Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Koniec żartów. Wóz albo przewóz (VIDEO)

106

Od kilku miesięcy zarząd powiatu prowadził dyskusje z dyrekcją szpitala i środowiskiem lekarskim na temat wyprowadzenia placówki z ponad 2 mln długu. Skończyły się żarty. Rada powiatu podjęła uchwałę obligującą dyrektora szpitala do wdrażania programu restrukturyzacyjnego.

Dyskusje nie przyniosły oczekiwanego efektu. Dyrekor szpitala od momentu wejścia w życie uchwały w sprawie wdrożenia programu restrukturyzacji Szpitala Specjalistycznego w Jaśle na lata 2012-2013 ma podjąć kroki zmierzające do redukcji zadłużenia. Zarząd powiatu dał możliwość kierownictwu szpitala wprowadzenia własnych propozycji. Warunek jest jeden – by wynik finansowy do roku 2014 oscylował w granicach zera lub był na plusie.

- Moglibyśmy powiedzieć tak: nie drażnijmy nikogo, nie siłujmy się ze środowiskiem medycznym, pozostawmy tak jak jest, byleby strata nie zmuszała nas do dopłaty. Możemy podejść w ten sposób, tylko nadejdzie dzień 31 grudnia 2015 roku i zostanie zlikwidowana lwia część działalności szpitala. Czy lepiej wcześniej wyprzedzić i podjąć działania, które pozwolą zabezpieczyć tę działalność, byśmy 1 stycznia 2016 roku mieli spokojną głowę – podkreślił Tadeusz Górczyk, etatowy członek zarządu powiatu w Jaśle.

Program restrukturyzacji opracowany przez biegłego rewidenta Ludomira Demianiuka zakłada redukcję zatrudnienia około 90 osób, zmniejszenie liczby łóżek na oddziale dermatologii, laryngologii oraz ginekologii. Szpital psychiatryczny zostanie przeniesiony do budynku, w którym znajduje się dermatologia. Przyniesie to szpitalowi oszczędności około 450 tysięcy złotych rocznie.

- Najważniejszym punktem jest wprowadzenie budżetowania poszczególnych oddziałów w taki sposób, byśmy mogli wiedzieć, że na danym oddziale pojawia się strata i szybko reagować. Program m. in zakłada ograniczenie zatrudnienia. Dajemy szansę dyrekcji szpitala zastosowanie innych działań. Mogą kierować się innym programem, chociażby zwiększyć ilość usług, które świadczą, czy też zrezygnują z cześci usług obcych – podkreśla Adam Kmiecik, starosta jasielski. - Jeżeli dyrekcja nie zgadza się z programem restrukturyzacyjnym, może wprowadzić własne rozwiązania. Najłatwiej jest mówić, że coś jest niedobre, ale trudniej jest coś wskazać w zamian. Trzeba dać coś od siebie - dodaje.

Starosta jasielski zaznaczył, że jeżeli dyrektor nie będzie w stanie wywiązać się z zobowiązań, dojdzie do zmiany kierownictwa szpitalem. - Jeżeli nie ograniczymy kosztów i będziemy nadal wydawać więcej pieniędzy niż dostajemy, szpital po prostu zawali się i nie będzie mógł normalnie funkcjonować, a wtedy mieszkańcy powiatu nie będą mieli zabezpieczonych świadczeń zdrowotnych – wyjaśnił.

Ilona Czarnecka

ilona.czarnecka@jaslo4u.pl

Napisany dnia: 13.07.2012, 14:19 , Tagi: Jasło, Powiat Jasło, Adam Kmiecik
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ xyz
dnia 13.07.2012, 14:24
Ocena
komentarza:
69
Ujmijcie wynagrodzenia lekarzom i po problemie !!!
@ do xyz
dnia 13.07.2012, 14:40
Ocena
komentarza:
14
A kto cię wtedy będzie leczył człowieku? Jasiu Urban maścią końską?
@ xyz
dnia 13.07.2012, 15:10
Ocena
komentarza:
40
Przez obniżenie wynagrodzenia nic im się nie stanie bo i tak mają jeszcze za wizyty w prywatnych gabinetach i nie tylko. Obniżenie wynagrodzenia nie jest redukcja człowieku !!!
@ sat
dnia 13.07.2012, 16:54
Ocena
komentarza:
19
Kopia z poprzedniego tematu:
"Przez takie brednie jakie wypowiada dobry lekarz, ale jak widać i słychać kiepski menadżer i dyrektor, słuchający i czytający lud myśli, że skoro szpital powołany jest do leczenia, to leczy bez kosztów, środków finansowych czy bez tzw. kasy. Jeżeli tak, to niech Pan Niemiec leczy za darmo i w szpitalu i w gabinecie.
Szpital to przedsiębiorstwo, firma i zasady budżetowe tam obowiązują. Tak jest na całym świecie i tak powinno być u nas. Jednak polityka przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu tej firmy.
Szanowny radny Gorgosz jako prowadzący od dawna działalność gospodarczą wie o tym doskonale, ale jak widać mówi co wypada w danej chwili, by zyskać potencjalnych wyborców, a nie to co myśli.
Pytam:
1. Dlaczego pacjenci szpitala nie płacą za wyżywienie w szpitalu, przecież będąc w tym czasie w domu ponosili by koszty wyżywienia?
2. Dlaczego i jak jeszcze długo szpital nie może pobierać odpłatności za wykonane usługi osobom, które nie chcą czekać na badania czy zabiegi, a chcą je wykonać bez kolejki?
3. Dlaczego w szpitalu szuka się oszczędności tylko wśród personelu pomocniczego, pielęgniarek, pracowników obsługi, a towarzystwo lekarskie zostaje nie tknięte, a nawet wysysa ze szpitala coraz większą kasę?
4. Dlaczego szpital jasielski nie prowadzi kampanii reklamowej, może nie w TVP, ale w regionalnych mediach i nie ściąga pacjentów z sąsiednich regionów, skoro są wolne łóżka szpitalne.
5. Dlaczego Rada Powiatu już od dłuższego czasu toleruje taki sposób zarządzania szpitalem i nie odbędzie "szczerej przyjacielskiej rozmowy" z Dyrektorem Betlejem i nie zapyta go "czy jesteś z nami czyli z mieszkańcami powiatu, czy jesteś ze swoimi kolegami lekarzami"
Dyrektor Betlej to bardzo szlachetny człowiek, ale powinien mieć cięższą rękę i czasami tą ręką walnąć w stół, bo niektórym się wydaje, że jesteśmy Arabią Saudyjską czy Kuwejtem.
Wszystkim czytającym życzę aby omijali szpitale szerokim łukiem, i cieszyli się długo dobrym zdrowiem."
@ miś
dnia 13.07.2012, 17:43
Ocena
komentarza:
2
Jak sa niepłacone nadwykonania to jeszcze reklamujmy sie żeby było ich więcej a tym samym wiekszy dług cos brak logiki kolego
@ cafe
dnia 13.07.2012, 18:44
Ocena
komentarza:
26
Gdyby nauczyciel spóźnił się 40 min to minęłaby już jedna lekcja, ale społeczność uczniowska miałaby radochę, a nauczyciel naganę, z wpisaniem do akt!!! :)
@ elo.
dnia 13.07.2012, 20:31
Ocena
komentarza:
10
Dajcie ludziom zarobić tak jak lekarzynom to będzie dobrze.
@ elo.
dnia 13.07.2012, 20:34
Ocena
komentarza:
-8
A nauczyciele to inna bajka,jeszcze gorsza...
@ Zocha
dnia 13.07.2012, 21:41
Ocena
komentarza:
-26
jak tak zazdrościcie lekarzom to kto wam bronił się uczyć ten co tak zazdrości to nawet nie ma pojęcia jak ciężkie są studia medyczne. poza tym lekarz musi się uczyć całe życie.
@ Tedi
dnia 13.07.2012, 21:42
Ocena
komentarza:
17
Dajcie tediemu więcej władzy to wyprowadzi szpital na prostą - czyli na dziadków ogród. Już uzdrowił przecież GS.
@ Kariera
dnia 13.07.2012, 21:45
Ocena
komentarza:
7
Każdy chyba słyszał o koniu-senatorze z czasów starożytnego Rzymu. Incitatus, bo o nim mowa, należał do cesarza Kaliguli. Ten następca cesarza Tyberiusza po ciężkiej chorobie (miało to być zapalenie mózgu) stał się niezrównoważony, a nawet zaczął zdradzać oznaki szaleństwa. Nic więc dziwnego, że i swojego ulubionego konia traktował w sposób przekraczający miarę zdrowego rozsądku.
Pochodzący z Hiszpanii rumak był koniem wyścigowym. Początkowo nosił imię Porcellus, czyli Prosiaczek. Jednak cesarz zmienił jego miano. Odtąd koń zwał się Incitatusem (Chyży).Jako koń wyścigowy, Incitatus miał rzecz jasna prawo do spokoju i odpoczynku przed zawodami. Nad tym, by w noc przed wyścigami nikt mu nie przeszkadzał, miał czuwać osobiście sam Kaligula, sypiając obok zwierzęcia. Swetoniusz pisze jednak też, że obowiązek ten spadał na żołnierzy.
Według pisarza, Kaligula mianował swego ulubieńca senatorem. W ten sposób miała się rozpocząć kariera polityczna Incitatusa, ponieważ koń miał z czasem zostać konsulem.
Śmierć Kaliguli i zmiana na cesarskim tronie zniweczyła te plany. Następca Kaliguli, cesarz Klaudiusz, jak pisze o tym w swej powieści Klaudiusz i Messalina Robert Graves, sprowadził życie Incitatusa do czysto końskich wymiarów. Zwierzę musiało opuścić stajnię o ścianach pokrytych freskami, wypełnioną drogocennymi sprzętami , jak też zrezygnować z kosztownych okryć i specjalnych stajennych. Odtąd przysługiwała mu tylko dzienna racja konia kawaleryjskiego. Po tak radykalnym zmniejszeniu dochodów Incitatus nie mógł dłużej być członkiem senatu, bo był za ubogi. W ten sposób Klaudiusz nie pozwolił, by rumak pozostał senatorem przez jeszcze trzy lata brakujące mu do awansu na konsula, czego wymagało prawo rzymskie. Koń w zwykłej stajni zamieszkał jednak ze swoją żoną Penelopą, która, gdy jej małżonek uczestniczył w wyścigach, często nosiła na swoim grzbiecie Kaligulę.

