Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Kości nie zostały jeszcze rzucone

152

Radni ponownie staną przed podjęciem uchwały w sprawie dotacji dla jasielskiego żłobka oraz przystąpieniem do sporządzenia Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego miasta Jasła dla obszaru „Gamrat – I”. Taką wolę wyraził burmistrz Andrzej Czernecki, który nie uczestniczył w sesji, kiedy radni obradowali nad tymi projektami uchwał. Czy włodarz miasta jest niepocieszony?

Przypominamy, że radni większością głosów nie przyznali dotacji dla jasielskiego, jedynego żłobka w Jaśle. Miasto wówczas wstępnie zaproponowało pomoc w kwocie 100 złotych na jedno dziecko, mimo to nawet symboliczna „złotówka” nie przeszła. Spotkało się to ogromnym niezadowoleniem oraz krytyką internautów. Czy właśnie te niepochlebne opinie dały sporo do myślenia burmistrzowi?

O to niektóre z nich : „ potrafią tylko obiecywać i podnosić swoje diety”, „ do najwyższej rady trzeba na kolanach”, „skandal, to radni przyznają dotację na zasadzie lubię - nie lubię?? Tak to można się na Facebooku pobawić. Ja sądziłam że radni to osoby dojrzałe emocjonalnie, a nie podlotki strzelające fochy z byle powodu” i wiele innych mniej lub bardziej dosadnych.

Byłem jednym z czterech głosów „za” ( uchwałą w sprawie dotacji dla żłobka- przyp. red.) - mówi Roman Kościow. - Jest to przede wszystkim pomoc dla rodziców. Jeżeli dotacje dostają przedszkola prywatne, to dlaczego nie żłobek? Dobrze się stało, że ponownie sprawa ta została wprowadzona do porządku uchwał – komentuje radny.

Kolejna sprawa, którą poruszą radni ponownie na najbliższej sesji dotyczyć będzie przystąpienia do sporządzenia Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego miasta Jasła dla obszaru Gamrat I. Zakład Tworzyw Sztucznych Gamrat S. A. wnioskował o wprowadzenie tych zmian, co pozwoliłoby firmie na wybudowanie magazynu wysokiego składowania, tyle, że w planach wciąż istnieje torowisko, którego od lat nie ma. Jeśli rada przychyliłaby się za wprowadzeniem zmian w m.p.z.p. dałoby to możliwość na ożywienie rynku pracy, umożliwiając poszerzenie zakresu usług w nowych i istniejących obiektach, a także o likwidację bocznicy kolejowej.

- Dziękuję państwu radnym, że podjęliście ciężką decyzję za mnie. Jest to kwota dziesięciu milionów złotych, którą musiałbym przeznaczyć na budowę zakładu, a teraz już nie muszę. Jednak wyrządziliście ogromną krzywdę ludziom w Jaśle – powiedział prezes Gamratu Krzysztof Moska, który rozmawiał z radnym przy okazji ostatniej sesji miejskiej. - Chciałem podziękować, że tą decyzją zabraliście około 100 miejsc pracy – dodał.

- Będę głosował „za” planem oraz dotacją dla żłobka. Burmistrz miasta nie doinformował dokładnie w tych sprawach rady miasta – mówi radny Henryk Rak.

Burmistrz Andrzej Czernecki uważa, że należy się jeszcze raz pochylić nad tymi sprawami. Jego zdaniem skutki nie podjęcia tych uchwał nie są dobre dla społeczności lokalnej. W jaki sposób burmistrz będzie próbował przekonać radnych, by przyznano dotację dla żłobka i przystąpiono do sporządzenia Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego miasta Jasła dla obszaru Gamrat – I?

- Jest to potrzebne, by lepiej funkcjonowało miasto. Na sesji będę przytaczał radzie argumenty świadczące o tym, że żłobek jest potrzebny. W sprawie Gamratu należy sobie wyjaśnić wiele spraw. Na pewno będę zabiegał o to, by firma się nie przeniosła. Jest to w interesie miasta. Ja muszę dbać o to, by firma pozostała i te prace prowadziła – podkreślił burmistrz Czernecki.

Ilona Czarnecka

ilona.czarnecka@jaslo4u.pl

Napisany dnia: 12.03.2013, 14:29 , Tagi: Jasło, Andrzej Czernecki
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ klamca
dnia 12.03.2013, 14:33
Ocena
komentarza:
45
- Będę głosował „za” planem oraz dotacją dla żłobka. Burmistrz miasta nie doinformował dokładnie w tych sprawach rady miasta – mówi radny Henryk Rak.

