Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Koncert formacji LOOPER - wygraj bilety !!

3

4 lutego 2007r w Jasielskim Domu Kultury odbędzie się jedyny w Polsce koncert formacji Looper. Nasz portal jako patron medialny tego muzycznego wydarzenia ma dla Was dwie podwójne wejściówki.

Aby zdobyć bilety wystarczy odpowiedzieć na pytanie:

1. Proszę podać tytuły wszystkich płyt wydanych przez formacje LOOPER

Konkurs trwa do dnia 31 stycznia. Maile z poprawnymi odpowiedziami należy przesyłać na adres: redakcja@jaslo4u.pl w tytule maila wpisując LOOPER.

Wyniki konkursu podamy dnia 1 lutego.

ZAPRASZAMY !! 

Organizatorami koncertu są Stowarzyszenie Subkarpatia wspierane przez Stowarzyszenie Wspierania Kultury Ekologicznej "Klaus". Serdecznie zapraszamy.


 

Formacja LOOPER działa w składzie: Ingar Zach (perkusja), Nikos Veliotis (wiolonczela, sprzęt video), Martin Küchen (saksofony) z gościnnym udziałem Johna Tilbury (fortepian).


Obecna inkarnacja formacji, wspieranej przez Johna Tilbury, funkcjonuje koncertowo od 2005 roku proponując słuchaczom zmierzenie się z improwizowaną na żywo substancją dźwiękową, powstającą w ramach nowego audiowizualnego projektu, MASS. Muzyczna część projektu pozostaje w interakcji z jego stroną wizualną, którą stanowią zmontowane w materiał video, zdjęcia i grafika o tematyce religijnej i z nią związanej (za źródło posłużyły wyłącznie zasoby sieci internetowej), tak dobrane i przetworzone aby nie wywoływały skojarzeń z konkretnym systemem wierzeń a zakres asocjacji obejmował szeroko pojętą religię i wyznaniowość.

Deklarowanym przez artystów zamierzeniem tak skonstruowanego intermedialnego przedsięwzięcia jest wydobycie u odbiorcy na pierwszy plan, zbioru pojęć, pozwalającego na stawianie fundamentalnych pytań i podjęcie próby opisu, kondycji współczesnego człowieka w kontekście jego religijności i wyznawanego systemu wierzeń.

Więcej informacji na temat projektu i jego realizacji (próbki dźwiękowe, zdjęcia instalacji video, recenzje) można uzyskać odwiedzając dedykowaną mu stronę internetową www.loopersite.com.

 

Muzycy:

Ingar Zach: ur. 1971; norweski improwizator i kompozytor, perkusista; obecnie mieszka i pracuje w Barcelonie; współzałożyciel wytwórni SOFA i Sillón.

http://www.ingarzach.com/

www.huntsville.no

http://www.sofamusic.no/

http://www.emd.pl/wiki/%22O_sofie%2C_fotelu%2C_itd.%22_-_Artyku%C5%82_o_wytw%C3%B3rni_Sill%C3%B3n

 

Nikos Veliotis: ur. 1971; grecki improwizujący wiolonczelista i artysta video, mieszka i pracuje w Atenach; jest uznanym interpretatorem współczenej muzyki poważnej (m.in. dzieła takich kompozytorów jak Iannis Xenakis, Peter Sculthorpe, Helmut Lachenmann, Cornelius Cardew, Philip Corner, Sulvano Bussoti).

www.nikosveliotis.com

www.myspace.com/nikosveliotis

 

Martin Küchen: ur. 1966; saksofonista, aktywny na szwedzkiej scenie muzyki improwizowanej od połowy lat 90-tych ubiegłego wieku; kompozytor i wykonawca; współpracuje z improwizującymi muzykami z Europy jak Ameryki Płn..

http://www.martinkuchen.com/

http://www.efi.group.shef.ac.uk/musician/mkuchen.html

 