P.S. Wszelkie podobieństwa do kariery pewnej osoby są nieuprawnione i przypadkowe. Ale są...
@ HIPOLIT
dnia 13.07.2012, 22:01
Ocena
komentarza:
4
Kompletny brak kompetencji,czy wrodzona skłonność do okradania tych co pracują ponad siły???
@ jaślak
dnia 13.07.2012, 22:55
Ocena
komentarza:
36
Panie Kmiecik a po co panu taka służbowa "fura" ???!!! a zacznijcie od siebie od waszych portfeli!!! CHAMSTWO i nikt na to nie zareaguje bo RĘKA RĘKĘ MYJE!!! lekarz niech nie robi łaski że leczy skoro obrał sobie taki zawód, ile trzeba czekać żeby dostać się do swojego lekarza który odsyła do tzw specjalisty i tak w koło?! godzinami, dniami, miesiącami???!!! Służba zdrowia niech nie krzyczy o ciągłe podwyżki tym bardziej że coraz więcej słyszy się o pomyłkach lekarskich ( no ale co sie dziwić jak teraz nie idzie z powołania na studia tylko z chęci szybkiego dorobienia sie lub bo tak wymaga tradycja rodzinna)
Szlag chce człowieka trafić jak sie o tym wszystkim słyszy i myśli co robicie (a właściwie czego nie robicie) i to wszystko za nasze pieniądze!!! Człowiek płaci latami składki a k...a gdzie to widać? oprócz coraz to nowszych samochodów, bogato wyposażonych gabinetów, wysokich wypłat etc... nic poza tym!!!
@ do "xyz"
dnia 14.07.2012, 13:49
Ocena
komentarza:
-2
Znajomy jest lekarzem na specjalizacji w jasielskim szpitalu i zarabia ok. 2 tys. złotych (czyli mniej od niektórych pielęgniarek). Chcesz mu "ująć wynagrodzenia"??? Ty pewnie po swojej zawodówce zarabiasz więcej od niego.
Z tego co wiem to w szpitalu lekarze zarabiają dobrze tylko na kontraktach. Tyle że wtedy odpowiadają za każdy błąd całym swoim majątkiem - a za błędy lekarskie płaci się w setkach tysięcy złotych więc raczej nie ma czego zazdrościć.
@ bambino02071979
dnia 14.07.2012, 23:18
Ocena
komentarza:
14
ktora pielegniarka zarabia 2000tys zł za 24 godz. mozesz mi powiedziec???
jesli mamy lekarzy z powiatu Jaslo to po jakiego fixa sciagac na dyzury z poza jasła nap. debica ttarnów i wiele innych bo nasi za dyzur chca wiecej niz 2000tys za 24 godz wstyd lekarzom nie P. Kmiecikowi oraz reszcie
tu tylko kasy dac lekarzom w prywatnych gabinetach i bedzie po problemie
ja co miesiac daje składke na NFZ nie choruje nie chodze na jakies dzikie chorobowe
wiec gdzie ta kasa jest??? Lekarze wstyd sami robicie bankruta z naszego szpitala
@ KIK
dnia 15.07.2012, 08:03
Ocena
komentarza:
-1
Po co lekarze, w kiedy czytam komentarze jak powyżej, to maść końska wam wystarczy. Zobaczymy po prywatyzacji szpitala, kto się będzie śmiał... Pożegnajcie się z bezpłatną opieką medyczną, a zacznijcie szukać nabywców na miedzę i krowy, żeby móc skorzystać z porady tak bardzo przez was znienawidzonych Doktorów.
@ dir
dnia 15.07.2012, 08:08
Ocena
komentarza:
0
Naprawdę w tym powiecie mieszkają ludzie z takimi opiniami? Trudno się dziwić, że wielu uważa, że poniżej Krakowa to jedynie dzicz i wilki oraz analfabetyzm królują.
@ waz
dnia 15.07.2012, 08:20
Ocena
komentarza:
19
Człowieku, Starosta w Jaśle za 186 godz. pracy miesięcznie, otrzymuje ok. 13.000zł, czyli ok 70 zł/godz. Uczelnia, którą ukończył zaocznie Starosta, ma się tak do wykształcenia Doktora, jak d... do słońca.
@ xxx
dnia 16.07.2012, 20:26
Ocena
komentarza:
7
a pielęgniarki się nie uczyły i uczyć się nie muszą że tak marnie zarabiają???wszyscy w nie buzie ucierają i wylewają żale bo broń boże lekarzowi sie narazic a oni was maja w...
@ kiki
dnia 16.07.2012, 22:21
Ocena
komentarza:
0
Bardzo dobre dwa pierwsze pytania.
A tak poza tym szpitale powinni oddać w prywatne ręce ściśle kontrolowane przez państwo.
@ nikki
dnia 13.07.2012, 14:34
Ocena
komentarza:
44
Adam Likwidator szkół, szpitala... Głosujcie na PO!
@ rzady po
dnia 13.07.2012, 14:41
Ocena
komentarza:
35
mielismy nagonkę na nauczycieli teraz będą cierpieć lekarze. w myśl zasady im głupsze społeczeństwo, im bardziej bezczelni robole tym lepiej dla władzy.
@ dragoness
dnia 14.07.2012, 10:17
Ocena
komentarza:
19
A czego się spodziewałeś po kryptokomuchach?
@ łodyniec
dnia 13.07.2012, 14:51
Ocena
komentarza:
6
ja bym zaczął od urzędu miasta !!! tam by się połowe kasy zdobyło zwalniając tych nierobów!!!
@ jaslo;p
dnia 13.07.2012, 16:27
Ocena
komentarza:
25
co się czepiasz miasta, jak szpital jest powiatowy?
@ księgowa
dnia 13.07.2012, 14:55
Ocena
komentarza:
60
A nie lepiej zacząć od redukcji zarządu powiatu? Po co aż 5 członków? Nie wystarczy np. dwóch? Zakładając, że członki biorą po 7000 zł miesięcznie, to już będzie oszczędność w skali roku ponad 250.000 zeta.
@ xxx
dnia 13.07.2012, 14:59
Ocena
komentarza:
65
Lekarze za dużo zarabiają do własnych umiejętności, plus arogancja i pewność siebie jest naprawdę przerażająca.
@ dr hałs
dnia 13.07.2012, 15:27
Ocena
komentarza:
-63
Najpierw skończ 6-letnie ciężkie studia medyczne, przejdź staże i specjalizacje, a potem może i ty będziesz pewny siebie.
@ cola
dnia 13.07.2012, 16:00
Ocena
komentarza:
10
kotku inni nie koncza studiow a dochodza do bardzo duzych sukcesow w zyciu poprzez ciezka praca nad talkentami spoleczne podejscie i mnostwo innych cech ktorych dzieci wycacani zamknieci od swiata / zadufani w sobie ,oplaceni nie zawsze maja
@ dr hałs
dnia 13.07.2012, 16:23
Ocena
komentarza:
2
czyli studenci kierunków medycznych to dzieci wycacani zamknieci od swiata / zadufani w sobie.
Takie mądrości chciałeś/aś przekazać?
@ PiS-man
dnia 13.07.2012, 18:43
Ocena
komentarza:
-3
Dla mało zdolnych to nawet 3-letnie gimnazjum jest ciężkie!
@ zsyłka
dnia 13.07.2012, 19:23
Ocena
komentarza:
3
o sobie jak zwykle piszesz,ech pisiorku...
@ do "cola"
dnia 13.07.2012, 21:17
Ocena
komentarza:
-5
według ciebie 12 lat ciężkiej pracy żeby dojść do tytułu lekarza specjalisty to jest "wycacanie" i "zadufanie"...
z twojego komentarza można tylko wyczytać że nie lubisz "wykształciuchów" a według ciebie jedyna prawdziwa i uczciwa praca to praca fizyczna polskiego robotnika... i w ogóle "komuno wróć"!
@ KIK
dnia 14.07.2012, 00:22
Ocena
komentarza:
-5
Droga społeczności wszechwiedząca w swoim mniemaniu, a tępa, śmierdząca i najczęściej zastanawiająca się , jak przeżyć do 10-go. Po jaką cholerę przychodzicie do Doktorów, skoro tak bardzo ich nienawidzicie i uważacie, że niczego nie potrafią? Leczcie się sami. Przecież w komentarzach znacie się na wszystkim. Niech te Doktory wyzdychają z bezrobocia. Niech nikt z was nie idzie do Doktorów i po sprawie.
@ DR OJBOLI