bidny nie wiedziałeś co głosujesz oj bidulku
@ SD
dnia 12.03.2013, 14:50
Ocena
komentarza:
34
Tyle ze jak mówił sam Moska , do UM wyslał dokumenty juz 14 miesiecy temu . Co przez ten czas robił UM ???
@ TwTp
dnia 12.03.2013, 14:52
Ocena
komentarza:
48
Burmistrz zadowolony , ciekawe z czego sie tak cieszy ? Z bezrobocia w miescie ?
@ ...
dnia 12.03.2013, 16:52
Ocena
komentarza:
11
zmiana planu MPZP trwa co najmniej 12 miesiecy
@ hank moody
dnia 12.03.2013, 18:18
Ocena
komentarza:
30
ludzie zagłosujmy w kolejnym wyborach na młodych!! tych którzy chcą pomóc miastu!! obudźcie się!
@ olo
dnia 12.03.2013, 20:10
Ocena
komentarza:
5
A ile będą kosztowały te zmiany Urząd Miasta czyli nas podatników ? Drogi trzeba wykupić i urządzić , ile milionów potrzeba i z czego zabrać , może szkoły trzeba będzie likwidować albo podnosić podatki aby zapłacić Gamratowi !!
@ olek
dnia 12.03.2013, 20:37
Ocena
komentarza:
-3
a co to za kandydat ten mlody
@ baranki
dnia 12.03.2013, 21:07
Ocena
komentarza:
9
Trzeba było wstrząsu aby obudzić udzielnych radnych i władców miasta z błogiej drzemki. Trzasnąć pięścią w stół i postawić pod ścianą. Teraz uchwalą w normalnym trybie zmianę planu dla Gamratu , może nawet przeczytają treść uchwały w tej sprawie, przestaną się tłumaczyć, że nie wiedzieli o co chodzi /biedaczki – za to przecież im płacą/. Może nawet przestaną być podatni na manipulacje i zaczną posiłkować się np. swoim rozumem. Przypominają stadko baranków /łagodnie mówiąc/ pędzone przez nie bardzo zorientowanego w terenie lidera. Takich macie radnych i polityków na jakich zasługujecie. Wybraliście przecież /o zgrozo!/ najmądrzejszych spośród siebie.
Nie narzekajcie na bezrobocie w Jaśle. Macie w tym udział.
@ obywatelG
dnia 12.03.2013, 22:27
Ocena
komentarza:
4
No to teraz przekonamy się czy Burmistrz jest hipokrytą czy nie ! Sam słyszałem jak na zebraniu zarzucał Kurowskiej, że nie zmieniła planu zagospodarowania Gamrat I obejmującego obszar pod działalność związaną z utylizacją odpadów (czyli śmierdzącą). Teraz ma Burmistrz pole do popisu i może ten teren zmienić na tereny przemysłowe, bo takie mają najwłaściwsze przeznaczenie zważywszy na otoczenie (ok 2 tys ludzi mieszka obok) i interes przedsiębiorców jasielskich (ok. 1 tys ludzi pracuje codziennie obok przez 8 godz). I nie będzie musiał płacić Gamratowi odszkodowania, bo tereny przemysłowe są drożej wyceniane niż przeznaczone na utylizację śmieci !!!
@ Tarzan- zan
dnia 12.03.2013, 22:51
Ocena
komentarza:
1
RUMIANY śmieje się jak TUSEK... "choćby było z czego" jak by na śląsku powiedzieli...
@ punkt G
dnia 12.03.2013, 23:03
Ocena
komentarza:
6
Obywatelu G mylisz się i to znacznie. Zakres zmiany planu przestrzennego nie obejmuje terenów pod działalność zakładu utylizacji odpadów - i słusznie.
Gdyby to zrobił musiałby zapłacić Gamratowi odszkodowanie , bo taki zapis /jedyny w województwie podkarpackim - a może i na większym terenie/ znacznie zwieksza wartość tego terenu. Ten teren czeka na mądre zagospodarowanie i jest wprost bezcenny dla myślących normalnie, bez uprzedzeń i stereotypów /nie dotyczy ciebie/.
Na całym świecie robi się kokosy na zagospodarowaniu odpadów - u nas wszystko, w tym myślenie jest na odwrót - tu się za wszelką cenę przed tym broni jednocześnie paląc odpady w domowych kotłowniach. To jest taka nasza, swojska "ekologia".
Na szczęście coś się zmienia co widać na presji na władzę aby tworzyła miejsca pracy. Może oszołomy protestujące przeciwko sortowaniu i zagospodarowaniu odpadów /dla jasności bez spalarni- nigdy nie była tu planowana/ a jednocześnie sypiące odpady po lasach przeproszą się z rozumem. Czego im życzę.
@ Woźny
dnia 12.03.2013, 23:16
Ocena
komentarza:
5
A są w Jaśle jeszcze młodzi ??
@ GRO
dnia 13.03.2013, 01:05
Ocena
komentarza:
11
Mądrzy to oni byli na plakatach wyborczych. Wybraliśmy durniów.
@ mmmmmy
dnia 13.03.2013, 08:14
Ocena
komentarza:
8
szczególnie ta od pali = kota
@ dragoness
dnia 13.03.2013, 15:23
Ocena
komentarza:
-4
Ot, mmmmy, światły obywatel. Ty w ogole odróżniasz samorząd od sejmu? To, że zaczyna się na tę samą literę, nie znaczy, że to to samo. A co do wyborów, były powszechne i demokratyczne.
@ baba
dnia 13.03.2013, 15:27
Ocena
komentarza:
1
skad u burmistrza taki blysk w oczach ??/ czyzby przeziebienie ?
@ dd
dnia 13.03.2013, 19:43
Ocena
komentarza:
-5
Brawo radny Kościow. Dziękujemy, że Pan Radny nie zapomniał o zwykłych ludziach i nam pomaga/
@ do punktu G
dnia 14.03.2013, 00:27
Ocena
komentarza:
2
Ty chyba rzeczywiście myślisz punktem G. Jak takie kokosy to sobie zrób zagospodarowanie odpadów na własnym podwórku ! Jasne? Jeśli chodzi o uprzedzenia to fakt, że jestem uprzedzony do takich ograniczonych pod wieloma względami jak ty !!!
@ Fred
dnia 19.03.2013, 14:32
Ocena
komentarza:
0
Dokumenty Moska może wysłał 14 miesięcy temu, ale od rozmówców się wcale nie różni, kłamie tak samo łatwo jak oni. Ponoć będzie biedak musiał zwolnić 100 osób w Gamracie, ale już tego że do tej pory zwolnił tyle lub więcej to się nie pochwalił i cały czas stosuje teror zwolnień w Zakładzie, ale za to bardzo lubi "grać dobrego wujka".
@ dragoness
dnia 12.03.2013, 14:38
Ocena
komentarza:
36
Nie doinformował? Radni dostają matreriały PRZED sesją. Czytać nie umieją, czy zapomnieli? Takich głupich tłumaczeń to nawet w szkole już nie słyszę!
@ Max Szyderko
dnia 12.03.2013, 17:53
Ocena
komentarza:
-6
a czego się spodziewała Pani Psor po pisiorach ???
@ dragoness
dnia 12.03.2013, 20:32
Ocena
komentarza:
5
No to może poczytaj, kto głosował przeciw? Nie tylko PiS, niestety.
@ Max Szyderko
dnia 12.03.2013, 21:32
Ocena
komentarza:
3
za to cały :)))
@ dragoness
dnia 13.03.2013, 07:00
Ocena
komentarza:
7
Głupota nie jest przypisana do partii. Głupota jest wrodzona.
@ aro
dnia 12.03.2013, 14:43
Ocena
komentarza:
48
Ci radni to naprawdę bezradni, oni nawet nie wiedzą co jest dobre dla Jaślan i okolic Jasła. Im trzeba odgórnie mówić - ludziom nie spodobało się i trzeba głosować za. Tych radnych to powinniśmy wywalić na bruk, zwolnić i niech oddają kasę za takie sesje.
@ Do Romcia i Lecha
dnia 13.03.2013, 08:00
Ocena
komentarza:
10
Romku cwaniaczku i Leszku Znami (nic nie mogę) wykolegował Was Burmistrz przepięknie teraz On MĄŻ OPATRZNOŚCIOWY zainterweniuje i to On dla dobra Jasła pokaże jak mu zależy.

Niestety jak się jest słabym radnym i wickiem to władza odbiera rozum.

Przecież to wiceburmistrz na sesji obraził się na panią i ją pouczał jakby był u siebie na dworze (szkole). Teraz będzie trzeba to odszczekać i nie pomorze tu 400 lat tradycji.

Przecież to Roman był wielce oburzony jak to jakiś prezes może upominać rajców.

Jak nie możecie pomóc to nie przeszkadzajcie Pany.

Tak się rozgrywa zadufanych paniczy.
@ Grigori Szatyna
dnia 13.03.2013, 09:42
Ocena
komentarza:
5
Ty miałeś pięć minut na scenie, i co zszedłeś jak zbity pies. Rozumiem,depresja postępuje !
@ chłop
dnia 13.03.2013, 15:06
Ocena
komentarza:
-2
Wskaż tych świetnych radnych skoro twoim zdaniem romek na ich tle wypada słabo? Pokaż też świetnych wicków którzy byli przed Leszkiem
@ do chłop
dnia 14.03.2013, 09:03
Ocena
komentarza:
3
pierwszy lepszy radny to Pan Przetacznik

pierwszy lepszy wicek to Pan Pabian

I co zatkało!!!
@ ja
dnia 12.03.2013, 14:45
Ocena
komentarza:
20
Na pewno będę zabiegał o to, by firma się nie przeniosła. Jest to w interesie miasta. Ja muszę dbać o to, by firma pozostała i te prace prowadziła – podkreślił burmistrz Czernecki. Wszyscy uciekają z jasła za pana kadencji
@ obywatelG
dnia 12.03.2013, 22:28
Ocena
komentarza:
-2
No to teraz przekonamy się czy Burmistrz jest hipokrytą czy nie ! Sam słyszałem jak na zebraniu zarzucał Kurowskiej, że nie zmieniła planu zagospodarowania Gamrat I obejmującego obszar pod działalność związaną z utylizacją odpadów (czyli śmierdzącą). Teraz ma Burmistrz pole do popisu i może ten teren zmienić na tereny przemysłowe, bo takie mają najwłaściwsze przeznaczenie zważywszy na otoczenie (ok 2 tys ludzi mieszka obok) i interes przedsiębiorców jasielskich (ok. 1 tys ludzi pracuje codziennie obok przez 8 godz). I nie będzie musiał płacić Gamratowi odszkodowania, bo tereny przemysłowe są drożej wyceniane niż przeznaczone na utylizację śmieci !!!
@ riplej
dnia 12.03.2013, 23:05
Ocena
komentarza:
1
Nie powtarzaj wkoło to samo. Masz godną odpowiedź powyżej.
@ SZAtyna
dnia 12.03.2013, 14:58
Ocena
komentarza:
5
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Max Szyderko
dnia 12.03.2013, 17:53
Ocena
komentarza:
-6
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Gwizdon
dnia 12.03.2013, 18:34
Ocena
komentarza:
10
Ludzie opamiętajcie się, akurat większość radnych było w trakcie poprzedniej kadencji i to właśnie ich działania lub ich brak doprowadziły do tej sytuacji w jakiej jesteśmy - czyt. Jasło. Nie będą mieli na kogo zwalić.

