Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Komuniści zwijali, a my wywieszamy?

57

Do 2004 roku to był zwykły dzień przedłużający majówkę. Od 8 lat 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczpospolitej, początkowo nazwany Dniem Orła Białego.

Mało kto wie, jaka była geneza ustanowienia tego dnia. Są dwa powody historyczne, które warunkują obchodzenie Dnia Flagi akurat 2 maja. Właśnie 2 maja żołnierze z 1 Dywizji Kościuszkowskiej zdobywający Berlin zawiesili flagę na kolumnie zwycięstwa w Tiergarten w Berlinie. Druga przyczyna jest zdecydowanie bliższa najnowszej historii. W czasach komunizmu zdejmowano flagi po pochodach 1 majowych i 2 maja zakazywano ich wywieszania, aby przypadkiem na nieuznawanie przez komunistów święto 3 maja nie wisiały żadne flagi.

Pierwotnie w 2004 roku Senat RP uchwalił 2 maja Dniem Orła Białego. Sejm znowelizował nazwę na Dzień Flagi Rzeczpospolitej. Dzisiaj Prezydent RP podpisał ustawę, która zobowiązuje drużyny narodowe do umieszczania na strojach reprezentantów godła polskiego.

38 krajów obchodzi oficjalnie Dzień Flagi na różne sposoby. 