dnia 15.07.2012, 02:06
Ocena
komentarza:
8
Najważniejsze po 6 latach żeby odróżniać prawą nogę od lewej zwłaszcza przy amputacjach...
@ waz
dnia 15.07.2012, 08:11
Ocena
komentarza:
-2
Do dr hałs: W tym regionie nauka, a zwłaszcza tak ciężka jak na medycynie jest niemile widziana. Łony wolą pić piwo pod sklepem i nienawidzić Doktorów. Choć mam wrażenie, że spora część komentarzy jest autorstwa osób pracujących z doktorami.
@ To Ja
dnia 13.07.2012, 15:07
Ocena
komentarza:
28
Z tym co spotkało mnie juz da razy będąc na pogotowiu w Jaśle od strony lekarzy skłony jestem za likwidacja szpitala.
@ iga
dnia 13.07.2012, 16:30
Ocena
komentarza:
10
W kazdym szpitalu od strony lekarzy na pogotowiu pacjenta spotyka cos nie przyjemnego Likwidowac za tem wszystkie szpitale i bedziepo sprawie
@ majk
dnia 13.07.2012, 21:19
Ocena
komentarza:
4
racja - i niech leczą pielęgniarki!! one przynajmniej mają proletariackie korzenie - nie to co te "przebrzydłe lekarskie wykształciuchy" :))) hehehe
@ waz
dnia 15.07.2012, 20:02
Ocena
komentarza:
-1
Masz rację "TO JA", przecież beż ciebie i bez twojej składki, którą odprowadzasz na zus (pewnie 300 zł/m-c), to system szlag trafi, a doktory umrą z głodu. Jesteś pewnie ręką karmiącą pracowników szpitala, a od twojego dobrego humoru zależy byt 900 pracowników szpitala... i sen czas przerwać chłopie, bo malta zastygnie i pan z roboty wywali. :-)
@ RMN
dnia 13.07.2012, 15:44
Ocena
komentarza:
23
Co oni wszyscy tak paluszki wpieprzają? :O
@ karol
dnia 13.07.2012, 16:46
Ocena
komentarza:
25
bo za darmo to nawet ocet smakuje
@ kopa
dnia 13.07.2012, 15:51
Ocena
komentarza:
5
do to ja. Masz zupełną racię
@ michalina
dnia 13.07.2012, 15:52
Ocena
komentarza:
58
Mam propozycję-zlikwidować dyżury i wprowadzić 3 zmianowy system pracy.Pracują w tym systemie inżynierowie więc nie rozumiem dlaczego nie mogą tak pracować lekarze. Za dyżur biorą takie pieniądze.że inżynier musiałby pracować prawie cały miesiąc a przecież na dyżurze śpią smacznie ,bo rano trzeba przyjmować w prywatnych gabinetach. Paranoja.
@ wojtq
dnia 13.07.2012, 19:51
Ocena
komentarza:
35
I obudź takiego hrabiego czy hrabiankę na dyżurze to Cię wzrokiem zje zanim pomocy udzieli...
@ dudek
dnia 17.07.2012, 09:18
Ocena
komentarza:
2
Święta prawda
@ cola
dnia 13.07.2012, 16:00
Ocena
komentarza:
10
Tytuł artykulu w 100% pasuje do innych urzedow i instytucji
@ dietetyk
dnia 13.07.2012, 16:08
Ocena
komentarza:
67
Radnym powiatowym obniżyć diety o 1 tysiąc, i będzie oszczędność 276000 zł rocznie, i nikomu krzywda się nie stanie, bo proszę zwrócić uwagę, jak dobrze wyglądają: starosta Kmiecik, wicestarosta Miśkowicz, członek Urban.
@ wojtq
dnia 13.07.2012, 19:52
Ocena
komentarza:
47
Bardzo dobra uwaga. Wszędzie k... szukają oszczędności tylko u siebie pasibrzuchy problemu nie widzą i garną aż paznokcie po blacie zgrzytają...
@ DR OJBOLI
dnia 15.07.2012, 02:10
Ocena
komentarza:
2
Proponuję obniżyć zarobki lekarzy o 15 % czyli jakieś 3000 miesięcznie i zatrudnić młode i ładne pielęgniarki w szpitalu
@ ten zły
dnia 16.07.2012, 19:51
Ocena
komentarza:
1
Jasne i dołożyć lekarzom, bo biedę klepią i ... dietetyczkę ...
@ xxx
dnia 16.07.2012, 20:42
Ocena
komentarza:
2
jestem za ;)
@ karol
dnia 13.07.2012, 16:45
Ocena
komentarza:
18
po/ to jest partia złodzieje, mieszkam za granica i to jest chore jaki burdel w polsce tylko krasc umieja wstyd ze sie jest polakiem
@ aaa
dnia 13.07.2012, 16:57
Ocena
komentarza:
-24
Mieszkaj tam dalej. Jednego durnia mniej.
@ wojtq
dnia 13.07.2012, 19:56
Ocena
komentarza:
25
Jak miałbym być takim durniem jak Ty to wolałbym za granicą faktycznie mieszkać. Poza tym z czego mam być dumnym? Podaj mi powód prócz tego że mam rodzinę który powinien sprawić że mam chodzić z podniesioną głową po "mlekiem i miodem płynącym" kraju zwanym Polską. Gdybym się urodził w Niemczech i uzyskał kwalifikacje takie jak tu posiadam to bym jeździł nowym Mercedesem i miał dom w którym urządzałbym imprezy dla całej dzielnicy. Ale że mieszkam w kraju złodziei (nie zrażajcie się kochani bo nie do Was piję lecz do tych s...ów na górze którym nigdy dość) i jeśli się czegoś uczciwie dorobię to będzie to garb na plecach od tyrania za 1000zł do 67 roku życia...
@ karol
dnia 14.07.2012, 10:05
Ocena
komentarza:
-7
dureń to ty jestes bo nic z tym nie robisz tylko wypisujesz posty, tak glosujecie tak macie /\debilizm
@ ***
dnia 13.07.2012, 17:24
Ocena
komentarza:
41
A może starostwo powiatowe ujmie sobie jadła? Nie chcę wam źle życzyć, ale kto wie czy jutro właśnie ktoś z was albo waszej rodziny nie wyląduje w tym szpitalu? Teraz takie czasy, że dziś podskakujesz a jutro leżysz.
@ Land
dnia 13.07.2012, 17:28
Ocena
komentarza:
23
Pan dyrektor jak wszyscy dyrektorzy szpitali ulegli lekarzom i to jest przyczyna tych kłopotów.
@ janko
dnia 13.07.2012, 17:29
Ocena
komentarza:
34
Dajcie więcej Kmiecikowi! 8 tys.mało? bo on musi kupować na przyjęcia jakies cizsteczka itp. jak ktoś przyjdzie.A tłumaczy sie tym ze jakby 1tys. mniej zarabial to i tak oszczednosci by nie wygenerowaL.
Smiech!!!
a co maja powiedziec ludzie ktorzy zarabiaja najnizsza krajowa-a takich w Jasle jest bardzo duzo!!!
Idzcie na PO palanty to bedziecie miec lepiej!!!a bezrobocie wzrasta
@ miś
dnia 13.07.2012, 17:40
Ocena
komentarza:
6
Widzę, że jedyne rozwiazanie to zwolnić wszystkich lekarzy.a wtedy i problem z kontraktami z NFZ ,pielęgniarkami sam sie rozwiąże.
@ iga
dnia 14.07.2012, 08:35
Ocena
komentarza:
7
NFZ to temat ktory tez podlega do dyskusji ?
@ Jureczek
dnia 13.07.2012, 18:05
Ocena
komentarza:
15
Żona miała skierowanie do endokrynologa, na którym było napisane "PILNE".Dzień wcześniej panie w rejestracji powiedziały,żeby żona przyszła o siódmej godzinie i podeszła do pani doktor, to może ją przyjmie.Tak zrobiliśmy.Wzięliśmy urlop z pracy i o 7.00 byliśmy na miejscu w przychodni na ul. Szopena.Na korytarzu czekały jeszcze dwie starsze panie .Czas mijał a pani doktor wciąż nie było.Wreszcie !!Jest,Słoneczko pokazało się,w pomarańczowych wysokich szpilach i miało wyeksponowane ,czerwone usta .Przez głowę przewinęła się myśl-Gdybym nie był żonaty to ja bym...Szybko jednak zszedłem na ziemię!!Wstąpiła w nas radość i nadzieja!!Była godzina 7.40.Nadzieja jednak prysła, kiedy okazało się ,że tak naprawdę "PILNE" według przemiłej pani doktor, to dopiero za trzy miesiące.I stał się cud!!!Żona od razu lepiej się poczuła .Wcześniej :cicha ,spokojna ,zmęczona...,później pełna agresji,wulkan energii !!Tylko dlaczego to mnie się dostało,a nie pani doktor. Ciekawy jestem, kiedy by mi żonę przyjęli, gdyby zmienili kategorię z PILNY na NAGŁY .Rozumiem ,że nie natychmiast, bo już na wstępie czekaliśmy, jak te ... ,przez 40 min!!!(Czy ktoś wie co oznaczają dane słowa?)Zrozumiałem również ,dlaczego są takie długie terminy.Jak się pracuje po nockach to takie są skutki.Chciałem tylko delikatnie zasugerować ,gdzie szukać oszczędności .Nie płacić za spóźnienia ,a za niesumienne podchodzenie do obowiązków -ZWOLNIĆ!!!Na pewno nic się nie stanie, bo z takim wykształceniem ... Czy wiecie kim jest Słoneczko?Pozdrawiam wszystkich oczekujących, a w szczególności starszych .Życzę dużo cierpliwości i zdrowia .
