Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Kornelia Szczepkowicz z LO Kołaczyce mistrzynią Europy w karate!

9

11 listopada 2022 r. w Dębicy odbyły się Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin WKB, w których wzięło udział ponad 670 zawodników z 17 europejskich krajów, reprezentujących 10 różnych organizacji karate kontaktowego. Tytuł mistrzyni Europy wywalczyła Kornelia Szczepkowicz, uczennica klasy IV Kołaczyckiego Liceum.  Rozmawiamy z nią kilka dni po wygranej.

Jak się czuje Mistrzyni Europy?

Z pewnością czuję ogromną satysfakcję. Treningi wiążą się z mnóstwem wyrzeczeń, budowaniem samodyscypliny oraz ciągłym rozwojem zarówno fizycznym, jak i duchowym. Podejmując decyzję wystartowania w ME, liczyłam się z brakiem czasu na znajomych, rodzinę czy nawet ograniczonym czasem na naukę, jednak obrałam cel i stale dążyłam do jego realizacji. Jestem również ogromnie wdzięczna trenerom z klubu Karate Kyokushin Brzostek, którzy od samego początku mnie wspierali oraz wierzyli we mnie, nawet podczas chwil mojego zwątpienia.

Skąd pasja do sportu? Dlaczego karate?

Jako dziecko szukałam sposobu, aby wypełnić wolny czas. Próbowałam jazdy konnej, gry na pianinie, śpiewania, jednak dopiero karate przyniosło mi prawdziwe spełnienie.

Ten sport od samego początku sprawiał mi ogromną frajdę, w gorszych momentach był odskocznią od problemów i co najważniejsze, pokazał mi nowe spojrzenie na świat. Karate to nie tylko sport, to styl życia, który uczy pokory, szacunku do starszych, samodyscypliny, pewności siebie, koncentracji i przełamywania własnych ograniczeń.

Jak godzisz treningi i naukę?

Czasami bywało ciężko, ale nie ma rzeczy niemożliwych. Zarówno nauka, jak i sport są dla mnie ważne i nie chciałabym ich zaniedbać. Jeśli tydzień w szkole był ciężki,  uczyłam się jadąc na zawody lub w przerwach między walkami, nierzadko odrabiałam pracę domową po wieczornym treningu, gdyż wcześniej nie miałam czasu tego zrobić. Jednak jestem szczęśliwa, że udało mi się jakoś pogodzić te dwa aspekty życia.

Jakie masz plany na przyszłość?

Na ten moment planuję skupić się na maturze, a w następnym roku wystartować w zawodach większej rangi. Jeżeli chodzi o dalszą przyszłość, to nie jestem w stanie powiedzieć, co przyniesie życie, jestem jednak pewna, że chcę dalej rozwijać moją pasję i nie przekształcać jej w zawód. Chciałabym dostać się na wymarzone studia i podjąć pracę, w której będę mogła się rozwijać.

Kornelii gratulujemy zwycięstwa i  życzymy kolejnych sportowych sukcesów!

red.