GM

Reklama

Komentarze: 57

Dodaj komentarz Widok:
2
@ cola
dnia 06.05.2012, 11:44 · Zgłoś
w sumie to zamiast zwijac i wiexzzac lepiej wystawiajcie
bedzie wiecej dzieci :):):):)
Odpowiedz
10
@ oj oj
dnia 04.05.2012, 08:49 · Zgłoś
lepiej się czujesz wieszając flagę???---inaczej patrzysz, widzisz ten [...] w około ciebie powstały przez odwołujących się do Boga karierowiczów???w imię lepszego jutra i bytu odbierającym niektórym jednostką chęć życia
Odpowiedz
0
@ wojwie 798
dnia 03.05.2012, 21:22 · Zgłoś
Jakos cicho sie zrobilo w Jasle dlugi wekend sie jeszcze dla was nie skonczyl.Normalnie mieszkam w Zarzeczu Pa pa.
Odpowiedz
0
@ wojwie 798
dnia 03.05.2012, 20:57 · Zgłoś
Ja czytam to co piszecie to plakac a pozniej smiac mi sie chce.Jeden pisze o komunie drugi o po psl lub pis jedna banda.Jedno wiem teraz trzeba ruszyc [...] poza Jaslo by normalnie zyc.Chyba ze sa uklady albo dobry tata PRL.POZDROWIENIA Z FRANCJI.
Odpowiedz
0
@ wxz
dnia 06.05.2012, 15:17 · Zgłoś
Masz rację może i we Francji lepiej, ale dlaczego my Jaslanie mamy cierpieć przez te [...]? Może czas coś z tym zrobić. To straszne jak urzędnicy traktują ludzi. Jak szybko przykleili sie do stołków. Zyja tylko dla siebie. Jak mogą tak imi obłudnikami stać sie tak szybko. Aż płakac sie chce co nam szykują tu w Jaśle i naszym dzieciom. To nieludzkie. Ktoś im zaufał, wybrał a to kupa oszustów. WSTYD MI ZA NICH> Mam nadzieje że przyjdzie i na nich czas.
Odpowiedz
7
@ Jola
dnia 03.05.2012, 20:29 · Zgłoś
Kmieć to Jaśnie Pan z Targowicy!A ci co wiedzdzą coś z historii to targowica mówi sama za siebie!
Odpowiedz
-5
@ Jola
dnia 03.05.2012, 17:53 · Zgłoś
Kmiecia studia były bezcenne!
Odpowiedz
1
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 03.05.2012, 14:21 · Zgłoś
Na pewno nie ukierunkować się na temat zastępczy - jak wydaje się niektórym : walka z Kościołem, jako jedyny i słuszny cel i wciskanie tego wszystkim i wszędzie aby trwonili swoje siły na zwalczanie wyimaginowanego wroga. Dlaczego on i nie zakładają sobie swoich postów z takimi tematami tylko zmieniają tor dyskusji - odpowiedź jest prosta - z powodu małego zainteresowania , a tak siedzą na forach i pod płaszczykiem różnych tematów mącą ludziom w głowach . NIE DAJCIE SIĘ OMAMIĆ...
Odpowiedz
7
@ wojtq
dnia 03.05.2012, 13:57 · Zgłoś
Ujdzie niewiedza, ujdzie głupota i [...]. Ale hipokryzji mówię stanowczo NIE! Co świętujecie wielcy prawicowcy? Uchwalenie konstytucji której wy właśnie za grosz nie przestrzegacie? Jako jedno z założeń konstytucji jest rozdzielność państwa i kościoła. A wy co? Tak więc schowajcie sobie te flagi do swych szafek i nie ośmieszajcie samych siebie, O wielcy patrioci...
Odpowiedz
12
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 03.05.2012, 12:44 · Zgłoś