@ hej
dnia 13.07.2012, 19:15
Ocena
komentarza:
8
O Jureczku drogi poruszyłeś temat jak rzeka...Leczę się u naszych endokrynolgów już 10lat i codziennie rano dziękuję Panu Bogu , że mam tylko niedoczynność . Nasz najwspanialszy Specjalista jest niedostępny w styczniu bo jeszcze nie rejestrują a w lutym już brak wolnych terminów . Jak osłuchuje to lubi rozmawiać przez telefon- taki zapracowany . Więc zostają Słoneczka w szpilkach albo specjaliści w innych ośrodkach-pozdrawiam i cierpliwości życzę .
@ KIK
dnia 14.07.2012, 00:17
Ocena
komentarza:
-5
Jedno w tej opowieści jest prawdziwe, że nie dla psa kiełbasa i Pani Doktor dla ciebie...
@ josi
dnia 15.07.2012, 19:53
Ocena
komentarza:
1
witam i nie masz do kogo sie udac z zazaleniem wiec pasuje prosto walic w ryj
@ inżynier
dnia 13.07.2012, 18:08
Ocena
komentarza:
25
Kiedy wreszcie skończą się argumenty o ciężkich studiach na medycynie.
Ciężkie studia to naprawdę są na niektórych kierunkach politechnicznych.
Zarobki lekarzy powinny być w stosunku do zarobków inżynierów w takim
samym stosunku jak na zachodzie.
@ Funeral Home
dnia 15.07.2012, 20:12
Ocena
komentarza:
-1
Doskonały pomysł, pensja podstawowa lekarza na zachodzie to 6 średnich krajowych, a pielęgniarki, to 3 średnie. Jak zlikwidują szpital, albo sprywatyzują, to tyle będziecie płacić, a jak nie, to do firmy pana O. i show must go on misiaczki :-).
@ Pacyjent
dnia 13.07.2012, 19:09
Ocena
komentarza:
-5
Nie marzekajcie na jasielski szpital i na personel. Niedawno sytuacja zmusiła mnie do skorzystania w godzinach nocnych z usług pomocy doraźnej i byłem bardzo zadowolony. Pech chciał, że spotkałem znajomą pielęgniarkę i błyskawicznie się mną zajęła. Zaraz też zjawił się znajomy lekarz i zostałem objęty wspaniałą opieką medyczną. Za co jestem im naprawdę wdzięczny. Nie wierzę aby ktoś inny był gorzej traktowany.
W jasielskim szpitalu to jak w szpitalu w Leśnej Górze /taki serial "Na dobre i na złe"/. Robią nawet więcej niż wymagają procedury w danym przypadku..
@ majk
dnia 13.07.2012, 21:24
Ocena
komentarza:
1
ale ubaw :)))
ktoś napisze coś złego na jasielskich lekarzy - wszyscy "plusują" :)))
ktoś napisze coś dobrego - że np. komuś uratowali życie - wszyscy "minusują" :)))
eeeh - to polskie malkontenctwo i zawiść...
@ zozo
dnia 14.07.2012, 01:22
Ocena
komentarza:
7
Przeciez on sie nabija:)))
@ @ja
dnia 14.07.2012, 07:19
Ocena
komentarza:
6
A to peszek! Sami znajomi!
@ ja
dnia 13.07.2012, 20:05
Ocena
komentarza:
10
panie pielęgniarki z rtg ,które są w rejestracji są bardzo niemiłe dla pacjentów tylko popatrzą przez swoje okulary i już wiedzą jak zbyć człowieka starego, także, może gorzej ubranego lub młodego który nie zna swoich praw . Tym paniom daję bardzo złą opinię i za ich zachowanie bym je nawet ... ! one też może przyjdą po coś do mnie to ich obsłużę jak one stojącego przede mną .
@ I
dnia 15.07.2012, 20:15
Ocena
komentarza:
3
Dlaczego pod gabinetem nikt nie ma odwagi powiedzieć, ze lekarze to ..., a wszyscy się kłaniacie w pas? Tchórzostwo, czy obłuda, a może jedno i drugie?
@ Pracownik Szpitala
dnia 21.07.2012, 12:29
Ocena
komentarza:
1
W rtg nie pracują panie pielęgniarki tylko rejestratorki które podlegają pod rządy Pani Kierownik D.F.
@ ddddd
dnia 13.07.2012, 21:27
Ocena
komentarza:
2
skad to ja znam to nazwisko?
@ RODZINNY
dnia 13.07.2012, 22:00
Ocena
komentarza:
7
zwolnić biurokratów będzie ludziom lżej
@ HIPOLIT
dnia 13.07.2012, 22:10
Ocena
komentarza:
6
Brak kompetencji w sprawie widać gołym okiem...Może powyższy przykład,da pacjentom do myślenia.Może przestaną wybierać na radnych ludzi,którzy przeważnie traktują służbę,jako wyłaczne źródło utrzymania . Co do wiedzy Demianiuka-to mam mieszane odczucia!!!Uzasadnione-przede wszystkim! Zwalniać można,tylko trzeba wiedzieć kogo i po co. (0 osób dziś,90 jutro,aż zostanie barak z urzędasami,a leczyć nie będzie komu.Zresztą,teraz też-kolejki... Redukcja o 3/4 administracji,zmiany w organizacji pracy,zmiejszenie łózek niedochodowych-to jedno.A drugie to negocjowanie z NFOZ procedur w oparciu o analizę,to drugie...Nie brać co dają,tylko walczyć,negocjować swoje w ramach limitu finansowego!!! Ja takowej-nie widzę!!!
@ xx
dnia 13.07.2012, 22:54
Ocena
komentarza:
2
co to na nich taka kwota niejeden doktorek by to z samych lapowek zaplacil
@ xxx
dnia 16.07.2012, 20:52
Ocena
komentarza:
2
a kto wam karze dawac ła[pówki sami ich tak uczycie:(
@ ja
dnia 13.07.2012, 22:55
Ocena
komentarza:
12
Jak może być w tym szpitalu dobrze jak lekarze zarabiają kilka razy więcej niż reszta personelu? Dziwicie się, że pielęgniarki nieuprzejme, że to tamto... a jakie mają być gdy widzą, że taki doktorzyna bierze Jej 8 pensji na miesiąc i przychodzi 40 minut, godzinę po czasie? Do tego trzaska kasę prywatnie a jak już jest w szpitalu to pokazuje humorki i wszystkich dookoła [...] za wszystko? Siedzi w swoim pokoiku i nie wychyla nosa a jak się tam wejdzie to jak do jaskini obudzonego w zimie niedźwiedzia. Cały personel szpitala jest poniżany, pomiatany przez "Panów i Panie z wyższych światów" a więc pytam jak w tym szpitalu może być dobrze? To jest szpital kontrastów i znajomości, które należy ukrócić i wielkie brawa dla powiatu, że wreszcie chce zacisnąć pasa i coś zrobić w tym kierunku, tylko niech zrobi to kosztem doktorów a nie ubabranego po łokcie personelu.
@ sebastian
dnia 14.07.2012, 20:29
Ocena
komentarza:
5