Najwyżej PO będzie nadawać na to, że Kur...a nie dała im się wykazać. A jak widać radni PiS są niedoinformowani.

Sami pokrzywdzeni przez los. Pewnie będą głosić, że w następnej kadencji to już się wykażą - więc głosujcie na nich. Powodzenia.

Trzeba wiedzieć kiedy zabrać głos, by się widowni podobało. I pochwalne głosy sypią się same.
@ SZAtyna
dnia 12.03.2013, 19:59
Ocena
komentarza:
0
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ mmmmmy
dnia 13.03.2013, 08:17
Ocena
komentarza:
0
czy aby na pewno dla poparcia pomysłu???
@ Krzyś Jarzyna ze SZczecina
dnia 13.03.2013, 18:39
Ocena
komentarza:
1
brak wolności słowa moderator usuwa normalne posty!
@ elf
dnia 12.03.2013, 15:07
Ocena
komentarza:
4
Duży plus dla burmistrza, że liczy sie z głosami mieszkańców- internautów i przywołał "radę starszych" do porządku. Mam nadzieje,że tym razem "rada starszych" wysłucha i przemyśli argumenty dyrektorki żłobka i przydzieli słuszne dodacje a nie tylko kapnie" co łaska i ochota"
Kochane władze zadbajcie choć trochę o młodych Jaślan !!!
@ Max Szyderko
dnia 12.03.2013, 17:52
Ocena
komentarza:
4
grunt, żeby znowu nie posłuchali jednego pijaka...
@ SZAtyna
dnia 12.03.2013, 20:01
Ocena
komentarza:
0
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Max Szyderko
dnia 12.03.2013, 21:33
Ocena
komentarza:
2
żuj gruz :)
@ obywatelG
dnia 12.03.2013, 22:29
Ocena
komentarza:
-1
No to teraz przekonamy się czy Burmistrz jest hipokrytą czy nie ! Sam słyszałem jak na zebraniu zarzucał Kurowskiej, że nie zmieniła planu zagospodarowania Gamrat I obejmującego obszar pod działalność związaną z utylizacją odpadów (czyli śmierdzącą). Teraz ma Burmistrz pole do popisu i może ten teren zmienić na tereny przemysłowe, bo takie mają najwłaściwsze przeznaczenie zważywszy na otoczenie (ok 2 tys ludzi mieszka obok) i interes przedsiębiorców jasielskich (ok. 1 tys ludzi pracuje codziennie obok przez 8 godz). I nie będzie musiał płacić Gamratowi odszkodowania, bo tereny przemysłowe są drożej wyceniane niż przeznaczone na utylizację śmieci !!!
@ riplej
dnia 12.03.2013, 23:07
Ocena
komentarza:
3
Masz sklerozę czy płyta ci się zacięła?
@ GRO
dnia 13.03.2013, 01:11
Ocena
komentarza:
6
Miasto się zarąbiaście rozwija. Ledwo starczyło dzieci na jeden żłobek i to dla nich jest za dużo. Co za biedaki w tej radzie.
@ buła
dnia 12.03.2013, 15:10
Ocena
komentarza:
15
Chyba nasz burmistrz sie wypalił
@ pt.s
dnia 12.03.2013, 15:22
Ocena
komentarza:
28
No nie najlepiej to świadczy o "naszych" radnych, że nagle okazuję się że byli nie doinformowani, z tego wynika, że nie przygotowali się do pełnienia swoich obowiązków.

