Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Komu przysługują przywileje?

41

Wracamy do sprawy płatnej strefy parkowania i parkingów przy ul. Słowackiego w Jaśle. Podczas jednej z sesji RMJ podjęto temat wydawania kart parkingowych o stawce zerowej pracownikom Urzędu Gminy w Jaśle. - Karty tak zwane „zerowe” są darowizną – powiedział radny Janusz Przetacznik.

Powracamy do ponownie do interwencji mieszkańców ul. Słowackiego, którzy jak podkreślają, nie zostali poinformowani przez kogokolwiek o powstaniu płatnej strefy parkowania. Postawiono ich wówczas pod murem. Od tamtej pory korzystanie z parkingu w godzinach od 7.00 do 17.00 kosztuje miesięcznie 100 zł. Jednak nie każdego stać na taki wydatek. Niemniej o wiele bardziej irytującym było parkowanie prywatnych samochodów przez pracowników Urzędu Gminy w Jaśle, którzy dzięki karcie o stawce zerowej bezpłatnie zostawiali pojazdy na parkingu.

- Z dużym zaniepokojeniem przeczytałem informację w jasielskich mediach na temat udostępnienia kart „zerowych” na ul. Słowackiego dla Urzędu Gminy Jasło. Prosiłbym o wyjaśnienie, co przyświecało temu, aby te karty wydać? Mieszkańcy są zbulwersowani, że traktuje się ich nierówno, tym bardziej dziwi mnie sytuacja, gdzie po uchwaleniu tego nieszczęsnego parkingu przy ul. Słowackiego wpływa do nas pismo z podziękowaniami m.in. z pieczątką wójta gminy Jasło. Rozumiem, że podziękował za płatne miejsca parkowania, po czym wystąpił o kartę „zerową” – zaznaczył Roman Kościow.

Odpowiedzialnym za wydawanie kart parkingowych był wówczas Miejski Zakład Gospodarki Odpadami w Jaśle. W ubiegłym roku o wydanie kart dotyczących stawki zerowej zgłosiło się 18 instytucji takich jak starostwo, sąd rejonowy, Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta, MZGO, MPGK oraz MOSiR. Rada Miejska podjęła uchwałę w sprawie przyznawania kart „0”, o czym przypomniał sekretarz miasta Paweł Rzońca. Nadmienił również, że ten przywilej przysługuje również urzędom jednostek samorządu terytorialnego.

- Faktem jest, iż Urząd Gminy w Jaśle takich kart „0” otrzymał 8 od MZGO na wszystkie płatne strefy parkowania na terenie miasta Jasła. Było to na wniosek pisemny wójta gminy Jasło, motywowany obowiązkami służbowymi pracowników urzędu, którzy zmuszeni są do korzystania z parkingów objętych płatnymi strefami parkowania. W związku z tym, iż pojawia sie taka uwaga, że są wykorzystywane w samochodach pracowników urzędu gminy tylko i wyłącznie przy ul. Słowackiego, będziemy to analizować, sprawdzać i w najbliższym czasie podejmiemy pewne działania – powiedział sekretarz miasta Paweł Rzońca.

Głos w tej sprawie zabrał również radny Janusz Przetacznik, który uznał karty o stawce zerowej za darowiznę. - Ja nie przypominam sobie, aby wysoka rada podejmowała tego typu uchwałę, że upoważnia burmistrza do darowizn i nieodpłatnego gospodarowania mieniem komunalnym miasta Jasło. Wydawanie bezpłatnych kart parkingowych są darowizną na rzecz osób fizycznych bądź instytucji – podkreślił.

Karty „0” wydawane są na każdy rok kalendarzowy. Ile w tym roku wydanych zostało takich kart na podstawie podania? Nie ma jeszcze decyzji w tej sprawie. Odbyło się jednak w tym temacie spotkanie robocze w urzędzie. Jak dowiedzieliśmy się w tym roku wydawanie karty „0” będzie ograniczone.

- Mieszkam przy ul. Słowackiego. Urzędnicy stoją prywatnymi samochodami od 7.30 do 15.30. Codziennie 5 samochodów jest zaparkowanych, a czasami zdarza się, że 6. Nas miesięczna opłata kosztuje 100 zł. Nas to boli, bo też jesteśmy mieszkańcami miasta. To są prywatne samochody urzędników i jest to nadużywanie – mówiła Maria Bączar, mieszkanka ul. Słowackiego.

