Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Kryta pływalnia otwarta ponownie od września?

19

Będą pieniądze na naprawę podstawowych urządzeń umożliwiających sprawne funkcjonowanie krytego basenu, który jest obecnie zamknięty wskutek zniszczeń powodziowych. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jaśle otrzymał już w tym celu pierwszą ratę w wysokości ponad 600 tysięcy złotych, całość przyznanego odszkodowania ma zaś wynosić około 1 mln 800 tysięcy. Planowo pływalnia zostanie ponownie oddana do użytku wraz z rozpoczęciem roku szkolnego.


- Jeśli chodzi o basen, to cała jego maszynownia ogólnie rzecz ujmując została zalana i wszystkie urządzenia elektroniczne, techniczne, klimatyzacyjne uległy zniszczeniu. Troszeczkę było takich przepychanek z firmą ubezpieczycielską czyli InterRisk, trwało to dość długo i nazbierało się dużo korespondencji. Wreszcie jednak, po prawie półtoramiesięcznych negocjacjach, rozmowach udało uzyskać jak gdyby pierwszą transzę – nazwijmy to tak – tego odszkodowania, określanego nam jeszcze na razie nieoficjalnie, że bezsporną kwotą będzie kwota w granicach milion osiemset, milion dziewięćset. Nie jest to jeszcze dokładnie wyliczone przez tą firmę, ale kwota oscyluje w tych granicach – wyjaśnia Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle Tadeusz Baniak.

- W tym przypadku, gdy dostaliśmy tą pierwszą ratę w wysokości ponad sześćset tysięcy, jesteśmy w stanie dokonać tych podstawowych napraw tak, żeby basen już uruchomić. Będzie to z pominięciem jak gdyby części drogi, czyli automatyki i elektroniki, ale będzie to mogło już funkcjonować. Myślę, że na tym etapie, mając takie wparcie finansowe, w ciągu najbliższego miesiąca uda się basen uruchomić. Także z początkiem roku szkolnego na pewno basen kryty zadziała – dodaje.

Początkowe działania mające na celu doprowadzenie pływalni do normalnego funkcjonowania zostały podjęte w momencie uzyskania pierwszych pieniędzy.

- Cały czas byliśmy w kontakcie z wykonawcami z różnych branż, by być gotowym do podjęcia tych prac i na dzień dzisiejszy już mamy przeprowadzone rozmowy z firmą, która zrobi elektrykę i pomiary oraz z drugą firmą, która będzie remontować silniki elektryczne. Także, to są te pierwsze, podstawowe rzeczy, bo przede wszystkim nie ma zasilania, jak już je zrobimy to ciąg dalszy nastąpi. - kontynuuje Baniak.

Mimo, iż straty są ogromne, a koszt całkowitej naprawy wszystkich uszkodzonych urządzeń może przekroczyć kwotę otrzymanego odszkodowania, ceny biletów nie zostaną podniesione.

- Nie biorę w ogóle czegoś takiego pod uwagę. Mam nadzieję, jeżeli ta kwota będzie w takiej wysokości jak nieoficjalnie się określa, czyli milion osiemset, milion dziewięćset, że poradzimy sobie z tym w taki sposób bez konieczności podnoszenia cen biletów. Z resztą podniesienie ceny nie oznacza, że będą z tego większe zarobki, bo to może być dla wielodzietnych rodzin bariera nie do pokonania i nie każdego będzie stać wtedy. My obracamy się w cenach podobnie jak w ościennych miejscowościach, tam gdzie mają podobne warunki. Zresztą moje zdanie osobiste jest takie, że takie ośrodki sportowe nie są do zarabiania wręcz pieniędzy, a raczej to wynika z ustawy o samorządzie gminnym, że sport musi być wspierany przez miasto, czyli przez pieniądze podatników – twierdzi Baniak.

Usuwanie skutków, jak i prace mające na celu powrót do normalnego funkcjonowania instytucji dotkniętych przez powódź mają to do siebie, że aby je zrealizować niewątpliwie potrzeba czasu. Szczególnie, gdy straty szacowane są na miliony złotych. Tak więc miłośnicy pływania w oczekiwaniu na ponowne otwarcie krytej pływalni, muszą zadowolić się możliwościami basenu odkrytego. Oczywiście, gdy wyjdzie wreszcie słońce.