Wydaje mi się, że sprawą oczywistą jest, co jest najlepsze dla miasta i jej mieszkańców w obydwóch tych sprawach. Dotacja dla żłobka to przecież nie dotacja dla właścicielki tylko dla dzieci i ich rodziców. Dzięki tym środkom więcej rodziców będzie mogło sobie pozwolić na korzystanie z żłobka co przekłada się także na korzyści dla miasta. O bronieniu miejsc pracy w jednym z większych zakładów pracy w regionie już nie wspominam bo chyba jest to jasne tym bardziej, że narazie słyszy się tylko co w mieście likwidują.
Patrzę na to co się dzieje w Jaśle , moim rodzinnym mieście i jestem przerażony. Po 16 latach prowadzenia firmy w Jaśle zostałem zmuszony do jej likwidacji i przeniesienia firmy za granicę. Z tego co widzę coraz więcej ludzi decyduje się na taki krok i rozumiem ich bo czasem jest to jedyne wyjście. Jednak coraz częściej zauważam, że nasze władze, które powinny właśnie nas bronić i wspierać w tym by tworzyć warunki do pracy i prowadzeniu interesów "pomagają" nam podejmować decyzje by jak najszybciej uciekać tam gdzie da się normalnie żyć i pracować.
@ x
dnia 12.03.2013, 15:28
Ocena
komentarza:
10
tylko ciekawi mnie ile tu jest prawdy w tych wypowiedziach i dlaczego taki zwrot o 360stopni .może niektórzy państwo wiedzą tego co my nie wiemy
@ do @x
dnia 12.03.2013, 15:39
Ocena
komentarza:
8
zwrot o 360 stopni to żaden zwrot, to powrót do punktu wyjścia
@ x
dnia 12.03.2013, 16:41
Ocena
komentarza:
4
zgagza się i znów niby sesja.niby głosowanie a ludziska się cieszą i zapominają czemu byli przeciwko tak zacnym ludziom
@ x
dnia 12.03.2013, 16:44
Ocena
komentarza:
4
sorry za błąd ma być zgadza się,szlachta się bawi ,a głupi lud to kupi
@ Kowal
dnia 13.03.2013, 01:16
Ocena
komentarza:
6
Też prowadzę firmę w tym mieście i też będę ją niedługo zamykał. Pójdzieeee znowu kilka stanowisk pracy. W moim przypadku CZYNSZE MIEJSKIE mnie dobijają. PseudoRADA obniżcie je to może jeszcze przez chwilę ludzie popracują!!!
@ ulan
dnia 12.03.2013, 15:26
Ocena
komentarza:
4
Trzeba im zrobic rok 1848 ,to jedyne lekarstwo na obecna sytuacja
@ :-))
dnia 12.03.2013, 15:39
Ocena
komentarza:
9
brak dotacji dla żłobka - piękna polityka prorodzinna, gratuluje, radni robią wszystko wg powiedzenia "po nas choćby potop".
@ Max Szyderko
dnia 12.03.2013, 17:50
Ocena
komentarza:
-1
a to wszystko dzięki radnym z PiS !!!
@ SZAtyna
dnia 12.03.2013, 20:03
Ocena
komentarza:
4
tutaj się zgadzam w 100%
@ ktos
dnia 12.03.2013, 15:51
Ocena
komentarza:
-1
[komentarz usunięto ze względu na wulgaryzmy]
@ gamrat walczy
dnia 12.03.2013, 15:54
Ocena
komentarza:
4
Burmistrz przestraszył się Moski?Strach ma wielkie oczy!A ten radny Rak to niech się nie wychyla bo wypadnie z kołyski!
@ do klamca
dnia 12.03.2013, 15:59
Ocena
komentarza:
-2
Jeśli jesteś tak dobrze zorientowany to radny Rak był nieobecny na sesji na której podejmowano uchwały dotyczące Gamratu i żłobka w imieniu RM uczestniczył w uroczystościach pogrzebowych w Krakowie
@ Max Szyderko
dnia 12.03.2013, 17:50
Ocena
komentarza:
4
a dietę wziął ???
@ Woźny
dnia 12.03.2013, 22:38
Ocena
komentarza:
4
Pewnie już jej nie ma :)
@ Woźny
dnia 12.03.2013, 16:40
Ocena
komentarza:
39
Tym bezradnym dziękujemy
Przewodnicząca Rady Miejskiej Bernal Elżbieta
Wiceprzewodniczący
Rady Miejskiej Rak Henryk
Wiceprzewodniczący
Rady Miejskiej Zduński Leszek
Radny Rady Miejskiej Czeluśniak Krzysztof Czesław
Radna Rady Miejskiej Czyżowicz Urszula
Radny Rady Miejskiej Dusza Wacław
Radny Rady Miejskiej Dybaś Andrzej
Radny Rady Miejskiej Dziedzic Zdzisław
Radna Rady Miejskiej Filip-Niwelt Maria
Radna Rady Miejskiej Jagielska Maria
Radny Rady Miejskiej Kędrek Józef
Radny Rady Miejskiej Koszelnik Adam
Radny Rady Miejskiej Kościow Roman
Radna Rady Miejskiej Myśliwiec Alicja
Radna Rady Miejskiej Nowosielska Alicja
Radny Rady Miejskiej Przetacznik Janusz
Radna Rady Miejskiej Sikora Krystyna
Radny Rady Miejskiej Stachaczyński Tadeusz
Radna Rady Miejskiej Szańca Maria
Radny Rady Miejskiej Trzop Andrzej
Radny Rady Miejskiej Zając Stanisław
@ baba
dnia 12.03.2013, 18:10
Ocena
komentarza:
23
przyszlym roku chyba WYBORY SAMORZADOWE wiec podziekujcie tym panom , nieglosowaniem na nich ,,, stanowiska nie sa dozgonne pokazcie Im to
@ G.Satynka
dnia 12.03.2013, 20:07
Ocena
komentarza:
-35
Zostawiłbym Dybasia,Koszelnika, Trzopa i Kościowa i tyle w temacie! reszta pod ...!
@ Gieniu
dnia 13.03.2013, 01:23
Ocena
komentarza:
11
Kopiuję listę żebym wiedział kogo nie wybierać przy następnych wyborach. Do tej listy dodać włodarzy miasta i starostwa.
@ dragoness
dnia 13.03.2013, 07:01
Ocena
komentarza:
9
Mnóstwo gadania teraz, a potem jak zwykle. Niektórych już do stołka przyspawało.
@ dlaczego
dnia 13.03.2013, 13:27
Ocena
komentarza:
8
Dlaczego radny Roman który nie mieszka w mieście Jaśle Decyduje o nas mieszkańcach MIASTA Jasła. On jest mieszkańcem GMINY Jasło więc powinien decydować o mieszkańcach gminy.
@ prawda 4 za reszta aut
dnia 13.03.2013, 16:41
Ocena
komentarza:
1
@ .......
dnia 13.03.2013, 18:14
Ocena
komentarza:
1
do dragoness
można jeszcze raz startować
@ Krzyś Jarzyna ze SZczecina
dnia 13.03.2013, 18:27
Ocena
komentarza:
-9
Ja znam pana Kościowa już dość długo, żeby stwierdzić że jest 100% mieszkancem Jasła, dokładnie dom rodzinny jest na Grota Roweckiego, a jeżeli ma jeszcze domek w Jareniówce to chyba otrzymał w spadku. Swoją drogą to tym pajacom, którzy zarzucają mu brak bycia jaślaninem pragnę powiedzieć,że gdyby Jasło miało wszystkich takich radnych jak w/w człowiek , to stało by dużo lepiej. Przynajmniej broni mieszkańców naszego miasta! Sądze, że te opinie wyraża jakiś zakompleksiony pisiorek, który potrafi tylko ujadać na konkurentów politycznych!
@ Świnia ze SZczecina
dnia 14.03.2013, 09:19
Ocena
komentarza:
6
Do Krzyś Jarzyna człowieku widocznie nie znasz Pana Kościowa albo Cię okłamał on nie ma mieszkania ani domu. Jeśli wiesz, że otrzymał domek w Jareniówce w formie spadku którego nie odrzucił to skłamał w oświadczeniu, które składa każdy radny a to juz jest przestępstwo i powinieneś zgłosić do prokuratury. Ktoś tu poświadcza nieprawdę. Bo ja nic o tym nie wiem.

Jeśli Jasło miałoby więcej takich ciekawych radnych to współczuję.

Zadając pytania nie ważne jest czy jestem zakompleksionym pisiorekiem.

Trzeba pytać o sprawiedliwość i prawo.
@ Krzyś Jarzyna ze SZczecina
dnia 14.03.2013, 21:34
Ocena
komentarza:
0
[komentarz nie na temat]
@ wykładziny
dnia 12.03.2013, 17:24
Ocena
komentarza:
7
Teraz będzie można przekonać się, czy najbardziej dbający o interesy mieszkańców właściciel, gracz giełdowy, prezes Gamrata Krzysztof M. , zainwestuje te 10.000.000,00 zł w budowę "wieżowca"magazynowego, żeby mogło znaleźć tam pracę 100 osób. Błagamy Pana, Panie możny!? Nie przenoś Pan siedziby do Katowic, ani Gamrata do, do...? Noooo...?Nie wiemy gdzie?!
@ dragoness
dnia 12.03.2013, 17:28
Ocena
komentarza:
-6
Do Bułgarii.
@ Gieniu
dnia 13.03.2013, 01:27
Ocena
komentarza:
2
On już podjął decyzję. Siedziba główna idzie do Katowic a magazyn poza Jasło. Głupi byłby gdyby miał czekać następne 14 miesięcy żeby się dowiedzieć że nici z jego planów. Biznes działa dynamicznie. Nie ma warunków do prowadzenia to się przenosi.Ale żeby o tym wiedzieć trzeba taki biznes prowadzić. Decyzje rady to już musztarda po obiedzie. Mieli na to dużo czasu.
@ dragoness
dnia 13.03.2013, 07:04
Ocena
komentarza:
4
Zanim "inteligentni inaczej" zaczną naciskać minusy, niech posluchają, o czym się w Gamracie mówi. O Bułgarii właśnie. Tam można zapłacić robotnikowi 700zł, zamiast 1200, więc co się bardziej opłaca?
@ zenon
dnia 13.03.2013, 13:07
Ocena
komentarza:
-2
Dragoness obecne rewelacje o Bułgarii są tyle samo warte co niegdysiejsze o żonie grada w radzie lentexu. Koszty pracy to nie wszystko-gdyby było inaczej gamracką rynnę już dawno wytłaczaliby chińczycy. Kaczmarek czy Słabik robią to samo co gamrat w PL i o dziwo zarabiają, a sądzę że 700zł pracownikom nie płacą. Produkcja w jaśle pewno zostanie a reszta fruuuu….
@ dragoness
dnia 13.03.2013, 15:26
Ocena
komentarza:
1
Oczywiście, że przeniesienie całości produkcji jest kosztowne, ale jeśli na dłuższą metę się opłaci...Miejmy nadzieję, że nie...
@ Max Szyderko
dnia 12.03.2013, 17:48
Ocena
komentarza:
-5
Kolejny raz pytam o wykaz który radny i jak głosował w sprawie żłobka !!!
@ kłamco czytaj prawdę
dnia 13.03.2013, 23:10
Ocena
komentarza:
2
Za żłobkiem byli Czeluśniak Krzysztof Czesław, Kościow Roman Leszek zduński i Nowosielska Alicja
reszta dała ciała :P
Radny Rady Miejskiej Dusza Wacław
Radny Rady Miejskiej Dybaś Andrzej
Radny Rady Miejskiej Dziedzic Zdzisław
Radna Rady Miejskiej Filip-Niwelt Maria
Radna Rady Miejskiej Jagielska Maria
Radny Rady Miejskiej Kędrek Józef
Radny Rady Miejskiej Koszelnik Adam
Radna Rady Miejskiej Myśliwiec Alicja
Radny Rady Miejskiej Przetacznik Janusz
Radna Rady Miejskiej Sikora Krystyna
Radny Rady Miejskiej Stachaczyński Tadeusz
Radna Rady Miejskiej Szańca Maria
Radny Rady Miejskiej Zając Stanisław
@ Woźny
dnia 14.03.2013, 20:42
Ocena
komentarza:
2
U radny Przetacznik nie lubi dzieci ?
@ Darko
dnia 12.03.2013, 17:49
Ocena
komentarza:
2
żal ściska ,jak czytam
@ ferdek
dnia 12.03.2013, 18:01
Ocena
komentarza:
12
nasi radni to nawet nie wiedzą gdzie są , a co dopiero jakieś głosowanie
@ alfred
dnia 12.03.2013, 18:04
Ocena
komentarza:
25
doktor trzop niech leczy a nie łapie 5 srok za 1 ogon bo pracuje ponad godziny w szpitalu i w 4 przychodniach z kąd bierze tyle siły podobno będzie startował na burmistrza
@ Siekierezada
dnia 12.03.2013, 18:33
Ocena
komentarza:
-18
Brawo Roman !!! Ktoś w końcu potrafił zagłosować za Miastem i jego mieszkańcami, a nie partykularnymi interesami!
@ M.S.
dnia 12.03.2013, 22:22
Ocena
komentarza:
-13
Widac ze wypowiedzi i decyzje radnego Kosciowa sa przemyslane i wyważone !!!
@ Ciekawe
dnia 13.03.2013, 08:29
Ocena
komentarza:
11
Jak to Romek jest radnym miejskim jak on w mieście Jaśle nie mieszka. Czemu mieszkaniec GMINY Jasło decyduje o mieszkańcach MIASTA Jasła
@ zorientowany
dnia 13.03.2013, 11:43
Ocena
komentarza:
-6
Zameldowany jest w Jaśle, a fakt mieszka troche /100m/ za Jasłem
@ do zorientowany
dnia 13.03.2013, 13:36
Ocena
komentarza:
9
Czyli o kłamał wyborców!!! Podał fikcyjny meldunek!!!