Do sprawy wrócimy.

Ilona Dziedzic

ilona.dziedzic@jaslo4u.pl

Reklama

Komentarze: 41

Dodaj komentarz Widok:
0
@ jola
dnia 18.01.2014, 16:36 · Zgłoś
ten sam problem z parkowaniem jest na ul. Jana Pawla mieszkancy bloku nie mogą zaparkować tam gdzie mieszkają tylko na peryferiach bo urzednicy z Urzedu Miasta i inni zablokuja od rana do godz. 16 miejsca wzdluż bloków .Może się radni obudzą i zrobią z tym porządek
Odpowiedz
1
@ strach
dnia 14.01.2014, 11:01 · Zgłoś
wyszło na to ze winny jest MZGO ...wiadomo ze oni nie zaprzecza... a urzednicy UM no coz oni o niczym nie wiedzieli...
Odpowiedz
1
@ stan
dnia 13.01.2014, 15:39 · Zgłoś
Panie Rzońca chyba się Panu coś poprzestawiało.Wydając karty zerowe dla wym.instytucji powinien Pan wyłącznie ich samochody służbowe.Natomiast jeśli pracownik w godzinach pracy za przyzoleniem pracodawcy obsługuje prywatnym samochodem potrzeby służbowe,to on dostaje od tego pracodawcy tzw.miesięczny ekwiwalent paliwowy na dojazd do pracy,obsługi służbowe i na opłaty parkingowe.Panie Rzońca czas uporządkować w mieście wiele nieprawidłowości
Odpowiedz
2
@ kk
dnia 12.01.2014, 21:34 · Zgłoś
starostwo, sąd rejonowy, towarzystwo pomocy im. św. brata alberta, mzgo, mpgk oraz mosir. sama [...] -niech idą do mopsu po zasiłek
Odpowiedz
4
@ błazenada
dnia 12.01.2014, 12:52 · Zgłoś
wojtem gminy jest były [...] ..to parkuje i nie płaci...to tyle w temacie...
Odpowiedz
5
@ zadziwiony
dnia 11.01.2014, 19:28 · Zgłoś
karty zerowe to nic. U mnie na osiedlu jak namalowali na parkingach koperty dla niepełnosprawnych to od razu paru sąsiadów straciło zdolność chodzenia. Szkoda tylko że są niepełnosprawni jak trzeba samochód na noc pod blokiem zostawić bo jak na narty trzeba pojechać to nagle odzyskuja władzę w kończynach. Jasło to miasto cudów.
Odpowiedz
0
@ błazenada
dnia 11.01.2014, 13:03 · Zgłoś
rowni i rowniejsi ...[...] przy obecnych urzednikach to aniołki...
Odpowiedz
0
@ RYSIO914
dnia 10.01.2014, 22:25 · Zgłoś
urzendasy narobia balaganu rzeby ludzi nastawic pszeciwsobie rzeby miecspokuj
Odpowiedz
-8
@ Zbigniew
dnia 10.01.2014, 10:29 · Zgłoś
brawo panie Romanie ! Nareszcie ktos sie odezwał. nie mozna ludzi mieszkajacych tam traktowac po macoszemu.Mieszkancy powinni tam parkowac za darmo.jakim prawem kaze im sie płacic 100 zł za miejsce parkingowe na m-c a innym zero? Swięte krowy?Mieszkajacy tam obywatele Jasła majawieksze prawa niz urzędy!! Pnie Romanie Tak Trzymac i i patrzec na podobne przypadki.
Odpowiedz
8
@ rte
dnia 10.01.2014, 09:14 · Zgłoś
..dokładnie, przecież to sa samochody prywatne urzedników,. Stanowcze nie dla Zerowych kart dla tych aut Jeżeli to sa słuzbowe samochody to tak.
Odpowiedz
-14
@ Krzysztof B.
dnia 10.01.2014, 09:12 · Zgłoś
Ten na pierwszej fotce niejaki Roman, zasługuje na małą pochwałę --- broni mieszkańców widać,że go do stołka nie dospawali jak co niektórych radnych, którzy jak marionetki podnoszą paluszki!!! Masz chłopie mój głos jak będziesz kandydował.
Odpowiedz
-8
@ er
dnia 10.01.2014, 08:05 · Zgłoś
Przy urzędzie też mają? Niech [...]ą pieszo , daleko nie mają , dość się przez cały dzień wysiedzą.
Odpowiedz
2
@ XXX
dnia 09.01.2014, 23:13 · Zgłoś
Przy okazji proszę sprawdzić kogo samochody prywatne parkują z kartą zerową na parkingu z tyłu budynku Urzędu Miasta.
Odpowiedz
15
@ aro
dnia 09.01.2014, 21:55 · Zgłoś
ja znam takiego gościa co robi jako hydraulik w Jaśle [ mieszka na wsi jakieś 8-10km od Jasła] ma 3 samochody osobowe jeden swój, syna i żony. Otrzymał 3 karty "0" na każdy samochód - jakim cudem się pytam Was.
To ja też tak chcę. A mam tylko 1 samochód to Miasto Jasło dożo nie straci na mnie niż na takim co ma 3 karty.
Odpowiedz
5
@ XX
dnia 09.01.2014, 21:40 · Zgłoś
urzędnicy są zmuszeni do parkowania, a co do zwykli obywatele to już nie?! tym bardziej, zwłaszcza ci bezrobotni okradani przez kraj których nie stać na płacenie nawet za parking, a urzędnicy to raczej nie biedują więc stówa miesięcznie dla nich to pestka, powini się wstydzić
Odpowiedz
6
@ aro
dnia 09.01.2014, 21:57 · Zgłoś
100zł - dla nich, to jak na Kowalskiego co ma 1190zł na rękę- 10zł.
Złodziejom zawsze będzie mało.
Odpowiedz
-11
@ Jaślak
dnia 09.01.2014, 21:38 · Zgłoś
Tylko Kosciow, madrze powiedział! nie urzędnik a mieszkaniec na pierwszym miejscu!!!
Odpowiedz
7
@ mieszkaniec
dnia 09.01.2014, 20:25 · Zgłoś
Mogę zrozumieć że urząd ma samochód służbowy,po co 8-sim nie wiem,ale coż.Natomiast parkingi płatne w miescie znajdują się w ścisłym centrum,a więc z ul.Słowackiego nawet z dośc dużą [...] można na piechotkę nawet spacerkiem dotrzeć do najbardziej oddalonego parkingu płatnego bo o takich tu mowa dotrzeć w max. 5min.I kłopot z głowy 8-sim wolnych miejsc,wiecej ruchu dla leniuchów,a i zdrowsi by pewno byli:)
Odpowiedz
4
@ aro
dnia 09.01.2014, 20:04 · Zgłoś
wszystkim tych nowo bogackim się w [...]ach się poprzewracało, albo nic nie robią tylko kasa wpływała na konto lub [...]ki i babki po 50- tce co młodych i Jasło mają daleko gdzieś tylko kasa i kasa.
Młodzi powyjeżdżają to nowe podatki i opłaty się wprowadzi i rada kasę będzie miała.

