Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Krempna: mistrz olimpijski Zbigniew Bródka wziął udział w III Podkarpackim Biegu Strażaków

13

Mistrz olimpijski w łyżwiarstwie szybkim Zbigniew Bródka był gościem specjalnym III Podkarpackiego Biegu Strażaków. Impreza odbyła się w zeszły wtorek i, podobnie jak dwie wcześniejsze jej edycje, zorganizowana została w malowniczym krajobrazie Beskidu Niskiego. Dziesięciokilometrowy dystans na trasie z Ożennej do Krempnej pokonało blisko osiemdziesięciu funkcjonariuszy PSP z całej Polski. Wśród nich znalazło się pięć kobiet.

<<FOTORELACJA>>

Zawody zostały przeprowadzone w formule cyklicznych Biegów o Puchar Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. W ramach wtorkowej imprezy funkcjonariusze z komend powiatowych PSP z terenu Podkarpacia rywalizowali również o tytuł najlepiej biegającego strażaka w województwie w ramach XI Mistrzostw Województwa Podkarpackiego Strażaków PSP w Biegach Przełajowych.

W turnieju zorganizowanym w samym sercu Beskidu Niskiego, na terenie Krempnej i okolic, wzięli udział strażacy z całego kraju. Przyjechali tutaj reprezentanci znacznej części polskich komend – oczywiście tych, których funkcjonariusze biorą udział w tego typu biegach. Są z nami strażacy m.in. z województwa  pomorskiego, dolnośląskiego, łódzkiego czy kujawsko-pomorskiego. Oczywiście również podkarpackiego. Niektórzy startują w tych zawodach już po raz trzeci – tak się im tutaj spodobało, że przyjeżdżają w to miejsce co roku. Są tymi beskidzkimi krajobrazami oraz samym biegiem zachwyceni. Myślę że formuła tych zawodów przyjęła się i będą one mogły być kontynuowane – powiedział nam na chwilę po zakończeniu sportowej rywalizacji Wiesław Latoszek, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, pełniącej rolę gospodarza imprezy.

Trasa biegu wytyczona została fragmentem trzeciego pod względem długości szlaku PTTK w Beskidzie Niskim. Częściowo przebiegała przez tereny Magurskiego Parku Narodowego. Zawodnicy wystartowali z Ożennej, skąd drogami asfaltowymi, gruntowymi oraz duktami leśnymi – przez szczyt Wysokie oraz miejscowość Żydowskie – dotarli na metę zlokalizowaną przy Zespole Szkół w Krempnej. Najlepszy wynik czasowy spośród wszystkich uczestników rywalizacji bez podziału na kategorie uzyskał Łukasz Świesiulski z KP PSP w Gawrolinie (czas 00:37:05:007), który okazał się minimalnie szybszy od Dariusza Szramy z KP PSP Oborniki (strata do zwycięzcy 00:00:38:376). Jako trzeci bieg ukończył Damian Glapiak, reprezentujący KP PSP w Kościanie (strata 00:01:09.490).

Z kompletną klasyfikacją końcową zawodów z podziałem na poszczególne kategorie można zapoznać się pod linkiem WYNIKI.

Przebyliśmy trasę wymagającą i wyczerpującą –  zwłaszcza w pierwszej jej części, gdyż do czwartego czy piątego kilometra musieliśmy pokonać mocny podbieg – mówi komendant PSP w Jaśle, który sam zdecydował się wziąć udział w biegu. Miałem okazję spróbować swoich sił na tym dystansie i udało mi się go pokonać, mimo, iż z racji braku czasu nie trenuję biegania systematycznie.

Gościem specjalnym imprezy był Zbigniew Bródka, łyżwiarz szybki, polski bohater tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Soczi, gdzie zwyciężył w wyścigu indywidualnym na dystansie 1500 m oraz zdobył brązowy medal w biegu drużynowym. Trzydziestolatek pochodzący z Domaniewic, niewielkiej miejscowości położonej w województwie łódzkim, jest pierwszym panczenistą z naszego kraju, który został mistrzem olimpijskim. Obecność Bródki na wtorkowych zawodach nie była przypadkowa, gdyż na co dzień jest on zawodowym strażakiem – swoją służbę pełni w Komendzie Powiatowej PSP w Łowiczu. W ogólnej klasyfikacji biegu bez podziału na kategorie zajął osiemnaste miejsce, z czasem 00:41:08.910.