John Tilbury: ur. 1936; brytyjski pianista i improwizator; studiował fortepian w Royal College of Music u Arthura Alexandera, a następnie u Jamesa Gibba; dzięki stypendium polskiego rządu na początku lat 60-tych kształcił się w Warszawie u Zbigniewa Drewieckiego i Zygmunta Krauze; współpracował z wieloma współczesnymi kompozytorami, jak choćby David Bedford, Howard Skempton, Dave Smith, Michael Parsons, John White, Morton Feldman, John Cage, Christian Wolff, Terry Riley oraz Cornelius Cardew; ceniony za interpretacje dzieł Mortona Feldmana, zebranych w imponującym, czteropłytowym wydawnictwie "All Piano"; dzięki specjalizacji w wykonaniach współczesnej pianistyki awangardowej jest często porównywany z Davidem Tudorem; Tilbury nie ogranicza się tylko do muzyki "klasycznej", czy też "akademickiej", ale od regularnie współpracuje z muzykami ze sceny improwizowanej, w 1980 roku stał się członkiem legendarnej formacji AMM; ostatnio współpracował m.in. z elektroniczną super grupą MIMEO, a rezultatem tego spotkania jest ceniona płyta "The Hands of Caravaggio".

http://en.wikipedia.org/wiki/John_Tilbury

http://www.diapazon.pl/PelnaWiadomosc.php?bn=Artykuly&Id=452

http://incalcando.com/tilbury/

Napisany dnia: 26.01.2007, 04:16
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ olala
dnia 25.01.2007, 13:35
Ocena
komentarza:
0
super pomysł i wreszcie coś sie w Jaśle dzieje , powraca nadzieja :)
@ hania
dnia 25.01.2007, 15:13
Ocena
komentarza:
0
dajcie do jasła cus innego a nie kapele przestarzałych dziadków !!!!!!!:sourgrapes:
@ macia
dnia 25.01.2007, 15:42
Ocena
komentarza:
0
No najlepiej Mazowsze. Tam przynajmniej fajne laski (i nie stare). Fajnie ze dzieje sie wiecej niz działo sie. Pozdrawiam organizatorow.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Mali studenci Juniwersytetu zainaugurowali nowy rok akademicki

   

  Jasielski Uniwersytet Dziecięcy od ponad dekady dostarcza najmłodszym jaślanom solidnej dawki wiedzy naukowej, podanej rzecz jasna w przystępnej dla nich formie. W sobotę (30 września) w szeregi żaków wstąpiło kolejnych 75 młodych pasjonatów nauk ścisłych i przyrodniczych. 

 • „Hubal” wraca na tory. Pociąg Kolei Małopolskich znów wozić będzie studentów krakowskich uczelni wyższych

   

  Studenci krakowskich uczelni znów będą mogli wygodnie i tanio podróżować pociągiem z Jasła do stolicy województwa małopolskiego. Wszystko za sprawą weekendowego połączenia kolejowego Kraków Główny – Jasło – Kraków Główny, które ponownie znalazło się w rozkładzie jazdy pociągów. „Hubal” wznowi kursowanie już w najbliższą niedzielę (1 października br.).

 • Mieszkańcy Osobnicy mają nowy most łączący dwie drogi powiatowe

  W piątek w Osobnicy uroczyście oddano do użytku nowy most łączący dwie drogi powiatowe relacji Trzcinica-Osobnica-Cieklin oraz Osobnica-Pagórek wraz z drogami dojazdowymi. Inwestycja trwała rok i zakończyła się w sierpniu br. Łączny koszt inwestycji wyniósł blisko 9,5 mln zł.<FOTORELACJA>

 • Górskie Pogotowie Ratunkowe na Słowacji nie przestaje szukać jaślanina

  Minęła szósta doba od momentu, kiedy podjęte zostały działania poszukiwawczo-ratunkowe w związku z zaginięciem jaślanina w Tatrach na Słowacji. - Do tej pory członkowie Górskiego Pogotowia Ratunkowego wyczerpali cały zestaw standardowych kroków, jakie podejmuje się podczas podobnych akcji poszukiwawczych – wyjaśnia Igor Žiak, zastępca dyrektora HZS. - Dopóki osoba nie zostanie zidentyfikowana lub odnaleziona, nie przestaniemy jej szukać – dodaje.

 • Sadzonki za makulaturę. Ekologicznie na jasielskim rynku

  Dzisiaj na jasielskim rynku pracownicy Urzędu Miasta w Jaśle rozdawali 600 sadzonek roślin owocowych w zamian za makulaturę. Akcji proekologicznej sprzyjały inne przedsięwzięcia m.in. punkt wymiany roślin doniczkowych, a także wymiana książek. - Wybraliśmy krzewy porzeczki czerwonej i agrest czerwony. W zamian oddaliśmy 7 kg makulatury. Taka akcja powinna być powtarzana każdego roku – uważa zadowolona Maria Gubała.<FOTORELACJA>

 • Drzwi "Barański" - wysoka jakość i nowoczesny design

   

  Drzwi wejściowe są swoistego rodzaju wizytówką każdego domu i mieszkania. Nic więc dziwnego, że na etapie budowy, czy też planowania remontu, coraz więcej uwagi poświęca się właśnie temu elementowi wyposażenia. Wbrew pozorom wybór drzwi, które są gwarancją jakości i nowoczesnego designu, wcale nie musi być trudny. Wystarczy sięgnąć po produkty firmy "Barański", które dostępne są w ofercie sklepu DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle.  

