Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Krzysztof Augustyn ma duże poparcie wyborców!

W Nowym Żmigrodzie, odbyło się spotkanie obecnego wójta Krzysztofa Augustyna z różnymi grupami społecznymi. Osoby biorące w nim udział dowiodły tego, że ta dobra współpraca i inwestycje dokonane na terenie gminy to zasługa Krzysztofa Augustyna...

Obecny wójt Krzysztof Augustyn to 56-letni mężczyzna, absolwent Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Urząd wójta sprawuje już trzecią kadencję. To oznacza, że mieszkańcy gminy wciąż darzą go olbrzymim zaufaniem. W pierwszej turze wyborów otrzymał 2052 głosy od potencjalnych wyborców, którzy w dalszym ciągu pokładają w nim swoje nadzieje na dalszy rozwój gminy Nowy Żmigród.

Poprosiliśmy Krzysztofa Augustyna, aby podsumował swoje zaangażowanie, pracę, którą włożył w gminę w przeciągu czterech lat mijającej kadencji.

- Największe środki zostały przeznaczone na budowę ponad 30 km kanalizacji na terenie trzech miejscowości, a mianowicie w Nowym Żmigrodzie, Mytarzy oraz Mytarce i nowoczesnej oczyszczalni ścieków, która docelowo obsłuży wszystkie miejscowości gminy Nowy Żmigród. Inwestycja ta kosztowała około 14 mln zł, z czego 9,600.000 mln zł sfinansowane zostało przez Unię Europejską.

 

Na dzień dzisiejszy 96% dróg gminnych posiada nowe nawierzchnie bitumiczne. Pomagaliśmy także powiatowi przy remoncie dróg, które znajdują się na terenie naszej gminy. Efektem tego wsparcia jest między innymi piękna zmodernizowana droga Toki - Krosno a także budowa mostu w Kątach. Udało się także zakończyć prace przy budowie Domu Ludowego w Tokach, Makowiskach, oraz modernizacji domów w Sadkach, Gorzycach, które w tej chwili mają standard na miarę XXI wieku, rozpoczęto również budowę DL w Jaworzu i modernizację w Mytarce, Skalniku, Nienaszowie.

 

- Dzięki pozyskanym środkom dokończyliśmy budowę szkoły oraz sali gimnastycznej w Nienaszowie i Desznicy, a także oddaliśmy do użytku Gimnazjum w Kątach. Budynki pozostałych szkół przeszły gruntowną modernizację zostały wyposażone w nowoczesne pracownie komputerowe.

 

- Przygotowaliśmy nowoczesny system dożywiania dzieci, z którego korzysta ponad 870 dzieci naszej gminy Również został poddany modernizacji Samodzielny Publiczny Gminny Ośrodek Zdrowia w Nowym Żmigrodzie. Mamy w tej chwili wyremontowany oddział rehabilitacji. Rozszerzone zostały usługi medyczne, które są świadczone nie tylko dla mieszkańców Nowego Żmigrodu, ale również dla mieszkańców gminy Krempna i Osiek Jasielski. Systematycznie wspierałem działalność parafii, instytucji i stowarzyszeń, a także dbałem o promocję naszej gminy. Wydawane były okolicznościowe albumy, nakręcane filmy promocyjne, wytyczane nowe trasy rowerowe.- wylicza Krzysztof Augustyn, wójt gminy Nowy Żmigród.

Krzysztof Augustyn może liczyć na poparcie Adama Kmiecika, Starosty Jasielskiego, który wziął udział w tym spotkaniu. W imieniu zawartego w powiecie porozumienia koalicyjnego PO, PSL, PSP Starosta poprosił wszystkich zgromadzonych, aby zagłosowali w wyborach na obecnego wójta, ponieważ to dzięki niemu ta gmina tak wypiękniała i wciąż rozwija się.