Od kilku miesięcy zabiegałem o to, by Zbyszek przyjechał na Ziemię Jasielską – w końcu skorzystał z naszego zaproszenia, mimo obowiązków służbowych i licznych spotkań w innych miejscach. Bardzo się cieszę, że mistrz olimpijski gościł w tych stronach i uczestniczył w naszych strażackich zawodach. Spędziłem z nim kilka godzin i z tego, co się dowiedziałem, jest zachwycony tutejszym krajobrazem, Beskidem Niskim – mówi Wiesław Latoszek.

Mistrz olimpijski po zakończeniu sportowej rywalizacji znalazł czas by spotkać się z grupą uczniów Zespołu Szkół w Krempnej. Najpierw cierpliwie odpowiadał na wnikliwe pytania dzieci i młodzieży, dotyczące jego sportowej aktywności i rozmaitych kwestii związanych z życiem sportowca, następnie przez kilkadziesiąt minut rozdawał autografy. W kolejce po podpis mistrza i zrobienie sobie z nim pamiątkowego zdjęcia ustawiło się również, po oficjalnym zakończeniu imprezy, całe grono strażaków – na czele z komendantem wojewódzkim PSP w Rzeszowie Bogdanem Kuligą.

Podczas krótkiej rozmowy z naszym portalem Zbigniew Bródka zdradził receptę na to, w jaki sposób człowiek pracujący zawodowo może spełniać się dodatkowo na niwie sportu bądź osiągać sukcesy w toku realizowania innego rodzaju pasji. Ja zawsze wychodziłem z założenia, że jak się chce, to można pogodzić pracę z uprawianiem sportu. Chociaż oczywiście nie jest to łatwe. Sam mam bardzo dużo obowiązków, zarówno tych związanych z pracą jak i rodziną – chcąc trenować na wysokim poziomie i efektywnie przygotowywać się do różnego rodzaju zawodów muszę po prostu wszystko odpowiednio planować i starać się dobrze wykorzystywać każdą wolną chwilę. Tym bardziej, że treningi są też dla mnie pewną formą odpoczynku – odpowiedział.

Zwróciliśmy się również do mistrza olimpijskiego z prośbą o wymienienie korzyści, jakie sportowcowi może przynieść praca w straży pożarnej, a strażakowi regularna aktywność sportowa. Straż pożarna bardzo mocno kształtuje psychikę. Dla nas, strażaków, najważniejszą misją jest pomoc ludziom – bycie w ciągłej gotowości na podjęcie działań w przypadku wystąpienia różnego rodzaju nagłych, niespodziewanych zdarzeń jest dla nas czymś najważniejszym. W świetny sposób kształtuje to psychikę, charakter, który później wykorzystuję w sporcie. Z kolei podczas treningów musimy być zdyscyplinowani, musimy kształtować ten swój charakter. Można więc powiedzieć, że obydwa pola mojej aktywności są w pewnym sensie spójne i, jak widać, ich połączenie może dać niespodziewane efekty. Okazuje się, że można pracować zawodowo i zostać mistrzem olimpijskim jak się tego bardzo chce, chociaż na pewno nie jest to proste. Przygotowania niezbędne, by osiągnąć taki sukces są bardzo długie, wymagają przy tym wielu poświęceń i wyrzeczeń.

W uroczystym podsumowaniu III Podkarpackiego Biegu Strażaków, połączonym z ceremonią dekoracji zwycięzców poszczególnych jego kategorii jak również laureatów XI Mistrzostw Województwa Podkarpackiego Strażaków PSP w Biegach Przełajowych oprócz ww. osób uczestniczyli przedstawiciele lokalnego samorządu, m.in. wójt gminy Krempna Kazimierz Miśkowicz i sekretarz miasta Jasła Paweł Rzońca, dyrektor Magurskiego Parku Narodowego Andrzej Czaderna oraz zastępca komendanta Straży Miejskiej w Jaśle Krzysztof Buba.

Wszyscy uczestnicy biegu po pokonaniu linii mety udekorowani zostali pamiątkowymi medalami. Najlepsi zawodnicy zawodów otrzymali dodatkowo okolicznościowe puchary oraz statuetki.