 • Czarni Jasło pozyskali nowego sponsora. Do klubu popłyną pieniądze z PZU

   

  Powszechny Zakład Ubezpieczeń Spółka Akcyjna dołączył do grona sponsorów klubu JKS Czarni 1910 Jasło. Nie ujawniono kwoty, jaka zasili klubową kasę. Włodarze Czarnych Jasło zapewniają jednak, że środki, o których mowa, stanowić będą solidny zastrzyk gotówki. Pieniądze wydane zostaną na realizację celów statutowych, jakie realizuje klub.

 • 21-letni strażak z Osobnicy walczy z mięsakiem Ewinga

  Wszystko zaczęło się w kwietniu br. od bólu brzucha. Mateusz Synowiecki z Osobnicy po wielu wizytach i badaniach u specjalistów dowiedział się, że wystąpił u niego nowotwór złośliwy, pozaszkieletowy mięsak Ewinga. Młody mężczyzna rozpoczął już leczenie w specjalistycznej klinice w Warszawie. Chemioterapia ma trwać blisko rok. O pomoc Mateuszowi  prosi jego strażacka rodzina...

 • "Proszę tylko o wielką modlitwę za ojczyznę" – wyjaśnia posłanka Maria Kurowska

  W sieci zawrzało po tym, jak posłanka Maria Kurowska w imieniu posłów z Suwerennej Polski oraz kandydatów na posłów przesłała do proboszczów pismo z prośbą o modlitwę za ojczyznę. Internauci są oburzeni i uważają, że jest to agitacja polityczna poprzez angażowanie w to duchowieństwa. - Widząc jaki jest walec propagandy lewackiej zwyczajnie w trosce o to, aby zwyciężyli ci, którzy będą prowadzić Polskę w dobrym kierunku poprosiłam o modlitwę, a jej nigdy za dużo ani ludziom prywatnym ani państwu polskiemu – mówi posłanka Maria Kurowska.

 • Czas na zmiany – jak znaleźć wymarzoną pracę?

   

  Nie tylko osoby, które dopiero wkraczają na rynek pracy, szukają wymarzonego dla siebie stanowiska. Często mając już pierwsze doświadczenia, a nawet wieloletnią praktykę w zawodzie czujemy, że nie spełniamy się na danym stanowisku i nasza praca nie przynosi nam satysfakcji. Wówczas warto podjąć kroki, dzięki którym uda nam się dokonać zmian w tym aspekcie naszego życia. Jak jednak znaleźć wymarzoną pracę? Podpowiadamy.

 • Wmurowano kamień węgielny pod rozpoczętą budowę nowego pawilonu penitencjarnego w Zakładzie Karnym w Jaśle

  Trwa rozbudowa Zakładu Karnego w Jaśle. Inwestycja opiewa na ponad 40 mln zł i jest realizowana z "Programu modernizacji Służby Więziennej na lata 2022-2025". - Jest to inwestycja w postaci nowego pawilonu mieszkalnego oraz rozbudowy dotychczas istniejącej infrastruktury m.in. budynku wielofunkcyjnego, w którym pełnią służbę funkcjonariusze naszej formacji – mówi ppłk Jacek Paśko, dyrektor Zakładu Karnego w Jaśle.

 • Samorządy dostrzegają pilną potrzebę poszerzenia drogi powiatowej w Kołaczycach w kierunku Brzysk

  W poniedziałek popołudniu w Kołaczycach odbył się briefing prasowy na temat przygotowań do rozpoczęcia realizacji inwestycji polegającej na poszerzeniu drogi powiatowej relacji Kołaczyce - Brzyska na odcinku od skrzyżowania z dk73 w stronę mostu na rzece Wisłoce. Potrzebę realizacji tego przedsięwzięcia zauważają samorządy zarówno powiatowy, jak również gminny, bowiem jest to związane z rozbudową drogi krajowej i koniecznością zorganizowania alternatywnych objazdów.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657