Co on jeszcze może zrobić aby utrzyma się w radzie.
@ do do zorientowany
dnia 13.03.2013, 14:56
Ocena
komentarza:
-5
Pomyśl co piszesz czy ktoś posiadajacy dwa mieszkania moze byc w obydwu zameldowany, chyba że uważasz że nie mozna mieć dwuch lub więcej mieszkań - 1 człowiek = 1 mieszkanie. Zastanów się też czy lepiej dba o mieszkańców radny z jednym mieszkaniem w Jaśle, któery zagłosował przeciw czy Kościow który głosował za żłobkiem.
Zachęcam zanim napiszesz kolejne dyrdymały POMYŚL !!!
@ Krzyś Jarzyna ze SZczecina
dnia 13.03.2013, 18:30
Ocena
komentarza:
-4
[komentarz usunięto ze względu na wulgaryzmy]
@ He he
dnia 14.03.2013, 09:30
Ocena
komentarza:
4
Do zorientoweny
Jesteś bardzo nie zorientowany Radny Roman nie posiada ani mieszkania ani domu.

Zachęcam zanim napiszesz kolejne dyrdymały POMYŚL !!!

Ktoś Cię okłamał.
@ jaslanin
dnia 12.03.2013, 18:56
Ocena
komentarza:
9
Do Wożny !!! Bardzo dobrze , że wymieniasz tych nieudaczników radnych. Tak naprawdę sie zastanawiam kogo Ci mieszkańcy wybierają i co ci radni reprezentują. Myslę, że księża, którzy namawiali z ambon na kogo głosować do rady miasta i powiatu też winni się w pierś uderzyć bo widać co ci radni reprezentują. Jak widać - Miasto całkowicie upada .Ludzie obudżcie przy kolejnych wyborach
@ Woźny
dnia 12.03.2013, 22:19
Ocena
komentarza:
4
to są dane powszechnie dostępne , jak te z głosowania i przebiegu rady. Tylko trzeba się interesować
http://www2.um.jaslo.pl/sesje/
@ nauczycielka
dnia 12.03.2013, 18:58
Ocena
komentarza:
-5
Referendum edukacyjne "Ratuj Maluchy i starsze dzieci też!"
http://www.ratujmaluchy.pl/
Celem zbiórki podpisów pod wnioskiem o referendum jest również podjęcie w debacie publicznej pięciu ważnych tematów edukacyjnych. Poza przymusem szkolnym sześciolatków są to: przymus przedszkolny pięciolatków, gimnazja, zredukowany program nauczania w liceach oraz zagrożenie likwidacją kolejnych tysięcy szkół i przedszkoli.
@ Cogito
dnia 12.03.2013, 19:22
Ocena
komentarza:
5
Szkoły się likwiduje, bo nie ma kto do nich chodzić. Marna z ciebie nauczycielka, skoro nie wiesz, że 5-latki w przedszkolach i 6-latki w szkołach to ratunek dla tysięcy etatów nauczycieli. PiS robi ci jajecznice z mózgu.
@ ab
dnia 12.03.2013, 20:08
Ocena
komentarza:
3
dzięki za informację o takiej akcji - chętnie złoże podpis
@ do cogito
dnia 16.03.2013, 10:55
Ocena
komentarza:
0
zmień pseudonim, nie używaj słów których nie rozumiesz! miejsc w przedszkolach miejskich brakuje, a w szkole brakuje nauczycieli i kadry pomocniczej, etaty na świetlicach, stołówkach, bibliotekach szkolnych zostały zredukowane przynajmniej o połowę, obowiązuje zakaz zatrudniania nauczycieli, co skutkuje odwoływaniem zajęć fakultatywnych, w sytuacji np. dłuższego urlopu chorobowego, bo nie ma kto iść na zastępstwo, dzieci tłoczą się w 1 małej sali na świetlicy, bo nie ma opieki na zajęcia na stołówce, biblioteka zamknięta, szkolny klubik zamknięty, sala komputerowa zamknięta, zresztą komputery do archiwum. Nawet na podwórko najmłodsze dzieci nie mogą wyjść, bo muszą mieć opiekę.
@ filozof
dnia 12.03.2013, 19:00
Ocena
komentarza:
11
Przy tankowaniu 100 litrów paliwa płacę ponad 400 zł podatku (80% ceny paliwa to podatki) lwią część tej kwoty urzędnicy i politycy wypłacają sobie na wypłatę, a do żłobka, szkoły czy szpitala trafia nie więcej niż 50 zł. I ta banda śmie twierdzić, że gdyby obniżyć podatki to te 400 zł sam nie umiałbym wydać lepiej niż oni !!! Sprywatyzować szkoły, szpitale, koleje, kopalnie itp itd. OBNIŻYĆ PODATKI !!! Trzeba odchudzić tą urzędniczo-polityczną tłustą kiełbachę !!!
@ Jaślanin
dnia 12.03.2013, 19:11
Ocena
komentarza:
-19
Brawo panie Kościow ! Jeden z niewielu radnych, który myśli o mieszkańcach miasta. Szkoda, że inny głosowali przeciw. Chyba nigdy nie mieli małych dzieci !
@ Pis-man
dnia 12.03.2013, 20:10
Ocena
komentarza:
-18
Wypowiedź radnego Kościowa jak najbardziej na miejscu, broni rodzin a to bardzo ważne!!
@ Rysiek
dnia 15.03.2013, 18:21
Ocena
komentarza:
-1
Nie wiem dlaczego ten komentarz i inne podobne zbieraja tyle minusow. Moje zazwyczaj tez zbieraja minusy. W Jasle jednak jest zasada: Nie liczy sie "CO" ale "KTO" Dlatego dopisuje sie do poparci dla Romana Kosciowa a minusy ktore dostane traktuje jako wielkie plusy!!!
@ Cogito
dnia 12.03.2013, 19:29
Ocena
komentarza:
6
Przeczytajcie se ustawe o opiece nad dziecmi do lat 3. Zamiast finansować prywaciarski biznes żłobkowy, Rada Miasta powinna dopłacić nianiom, a państwo zapłaci im ZUS. Przynajmniej stworzyłoby sie miejsca pracy naszym bezrobotnym dziewczynom, a nie nabijalo kabze nie wiadomo komu.
@ Max Szyderko
dnia 12.03.2013, 19:53
Ocena
komentarza:
1
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ dragoness
dnia 13.03.2013, 15:28
Ocena
komentarza:
1
Akurat Max miał rację, ciekawe, komu to przeszkadzało, bo to kmentujący zgłaszają komentarze do moderacji. A propos, czy nasze bezrobotne dziewczyny mają kwalifikacje do zajmowania się dziećmi? Bo jak nie, to dzięki, ale nie skorzystamy.
@ Jola
dnia 13.03.2013, 15:38
Ocena
komentarza:
2
A od czego jest urząd pracy niech zorganizuje odpowiednie szkolenia bo mają na to pieniądze.
@ Grigori Szatyna
dnia 12.03.2013, 20:17
Ocena
komentarza:
4
Pokażcie jak głosowali radni w sprawie żłobka ,to bardzo ważne niech elektorat wie komu udzielić poparcia, kto dba o rodziny w Jaśle!!! Jak zagłosować w kolejnych wyborach.
@ ooooooooooooo
dnia 12.03.2013, 20:43
Ocena
komentarza:
17
trzeba wybrac pana czarneckiego na jeszcze jedna kadencje bo za tej jeszcze mu sie nie uda zmienic miasto jaslo w wioske jaslo bo ku temu to idzie
@ Gieniu
dnia 13.03.2013, 01:33
Ocena
komentarza:
7
Tak robił za pierwszej kadencji i tak robi za drugiej kadencji. Metody te same tylko dlaczego musiał zrujnować miasto żeby się o tym mieszkańcy dowiedzieli?
@ baba
dnia 13.03.2013, 15:21
Ocena
komentarza:
1
jaki gospodarz takie miasto ...tyle w temacie .
@ Alexdundee
dnia 12.03.2013, 21:00
Ocena
komentarza:
-18
Roman Kościow ładnie trzyma fason już drugą kadencję! Brawo i ukłony!
@ f.
dnia 12.03.2013, 22:25
Ocena
komentarza:
-13
mysle ze wyrasta na niekwestionowanego lidera jasielskich i powiatowych struktur PO !!!
@ Grigori Szatyna
dnia 12.03.2013, 22:49
Ocena
komentarza:
-15
Jedyny, który nie myśli tylko o sobie radny! Panie Kościow weź pan tych radnych oświeć, bo to jakaś bliżej niezidentyfikowana masa...
@ Woźny
dnia 12.03.2013, 23:13
Ocena
komentarza:
21
Jedyny który pisze o sobie sam w komentarzach :))
@ no
dnia 13.03.2013, 08:16
Ocena
komentarza:
2
Romku cwaniaczku i Leszku Znami (nic nie mogę) wykolegował Was Burmistrz przepięknie teraz On MĄŻ OPATRZNOŚCIOWY zainterweniuje i to On dla dobra Jasła pokaże jak mu zależy.

