Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Konferencja „Model pomocowy wobec osób uzależnionych w powiecie jasielskim”

W dniu 08.04.2013 roku odbyła się konferencja dotycząca „Modelu pomocowego wobec osób uzależnionych w powiecie jasielskim” zorganizowana przez Szpital Specjalistyczny w Jaśle oraz Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Jaśle.

W konferencji udział wzięli przedstawiciele Poradni Leczenia Uzależnień, Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień, Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej z terenu powiatu jasielskiego, członkowie Gminnych Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji, Sądu Rejonowego, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie a także pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jaśle i Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Uczestników przywitał Zastępca Dyrektora ds. Lecznictwa Szpitala Specjalistycznego w Jaśle dr n.med. Szymon Niemiec. Następnie głos zabrała Iwona Byczek - pełnomocnik Burmistrza Miasta Jasła  ds. rozwiązywania problemów alkoholowych, która przedstawiła rekomendacje Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w sprawie realizowania i finansowania gminnych programów profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych na 2013r.

W kolejnym wystąpieniu Agata Kwarciany, psycholog omówiła konsekwencje psychospołeczne nadużywania alkoholu, szczególnie związki pomiędzy uzależnieniem od alkoholu a przemocą w rodzinie.

Następnie zaprezentowano dane dotyczące skali zjawiska uzależnienia od alkoholu w powiecie jasielskim. Joanna Tutro, koordynator Poradni Leczenia Uzależnień przedstawiła dane statystyczne dotyczące osób uzależnionych podejmujących leczenie w PLU oraz przedstawiła formy działalności poradni. Marzena Lechwar, dyrektor Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień zaprezentowała profil placówki oraz ofertę pomocową dotyczącą osób uzależnionych realizowaną w Oddziale Dziennym Ośrodka.

Głównym celem konferencji było zainicjowanie współpracy pomiędzy gminnymi komisjami rozwiązywania problemów alkoholowych i placówkami lecznictwa odwykowego, wymiana doświadczeń oraz wypracowanie jednolitego modelu pomocowego wobec osób uzależnionych w powiecie jasielskim.

Artykuł sponsorowany.

Reklama