Organizatorem imprezy była Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie, rolę jej gospodarza pełniła zaś Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle.


Przy okazji zawodów zorganizowano również mini bieg dla dziewcząt i chłopców ze Szkoły Podstawowej w Krempnej, jego laureaci otrzymali pamiątkowe puchary z rąk samego mistrza olimpijskiego.

Jakub Hap

Napisany dnia: 18.06.2014, 23:44
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ psełdomin
dnia 18.06.2014, 23:57
Ocena
komentarza:
8
Latoszek który przybiegł ???
@ ...
dnia 19.06.2014, 21:12
Ocena
komentarza:
4
Latoszek ostatni w swojej grupie wiekowej
@ Bestia z bagien myśli
dnia 19.06.2014, 08:25
Ocena
komentarza:
24
Zdrowia i kolejnych medali Panie Zbyszku!
@ m
dnia 19.06.2014, 09:40
Ocena
komentarza:
-23
ja cie ale czat chyba sie wybrandzluje w ubikacji z wrazenia!!!
@ dragoness
dnia 19.06.2014, 19:58
Ocena
komentarza:
4
No, jeśli nie masz innych sposobów... ale najpierw zacznij odróżniać czad od czatu.
@ jaś
dnia 19.06.2014, 12:30
Ocena
komentarza:
14
wreszcie coś w Krempnej,szkoda że wcześniej media nie nagłośniły by publika dopisała.
@ SVEN
dnia 19.06.2014, 16:43
Ocena
komentarza:
-17
po co on tam pojechał do takiej dziury?
@ alex
dnia 19.06.2014, 18:04
Ocena
komentarza:
0
Może tor do jazdy szybkiej i lodowisko w Jaśle będzie???
@ tw
dnia 19.06.2014, 21:16
Ocena
komentarza:
-7
wiesiek załatwi
@ st
dnia 20.06.2014, 10:55
Ocena
komentarza:
-2
po imprezie była pewnie nastepna???
@ miko
dnia 20.06.2014, 11:35
Ocena
komentarza:
-6
a ja myslałem ze mistrz zajmuje sie gaszeniem pozarow i ratowaniem kogo popadnie a nie obwoznym cyrkiem...
@ rg
dnia 20.06.2014, 14:56
Ocena
komentarza:
4
Strażak musi mieć kondycje durniu
@ st
dnia 20.06.2014, 15:01
Ocena
komentarza:
-2
musi dzwigac jeden za drugim...
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Dokonano odbioru wykonanych prac w budynku przy ul. Metzgera w Jaśle. Jutro wznowiony zostanie ruch na drodze krajowej nr 28

  Prace budowlano-naprawcze bloku przy ul. Metzgera w Jaśle po blisko dwóch tygodniach dobiegły końca. Dzisiaj komisja dokonała odbioru wykonanych prac związanych z zabezpieczeniem uszkodzonej konstrukcji nośnej budynku...

 • Oferta wigilijna Baru Mlecznego „Wojtek”

   

  Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Niedługo rozpoczniemy przygotowania do najbardziej radosnego święta w roku. Już dzisiaj wielu z nas zastanawia się, jakie potrawy pojawią się na wigilijnym stole. Będzie można je zamówić w Barze Mlecznym „Wojtek”, który przygotował specjalną ofertę wigilijną dla swoich klientów.

 • Pakiet alertowy obostrzeń. Nowe restrykcje w kraju

  Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawił pakiet alertowy obostrzeń związany z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa o nazwie Omikron. Od 1 grudnia obowiązywać będą nowe obostrzenia w kraju. Zostaną również uszczelnione granice i będzie obowiązywał zakaz lotów do siedmiu krajów afrykańskich.

 • Podwyżka dla burmistrza Jasła przegłosowana. Wyższe diety otrzymywać będą również miejscy radni

   

  Rada Miejska Jasła podjęła uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia Ryszarda Pabiana, Teraz, będzie on otrzymywał wyższą niż dotychczas pensję. Burmistrz zarabiał będzie niespełna 20 tys. zł brutto. Od stycznia przyszłego roku, wyższe diety otrzymywać będą także miejscy radni.

