Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Kornelia Szczepkowicz z LO Kołaczyce mistrzynią Europy w karate!

8

11 listopada 2022 r. w Dębicy odbyły się Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin WKB, w których wzięło udział ponad 670 zawodników z 17 europejskich krajów, reprezentujących 10 różnych organizacji karate kontaktowego. Tytuł mistrzyni Europy wywalczyła Kornelia Szczepkowicz, uczennica klasy IV Kołaczyckiego Liceum.  Rozmawiamy z nią kilka dni po wygranej.

Jak się czuje Mistrzyni Europy?

Z pewnością czuję ogromną satysfakcję. Treningi wiążą się z mnóstwem wyrzeczeń, budowaniem samodyscypliny oraz ciągłym rozwojem zarówno fizycznym, jak i duchowym. Podejmując decyzję wystartowania w ME, liczyłam się z brakiem czasu na znajomych, rodzinę czy nawet ograniczonym czasem na naukę, jednak obrałam cel i stale dążyłam do jego realizacji. Jestem również ogromnie wdzięczna trenerom z klubu Karate Kyokushin Brzostek, którzy od samego początku mnie wspierali oraz wierzyli we mnie, nawet podczas chwil mojego zwątpienia.

Skąd pasja do sportu? Dlaczego karate?

Jako dziecko szukałam sposobu, aby wypełnić wolny czas. Próbowałam jazdy konnej, gry na pianinie, śpiewania, jednak dopiero karate przyniosło mi prawdziwe spełnienie.

Ten sport od samego początku sprawiał mi ogromną frajdę, w gorszych momentach był odskocznią od problemów i co najważniejsze, pokazał mi nowe spojrzenie na świat. Karate to nie tylko sport, to styl życia, który uczy pokory, szacunku do starszych, samodyscypliny, pewności siebie, koncentracji i przełamywania własnych ograniczeń.

Jak godzisz treningi i naukę?

Czasami bywało ciężko, ale nie ma rzeczy niemożliwych. Zarówno nauka, jak i sport są dla mnie ważne i nie chciałabym ich zaniedbać. Jeśli tydzień w szkole był ciężki,  uczyłam się jadąc na zawody lub w przerwach między walkami, nierzadko odrabiałam pracę domową po wieczornym treningu, gdyż wcześniej nie miałam czasu tego zrobić. Jednak jestem szczęśliwa, że udało mi się jakoś pogodzić te dwa aspekty życia.

Jakie masz plany na przyszłość?

Na ten moment planuję skupić się na maturze, a w następnym roku wystartować w zawodach większej rangi. Jeżeli chodzi o dalszą przyszłość, to nie jestem w stanie powiedzieć, co przyniesie życie, jestem jednak pewna, że chcę dalej rozwijać moją pasję i nie przekształcać jej w zawód. Chciałabym dostać się na wymarzone studia i podjąć pracę, w której będę mogła się rozwijać.

Kornelii gratulujemy zwycięstwa i  życzymy kolejnych sportowych sukcesów!

red.

Napisany dnia: 22.11.2022, 08:30
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Seb
dnia 22.11.2022, 14:29
Ocena
komentarza:
19
Piękna kobieta. Gratulacje.
@ fan
dnia 22.11.2022, 17:30
Ocena
komentarza:
21
gratulacje
@ Hmm...
dnia 23.11.2022, 11:59
Ocena
komentarza:
-29
Gratulacje dla zawodniczki. Ale... Jasielski portal promuje pracę osoby spoza Jasła, reprezentujacej klub sportowy spoza powiatu jasielskiego. Jedyne co łączy sprawę z jasielszczyzną to fakt że dziewczyna uczy się w szkole na terenie powiatu jasielskiego. Zakrawa to na desperację.
@ Captain Vons
dnia 23.11.2022, 20:09
Ocena
komentarza:
4
[Komentarz nie na temat]
@ Roztropny
dnia 25.11.2022, 16:58
Ocena
komentarza:
10
Zrób coś ciekawego w życiu, napiszą w końcu o Tobie.
@ Hmm...
dnia 27.11.2022, 18:37
Ocena
komentarza:
1
Zrobiłem, ale się nie chwalę.
@ KZH
dnia 28.11.2022, 22:51
Ocena
komentarza:
3
GRATULACJE !!! Wygrać mistrzostwo Europy to nie lada wyczyn. Nasi piłkarze do takiego wyniku nie są w stanie się zbliżyć :)
@ popo
dnia 02.12.2022, 19:26
Ocena
komentarza:
0
najpierw Michał Szpak teraz Kornelia .
Brawo LO Kołaczyce
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • W Łężynach pijany kierowca samochodu ciężarowego wjechał do rowu

   

  W Łężynach ok. godz. 16:40 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu ciężarowego. Kierujący pojazdem obywatel Rumunii miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna z obrażeniami głowy trafił do jasielskiego szpitala.