Napisany dnia: 22.11.2022, 08:30
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Seb
dnia 22.11.2022, 14:29
Ocena
komentarza:
21
Piękna kobieta. Gratulacje.
@ fan
dnia 22.11.2022, 17:30
Ocena
komentarza:
23
gratulacje
@ Hmm...
dnia 23.11.2022, 11:59
Ocena
komentarza:
-34
Gratulacje dla zawodniczki. Ale... Jasielski portal promuje pracę osoby spoza Jasła, reprezentujacej klub sportowy spoza powiatu jasielskiego. Jedyne co łączy sprawę z jasielszczyzną to fakt że dziewczyna uczy się w szkole na terenie powiatu jasielskiego. Zakrawa to na desperację.
@ Captain Vons
dnia 23.11.2022, 20:09
Ocena
komentarza:
4
[Komentarz nie na temat]
@ Roztropny
dnia 25.11.2022, 16:58
Ocena
komentarza:
14
Zrób coś ciekawego w życiu, napiszą w końcu o Tobie.
@ Hmm...
dnia 27.11.2022, 18:37
Ocena
komentarza:
-1
Zrobiłem, ale się nie chwalę.
@ KZH
dnia 28.11.2022, 22:51
Ocena
komentarza:
6
GRATULACJE !!! Wygrać mistrzostwo Europy to nie lada wyczyn. Nasi piłkarze do takiego wyniku nie są w stanie się zbliżyć :)
@ popo
dnia 02.12.2022, 19:26
Ocena
komentarza:
0
najpierw Michał Szpak teraz Kornelia .
Brawo LO Kołaczyce
@ magda
dnia 14.12.2022, 22:43
Ocena
komentarza:
2
ani Kornelia nie uczyła sie karate w Lo ani Szpak nie uczył sie śpiewać w liceum , gdzie tu logika?
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Unieważniono przetarg na budowę Regionalnego Ośrodka Sportu i Kultury w Trzcinicy

  Powiat jasielski unieważnił przetarg na rozbudowę i przebudowę istniejącego budynku internatu, łącznika i stołówki oraz budowa małej hali sportowej w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Regionalny Ośrodek Sportu i Kultury w Trzcinicy”. Oferty wykonawców były droższe od możliwości finansowych samorządu.

 • Biegły sądowy podejrzewał u Joanny Paszyńskiej zator tętnicy płucnej. Sekcja zwłok tego nie potwierdziła

  W Sądzie Rejonowym w Jaśle trwa proces w sprawie śmierci 32-letniej Joanny Paszyńskiej, która osiem dni po wyjściu ze szpitala, będąc po zabiegu usunięcia woreczka żółciowego zmarła w domu. Sędzia Agata Rolek-Lubaś przesłuchała w tej sprawie kolejnych świadków, w tym personel medyczny oraz biegłego medycyny sądowej, który wykonał sekcję zwłok kobiety.

 • Grzechem nie sprawdzić świata zza dużych szyb. Blisko. Bliżej. Pod Maglem.

   

  Niewiele wysiłku trzeba włożyć, żeby znaleźć domek, który zachwyca swym położeniem. Można nie wychodzić z zachwytu, że po pierwsze blisko, po drugie z ceną, na którą Was stać.

 • Zderzenie trzech pojazdów w Zarzeczu. Jedna osoba została poszkodowana

   

  Dzisiaj około godziny 11. w Zarzeczu na drodze wojewódzkiej nr 992 doszło do zderzenia z udziałem trzech pojazdów. W zdarzeniu ucierpiała jedna osoba. Droga jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

 • Bezinwazyjny lifting twarzy bez igieł, skalpela czy botoksu? Brzmi nieprawdopodobnie, a jednak…

   

  Tak, to możliwe! A wszystko dzięki japońskiej technice masażu twarzy Kobido, która zyskuje coraz większą popularność wśród osób poszukujących naturalnych metod poprawy wyglądu skóry bez konieczności poddawania się zabiegom medycyny estetycznej. 

 • W czasie niemieckiej okupacji ryzykowali życie ratując Żydów. W Jaśle upamiętniono ich pełną poświęcenia postawę

   

  Polityka zagraniczna hitlerowskich Niemiec w latach trzydziestych i czterdziestych ubiegłego wieku odcisnęła tragiczne piętno na historii wielu narodów zamieszkujących Europę. Nazistowski plan bezwzględnej eksterminacji poszczególnych grup etnicznych w sposób szczególny dotknął europejskich Żydów,

 • Oferta Edukacyjna Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle to bezpieczne miejsce stworzone specjalnie dla dzieci, w którym mogą rozwijać swoje pasje i umiejętności w komfortowych warunkach!