 
Jakub Hap


Reklama

Komentarze: 19

Dodaj komentarz Widok:
0
@ Do 'Do derix'
dnia 03.08.2010, 13:54 · Zgłoś
Moze ty masz tyle czasu zeby jezdzic do Krosna ale ludzie z pobliskich wiosek raczej by sobie tak do Krosna nie jezdzili od tak!
Odpowiedz
0
@ Do derix
dnia 02.08.2010, 08:17 · Zgłoś
Pozazdrościć takiego obiektu? Moje dzieci już 2 lata temu wybrały basen w Krośnie.Jest dużo lepiej przystosowany dla dzieci. Basen pływacki też jest OK. Przynajmniej w Krośnie jeszce nic nie odpadło (nie to co w Jaśle)
Odpowiedz
0
@ derix
dnia 01.08.2010, 12:59 · Zgłoś
oby tak się stało...3mam kciuki,bo naprawdę brakuje mi tego miejsca! mamy naprawdę SUPER basen i dbajmy o niego, nie jedno miasto może nam pozazdrościc takiego obiektu...w trakcie tego remontu byłem na basenie w Gorlicach i podsumowując krotko totalna LIPA!
Odpowiedz
0
@ Real
dnia 31.07.2010, 09:22 · Zgłoś
Hejka,to Mosir walczył o wyegzekwowanie odszkodowania. Mają tomy korespondencji z Ubezpieczycielem. Mosir poważnie traktuje sprawy sportowo- samorządowe, i trzeba mu to przyznać. On nie odpuści NIKOMU!!!
Odpowiedz
0
@ Damiaero
dnia 30.07.2010, 21:34 · Zgłoś
JEST!BRAVO!!!!!!
To jest chyba najlepsza wiadomosc jaka mozna bylo uslyszec!!!!!!!!!!!
Odpowiedz
0
@ specjialista
dnia 30.07.2010, 11:32 · Zgłoś
nie dziwne że rozwalili lige polskich rodzin jak sami komuniści byli w lidze polskich rodzin teraz przeszli do platformy rozwalom też platforme będziecie widzieć
Odpowiedz
0
@ ace
dnia 30.07.2010, 00:42 · Zgłoś
a może sprzęt można przenieść na wyższe poziomy, bo nie jest wykluczone, ze ta woda to była raz na 100 lat...
Odpowiedz
0
@ Elektryk
dnia 29.07.2010, 20:46 · Zgłoś
Jutro silniki Elektryczne będą u nas dziś chłopaki pojechali na demontaż więc jest nadzieja że ze strony elektrycznej będzie dobrze
Odpowiedz
0
@ Hejka :)
dnia 29.07.2010, 16:09 · Zgłoś
Brawo!!! wyegzekwowanie należnego odszkodowania od ubezpieczyciela to było dla naszych samorządowców sukces jakich mało :) brawo!!! nasz Magistrat jest niesamowity :)
A teraz do roboty, bo wybory samorządowe coraz bliżej. 1 września wchodzę na basen popływać albo...
Odpowiedz
0
@ domciaaakkk;DDDD
dnia 29.07.2010, 14:10 · Zgłoś
oby .;)
Odpowiedz
0
@ Dracula
dnia 29.07.2010, 11:58 · Zgłoś
No dobra, ale znowu są powodzie, i tak będzie zalewac i zalewac, a urząd miasta będzie naprawiał, naprawiał i naprawiał? Wały najpierw porządnie wzmocnijcie, a dopiero potem wydawajcie miliony na naprawę czegoś, co zniszczyła woda!!!!!!
Odpowiedz
0
@ rahuciahu
dnia 29.07.2010, 11:41 · Zgłoś
ZAUWAZCIE MOI DRODZY JASLANIE ZE W TYTULE JEST ZNAK ZAPYTANIA CO DO OTWARCIA BASENU....WIEC 50 NA 50:)
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 29.07.2010, 11:25 · Zgłoś
Proponowałbym już teraz zastanowić się jak w przyszłości zapobiec takim stratom(zmiana lokalizacji basenu/przeniesienie urządzeń na większą wysokość lub dobudowanie pomieszczenia umożliwiającego taką zmianę). Jeszcze niech jakiś mądry sprzeda stadion miejski pod hipermarket i przeniesie go na MOSiR to regularnie co 3-5 lat będą straty - z naturą nikt nigdy nie wygrał, a w mieście nie brakuje bezpiecznych lokalizacji terenów pod takie inwestycje. MOSiR nie jest przyspawany do ziemi na ulicy Sikorskiego, myśląc o nowej HALI mozna go zlokalizować w bardziej bezpiecznym miejscu, tylko trzeba chcieć zrobic coś dla ludzi, a nie dla siebie.
Odpowiedz
0
@ Egon
dnia 29.07.2010, 09:23 · Zgłoś
BUUUAHHAHAHA dobre sobie URZĄD MIASTA [...] (nie wszyscy ale większość !!) załatwił hehehe od razu poprawiłeś mi humor!!!
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 29.07.2010, 09:08 · Zgłoś
Nareście.
Mam nadzieje ze odtworzą bo narazie nie ma gdzie pływać nad rzeką jak na odkrytym zimna woda i pada deszcz no a tak to zawsze było można na zakryty a teraz to co ?;/
Odpowiedz
0
@ Operator
dnia 29.07.2010, 08:34 · Zgłoś
Głosie ludu?! Może się założymy?!, że będzie czynny we rześniu np. o 600.000 zł.
Odpowiedz
0
@ Głos ludu
dnia 29.07.2010, 08:01 · Zgłoś
Piękne słowa i obietnice...
Jak przed wyborami. A po wyborach każdy wie jak jest :/
Odpowiedz
0
@ Obywatel
dnia 29.07.2010, 05:25 · Zgłoś
Brawo zapewne dla Urzędu Miasta
Odpowiedz
0
@ klkl
dnia 28.07.2010, 23:13 · Zgłoś
wreszcie popływam
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.