Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl
Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Jaslo4u.pl - Jasło dla Ciebie

Krempiańska Parada Historyczna. Powrót do przeszłości.

7

Przed greckokatolicką cerkwią pod wezwaniem Kosmy i Damiana odbyła się inscenizacja bitwy polskiej szlachty z Kozakami. Wielu miłośników historii uczestniczyło w pokazie  walk historycznych. Zebrane datki zostaną przeznaczone na odnowę drewnianych cerkwi łemkowskich...<<FOTO>>

Krempiańska Parada Historyczna obchodziła w tym roku jubileusz z okazji jej X edycji. Organizatorzy dołożyli starań, by atrakcji nie zabrakło, wobec tego odbył się pokaz wyszkolonych psów, jak rówież ptaków drapieżnych.

W inscenizacji udział wzięli nie tylko wolontariusze z powiatu jasielskiego, ale również osoby, które przyjechały z m.in. województwa małopolskiego, mazowieckiego, pomorskiego, podlaskiego, a także goście zagraniczni.

Każdy, kto przyjechał na paradę mógł skosztować miejscowego jadła, spróbować przejażdżki konnej, postrzelać z łuku czy powalczyć na szable.   

Środki finansowe jakie zbierane były podczas imprezy, to pieniądze, które zostaną przeznaczone na utrzymanie i zadbanie o łemkowskie drewniane cerkwie.

Więcej zdjęć na stronie: http://zarzyka.eu/#/content/w9/krempna.

(icz)

Napisany dnia: 18.07.2011, 21:05 , Tagi: Krempna

Komentarze Czytelników:

Dodaj komentarz Widok:
0
@ Miaka
dnia 21.07.2011, 11:06 · Zgłoś
Cieszę się, że większości się podobało :)
Co do stwierdzenia, że co roku jest to samo", to trochę krzywdzące... w tym roku zarówno bitwa jak i atrakcje "okołobitewne" różniły się dość wyraźnie od tych z poprzednich lat.
Ok... jeśli brakowało stoiska z napojami to w przyszłym roku to nadrobimy :)
Co do braku wyszczególnienia godzin atrakcji na plakacie to sprawa wygląda w ten sposób... cała parada powstaje dzięki ludziom, którzy bezinteresownie i spontanicznie pomagają w przygotowaniach i często do ostatniej chwili nie wiadomo jaki ostatecznie będzie plan parady... mieliśmy plan godzinowy wypisać na oddzielnym plakacie i powiesić na ścianie plebani... niestety w wirze przygotowań zbrakło czasu (proszę o wyrozumiałość).
A co do czynnych uczestników, to spoko… daliśmy radę w tych strojach… przy tej adrenalinie nawet upał nie przeszkadzał :)
A kolejna… XI Krempniańska Parada Historyczna już za rok… tradycyjnie w trzecią niedzielę lipca :) ZAPRASZAM :)
Odpowiedz
3
@ ju
dnia 19.07.2011, 20:58 · Zgłoś
Wszystko fajne ale organizacja tragiczna czasam wygląda tak jak by nie wiedzieli co robią. Byłem tam juz ze 4 razy i co rok to samo.
Odpowiedz
2
@ obserwator
dnia 19.07.2011, 23:31 · Zgłoś
ale w tym roku przeszli samych siebie
pokaz ptakow OK wszystko OK ale szkoda ze na plakacie jaki znalazl sie w necie nie bylo wyszczegolnione co i o ktorej tak jak na normalnych imprezach
koles z ptakami pokaz zrobil swietny nie powiem ale rewelacyjne tez zrobil zamieszanie jedni wywalali za tasmy a ten ludzi sciagnal i powstal jeden wielki HAOS
wsploczuciem otaczam wszystkich tych ktory brali czyny udzial w inscenizacji bo oni dostali niezle w tylek przez te pare godzin w tych strojach i w takim upale a tak jak Ewelina napisala WODY bylo BRAK :-)
ale polecam ta impreze i juz czekam na kolejna
Odpowiedz
0
@ Kajtek
dnia 21.07.2011, 16:18 · Zgłoś
Wodę można było kupić tam gdzie sprzedawane było jadło,tylko nikt jakoś nie pomyślał żeby zapytać.Jeśli jest jedzenie jest i woda,ja osobiście kupowałem.
Odpowiedz
0
@ obserwator
dnia 21.07.2011, 22:19 · Zgłoś
tak była ale się skonczyła :-)
Odpowiedz
1
@ mally
dnia 19.07.2011, 17:58 · Zgłoś
super te pokazy ptaków;)
Odpowiedz
3
@ EWELINA
dnia 19.07.2011, 11:04 · Zgłoś
Byłam w Krempnej po raz pierwszy ale wrócę tam w przyszłym roku, dzieciaki były bardzo zadowolone i zachwycone pokazami , jeden poważny mankament to brak stoiska z napojami , można było paść z pragnienia. W przyszłym roku weżmiemy własne.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: [email protected]
Telefonicznie: 508 772 657