A przepraszam reszta tzn. kto? I co ta reszta robi? Jeśli wejść do biurowca to nieliczni pracują a tak roznosi się wszechobecny zapach kawuś, slychać śmichy chichy i dyskusje w tym również polityczne i mające uzdrowić szpital. Portierzy - przecież oni nie potrafią udzielić najmniejszej konkretnej informacji? Dodzwonić się do szpitala to naprawdę sztuka i potrzeba niezmiernej cierpliwości. Owszem można powiedzieć, że na izbie przyjęć i na parterze lekarze i ta reszta mają naprawdę za swoje i czasami jest tam urwanie nie tylko głowy. Popatrzmy na inne oddziały- laryngologia pełny luz ( w tym ta reszta), zakaźny pełny luz w tym ta reszta łącznie ze sprawami skórnymi. dr Szymon stale w rozjazdach "Jeżdżcy dorobić aby mu chleba nie brakło". Owszem część jest taka, że pracuje naprawdę ciężko ale inni przeważnie ci utyskujący i piszący ta reszta oraz niemal WSZYSCY DZIAŁACZE ZWIĄZKOWI nie wysilają się i niestety obciążają konto szpitala.
@ I
dnia 15.07.2012, 20:20
Ocena
komentarza:
1
Masz rację, doktory to zło. Jakby nie doktory, to w Afryce byłyby wspaniałe rzeki, przy których bawiłby się dzieci, a słońce opalałoby ich blade ciałka. :-) W końcu załatwcie w NFZ, żeby podpisał w Jaśle na wyłączność kontrakt szpitalowi bez doktorów. Znam taką pielęgniarkę Stanisławę z neurologii, która twierdzi, że musi pilnować doktorów, bo nic nie potrafią bez jej pomocy zrobić, a zwłaszcza młodzi. Kilka Staś i szpital na prostej...
@ xx
dnia 13.07.2012, 22:55
Ocena
komentarza:
5
same zlodzieje cygany i swiniopasy znam ich wszystkich i wiem co robia gnidy
@ ot
dnia 13.07.2012, 23:09
Ocena
komentarza:
14
Kiedy krakowska klinika zwrócila się do jasielskiego szpitalika o otwarcie swojego oddzialu kardiologii to nasi sławetni cięzko wyuczeni lekarze odmowili..a Krosno ich przyjęło z otwartymi ramionami ...zobaczcie jakie tam traktowanie pacjenta ,jakie wyposażenie i ilu ludzi z Jasla się leczy..Czego bali się nasi specjaliści ???
@ ad
dnia 14.07.2012, 01:17
Ocena
komentarza:
23
kmiecik a może ty odpalisz ze swoich kilkunastu tysięcy miesięcznie trochę na szpital i chorych? Może i w starostwie by sie przydala restrukturyzacja i cięcie premi??
@ wyborca
dnia 14.07.2012, 08:45
Ocena
komentarza:
9
Ciekawe jak głosowała Pani radna Gawlik-Feldo?
@ Wóz i przewóz
dnia 14.07.2012, 08:53
Ocena
komentarza:
18
Przewóz w jedną stronę ! Pod starostwo podstawić wóz drabiniasty ze szkapami ułana, załadować zarząd powiatu z radnymi, i szpital da sobie radę, bez kombinatorów, darmozjadów naszych pieniędzy!!!
@ tobi
dnia 14.07.2012, 10:09
Ocena
komentarza:
6
w każdej instytucji wypadało by zachować rozsądne proporcje co do wypłat. Fakt lekarz uczy się i ma prawo zarabiać godną pensje, ale podejście niektórych do pacjenta przekracza wszelkie normy przyzwoitości! Robi się tak aby pacjenta nakłonić do prywatnych wizyt bo państwowe placówki w których sami pracują źle leczą i trzeba czekać kilka miesięcy na wizytę a w zasadzie można by było to wszystko przyspieszyć! Lekarz jak się pomyli i tak za nic nie odpowiada bo stoją murem koledzy i winę można udowodnić tylko skrajnych przypadkach. Szpital mamy tylko jeden i nam wszystkim powinno zależeć żeby działało w nim sprawnie. Redukcja etatów jak zwykle obejmie tylko personel pomocniczy i znowu będziemy mieli więcej bezrobotnych. zawód lekarza jest ciężki ale dlaczego po skończeniu studiów każdy straty chce odrabiać w kilka miesięcy pogrążając przy tym placówki w których pracują. Lekarze teraz są jak rak który żywi się kosztem człowieka wiedząc że pacjent umrze a rak razem z nim!
@ ciekawy
dnia 14.07.2012, 12:35
Ocena
komentarza:
10
to twoim zdaniem pielęgniarki się nie uczą ? to dla czego noszą na emblematach mgr.? a zarabiają miesięcznie tyle co lekarz za przespany dyżur ???
@ mgr z niedzielnej szkółki
dnia 15.07.2012, 20:30
Ocena
komentarza:
0
Większość pielęgniarek w wieku pięćdziesięciu lat robiła mgr wieczorową porą na AHE w Jaśle tam gdzie Starosta. Nawet je rozumie, gdyż młode lata spędziły na poszukiwaniu męża doktora. Tym, którym się nie udało poszły na studia zaoczne?
Taki mały peszek. Doktor robotę pielęgniarki jeśli zechce ma prawo wykonać, pielęgniarki skoro mają mgr i uważają sie równe doktorowi, to niech same operują, leki zalecają i recepty wypisują. Po co chodzić do znienawidzonego doktora i jeszcze prosić?
@ ja
dnia 14.07.2012, 13:16
Ocena
komentarza:
6
jak się zarabia ponad 100 zl za godzine to tak właśnie się kończy
@ pigwa
dnia 14.07.2012, 14:00
Ocena
komentarza:
18
A może by tak ograniczyć zatrudnienie w starostwie a zaoszczędzone środki przeznaczyć na szpital.
@ Z Marsa :)
dnia 14.07.2012, 15:17
Ocena
komentarza:
14
A może lekarz w pierwszej kolejności niech bedzie człowiekiem a potem lekarzem i wykarze sie szacunkiem i zrozumieniem dla pacjenta i personelu pomocniczego. A decydujac sie na ten zawód zdecydował sie pomagac ludziom a jak chciał zarabiac duże pieniadze to powinien zostac prezesem spółki giełdowej :P lub innym biznesmenen.
@ sebastian
dnia 14.07.2012, 20:22
Ocena
komentarza:
12
Szanowny Panie Szymonie N. Trzeba prawdzie spojrzeć w oczy i powiedzieć prawdę. Nie jest Pan bez winy, za to jaki jest stan naszego szpitala. Trzeba powiedzieć wprost : przecież Pan jako zastępca jeździł na dorabianie w szpitalach poza granicami naszego kraju. Gdy Pana nie było wtedy jak się wydaje dla Pana ważniejsza była kasa. A jak wiemy kasę ma Pan niemałą pracując w szpitalu nie wspominając o prywatnych pacjentach. Przez analogię można wysnuć twierdzenie, że gdy Pan wyjeżdżał los szpitala i jego zarządzanie w tym czasie było niezbyt ważne. Nie tylko to ale również angażował się Pan politycznie i prowadził kampanię wyborczą ba występując nawet w filmie propagandowym w pomieszczeniach szpitala ... wszyscy wiemy o co chodziło ... i do głosowania na kogo Pan agitował. Również wcześniej zajmował się Pan polityka działając bardzo często wspólnie ze śp. Senatorem a wcześniej Posłem i Marszałkiem Stanisławem. Dawało to Panu poniekąd parasol ochronny. Powiem prosto w oczy - zastępujący Pana podczas Pana wojaży również podczas wyjazdów na urlopy lekarz Dariusz. K. naprawdę zajmował się sprawami szpitala i praktycznie był do dyspozycji na okrągło i nawet te małe sprawy były dla niego jakże ważne. Aby nie przedłużać taka mała uwaga wynikająca z bardzo pobieżnej ( można powiedzieć o wiele więcej) analizy - Jeśli ma Pan choć odrobinę honoru niech Pan raczej milczy a nie zachowuje się tak jak po wypadku gdy był Pan posłem. proszę oszczędzić wstydu sobie i Pana bezpośredniemu przełożonemu i proszę nie czynić się orędownikiem i zbawcą szpitala tylko proszę się uderzyć w piersi i powiedfzieć "MEA CULPA".