Kto dzisiaj uważa się za lepszego od innych patriotę - a no t-a-en, którzy z naręczem kwiatów kupionych za "ludzka krwawicę" pcha się pod oko kamery, czy innych mediów aby zostać zauważony i obłudnie "dziękuje", że "jemu jest dobrze". Gdzie są mieszkańcy - te tyś. ludzi korzystające z tej "wywalczonej wolności", a w efekcie spychającej większość narodu na margines z coraz częściej zauważalnym : zniewoleniem ,tyranią , totalitaryzmem i wygnaniem. Czy "o take Polske my walczyły"??? Czy dostrzegacie ilu jest ludzi wybranych lub powołanych do służby narodowi - czy jest to służba czy "łupienie" narodu ??? - co widać na wycenie wartości pracy tzw. budżetówki i pozostałych profesji...Czy ta cała pseudo - inteligencja nie powinna się tego wstydzić latami wypracowanej opinii na swój temat - jako pasożytów walczących tylko o siebie i żerujących na ludzkiej krzywdzie???...
Odpowiedz
11
@ dino
dnia 03.05.2012, 12:37 · Zgłoś
Komuniści byli sto razy lepsi od POlikwidować,POzamykać,POsprzedawać a sobie POdwyżki!
Odpowiedz
7
@ [...] przy korycie
dnia 03.05.2012, 10:37 · Zgłoś
Ci ,,patryjoci wywieszaja flagi co mają obwisłe brzuchy i napchane kieszenie kosztem wyzysku robotnika.Taki mądry będzie gadał o patryjotyzmie , aja się pytam kiedy [...] u góry przestanie nas gnębić ???
Odpowiedz
12
@ IV RP
dnia 03.05.2012, 09:30 · Zgłoś
A ile Kmiecik mógł zaplacic za studia?
Odpowiedz
6
@ ciekawy
dnia 03.05.2012, 11:13 · Zgłoś
a kto był na tym zaoczniaku prymusem i kogo tylko oblewali i z kogo śię śmiali ?
Odpowiedz
-3
@ lord
dnia 03.05.2012, 19:35 · Zgłoś
Tyle co ty [...]!
Odpowiedz
7
@ froe
dnia 03.05.2012, 08:05 · Zgłoś
a ja wywieszam FLAGE <3
Odpowiedz
-10
@ norwek
dnia 03.05.2012, 07:52 · Zgłoś
Nie ma na świecie ustaw lepszych od Słowa Bożego. Ludzkie ustawy podlegają ciągłym zmianom. Konstytucja Amerykańska wymagała wielu poprawek i niechybnie doczeka się kolejnych. Sejm RP także planuje zmiany w polskiej Konstytucji. A Słowo Boże? Dopóki nie przeminie niebo i ziemia, ani jedna jota, ani jedna kreska nie przeminie z zakonu, aż wszystko to się stanie. Ktokolwiek by tedy rozwiązał jedno z tych przykazań najmniejszych i nauczałby tak ludzi, najmniejszym będzie nazwany w Królestwie Niebios; a ktokolwiek by czynił i nauczał, ten będzie nazwany wielkim w Królestwie Niebios
Odpowiedz
3
@ yorker
dnia 03.05.2012, 09:16 · Zgłoś
i co z tego wynika?
Odpowiedz
3
@ tik
dnia 03.05.2012, 19:09 · Zgłoś
ładne zasady dobre tylko dla [...] a zrób ty tak to będziesz potępiony na całe życie
Odpowiedz
1
@ [...]
dnia 06.05.2012, 12:49 · Zgłoś
To tzw. "Słowo Boże" to była podstawa ideologiczna Wojen Krzyżowych, Inkwizycji, Konkwisty, wielosetletniego niewolnictwa [...], gromadzenia bogactw i niemoralnego życia. Jak długo jeszcze zdrowi na umyśle ludzie dadzą się tak mamić czarnemu ludowi.
Dzisiaj 99% Biblii służy po stosownych "przeróbkach" tylko jednej kaście (bynajmniej nie [...]).
Ludzie OBUDŹCIE SIĘ z marazmu umysłowego !!!
Odpowiedz
27
@ xyz
dnia 03.05.2012, 07:18 · Zgłoś
Za komuny wszyscy którzy kończyli szkoły mieli pracę i nie było takiego rozwarsatwienia społecznego.