Niestety jak się jest słabym radnym i wickiem to władza odbiera rozum.

Przecież to wiceburmistrz na sesji obraził się na panią i ją pouczał jakby był u siebie na dworze (szkole). Teraz będzie trzeba to odszczekać i nie pomorze tu 400 lat tradycji.

Przecież to Roman był wielce oburzony jak to jakiś prezes może upominać rajców.

Jak nie możecie pomóc to nie przeszkadzajcie Pany.

Tak się rozgrywa zadufanych paniczy.
@ Ciekawe
dnia 13.03.2013, 08:30
Ocena
komentarza:
2
Jak to Romek jest radnym miejskim jak on w mieście Jaśle nie mieszka. Czemu mieszkaniec GMINY Jasło decyduje o mieszkańcach MIASTA Jasła
@ Anty Pis
dnia 13.03.2013, 09:50
Ocena
komentarza:
3
pisiory zatwardziałe kościow ma odwagę się odezwać w imieniu mieszkańców-- a wy tylko żyjecie swoimi problemami; trwam smoleńsk i hodowla kaczek!!!
@ dlaczego
dnia 13.03.2013, 13:29
Ocena
komentarza:
3
Dlaczego radny Roman decyduje o nas mieszkańcach miasta Jała.
Decyduje o nas mieszkańcach MIASTA Jasła.
On jest mieszkańcem GMINY Jasło więc powinien decydować o mieszkańcach gminy.
@ obywatelG
dnia 12.03.2013, 22:21
Ocena
komentarza:
-4
No to teraz przekonamy się czy Burmistrz jest hipokrytą czy nie ! Sam słyszałem jak na zebraniu zarzucał Kurowskiej, że nie zmieniła planu zagospodarowania Gamrat I obejmującego obszar pod działalność związaną z utylizacją odpadów (czyli śmierdzącą). Teraz ma Burmistrz pole do popisu i może ten teren zmienić na tereny przemysłowe, bo takie mają najwłaściwsze przeznaczenie zważywszy na otoczenie i interes przedsiębiorców jasielskich. I nie będzie musiał płacić Gamratowi odszkodowania, bo tereny przemysłowe są drożej wyceniane niż przeznaczone na utylizację śmieci !!!
@ Amnezja
dnia 12.03.2013, 23:09
Ocena
komentarza:
3
Ogarnęła cię totalna amnezja czy myślisz, że jak 4 razy napiszesz to samo to waga twoich "argumentów" wzrośnie? Nawet w Paryżu nie zrobią owsa z ryżu.
@ do Amnezji
dnia 14.03.2013, 00:13
Ocena
komentarza:
0
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ do Amnezji
dnia 14.03.2013, 23:54
Ocena
komentarza:
0
To może inaczej: powtarzam bo liczę na odzew, ale trochę mądrzejszych od ciebie ! Widzę że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem to przestań silić się na odpowiedzi !
@ Sven
dnia 12.03.2013, 22:34
Ocena
komentarza:
-3
Ludzie co chcecie przecież PAPIYŻA wybierają...Wybierą starego dziadka,który z pewnością przyjedzie do Polski na wezwanie ,,świętego bogosławionego'' Dziwisza podatnik zapłaci 300 milionów z własnej kiesy i będę szczęśliwy,ze wspomniany dziadek powie ,,Płozdrawiam Poljakow''---odzew ŁŁAAAAAAAAAŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁ,ŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁAAAAAAAA...