@ Arbiter
dnia 14.07.2012, 21:04
Ocena
komentarza:
13
Sebastian, gdyby tak obiektywnie starać się ocenić postępowanie (wystąpienia) Kmiecika z jednej strony, i Niemca z drugiej, to wychodzi na to, że "WART PAC PAŁACA". "NIE WAŻNA PRACA, TYLKO PŁACA", z tą różnicą, że Niemiec coś umie. Zgadza się?
@ ciekawy
dnia 14.07.2012, 22:27
Ocena
komentarza:
0
...no nie wiem...mysle ze szpital w Jasle trzeba zlikwidowac...problem bedzie z bezrobotnymi..ale my jako powiat poradzimy sobie z tym...
@ ja
dnia 15.07.2012, 14:29
Ocena
komentarza:
1
A Ci co tak bronią szpitala to albo nie maja pojęcia o czym mówią albo powiązani z mafią lekarską. Nadmierne nadwykonania - to nie "dobrze" - to tragedia. Co to za menager szpitala że nie potrafi zakontraktować na odpowiednim poziomie usług medycznych? Następne - niewykorzytasanie łóżek - kolejna tragedia - to tak jakby w fabryce stały wolne maszyny i ich operatorzy a my im za to płacimy. Zrozumcie wreszcie że skończyły się czasy komuny. I nie Kmiecik to wymyślił ani Tusk. Tak jest stworzony system usług medycznych że kontraktuje się usługio a szpital czy przychodnia stały się firmą przynosząca straty lub zyski. Dlaczego w tych samych warunkach jeden (patrz. prywatny) może funkcjonować z zytskiem a inny (patrz publiczny, państwowy) nie? Ta dyrekcja szpitala to barany paść się nadaje jak i większość tych pseudo lekarzy. A 63% kosztów osobowych to wnioskuję że jest to procent w ogólnych kosztach czyli rażąco za wysoki. Na moje pytanie do pewnego dyrektora prywatnej przychodni i tzw. mini szpitala (dopiero gość to rozbudowuje) jak to jest że on ma zyski, inwestuje a szpital, publiczne przychodnie padają odpowiedział: bo sobie nie pozwolę by lekarze mną rządzili. Lekarz ma być na 7 i do 15 nie ma prawa opuścić mojej przychodni. Kontraktuję tyle usług ile dam rady zrobić i nigdy nie mam nadwykonań choć pracujemy non stop. No i jakość obsługi, kompetencje personelu. Dziś służba zdrowia to taki sam biznes jak każdy inny. Może czas zmienić dyrekcję? może prywatna służba zdrowia? A z poprzedniego artykułu: skoro tak Pan doktorek twierdzi to po co bierze pieniądze za leczenie? Na głowę już całkiem upadł czy mu rentgen zaszkodził? a za co pacjenci będą jedli? kto kupi leki, sprzęt? opłaci tych pseudo lekarzy? wszystko, w tym leczenie, pogrzeb itp sprawy związane są z pieniędzmi o czym sami ciągle przypominają wyciągając ręce po więcej.
@ Do Ja
dnia 15.07.2012, 15:43
Ocena
komentarza:
-1
Jeżeli człowieku nie znasz istoty problemu, to lepiej na ten temat się nie wypowiadaj. To co napisałeś to praktycznie same debilizmy świadczące o zerowej znajomości tematu, przemawia przez Ciebie tylko nienawiść!
@ ja
dnia 16.07.2012, 17:32
Ocena
komentarza:
4
a nienawiść do kogo jeśli można wiedzieć? uderz w stół a nożyce się odezwą? może Ty przedstawisz te tzw "konkrety" wg Ciebie? bo ja je znam a Ty? Tylko o pieniądzach narzekają łapiduchy ale jak rozmawia z Tobą to dyskretnie zeszycik, notatnik itp podsuwa. to jest normalne że lekarze pracują w tym samym czasie na kilku etatach lub kontrakcie i etacie lub prywatnie przyjmują w czasie zatrudnienia w szpitalu.
Są lekarze i LEKARZE. Nie mogłem wyjść z podziwu jak pewna Pani dr n. med. mnie obj...chała za to że chciałem jej zostawić kopertę podczas wizyty w prywatnym gabinecie a i leczenie też odbywa się tylko prywatnie. Takie rzeczy u są wręcz niedopomyślenia u większości jasielskich łapiduchów.
Więc wybacz ale walnął Ci się adres
@ Adam likwidator
dnia 16.07.2012, 08:07
Ocena
komentarza:
7
POlikwidować,POsprzedawać,POzamykać,POzwalniać,POkpić,POironizować a sobie POdwyżki,POjazdy głosuj na PO,PO,PO,PO!
@ rom
dnia 16.07.2012, 12:24
Ocena
komentarza:
4
a moze by tak Gorczyka wykopac z powiatu dostal cieply stoleczek etatowgo czlonka zarzadu i juz by troche powiat zaoszczedzil i tej rozbudowanej biurokracji w powiecie zacznijcie od siebie nastepnie obnizyc zarobki lekarzy i calej dyrekcji szpitala tu sa oszczednosci a nie likwidacja lozek za to ma szpital kase z nfz-tu, ten gorczyk to kompletne dno gdzie pojdzie to tam wszystko sie sypie ale nie ma sie co dziwic facet krzykacz 0 przygotowania do zarzadzania i to wystarczy zeby tego goscia wykopac ludzie w jasle podaczas wyborow pokazali gdzie jest miejsce gorczyka a i tak sie wszedzie wepcha do korytka
@ rom2
dnia 16.07.2012, 22:01
Ocena
komentarza:
4
Górczyk to ciekawy typ należy wrócić do 1982 roku!!!
@ bankowiec
dnia 16.07.2012, 15:17
Ocena
komentarza:
1
Na Kmiecika trzeba mieć baczenie, bo gościu ma kupę długów na setki tysięcy złotych.
@ julas
dnia 16.07.2012, 18:55
Ocena
komentarza:
4
zamknąć te budę. zaczną sie jęczenia na forum że ni ma szpitala i trza jeździć po Krosnach i innych miejscach.
@ xyz
dnia 16.07.2012, 18:56
Ocena
komentarza:
5
Przykre jest działanie naszej władzy, nie społeczeństwa, w tym lekarskiego, nauczycielskiego, prawniczego itd. Aha, to po to 12 lat budowaliśmy demokrację, żeby teraz wszystko przekreślić i wrócić do punktu wyjścia? Szczucie, zawiść, represje i zrobicie co zechcemy. Zajęliby się tworzeniem miejsc pracy, również dla ludzi młodych, bo wszyscy uciekają. Obudzą się za kilka lat, jak zostaną tu tylko ludzie starsi. Ten artykuł jest doskonałym przykładem na to, jak perspektywicznie potrafi myśleć nasza władza:D Śmiechu warte, że tylko na tyle ich stać. Co za ograniczenie intelektualne. A w ogóle to niezły mamy bajzel w tym Jaśle i okolicach.
@ kiki
dnia 16.07.2012, 22:13
Ocena
komentarza:
6
JESTEM ZA PRYWATYZACJĄ SZPITALI - Jeżeli coś jest czyjąś własnością to oto się dba oraz wywiązuje się konkurencja kto lepszy kto tańszy itp.
Jeżeli szpitale były by prywatne to nie było by tej głupiej dyskusji bo wtedy nikt nie miał by nic do powiedzenie bo jak by mu nie odpowiadało to zawsze mógłby skorzystać z konkurencyjnego szpitala.
Oprócz tego miałby możliwość zawsze dopłacić za opiekę ponad standardową a nie tak jak teraz jest biała koperta pod stołem. Państwo zadowolone zawsze by został VAT podatek nie tworzyła by się szara strefa.
Nie rozumie też ludzi którzy tak bardzo boją się prywatyzacji o co wam chodzi?
Podajcie przykłady gdzie prywatyzacja odbiła się złym echem dla konsumenta.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Coraz dłuższe kolejki do drive-thru. Dyrekcja szpitala wydłuża godziny pracy punktu