Odpowiedz
17
@ lekarz
dnia 03.05.2012, 07:29 · Zgłoś
Głosowaliście na Tuska to macie
Odpowiedz
30
@ sąsiadka
dnia 03.05.2012, 07:45 · Zgłoś
Za komuny połowa tych, którzy kończą dziś studia, zakończyłaby edukację na podstawówce...
Odpowiedz
35
@ 100% racji
dnia 03.05.2012, 07:57 · Zgłoś
Za komuny lekarz to byl lekarz. A teraz to paranoja. Jest taki lekarz w Jaśle w Szpitalu przyjmuje co wszystkim Apap przepisuje. A w niedziele Wielkanocna przepisywał antybiotyk na "wirusówke" do tego stopnia ze danego leku w Aptekach brakło. Ile osób nie przyszło wszyscy dostawali to samo. Na dziecko spojrzał nie zbadał, nie osłuchał ... wróżbita?
Odpowiedz
5
@ podgladacz
dnia 03.05.2012, 08:46 · Zgłoś
ta...
tylko popatrz kto obecnie ma najwiecej kasy ... ci co dawniej byli u władzy...kto komu zabrał i ma w nadmiarze.???
Odpowiedz
22
@ do sąsiadki
dnia 03.05.2012, 09:17 · Zgłoś
Tylko, że az komuny to jak ktoś skończył studia to naprawdę na wysokim poziomie i były one bezpłatne. Dzisiaj natomiast co drugi jest magistrem po płatnych różnej maści i poziomu uczelniach tylko, że bez żadnych perspektyw na pracę i przyszłość. Ja nie neguję, że młodzież chce się uczyć bo ma do tego prawo tylko namnożyło się różnych płatnych uczelni o dziwnych i niepotrzebnych kierunkach po których nie ma szans na pracę. Sąsiadka Twój tok rozumowania świadczy o tym, że chyba edukację skończyłaś na etapie podstawówki.
Odpowiedz
-3
@ podgladacz
dnia 03.05.2012, 14:11 · Zgłoś
ta ...jak skończył i zapisał sie do partii to miał i stanowiski i mieszkanie i talony na meble, dywany,buty,ubrania i auto.!!! a reszta plebsu patrzyła jak w pewexsie "oni" kupuja zachodnie rzeczy, żyło sie jak w raju, tylko nawet papieru toaletowe nie było, aby chociaż potrzeby fizjologiczne "załatwić" z godnością
Odpowiedz
1
@ tik
dnia 03.05.2012, 19:07 · Zgłoś
to nie tusk kilkanaście lat nad tym pracowali i mamy to co jest
Odpowiedz
-2
@ lord
dnia 03.05.2012, 19:34 · Zgłoś
lekarz przysadka ci szwankuje, od Platformy na 3 w bok, [...] pisowski...
Odpowiedz
1
@ P.I.S. I P.S.L.
dnia 06.05.2012, 13:25 · Zgłoś
ty nie jesteś lord [...] z PO tylko baron [...] [...] z platformy bandytów i [...]
Odpowiedz
-8
@ [...]
dnia 03.05.2012, 07:10 · Zgłoś
kolejne [...] święto dla zamydlenia oczu. a co to jest ta flaga? tu się zwyczajnie nie da godnie żyć!
Odpowiedz
23
@ chorągiewka
dnia 02.05.2012, 22:51 · Zgłoś
Idąc tropem tytułu, może lepiej wieszać [...]( nie flagi), i nie bawić się w zwijanie ?
Odpowiedz
11
@ do chorągiewka
dnia 03.05.2012, 06:44 · Zgłoś
trafiłeś w samo sedno - nic dodać nic ująć
Odpowiedz
-2
@ sss
dnia 03.05.2012, 15:51 · Zgłoś
Masz racje,ale wyobraz sobie że musiałbyś cały dzień wisieć tak sobie na swoim budynku,ale by ludziska patrzyli.
Odpowiedz
4
@ Sven
dnia 02.05.2012, 22:36 · Zgłoś
Oglądnijcie sobie CHŁOPSTWO ze wsi...Ten chłopek z tą chłopką z głosem divy przy niej Dionne Warwic wysiada.

