Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Koniec prac remontowych w Karpackiej Troi

15

Popowodziowy remont Skansenu Archeologicznego w Trzcinicy dobiegł końca. Rozpoczęte w październiku 2010 r. roboty budowlane udało się zakończyć w zaplanowanym terminie. Tym samym, wraz z końcem minionego roku Karpacka Troja zamknęła niemal ostatecznie rozdział powodzi.

Remont obiektu z przyczyn formalnych mógł rozpocząć się dopiero w październiku 2010 r. Wykonawcą robót budowlanych była firma Inwest-Bud z Sanoka, która mimo olbrzymiego zakresu prac i krótkiego czasu na realizację zadania, sprawnie wywiązała się z umowy. Do najważniejszych prac przeprowadzonych w skansenie należała naprawa zniszczonych rekonstrukcji chat, dróg wewnętrznych, ogrodzenia, a także wymiana posadzek, części tynków i płytek, stolarki drzwiowej, ślusarki aluminiowej oraz remont kotłowni i wszelkich instalacji w pawilonie wystawowym. Koszt przeprowadzonych robót budowlanych został pokryty w całości ze środków MSWiA, z dotacji przeznaczonej na usuwanie skutków powodzi. Całkowite przywrócenie obiektu do użytkowania wymaga jeszcze uzupełnienia o wyposażenie, którego nie udało się uratować.

W chwili obecnej muzealnicy zajmują się przygotowaniem obiektu do otwarcia. Przez najbliższe miesiące w Karpackiej Troi montowana będzie wystawa stała w pawilonie wystawowym oraz wyposażanie zrekonstruowanych chat. W finalnej wersji skansen stanowić będzie obiekt od dawna poszukiwany przez turystów, umożliwiając zwiedzającym bliższe spotkanie z archeologią, której towarzyszyć będzie, w zależności od wieku gości, zabawa, przygoda, rozrywka lub relaks.

Postępy w przygotowywaniu obiektu do otwarcia prezentowane będą na bieżąco na oficjalnej stronie internetowej skansenu – www.karpackatroja.pl.  Jego otwarcie zaplanowano na czerwiec 2011 roku. Dokładna data imprezy wraz z programem znana będzie w najbliższym czasie.

Dawid Iwaniec
Skansen Archeologiczny Karpacka Troja
w Trzcinicy

Reklama

Komentarze: 15

Dodaj komentarz Widok:
0
@ Kubuś
dnia 23.01.2011, 08:15 · Zgłoś
Ja to kiedy spale jak sie nastukam :) :) a ochrona to do [...] tam kiedyś szlem to oni uciekali do środka 'a po policjie to co drugi dzień dzwonią hahaha
Odpowiedz
0
@ anomin
dnia 16.01.2011, 11:10 · Zgłoś
Tyle kasy na takie beznadziejne pare szałasów
Odpowiedz
0
@ Bartek
dnia 15.01.2011, 21:16 · Zgłoś
No włąśnie , jak bedzie z naborem do preacy??? Jesli to państwowa robota to chyba musi być gdzieś w PUP ogłoszenie ?? Zresztą za rok a może dwa zamkną to guw..no i otworzą jakis sensowny obiekt handlowy
Odpowiedz
0
@ powodzianin
dnia 15.01.2011, 08:22 · Zgłoś
Cieszcie się puki możecie, skansen fajna i pożyteczna instytucja ale woda zagraża dalej.
Wały nie załatane co gołym okiem widać, poza tym przepusty nie zrobione. Panowie z rady gminy i powiatu pięknie obiecywali na spotkaniach we Trzcinicy że wały zrobią i przepusty wymienią...
Skończyło się na obiecywaniach :(
Odpowiedz
0
@ lenkamii
dnia 14.01.2011, 22:31 · Zgłoś
ladne pomieszczenia:)moze beda miejsca pracy?tylko dla kogo?moze kto wie?sa juz tacy co to z krakowa powrocili zeby tu [...]e po znajomosciach wsadzic,poprostu zal:(a moze ktos wie ,moze byly jakies nabory do pracy ,lub cos ,a ja poprostu niewiem?
Odpowiedz
0
@ .,.
dnia 13.01.2011, 19:34 · Zgłoś
ooo
Odpowiedz
0
@ steryd
dnia 13.01.2011, 15:13 · Zgłoś
No Pikus to tam bedzie teraz szalał z [...]em hahahah
Odpowiedz
0
@ pestka o2
dnia 13.01.2011, 13:13 · Zgłoś
a dla mnie fajny pomysł z tym skansenem, przynajmniej bedzie gdzie w niedziele z dziećmi wyjechać,bo to co się dzieje w okolicach jasła to żenada- jedyny park rozrywki to folusz :(
Odpowiedz
0
@ Zenek
dnia 13.01.2011, 11:11 · Zgłoś
To speluna i przechowalnia etatów dla swoich..Pierwsze wrażenie to gmach administracyjny z ciepłymi stołeczkami za publiczne pieniądze,a dopiero potem niczym wychodki,drewniane chałupy,jakich wiele po wioskach stoi,do których lezie się po żelaznym rusztowaniu.. Poplątanie z pomieszaniem.A gdzie tu miejsce na historyczny wymiar? Komuś coś ,delikatnie mówiąc, -nie wyszło!!!Nawet ten "sprytny " dojazd do Banderozy inaczej...
Odpowiedz
0
@ powodzian do ddd
dnia 12.01.2011, 21:51 · Zgłoś
do chatki to puchatka wsadź a sam wróć się do szkoły gramatyki nauczyć
Odpowiedz
0
@ ixi
dnia 12.01.2011, 20:46 · Zgłoś
juz nie mam sily..BETONOWY BUBEL i kilka domkow z zapalek bez dojazdu za ponad 20 mln...KICZ i pokaz tego JAK NIE NALEZY robic!!!!
Odpowiedz
0
@ ddd
dnia 12.01.2011, 18:24 · Zgłoś
NA TO KASE MIELI , A POWODZIANIE DALEJ BEZ DOMÓW ZOSTALI NA ZIME!!! MOŻE W TEJ CHATCE BY ZAMIESZKALI CO NIEKTURZY???
Odpowiedz
0
@ tancerz
dnia 12.01.2011, 14:12 · Zgłoś
Rozliczyc dyrektorka do zlotówki bo nie wierze żeby koszty były na poziomie dotacji ktorą dostał .Po drugie dlaczego nikt nie zainteresowałsie remontem drogi na grodzisko ,wykonany remont to skandal
Odpowiedz
0
@ o2.pl
dnia 12.01.2011, 09:50 · Zgłoś
Sukcesu raczej to nie odniesie , ani kasowe to nie bedzie.Kolejny [...] do ktorego trzeba bedzie dopłacać z naszych podatków :(
Odpowiedz
0
@ kreatyna
dnia 11.01.2011, 21:55 · Zgłoś
pikus popije wina i i tak ten skansen podpali razem z kubusiem i kuna:)))pikus [...] nie pij tyle bo sie skonczysz:)))haha
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.