PRECZ Z NIMI, PRECZ Z JASŁA.
Odpowiedz
23
@ Kasia
dnia 09.01.2014, 19:47 · Zgłoś
Zastanawia mnie, dlaczego akurat pracownicy tych 18 wspomnianych wyżej instytucji powinni być obdarzeni tymi przywilejami. Czy pracownicy sądu, starostwa czy mosiru muszą szczególnie często podróżować służbowo i czy jest to najgorzej uposażona grupa zawodowa wymagająca wsparcia finansowego przez nas wszystkich?
Odpowiedz
37
@ Polak
dnia 09.01.2014, 19:35 · Zgłoś
Żaden pracownik urzędu nie jest zobowiązany do parkowania pod budynkiem urzędu, w którym pracuje. Urzędnik powinien, podobnie jak każdy interesant zapłacić za każdą godzinę parkowania na powszechnych (bez zniżek) zasadach. Nawet jeśli urząd ma wewnętrzny parking, to urząd nie płaci sam za siebie podatków, tylko mieszkańcy "podlegli" terytorialnie temu urzędowi. Wewnętrzny parking, nie jest własnością urzędników i oni nie mają prawa nim rozporządzać, na zasadzie: kto będzie parkował. Jeżeli urząd posiada auta "funkcyjne", to tylko one mogą tam parkować z "kartą zerową" na zasadzie miejsc rezerwowanych. Parking wewnętrzny może być bezpłatny lub płatny, ale nie może być tam faworyzowania kogokolwiek (poza niepełnosprawnymi, matek z dziećmi), przy czym petent (załatwiający sprawy urzędowe) ma zawsze pierwszeństwo przed prywatną własnością pracownika urzędu.
Odpowiedz
32
@ aro
dnia 09.01.2014, 19:59 · Zgłoś
dobrze piszesz parking powinien być dla tych co załatwiają sprawy w tym urzędzie, a nie pracownikom tego urzędu. Im się już w [...]ach poprzewracało i myślą sobie, że jesteśmy najważniejsi i z góry nam się należy.
Oni są dla nas, a nie my dla nich.
Za dożo ich tam siedzi 50% to na zasiłek dla bezrobotnych, siedzi 3 w jednym pokoju, a tylko jedna obsługuje, to te 2 co robią?
Odpowiedz
9
@ Tarzan-zan
dnia 09.01.2014, 20:37 · Zgłoś
Tak jest ale co na to poradzisz... Gderaniem i marudzeniem czy przedstawianiem faktów opinii publicznej nic nie wskórasz bo oni to mają gdzieś...
Dopiero jak ludzie (WSZYSCY) wyjdą na ulice z kijami i [...] i zrobią GRUNTOWNY porządek z tymi patałachami - dopiero wtedy będzie dobrze... Bez krwawej rewolucji dalej będzie jak jest, a właściwie nie jak jest tylko coraz gorzej...
Odpowiedz
3
@ aro
dnia 09.01.2014, 22:02 · Zgłoś
Tarzan-zan
pierwszy raz z tobą się zgodzę. Trzeba lepszych wybrać co zależy im na Jaśle, a nie jak dotychczasowych tylko na kasie i kradnięciu w biały dzień.
Ciekawe czy będzie o Straży Miejskiej - czy nam jest potrzebna w Jaśle i trzeba ją rozwiązać/zlikwidować ?
Odpowiedz
-12
@ Zbigniew
dnia 10.01.2014, 10:36 · Zgłoś
Straż Miejska jest potrzebna ale nie w takim wydaniu .Maja bronic ,czuwac nad bezpieczenctwem Mieszkanców a nie łupic ich z fotoradarów
Odpowiedz
2
@ aro
dnia 10.01.2014, 16:01 · Zgłoś
tak w skrócie nie jest potrzebna, bo nic nie potrafi od obsługi fotoradaru, a jak się przeszedłem chodnikami po Jaśle to tylko kupy - psa/kota można spotkać.
Odpowiedz
9
@ aro
dnia 09.01.2014, 19:34 · Zgłoś
jak darowizna to powinni ci co dostali "0" podatek odprowadzić.
Ludzie jak nie wyjdziemy na ulice, to banda bogatych z naszych będzie sobie robiła dobrze i za nic nie płaciła tylko sobie ulgi i "0" dawała, a ludzie co mają min. krajową będą doili jak tych z ul. Słowackiego. Jak w urzędzie braknie to zrobią wszystkie ul. w Jaśle płatne i te pod blokiem. Będzie przywilej mieć samochód w mieście. Młodzi uciekają i nie ma wpływów dla miasta i trzeba kraść w parkingach, a później że się jest mieszkańcem miasta i dalej za wjazd do miasta.