 • Trwa proces jasielskiego przedsiębiorcy oskarżonego o niewłaściwe postepowanie z odpadami. Biegły z Krakowa nie dopatrzył się szkody w środowisku&l

  Prokurator wnioskował o przesłuchanie biegłego z Krakowa, który wydał opinie główną i uzupełniającą w sprawie zanieczyszczenia powierzchni ziemi oraz wód podziemnych na działce w Zimnej Wodzie, na której w ubiegłym roku były składowane i zakopywane odpady. Zdaniem oskarżyciela publicznego biegły pominął istotne dla sprawy kwestie, w szczególności nie udzielił odpowiedzi, czy doszłoby do obniżenia jakości wody, gdyby do tych prac naprawczych podjętych przez oskarżonego Grzegorza S. nie doszło.

 • Policja na tropie podpalaczy

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle prowadzą czynności w celu ustalenia sprawców podpaleń. Pożary wiat śmietnikowych przy ul. Lenartowicza oraz Chopina, a także w podcieniu bloku przy ul. Jagiełły w Jaśle miały miejsce w krótkich odstępach czasu...

 • "UE chciałaby zrobić skansen z naszych pięknie zagospodarowanych lasów” - mówiła posłanka Maria Kurowska

  „UE chce położyć rękę na polskie lasy państwowe” - podkreśla posłanka Solidarnej Polski – Maria Kurowska. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Parku Miejskim w Jaśle mówiła o złożonym obywatelskim projekcie ustawy ws. obronie polskich lasów. Przyjęcie jej pozwoli polskiemu rządowi zachować kontrolę nad tym co się dzieje w lasach, a każde działanie podejmowane w sprawie lasów będzie przegłosowane przez Sejm. - Nic o lasach poza Sejmem – mówiła posłanka.

 • Wiosna – czas na zmiany!

   

  Zapraszamy Seniorów do aktywności. Wiosna to czas kiedy chętniej korzystamy z życia i szukamy nowych pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Doskonałym rozwiązaniem będzie decyzja o udziale w Klubie Seniora, który funkcjonuje od niedawna  w Jaśle przy ul. Dworcowej 12  – dysponujemy jeszcze ostatnimi wolnymi miejscami !

   

 • Helios Krosno zaprasza na kolejny tydzień repertuarowy Projektów Specjalnych

   

  Zbliżający się tydzień repertuarowy w kinie Helios Krosno pełny jest niespodzianek w ramach Projektów Specjalnych. Każdy kinoman z pewnością znajdzie dla siebie ciekawą propozycję. Na dużym ekranie będzie można zobaczyć między innymi najnowszy film Park Chan-wooka pt. "Podejrzana".

 • Chwyć za kielnię! Łap okazję cenową na bloczek komórkowy w sklepie DOMUS

   

  Wiosna to idealny czas na to, aby wrócić na budowę lub wreszcie zrealizować plany związane z remontem. Nie o samą porę roku jednak chodzi. Wiosną można natknąć się na materiały budowlane w bardzo atrakcyjnych cenach. Doskonałym przykładem jest bloczek komórkowy 24x24x59, który w sklepie DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle kosztuje dokładnie 14,29 zł. Oferta obowiązuje do końca kwietnia br.

 • Wiercenie studni głębinowych z gminnej dotacji od A do Z

   

  Gmina Jasło uruchomiła w ubiegłym roku program dla swoich mieszkańców, w ramach, którego mogli oni składać wnioski o dofinansowanie budowy studni wierconej głębinowej dla budynków mieszkalnych. Pieniądze trafią do blisko 370 wnioskodawców. Część z nich podpisało już stosowne dokumenty. Inwestycję należy zrealizować w ciągu 6 miesięcy od zawarcia umowy. Już wcześniej warto więc wybrać doświadczonego wykonawcę. Kompleksową usługę wiercenia studni głębinowych oferuje firma WIT-WIERT.  Zadzwoń: 698 006 759.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657