  Od kilku dni coraz więcej lekarzy kieruje pacjentów na testy wykrywające obecność koronawirusa w organizmie. W związku z tym zauważalne są długie kolejki ustawiające się do punktu drive-thru. Dyrekcja szpitala informuje, że od jutra wydłużą godziny wykonywanych wymazów. Już nie do 13.00 a do 16.30 będzie otwarty punkt badań drive-thru.

 • Kogeneracja działa. W jasielskiej ciepłowni ograniczono zużycie węgla kamiennego o blisko 90%

   

  W kwietniu ubiegłego roku, Jasło dołączyło do wąskiego grona miast, które mogą pochwalić się nowoczesną instalacją układu kogeneracyjnego, zasilaną gazem ziemnym. Dzięki niej, produkcja energii elektrycznej i cieplnej, miała być bardziej ekologiczna, przede wszystkim dzięki znacznemu ograniczeniu wykorzystania węgla kamiennego do produkcji ciepła. Okazuje się, że od października do grudnia 2021 r. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Jaśle, do produkcji energii cieplnej, zużyło o 89% mniej węgla, niż w analogicznym okresie, w roku poprzednim. Tym samym, znacznie ograniczono również emisję COdo atmosfery.

 • Emerytowany strażak z KP PSP w Jaśle uległ poważnemu wypadkowi w Holandii. Rodzina i koledzy proszą o pomoc

  Starszy sekcyjny w stanie spoczynku Bogdan Fehr z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle został potrącony przez samochód w Holandii. Jeżeli nie wróci do kraju zostanie umieszczony w domu opieki. Rodzina i strażacy z KP PSP w Jaśle proszą o pomoc dla Bogdana. Potrzebne jest 40 tysięcy złotych, aby mógł zostać przetransportowany do Polski.