Dobrze, że mieszkam pod Jasłem i zacząłem jeździć do Jasła skuterem. Przez chory psych...nie panującą radę i burmistrza.
Odpowiedz
0
@ pan [...]
dnia 09.01.2014, 18:29 · Zgłoś
Ja także poproszę o karte zerową :! ... a najlepiej płatną , gdzie strażnicy miejscy wrzucaliby złotówki przez uchyloną szybę... pozdrowienia dla Władzy miasta jasła ...
..i...
Odpowiedz
27
@ kiki
dnia 09.01.2014, 18:26 · Zgłoś
Urząd Gminy wozi rano do pracy swoich urzędmików VW transporter.Ciekawe czy [...] z gminy płacą za te przejazdy.Sytuacja jest codziennością.
Odpowiedz
12
@ DI
dnia 09.01.2014, 18:01 · Zgłoś
W sąsiednim Krośnie mieszkańcy dostają karty z abonamentem 0 zł, czyli za darmo.
Każdy inny może sobie wykupić abonament miesięczny za 50 zł.
Odpowiedz
18
@ aro
dnia 09.01.2014, 19:41 · Zgłoś
A w Jaśle trzeba doić z ludzi kasę i tylko znajomi i koledzy od 40% mają "0", a reszta niech płaci i co tam Krosno ma 50zł, a my damy 100zł.
Ludzie się podenerwują i im przejdzie, ale jak by wyszli i pokazali gdzie raki zimują tym nowo bogackim, to było by inne miasto i każdy by tu przyjeżdżał. A tak SM dała mandaty i teraz każdy woli łukiem omijać miasto Jasło.