-Ci co mogli by dać to nie dają

-A ci co mało to dają

-A ty co nimo to DZIOD !

ICH VERSTECHEN EUCH NICHT !
Odpowiedz
9
@ lekarz
dnia 03.05.2012, 11:08 · Zgłoś
wracając do samochodu jak ty go możesz pastowac ??? jak ty go [...] nie masz|!!!
Odpowiedz
2
@ Do Swen
dnia 02.05.2012, 22:22 · Zgłoś
Lepiej byłoby gdybyś skończył z sobą tak na przekór swojej postawie
Odpowiedz
10
@ daltonista
dnia 02.05.2012, 22:13 · Zgłoś
Ani nie wywieszam, ani nie zwijam flagi, bo czarnego koloru nie znoszę i nie noszę, ponieważ nie mam nadętego brzucha. Wolę biały, czysty kolor!
Odpowiedz
0
@ ssss
dnia 02.05.2012, 21:42 · Zgłoś
te redaktor chyba do 2004r
Odpowiedz
-11
@ Sven
dnia 02.05.2012, 21:24 · Zgłoś
Jako znawca i pasjonat historii stwierdzam,że jest to święto zdrajców narodu Polskiego.Ta celebrowana konstytucja nie oferowała w tamtych czasach nic zwykłym obywatelom ponieważ władzę wtedy w Polsce w 100% posiadał [...],który zresztą doprowadził do rozbiorów Polski takie przestępcze postacie jak sprzedajna kilka Poniatowski,czy może jego opiekun ([...])Staszic była to władza typu dzisiejszego Wałęsy albo obecnego pisu.Wcale się nie dziwie komunistą,że wyśmiewali ten chłam jakim jest 3 maj bo też to robię.Rok temu kosiłem trawę,a jutro będę mył i pastował swoje auto.
Odpowiedz
12
@ sven ty [...]
dnia 02.05.2012, 21:46 · Zgłoś
a niby skąd znasz historię?? Oczytany to Ty nie jesteś skoro byki w pisowni popełniasz :) ha ha ha Pastuj pastuj -z Twoja inteligencją, pasjonactwem i [...]oznawstwem nie napastujesz nikogo - więc pastuj małego pastuj!!
Odpowiedz
4
@ FF
dnia 02.05.2012, 22:10 · Zgłoś
brawo sven--popieram-szkoda ze niewielu w tym kraju jest ludzi myslacych---tylko same produkty uboczne prania kleszorozbiorców kraju. ale coz jesli mozg wyłacza sie juz dziecku na cgcie -to nie dziwne ze jestesmy krajem bidoli,niewolników i złodziejii.
Odpowiedz
-11
@ Sven
dnia 02.05.2012, 22:16 · Zgłoś
Idź na msze dać ofiarę opasłemu jak ci pokaże kolorowe utensylia albo włącz Radio Maryja ,,Katolicki głos w twoim domu''---Tylko tam porowde płowiedzo ! [...] Z BURAKAMI !
Odpowiedz
6
@ lekarz
dnia 03.05.2012, 07:26 · Zgłoś
jak wymyjesz to auto to [...] na niego ha ha ha
Odpowiedz
3
@ 123
dnia 03.05.2012, 09:25 · Zgłoś
TW Romek, Drzewo i inni "wielce zasłużeni" demokracji, wywieszą dzisiaj biało czerwoną, czy czerwoną z sierpem i młotem?
Odpowiedz
2
@ ciekawy
dnia 03.05.2012, 11:09 · Zgłoś
to dzisiaj jest inaczej ??? może [...] nie nadzoruje władzy ???
Odpowiedz
13
@ do @Swen
dnia 03.05.2012, 11:36 · Zgłoś
Jedyne co cię pasjonuje żmijo to plucie jadem!!!
Odpowiedz
13
@ jaślanin
dnia 03.05.2012, 12:28 · Zgłoś
Oj dzieciaki! Czas zrobić rekonstrukcję historyczną ,wprowadzić milicję ,zomo,SB,wp...lić jednaemu i drugeimu tak żeby na[...] nie usiadł dwa tygodnie.Potem rozmawiać o zdradzie. Mózg pianką budowlaną zastąpiony macie, czaszkę rozsadza ,a lekki i pusty. Już dawno stwierdziłem ,że szkoda krwi bohaterów kiedy się czyta takie opinię .Mam dystans do pewnych poczynań [...], odcinam się i neguję Rydzyka, ale sznuję Nas - kościół w pełnym jego zrozumieniu,za pielegnowanie ducha narodu. Znawco historii,Svenie- naczytałeś się ukierunkowanych bzdur.Kościół ma czarne karty,ale bilans wychodzi na +.
Odpowiedz
1
@ wódz
dnia 03.05.2012, 13:00 · Zgłoś
Brawo dzieki takim komentarzom warto jeszcze czytać i przegladać to forum popieram i pozdrawiam!!!
Odpowiedz
2
@ dragoness
dnia 03.05.2012, 14:30 · Zgłoś
Do wszystkich polemizujących ze Svenem - nie karmcie [...]. No i oczywiście; wywieście flagi!
Odpowiedz
1
@ lolek
dnia 03.05.2012, 17:51 · Zgłoś
Sven [...], naucz się [...] bo robisz za dużo błędów!!! Jeśli chcesz słowo "komunista"napisać w liczbie mnogiej, to końcówką będzie "om" a nie "ą"!!! A więc komunistom!!! Masz najwięcej do gadania a skończyłeś tylko zawodówkę :-)
Odpowiedz
0
@ tik
dnia 03.05.2012, 18:59 · Zgłoś
masz rację ja też będę coś robił ale mi święto
Odpowiedz
0
@ Sven
dnia 03.05.2012, 22:01 · Zgłoś
dragoness ty jesteś [...] !
Odpowiedz
0
@ Sven
dnia 03.05.2012, 22:17 · Zgłoś
To,że są błędy to wina systemu w komputerze !
Odpowiedz
-1
@ [...]
dnia 06.05.2012, 12:36 · Zgłoś
Plucie na największego szkodnika i złodzieja w Polsce to dzisiaj patriotyczna powinność Polaków. [...] z wpychaniem wszędzie brudnych i tłustych łap księżych !!!
Odpowiedz
1
@ SS
dnia 06.05.2012, 19:26 · Zgłoś
Bo masz [...]owy system!!!
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.