 • Zainwestuj w ciepło z firmą JanDro. Skorzystaj z mikołajkowej oferty na instalacje grzewcze

 • Mikołajki tuż, tuż. Niespodzianki filmowe od kina Helios Krosno dla młodych kinomanów

   

  Krośnieńskie kino Helios nie przestaje zaskakiwać kinomanów ciekawymi propozycjami w ramach Projektów Specjalnych. W kolejnym tygodniu repertuarowym Helios Krosno pokaże na dużym ekranie film "Silent Twins". Z okazji mikołajek, kino przygotowało także solidną porcję filmów dla najmłodszych widzów.

 • Była pracownica DPS w Foluszu stanie przed sądem. Prokuratura postawiła kobiecie 32 zarzuty

   

  Przed tygodniem, do Sądu Rejonowego w Jaśle trafił akt oskarżenia przeciwko byłej pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Foluszu. W efekcie prowadzonego od ponad roku śledztwa, Prokuratura Rejonowa w Jaśle postawiła kobiecie łącznie 32 zarzuty. Dotyczą one przestępstw fałszowania dokumentów oraz przywłaszczenia rzeczy.

 • Podwyżka opłat za odbiór śmieci stała się faktem

   

  Radni Rady Miejskiej Jasła podjęli decyzję w sprawie wysokości opłat z tytułu odbioru odpadów komunalnych na terenie miasta. Stawka wzrośnie z 29,17 zł do 35 zł od osoby. Podwyżka nie pozwoli jednak na pełne zbilansowanie kosztów funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami. Miasto będzie musiało pokryć różnicę z dochodów własnych gminy, niepochodzących z pobranej opłaty a odbiór śmieci. Chodzi o kwotę 1 245 600 zł, którą urzędnicy muszą znaleźć w miejskiej kasie.

 • Ponowna decyzja w sprawie wysokości opłat za odbiór śmieci już jutro

   

  W ubiegłym tygodniu Rada Miejska Jasła nie zgodziła się na podniesienie opłaty za odbiór odpadów komunalnych z 29,17 zł na 39 zł od osoby. Przeciwko przyjęciu uchwały w sprawie podwyżek zagłosowało szesnastu radnych. Wszyscy mieli jednak świadomość tego, że przeprowadzone 21 listopada br. głosowanie, nie zamyka sprawy. Z istotnym dla miasta i jego mieszkańców problemem, radni zmierzą się ponownie już jutro. Tym razem magistrat zaproponował ustalenie stawki na poziomie 35 zł.

 • Niezwykła twórczość Antoniego Bolka z Załęża

   

  Miło nam Państwa poinformować, że Muzeum Regionalne im. dr. S. Kadyiego w Jaśle finalizuje projekt związany z twórczością Antoniego Bolka z Załęża. Początki pasji Antoniego Bolka sięgają lat 60. Od tego czasu, za sprawą swojej niesłabnącej pracy twórczej stał się najbardziej rozpoznawalnym rzeźbiarzem regionu jasielskiego.

 • Odwiedź Planetę Psa ze swoim pupilem i korzystaj z rabatów

   

  Salon groomerski Planeta Psa zajmuje się kompleksową pielęgnacją psów wszystkich ras. Doświadczony zespół dba o to, aby każdy pupil cieszył się piękną i odżywioną sierścią. Odwiedzając Planetę Psa oszczędzisz również pieniądze. Już przy pierwszej wizycie w salonie, każdy klient otrzyma zniżkę -5% na kompleksową usługę pielęgnacji psa.

 • Niebywały sukces Tomasza Krupy i Szymona Białego. Uczniowie jasielskich szkół muzycznych pokazali klasę na międzynarodowym konkursie w Jastr

  Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Jaśle oraz Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II st. w Jaśle zdobyli najwyższe laury na XIII Międzynarodowym Konkursie „Instrumenty Dęte” w Jastrzębiu Zdroju, do którego zgłosiła się rekordowa liczba 270 uczestników. 12-letni Tomasz Krupa grający na puzonie zajął I miejsce, z kolei 18-letni tubista Szymon Biały uplasował się na III miejscu...

 • Troje kandydatów walczyć będzie o urząd wójta gminy Tarnowiec

   

  Do przedterminowych wyborów wójta gminy Tarnowiec pozostało zaledwie kilka tygodni. Wyborcy pójdą do urn 8 stycznia 2023 r. O urząd ubiegać się będzie troje kandydatów.