Znam kilku co powiedziałem im przez Jasło bliżej, a oni mi 100zł zostawić w tym Jaśle nie mają zamiaru.
Odpowiedz
23
@ hhe
dnia 09.01.2014, 17:58 · Zgłoś
jak ludzie placa za ten parking to niech urzedasy tez bula ale nie bo pani bernalowa powiedziala ze jest konstytucja i wszyscy sa rowni to jak sa wszyscy rowni to niech urzedasy tez placa za parking ale jak taka [...] rzadzi Jasłem to co poradzimy
Odpowiedz
25
@ jan
dnia 09.01.2014, 17:28 · Zgłoś
a kto wybral na burmistra pana Czerneckiego i pana Czeluśniaka w demokratycznych wyborach nie pierwszy nie drugi raz więc geby w kubeł Od tego sa wybory aby zmieniac na ludzi dobrze gospodarujacych.
Odpowiedz
56
@ Tuz
dnia 09.01.2014, 17:09 · Zgłoś
Tu radnemu Czelusniakowi nie przeszkadza że UM Jasła robi prezenty gminie wiejskiej Jasło, a obywatele miasta Jasła i jednocześnie mieszkańcy bloków przy tej ulicy płacą . HAŃBA
Odpowiedz
32
@ parkingowy
dnia 09.01.2014, 17:27 · Zgłoś
@Tuz - nie wymagaj myślenia i racjonalnego podejścia do sprawy od absolwenta elitarnej szkoły jasielskiej
Odpowiedz
20
@ Paluszkożerca
dnia 09.01.2014, 17:57 · Zgłoś
Proponuje komisje rewizyjną . Czy jest chętny stanac na jej czele ?
Odpowiedz
12
@ partypolitykier
dnia 09.01.2014, 21:42 · Zgłoś
od rewizji to juz macie agenta D, co lubi sprzet gasniczy...
Odpowiedz
0
@ doradny
dnia 18.01.2014, 12:59 · Zgłoś
Należy zrobić płatną strefę parkowania na parkingu pod blokiem przy ul Krasińskiego gdzie mieszka radny Czelusniak.
Odpowiedz
37
@ Kasia
dnia 09.01.2014, 17:08 · Zgłoś
Prof. Pigoń w swojej książce "Z Komborni w świat" pisał, że Jasło to takie dziwne miasto, które jest nastawione na obsługę mieszkańców okolicznych wiosek, podczas gdy w innych aglomeracjach to wsie obsługują miasto. Po stu latach nic się nie zmieniło, mieszkańcy okolic mają ulgi ot choćby w opłatach parkingowych, mieszkańcy Jasła płaczą i płacą.
Odpowiedz
64
@ www
dnia 09.01.2014, 17:01 · Zgłoś
czas aby ludzie wyszli na ulice, inaczej wladza niczego dla nas nie zrobi
Odpowiedz
24
@ ooo
dnia 09.01.2014, 17:32 · Zgłoś
przywileje to tylko PSY TUSKA maja w tym [...]...m psio-[...] kraju
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.