Chory naród !
@ Sven
dnia 12.03.2013, 22:35
Ocena
komentarza:
-6
płodrawiam płoliakow papieyż llllllllllaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
@ Sven
dnia 12.03.2013, 22:37
Ocena
komentarza:
-3
Czytaliście ludzie książkę pt. ,,Kobiety i pieniądze papieży'' NAPRAWDĘ PIKANTNA szczególnie mi utkwiły ich upodobania ---nawet do głowy bi mi to nie przyszło.
@ jenkins do Sven
dnia 12.03.2013, 22:46
Ocena
komentarza:
10
Chłopie ty uważaj z tą łatwowiernością , bo jak zobaczysz na drewnianym płocie napis du...pa to se krzywdę zrobisz ! Oj będzie bolało !!
@ dragoness
dnia 13.03.2013, 07:05
Ocena
komentarza:
3
Albo drzazgę w język wbije.
@ Sven
dnia 12.03.2013, 22:38
Ocena
komentarza:
-4
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Woźny
dnia 12.03.2013, 22:39
Ocena
komentarza:
5
Żeby tylko do mediów ogólnopolskich się ta kompromitacja nie przedostała, bo będzie wstyd na cały las...
@ Sven
dnia 12.03.2013, 23:04
Ocena
komentarza:
-5
[...]
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 12.03.2013, 23:51
Ocena
komentarza:
9
"Przedsiębiorcy" piszą nam jest dobrze , bo przecież ciężko pracujemy, "budżetówka" nie narzeka, mundurówka tym bardziej, ale jeżeli pracownik fizyczny zacznie się upominać o poprawę bytu , gdyż to co się mu oferuje nie nie wystarcza na zaspokojenie minimalnych potrzeb rodziny: wychowanie, wykształcenie dzieci ...to podnosi się "wrzawa", jak można narzekać. Narobiło się "klanów", które w bezlitosny sposób uciskają tych na dole; więcej, więcej, więcej - ale za mniej. Świadomość tego zaczyna docierać, a niezadowolenie narastać, gdyż to co teraz nam się serwuje w postaci: pracy za minimum można nazwać niewolnictwem i gnębieniem NARODU, a można by temu przeciwdziałać np. jedna regulacją prawną uzależniając dochód prezesów, zarządów i innych "pracodawców" od dochodu ich pracowników tj. tych na najniższej pensji, {która nie wystarcza na życie} i ich liczebności. Wtedy ci "zadowoleni" zobligowani by zostali, aby dbać nie tylko o siebie, ale również o tych, którzy na nich pracują... Mamy jeszcze się z tego cieszyć, że jest jakakolwiek praca i że mammy na kogo,na co pracować np: na długie i wygodne życie na "zasłużonych emeryturach", po tylu latach pracy 15, 20. 25, - a nam nawet po 40 latach nie dadzą tyle , aby przeżyć, i trzeba będzie czekać na "śmierć" . Porównując statystyki np średniej długości życia to taka-i przepracowany 40 - 50 letni emeryt dwukrotnie dłużej pobiera emeryturkę niż pracuje, a pracownik jeśli nie padnie to w wieku 67 lat może mieć przepracowane ok 50 lat i statystycznie liczyć na 10 lat głodowej emerytury.. już czas się obudzić i zorganizować, aby upomnieć się o swoje prawa...
@ Kowal
dnia 13.03.2013, 01:41
Ocena
komentarza:
6
Z tymi przedsiębiorcami to przegiąłeś. Też nim jestem i powiem, że jest fatalnie, a że ciężko zapieprz... to jest prawdą. Dla pocieszenia powiem, że firmę prawdopodobnie będę zamykał bo zapieprz... tylko na podatki w tym mieście to jest bez sensu. Przy okazji parę osób straci pracę.
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 13.03.2013, 11:54
Ocena
komentarza:
-4
Czy przegiąłem, tego nie wiem, niech osądzą czytający - ale jak dotąd jesteś jedynym, którego to zbulwersowało, reszta wymienionych "pasuje"...
@ LIZODROPULOS
dnia 13.03.2013, 00:10
Ocena
komentarza:
4
Za prywatę nie wolno płacić z publicznych środków.Nawet takiemu geniuszowi jak nasz wódz plemienia i równający mu intelektem radni!
@ Rurka
dnia 13.03.2013, 00:21
Ocena
komentarza:
3
Troszkę późno to zauważyłeś, dopłacamy prawie do wszystkiego: służby zdrowia, emerytur, rent, dróg, wojska, górników, szkolnictwa (w tym przedszkoli i żłobków), kościoła, biednych, bezrobotnych, posiadających dzieci, urzędników i długo by jeszcze wymieniac. Sztuka polega na tym żeby wydawać te pieniądze dobrze i z sensem a nie "topić".
@ Kowal
dnia 13.03.2013, 01:54
Ocena
komentarza:
1
Mylisz się. Pieniądze z publicznych pieniędzy powinny wrócić do tych co je tam wkładają czyli m.in. prywata jak to nazywasz. One dają stanowiska pracy. Osobnym tematem jest topienie pieniędzy w bezsensowne projekty np burmistrzowy gril miejski hit poprzedniego sezonu.
@ ola
dnia 13.03.2013, 07:30
Ocena
komentarza:
8
poprostu trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść pokonanym,a radni tego nie wiedzą :0
@ Temida
dnia 13.03.2013, 07:34
Ocena
komentarza:
7
Pieniądze publiczne powinny pracować w publicznych placówkach. Jakiekolwiek "interesy publiczno- prywatne" to jeden wielki skandal i szwindel. Ani grosza dla krwiopijców-kapitalistów. Lepiej niech oddadzą to co ukradli, bo i tak sprawiedliwość kiedyś ich dopadnie!!!
@ Aro
dnia 13.03.2013, 13:56
Ocena
komentarza:
4
Nie ma czegoś takiego jak pieniądze publiczne bo instytucje publiczne dochodu nie wypracowują a jedynie je rozdają. Te pieniądze to są osób prywatnych (czyli Twoje) i w większym stopniu firm (oni płacą najwięcej). Gdyby nie było jednych i drugich to widzałbyś w budżecie 0. Inną sprawą jest jaki jest szef. Jeden jest krwiopijcą a inny na poziomie. Generalizować nie możesz. Ważne też jest jak wydawane są pieniądze - czy lokalnie czy wielkim strumieniem do firm z zewnątrz. Te drugie też zasilają budzety tyle , że nie tego miasta.
A może przejdźmy na monarchię. Będzie jedna gęba do wykarmienia.
@ Darko
dnia 13.03.2013, 08:45
Ocena
komentarza:
1
Dlaczego mnie zal ściska ... , bo to jest kpina .Przecież w tym urzędzie nikt z grupy koalicji "rządzącej " nie zagłosuje inaczej niż mówi głos z głównej kwatery.Ktokolwiek cokolwiek chciał zrobić w tym mieście - spotkał się z tym .Wiec jak czytam że burmistrz musi się jeszcze raz pochylić nad tematem , to się śmieje jak można ludziom takie głupoty sprzedawać !!!
@ doooo
dnia 13.03.2013, 10:06
Ocena
komentarza:
12
A Jasielskiej firmie PGNIG kto pomoże ??
@ malkontent
dnia 13.03.2013, 13:51
Ocena
komentarza:
5
Myślę, że Pani Senator i Pani Poseł.
@ Stefan
dnia 13.03.2013, 10:30
Ocena
komentarza:
-1
Tak.Kości tego pana istotnie jeszcze nie zostały rzucone w horyzoncie poziomym...
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 13.03.2013, 12:19
Ocena
komentarza:
2
Trafne określenie - pamiętać trzeba też o tym, że tym na samym dole do przeżycia wystarczy szczaw i mirabelki, {a i tak wyrosną na "wspaniałych polityków"}, gorzej będzie z tymi co uważają, że posiadają "niebieskie podniebienia"...
@ bum
dnia 13.03.2013, 14:52
Ocena
komentarza:
2
panowie radni na czele z burmistrzem wpadliscie w panike ze gamrat przeniesie siedzibe do katowic i z podatkow beda nici nic ne dostaniecie ale jaslanie zrobia z wami porzadek juz niedlugo wybory panie czarnecki i panowie radni jak zblizaja sie wybory to was wszedzie pelno a po wyborach wszystko macie w d..pie tylko o siebie dbacie jestesmy dobrej mysli ze jaslanie sie wam za to odwdziecza
@ dragoness
dnia 13.03.2013, 15:45
Ocena
komentarza:
-2
[...]
@ Rysiek
dnia 13.03.2013, 17:16
Ocena
komentarza:
0
Dzieki opini internautow wladza zostala zmuszona ponownie przeanalizoawac sprawe dotacji dla zlobka. Nie interesuje mnie konkretna suma ale jasny i nie wzbudzajacy zadnej kontrowersji podzial srodkow publicznych.
@ widz
dnia 13.03.2013, 21:30
Ocena
komentarza:
0
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Frania
dnia 14.03.2013, 07:16
Ocena
komentarza:
-1
Tylko SLD!!! Reszta do lamusa!!!
@ xxx
dnia 14.03.2013, 17:37
Ocena
komentarza:
1
A ja bym postawił na człowieka. Najlepiej bezpartyjnego, który nie będzie miał na sobie garbu i wytycznych partii, a który coś w życiu zdziałał. Trzeba by takiego znaleźć dużo wcześniej i pomóc finansowo bo sam propagandy przedwyborczej nieuciągnie.
@ Rysiek
dnia 15.03.2013, 18:14
Ocena
komentarza:
1
Jest sporo takich. Ale nie chca sie w te chore uklady mieszac. Nie o to chodzi ze partyjny lub nie, ale aby byl osobistoscia ktora potrafi sie uniesc powyzej tych ukladow. NP. Tadeusz Baniak, Szymon Niemic, Zbigniew Dranka i wielu innych Przetacznik, ktory od lat znajduje sie w opozycji skutecznie by to towarzystwo przeczyscil.
@ xxx
dnia 14.03.2013, 17:39
Ocena
komentarza:
1
NIech on będzie kandydatem mieszkańców. Nie zostawiajmy wszystkiego politykom bo widac jak się to kończy dla nas.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Ciężka praca nagrodzona – najlepsi uczniowie uhonorowani