 • Trwa remont drogi wojewódzkiej na odcinku od Kątów do Krempnej

   

  Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie, przystąpił w listopadzie do realizacji zadania inwestycyjnego polegającego na przebudowie nawierzchni odcinka DW992 od Kątów do Krempnej. Prace rozpoczęły się dwa tygodnie temu. Potrwają do 15 grudnia br. Łącznie przebudowane zostanie około 3 km drogi.

 • Wały przeciwpowodziowe ochronią mieszkańców przed wielką wodą

  W Osobnicy powstał kolejny odcinek 1,5 km wałów przeciwpowodziowych rzeki Ropy. Inwestycja została zrealizowana w ciągu 10 miesięcy i kosztowała ponad 10 mln zł. Jest to drugi etap budowy wałów przeciwpowodziowych..

 • Matka i córka na ławie oskarżonych. Rozpoczął się proces w sprawie znęcania się nad kotami

  Małgorzata i Aleksandra Sz. prowadziły hodowlę kotów rasy maine coon w Jaśle. Po tym, jak inspektorzy OTOZ-u odkryli zaniedbania kobiet wobec zwierząt sprawa trafiła do sądu. W Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok nakazowy, od którego odwołała się prokuratura i OTOZ. W końcu sprawa trafia przed sąd I instancji. W minioną środę rozpoczął się proces w tej sprawie.

 • Przeżyj mundialowe emocje z Jasielską Manufakturą Smaku

  Jasielska Manufaktura Smaku zaprasza do wspólnego kibicowania wszystkich fanów piłki nożnej w najlepszym, mundialowym wydaniu. Piłkarskimi emocjami możecie delektować się tutaj każdego dnia od godz. 14.

 • Licealiści zorganizowali charytatywny turniej piłkarski. Dochód z imprezy trafi na leczenie Paulinki Okarmy z Jasła

   

  Hala sportowa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle stała się dzisiaj areną piłkarskich zmagań w ramach turnieju „Football for Charity”. Chodziło jednak nie tylko o sportową rywalizację i zabawę w gronie rówieśników.

 • Mieszkańcy Jasła zapłacą wyższe podatki od nieruchomości

   

  Od 1 stycznia 2023 r. w Jaśle obowiązywać będą nowe, wyższe stawki podatku od nieruchomości. Decyzję w tej sprawie, w miniony poniedziałek, podjęła Rada Miejska Jasła. W przypadku właścicieli budynków mieszkalnych stawka wzrośnie o 25%.

 • MKS w Jaśle otrzyma wsparcie finansowe na zakup autobusów

   

  Władze samorządowe Miasta Jasła podjęły decyzję o wydatkowaniu kwoty 188 500 zł z miejskiej kasy, na podniesienie kapitału zakładowego Miejskiej Komunikacji Samochodowej Spółka z o.o. Środki te przeznaczone zostaną na zakup trzech autobusów, które zasilą tabor miejskiego przewoźnika. W sumie, spółka zamierza zakupić pięć używanych pojazdów. Zastąpią one wysłużone Autosany.

 • Jesteś seniorem? Weź udział w projekcie - „Zakątek Seniora przy INNOVO”

   

  INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. oraz Spółdzielnia Socjalna „Radość” zapraszają do uczestnictwa w Projekcie „Zakątek Seniora przy INNOVO”. Realizowany Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej i Budżetu Państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020.

 • Rada Miejska Jasła przeciwko znacznej podwyżce opłat za odbiór odpadów

   

  Urząd Miasta w Jaśle, będzie musiał zrewidować swoje plany w sprawie ustalenia wysokości opłat za odbiór odpadów komunalnych. Na zaproponowaną przez magistrat stawkę w wysokości 39 zł (ocenie wynosi ona 29,17 zł), nie wyraziła dzisiaj zgody Rada Miejska Jasła. Przeciwko projektowi uchwały w sprawie podwyżek zagłosowała zdecydowana większość radnych.

 • „The Humans” na dużym ekranie kina Helios Krosno

   

  Krośnieńskie kino Helios zaprasza na kolejną filmową ucztę w ramach Projektów Specjalnych. Już jutro kinomani, będą mieli okazję zobaczyć na dużym ekranie film "The Humans".

 • Strażacy ochotnicy nie zapominają o małych pacjentach onkologicznych

   

  Strażacy ochotnicy znów wkraczają do akcji, aby podarować odrobinę radości małym pacjentom Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Rzeszowie. Po raz szósty organizują więc zbiórkę zabawek, książek, gier i innych artykułów, które trafią do dzieci zmagających się z chorobami nowotworowymi.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657