 • Dzień Babci i Dziadka na wesoło. Wygraj bilety na spektakl „Gwałtu co się dzieje”

   

  Jasielski Dom Kultury zaprasza wszystkich miłośników sztuki teatralnej na spektakl pt. „Gwałtu co się dzieje”. Fredrowska komedia jest niespodzianką przygotowaną z okazji zbliżających się dni babci i dziadka. W najbliższy piątek (21 stycznia) na scenie wystąpią aktorzy młodzieżowego teatru, działającego w JDK. Wspólnie z Jasielskim Domem Kultury przygotowaliśmy dla naszych czytelników konkurs, w którym do wygrania są cztery pojedyncze bilety na to przedstawienie.

 • Postaw na grzejniki dekoracyjne SUNERZHA ze stali nierdzewnej

   

  Zastanawiasz się nad zakupem grzejnika do Twojego domu? Wbrew pozorom, wybór może okazać się bardzo oczywisty. Stawiając na dekoracyjne grzejniki wodne SUNERZHA ze stali nierdzewnej, otrzymasz gwarancję funkcjonalności, jednocześnie nadając pomieszczeniom niepowtarzalnego stylu. Grzejniki wodne , wodno-elektryczne i elektryczne, na które producent udziela 20-letniej gwarancji, znajdziesz w ofercie DOMUS Budownictwo & Łazienki w Jaśle.

 • Podczas prowadzonego pościgu radiowóz wpadł do rowu

  Wczoraj około godziny 20. na ul. Mickiewicza w Jaśle policjanci podczas prowadzonego pościgu za pojazdem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej wpadli radiowozem do przydrożnego rowu.

 • Śledztwo w sprawie zakażeń salmonellą wśród dzieci zostało umorzone

  Końcem czerwca ubiegłego roku u dzieci ujawniono pierwsze zatrucia pokarmowe wywołane salmonellą. Objawy potwierdzono również u kilkudziesięciu innych osób. Jasielski Sanepid prowadził w tej sprawie dochodzenie epidemiologiczne, a następnie powiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa. Sprawa została umorzona...

 • Nagroda za całokształt pracy na rzecz kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” trafiła do Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  15 grudnia br. po raz drugi w formule online ze względu na panującą pandemię odbył się uroczysty finał kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”...

 • Spółka Unimot przejmie jasielskie zakłady Lotos

  Prezes zarządu i dyrektor generalny PKN Orlen Daniel Obajtek poinformował jakim firmom zostanie sprzedana część Lotosu. Wśród czterech partnerów znaleźli się Saudi Arabian Oil Company (Saudi Aramco), Grupa MOL, Rossi Biofuel Zrt. oraz spółka Unimot. Ta ostatnia ma przejąć 100 proc. akcji Lotos Terminale, a w tym Lotos Infrastruktura Jasło i Lotos Asfalt.

 • Szkoła Podstawowa w Świerchowej do likwidacji

  Rada Gminy w Osieku Jasielskim podjęła uchwałę intencyjną w sprawie zamiaru likwidacji Szkoły Podstawowej w Świerchowej. Obecnie do placówki uczęszcza sześcioro uczniów z trzeciej klasy, a w oddziale przedszkolnym jest troje dzieci w różnym wieku. Kolejne dane wskazują, że w przyszłym roku szkolnym nie będzie chętnych do pierwszej klasy.

 • Rząd zaprezentował tarczę antyinflacyjną. „To tarcza, która ma chronić polskie rodziny i obniża podatki” - mówił premier<

  Dzisiaj na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki przedstawił tarczę antyinflacyjną 2.0, która, jak podkreślał ma obniżyć inflację i sprawić, że w portfelach Polaków pozostanie jak najwięcej pieniędzy.

 • Czy w Bączalu Dolnym doszło do zagłodzenia psa? Sprawa została umorzona, bo autopsja wykluczyła śmierć głodową

  Końcem grudnia ubiegłego roku jasielska policja otrzymała zgłoszenie, że w Bączalu Dolnym właściciel miał zagłodzić psa. Zwierzę padło w nocy z 23 na 24 grudnia. Truchło psa zostało zabezpieczone celem wykonania sekcji. - Wyniki autopsji nie wykazały by zwierzę posiadało jakiekolwiek oznaki fizycznego znęcania, wykluczono także możliwość śmierci głodowej – wyjaśnia kom. Piotr Wojtunik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

 • Wieloletni lider rynku samochodów osobowych wraca do gry !

 • KP PSP w Jaśle otrzymała dwa nowe samochody. Kolejne dwa ratowniczo-gaśnicze dotrą jeszcze w tym roku

   

  Dzisiaj na placu przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle przekazane zostały dwa samochody oraz sprzęt ratowniczy. St. bryg. Daniel Dryniak, zastępca podkarpackiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, europoseł Bogdan Rzońca, a także starosta jasielski Adam Pawluś i burmistrz Jasła Ryszard Pabian oficjalnie wręczyli klucze do nowych pojazdów komendantowi powiatowemu bryg. Piotrowi Śmietanie.<FOTO>

 • Około 140 kotów z Jasła trafiło do domów tymczasowych. Trwa zbiórka na ich leczenie

  W ubiegłym roku inspektorzy z OTOZ Animals z Krosna i Sanoka w asyście policjantów odebrali ponad 140 kotów hodowli kotów rasowych maine coon w Jaśle. Zwierzęta trafiły do domów tymczasowych, jednak wciąż wiele z nich wymaga opieki weterynaryjnej. Animalsi dziękują wszystkim, którzy wsparli zbiórkę na ich leczenie i apelują o dalszą pomoc.

 • Ulicami Jasła przeszedł Orszak Trzech Króli

   

  „Dzień dziś wesoły” – pod takim hasłem w całej Polsce odbyły się dzisiaj tradycyjne Orszaki Trzech Króli. Ulicami Jasła, po rocznej przerwie, przeszło dzisiaj kilka tysięcy osób, wspólnie kolędując i radując się z Bożego Narodzenia. Nie zabrakło występów artystycznych oraz żłóbka, który w tym roku, stanął przy kościele farnym.

 • Szukasz pracy za granicą? Legalna praca w Holandii czeka na Ciebie

   

  Rynki pracy państw Unii Europejskiej wciąż głodne są rąk do pracy. Praca czeka na mieszkańców Podkarpacia między innymi w Holandii. Biura pracy Work Centre zajmujące się pośrednictwem pracy u pracodawców w tym właśnie kraju poszukują obecnie pracowników do niemal każdej branży, od rolnictwa, przez logistykę, na produkcji kończąc. Z aktualnymi ofertami można zapoznać się w biurach w Jaśle, Tomaszowie Lubelskim i Opolu.

 • Miało być wesele, goście i zabawa. Wójt Gminy Jasło miesiąc przed imprezą zamknął domy ludowe

  Państwo Centlerowie z Jasła przygotowywali się do ważnego wydarzenia w życiu swojej córki Magdaleny. Wesele chcieli zorganizować w Domu Ludowym w Jareniówce, w którym salę zarezerwowali pół roku wcześniej. Wszystko dopinali już na ostatni guzik, kiedy miesiąc przed ceremonią zaślubin wójt Gminy Jasło podjął decyzję o czasowym wstrzymaniu wynajmowania sal w domach ludowych w gminie.

 • Policja bada, czy jedna z pracownic DPS w Foluszu dopuściła się fałszerstwa i oszustw na szkodę pensjonariuszy

   

  Podrabianie podpisów, nieracjonalne zakupy artykułów spożywczych i odzieżowych dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Foluszu, to tylko niektóre z wątpliwości, jakie budzi postępowanie jednej z pracownic ośrodka. Sprawą zajmuje się policja oraz prokuratura. Śledczy badają również, czy w kontekście tej wyjątkowo bulwersującej sprawy nie doszło także do niedopełnienia obowiązków przez kierownictwo placówki. Część pracowników DPS obawia się, że sprawa może zostać zamieciona pod dywan.

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105