 • Wybrany asortyment pieczywa zamawiaj online. Odbierz je w sklepach Społem i Gama

   

  Poszukujesz wartościowego pieczywa? Znajdziesz je w sklepach sieci Społem i Gama. Teraz, chleby o obniżonej zawartości węglowodanów, wyższej zawartości białka i błonnika oraz o niskim indeksie glikemicznym można zamawiać online i odebrać w wybranym sklepie na terenie Jasła.  

 • MKS „Gamrat-MOSiR” Jasło z kolejny ligowym zwycięstwem. Jaślanie pokonali we własnej hali TKS Tychy

   

  Siatkarze MKS-u „Gamrat-MOSiR” Jasło idą za ciosem. Podopieczni Bartosza Kilara odnieśli trzecie zwycięstwo w ostatnich siedmiu dniach. Tym razem w pokonanym polu zostawili zespół TKS Tychy. Jaślanie wygrali we własnej hali 3:1. Spotkanie obfitowało w wiele zaciętych i emocjonujących wymian. Obie ekipy zaprezentowały przed jasielską publicznością kawał dobrej siatkówki. Fenomenalne zawody rozegrał Arkadiusz Kościółek.

 • Krzysztof Topolski został prezesem zarządu TBS-ABK Sp. z o.o.

  Konkurs na stanowisko prezesa zarządu spółki TBS-ABK Sp. z o.o. wygrał dr inż. Krzysztof Topolski, były prezes zarządu Konsorcjum Olejów Przepracowanych - Organizacja Odzysku Opakowań i Olejów Spółka Akcyjna w Jedliczu, obecnie pracownik Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie oraz członek Zarządu Regionu Podkarpackiej PO na Podkarpaciu.

 • Podwyżki wynagrodzenia starosty i diet radnych stały się faktem. Niejednogłośna decyzja Rady Powiatu w Jaśle

   

  Zgodnie z przewidywaniami, decyzją Rady Powiatu w Jaśle znacząco wzrośnie wynagrodzenie starosty jasielskiego. Adam Pawluś zarabiał będzie 20 tys. zł brutto. Od grudnia wzrośnie również wysokość diet, jakie pobierają radni. W zależności od pełnionej funkcji na konta radnych powiatowych wpływać będzie od 2 240 zł do 3 500 zł w przypadku przewodniczącego rady. Decyzja organu uchwałodawczego w sprawie podwyżek nie była jednogłośna. Ich wysokość krytycznie oceniła grupa radnych opozycyjnych, którzy postępowanie władz powiatu określili mianem „skoku na kasę”. 

 • Blisko 3,5 mln zł na inwestycję w Dębowcu. Czy te pieniądze przepadną?

  Wójt Marcin Bolek spotkał się z mieszkańcami gminy, aby porozmawiać o planach inwestycyjnych związanych z budową zaplecza sanitarnego dla Zakładu Gospodarki Komunalnej oraz Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Dębowcu. Z uwagi na fakt, iż od pewnego czasu w społeczeństwie pojawiły się niepokoje dotyczące realizacji tego przedsięwzięcia, włodarz gminy postanowił osobiście porozmawiać z mieszkańcami na ten temat i zdementować plotki dotyczące spalarni i wysypiska odpadów..

 • Nowa stacja paliw MOYA w Jaśle

   

  W Jaśle, przy ul. Sroczyńskiego 42, została otwarta nowa, atrakcyjna stacja paliw – MOYA. Obiekt ten jest bogato wyposażony – oprócz najwyższej jakości paliw kierowcy mogą skorzystać m.in. z kompresora czy odkurzacza, a wielobranżowy sklep oferuje szeroki asortyment artykułów przydatnych zarówno na podróż, jak i do domu. To jednak nie wszystko, bo punkt gastronomiczny Caffe MOYA zachęca do spróbowania chrupiących hot-dogów, gorących zapiekanek, pizzy, stripsów z kurczaka w zestawach z frytkami oraz oczywiście aromatycznej i pobudzającej kawy. Z okazji otwarcia stacji paliw w Jaśle, przez najbliższy miesiąc wszyscy klienci mogą skorzystać z atrakcyjnych promocji.

 • Wielkie otwarcie firmowego sklepu rybnego "Delfin" w Jaśle

   

  Hurtownia rybna Delfin , która na mapie miasta Jasła znajduje się od 1990 roku, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich Klientów, już w najbliższą środę 24 listopada planuje otwarcie swojego sklepu firmowego.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105