU oraz pamięć i wszystko to, co jest zintegrowane w CPU oraz samym kontrolerze – układ graficzny, a także interfejs sieciowy. Reszta obwodów umieszczana jest na płycie bazowej, którą możemy dowolnie modyfikować i projektować pod nasze specyficzne wymagania.

Komputery modułowe są kompromisem pomiędzy komputerami jednopłytkowymi, które nie są na tyle elastyczne do tworzenia różnych aplikacji, a przemysłowymi płytami głównymi, które cechuje duży rozmiar.

Zastosowanie komputerów przemysłowych

Komputery przemysłowe, ze względu na swoją specyficzną budowę, odporne są na trudne warunki środowiskowe. Dlatego właśnie znajdują szerokie zastosowanie we wszelkich zakładach przemysłowych. Wytrzymują wstrząsy, duże wahania temperatur i wilgotności czy zapylenie powietrza. Dzięki nim, możliwe jest kontrola innych aplikacji i sprzętu, a także szybkie wykrywanie ewentualnych błędów.

Materiał zewnętrzny

Napisany dnia: 26.03.2020, 22:09
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Centrum Rehabilitacji przy ul. Kraszewskiego nieczynne

   

  Od dzisiaj do odwołania nieczynne będzie Centrum Rehabilitacji przy Ul. Kraszewskiego w Jaśle. Decyzja o jego zamknięciu ma związek z sytuacją epidemiologiczną na terenie powiatu jasielskiego. Część z personelu ośrodka przebywa w kwarantannie.

 • Jaślanka w konkursie na najpiękniejszą Polkę

  Do końca marca br. kobiety z całej Polski mogły przesyłać zgłoszenia online do castingu w Konkursie Najpiękniejsza Polka 2020. Wśród nich jest Klaudia Dybaś z Jasła. Głosowanie internetowe na kandydatki trwać będzie do końca kwietnia.

 • Szpitalne oddziały wciąż zamknięte

  Od czwartku ubiegłego tygodnia kilka oddziałów Szpitala Specjalistycznego w Jaśle nadal pozostaje zamkniętych. Część personelu medycznego znajduje się w kwarantannie. Co najmniej przez dwa kolejne dni nieczynne będą również poradnie specjalistyczne przy ul. Szopena.

 • Rozbił volkswagena jadąc na "podwójnym gazie"

   

  Na ul. Bieszczadzkiej w Jaśle doszło dzisiaj do groźnego zdarzenia drogowego. Kierowca osobowego volkswagena zjechał z jezdni, po czym wjechał wprost w betonowy cokół. Był pijany.

 • Kolejny przypadek zakażenia koronawirusem w powiecie jasielskim. W Przemyślu zmarła kobieta

   

  WSSE w Rzeszowie poinformowała o kolejnych 5 przypadkach zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. Wśród zakażonych jest mężczyzna w sile wieku z powiatu jasielskiego.

 • Dwa różne pomysły na walkę z epidemią. Takiej sesji Rady Powiatu w Jaśle jeszcze nie było

   

  Piątkowa sesja Rady Powiatu w Jaśle była absolutnie bezprecedensowa. Radni w maseczkach ochronnych na twarzach, z rękawiczkami na dłoniach głosowali nad przyjęciem uchwał. 

 • Dwóch młodych mieszkańców powiatu jasielskiego zakażonych koronawirusem

   

  Najnowsze dane WSSE w Rzeszowie mówią o kolejnych 8 potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. Dwa z nich to mieszkańcy powiatu jasielskiego.  

 • Zmarł artysta, rzeźbiarz Andrzej Tarka z Roztok

  Z głębokim smutkiem o śmierci znanego artysty rzeźbiarza Andrzeja Tarki z Roztok poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych jego córka...

 • Miasto Jasło przygotowało pakiet pomocowy dla przedsiębiorców

   

  W przyszłym tygodniu jasielski magistrat ma przedstawić rozwiązania w zakresie pomocy dla przedsiębiorców w związku ze skutkami epidemii koronawirusa. Główne założenia programu ujawniamy już dzisiaj .Konkretne propozycje przedłożone zostaną Radzie Miasta Jasła, której sesja ma odbyć się w najbliższy wtorek. Posiedzenie zwołane w trybie nadzwyczajnym będzie przeprowadzone w formie zdalnej.

 • Trwa rekrutacja do projektu – „Teleanioł jasielski – usługi sąsiedzkie i teleopieka dla osób starszych niesamodzielnych"

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105