   

  Aż 129 uczniów jasielskich szkół podstawowych otrzymało w tym roku Nagrodę Burmistrza Miasta Jasła. Najcenniejsza z nich wszystkich statuetka Bartłomieja z Jasła trafiła do Igora Sudyki – ucznia klasy siódmej Szkoły Podstawowej nr 2. Nagrody przyznane zostały w ramach Lokalnego Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży w Jaśle za wyniki w nauce i za wybitne osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne.

 • Radni domagają się umów o pracę dla dwóch pracowników interwencyjnych

  Radni miejscy po raz kolejny podnoszą kwestię zatrudnienia na umowę o pracę dwóch z sześciu pracowników interwencyjnych nieprzypisanych do żadnych obiektów, utrzymujących czystość i porządek w mieście Jaśle...

 • Letnie promocje w DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle

   

  Lato zbliża się wielkimi krokami. To doskonały moment na rozpoczęcie, niekiedy odkładanego od dawna remontu łazienki. Szczególnie, że teraz można skorzystać z promocji na wybrane elementu asortymentu, jakie dla swoich klientów przygotował DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle. Sklep oferuje atrakcyjne rabaty na zakup ceramiki sanitarnej i kabin prysznicowych przy zakupie płytek.

 • Motocyklista zderzył się z jaguarem. Zginął 47-letni kierowca jednośladu

  Dzisiaj przed godziną 18. na dk 28 w Skołyszynie doszło do wypadku drogowego, w którym zginął 47-letni motocyklista, mieszkaniec gminy Skołyszyn.

   

 • Miasto Jasło przekaże ponad 100 tys. zł jasielskiemu szpitalowi na zakup sprzętu diagnostycznego

   

  Samorząd Miasta Jasła, przekaże Szpitalowi Specjalistycznemu w Jaśle ponad 100 tys. zł w formie dotacji celowej na zakup aparatów diagnostycznych do wykonywania badań echa serca i kolonoskopii. Decyzję w tej sprawie, podjęli w miniony poniedziałek, miejscy radni.   

 • Pranie dywanów metodą na „WSKROŚ”. Pierwsza taka pralnia w Jaśle!

   

  Decydując się na oddanie dywanów do pralni, postaw na profesjonalistów. Teraz będzie to łatwiejsze. W Jaśle rozpoczęła działalność pralnia dywanów, która potrafi przywrócić dywanom świeżość i czystość dzięki praniu metodą na "wskroś". 

 • Poszukiwany listem gończym były policjant trafił do aresztu

  Tomasz G., były funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Jaśle poszukiwany listem gończym trafił do aresztu. Mężczyzna sam zgłosił się na policję. Prokuratura zarzuca mu przekroczenie uprawnień i łapownictwo.

 • Gotowi na świetną zabawę? Do Jasła przyjechało wesołe miasteczko!

   

  Tradycyjnie, już na tydzień przed Dniami Jasła, do miasta zawitało wesołe miasteczko. Teren przy obiektach sportowych jasielskiego MOSiR-u zamienił się w prawdziwe centrum rozrywki. Na dzieci i młodzież w każdym wieku oraz dorosłych czeka mnóstwo atrakcji.

 • ZS w Trzcinicy ma coraz lepsze warunki do uprawiania sportów

  Dzisiaj w Zespole Szkół Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Rolniczych w Trzcinicy odbyło się uroczyste oddanie do użytku wyremontowanej sali gimnastycznej oraz przewiązki, która dotychczas była wykorzystywana do treningów lekkoatletycznych...

 • Burmistrz Ryszard Pabian z wotum zaufania i absolutorium z wykonania budżetu

   

  Podczas poniedziałkowej 64. sesji Rady Miejskiej Jasła, przeprowadzono głosowania nad uchwałami w sprawie udzielenia Ryszardowi Pabianowi wotum zaufania oraz absolutorium dla burmistrza Jasła z wykonania ubiegłorocznego budżetu miasta. Poprzedziła je debata nad szczegółowym raportem o stanie Miasta Jasła za ubiegły rok. Ostatecznie, decyzją radnych miejskich, burmistrzowi Ryszardowi Pabianowi udzielone zostało wotum zaufania oraz absolutorium z wykonania budżetu.

 • Oferta edukacyjna Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach na rok szkolny 2022/2023

   

  Kończysz szkołę podstawową! Zapoznaj się z naszą ofertą, opracowaną z myślą właśnie o Tobie! Oprócz  sprawdzonych  form, mamy dla Ciebie  nowe rozwiązania!

 • Ranking pożyczek online – gdzie szukać najtańszych pożyczek?

   

  Trudna sytuacja finansowa zmusza wielu Polaków do rygorystycznej kontroli i ograniczenia swoich wydatków. Niestety bywa, że nawet takie wyrzeczenia nie zawsze mogą uratować budżet domowy. W takim przypadku warto rozważyć inne możliwości na wsparcie finansowe. Pożyczki online cieszą się sporą popularnością wśród konsumentów. I to właśnie one mogą okazać się pomocnym rozwiązaniem w kryzysowych sytuacjach. Gdzie zatem szukać najtańszych pożyczek? Na czym dokładnie polega ranking pożyczek online?

 • Helios Krosno zaprasza na kolejną filmową ucztę

   

  Dzięki Projektom Specjalnym, każdy kinomaniak, z łatwością znajdzie w repertuarze krośnieńskiego Kina Helios, ciekawe propozycje. Tym razem na dużym ekranie będzie można zobaczyć jeden z nielicznych filmów z Afryki, który trafił do konkursu festiwalu w Cannes. „Lingui” to podnosząca na duchu historia kobiecej emancypacji.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657