- Powstał nowy rynek, wyremontowane są drogi w każdej miejscowości na terenie gminy. Zakończony został pierwszy etap kanalizacji. To są rzeczy, które skłaniają do poparcia Krzysztofa Augustyna. Jeżeli zależy Wam na tym, aby gmina Nowy Żmigród nadal się rozwijała i były wprowadzane coraz to nowe rozwiązania i inwestycje, apeluję, abyście zagłosowali na obecnego wójta i pomogli w tym, żeby ten głos nie był zmarnowany. Krzysztof Augustyn jest sprawdzonym kandydatem na urząd wójta.- powiedział do zebranych Adam Kmiecik, Starosta Jasielski.

Podobne zdanie mają inne osoby biorące udział w spotkaniu.

 

- Jeszcze cztery lata temu było tylko pięć Kół Gospodyń Wiejskich, a w tej chwili jest ich trzynaście. Zawsze mogłyśmy liczyć na wsparcie i pomoc finansową jak również organizacyjną ze strony wójta Augustyna. Może liczyć na 100% poparcie od wszystkich członkiń z naszego koła. Nie wyobrażam sobie dalszej współpracy i działalności bez wójta Krzysztofa. - oznajmiła Maria Adamska, przewodnicząca Gminnego Koła Gospodyń Wiejskich w Nowym Żmigrodzie.

- Współpraca z wójtem przez okres czterech lat układała się bardzo dobrze. Razem pracowaliśmy nad budżetem gminy, który był wydawany rozsądnie i efektywnie. Wójt Augustyn może liczyć na moje poparcie, ponieważ jest bardzo gospodarnym człowiekiem.- skomentował Stanisław Piwowarczyk, radny, a zarazem sołtys wsi Desznica.

- Wójt jak również radni chcą dobra i rozwoju dla gminy, w związku, z czym, środki były przekazywane sprawiedliwie na poszczególne sołectwa. Widziałem dobre działania wójta, dlatego też może liczyć na moje poparcie w drugiej turze wyborów. Dbał o gminę, a przykładem są zadbane szkoły, gdzie uczniowie mogą zjeść ciepły posiłek w najnowocześniejszych stołówkach.- powiedział Tadeusz Źrebiec, obecny radny oraz sołtys
wsi Kąty.

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w tej kadencji zostali wyposażeni w nowoczesny sprzęt ratowniczo - gaśniczy oraz otrzymali sześć samochodów strażackich w tym dwa nowe. Są oni bardzo wdzięczni za udzieloną pomoc i wsparcie ze strony wójta Krzysztofa Augustyna.

- Dobro powinno się docenić, a pomocną dłoń obecny wójt zawsze do nas wyciągał. Zauważamy to wsparcie i serdecznie dziękujemy.- wyraził swoje zdanie Zdzisław Gołębiowski, komendant gminny Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Żmigrodzie.

A jakie najważniejsze plany na przyszłość chce obecny wójt wprowadzić w życie, jeżeli wygra wybory?

- Najważniejsze jest wybudowanie Gminnej pełnowymiarowej hali sportowej w Nowym Żmigrodzie. Priorytetem jest hala, a w dalszej kolejności boiska typu " Orlik". Podpisałem już umowę dotyczącą termomodernizacji gminnego przedszkola na wartość około 1 mln zł ze środków unijnych. Zostały przygotowane i czekają na podpisanie umów zadania dotyczące modernizacji DL w Skalniku i Nienaszowie w ramach unijnego programu Odnowa i rozwój wsi. Przygotowane są projekty budowy kanalizacji w kolejnych miejscowościach Wszystkie rozpoczęte inwestycje takie jak budowa kanalizacji, modernizacja ośrodka zdrowia czy remonty nawierzchni bitumicznych na drogach gminnych i powiatowych będą kontynuowane aż do ich całkowitego zakończenia, potrzebne jest także uzupełnienie istniejącego oświetlenia ulicznego, które poprawiłoby bezpieczeństwo mieszkańców. Będę wspierał rozwój przedsiębiorczości oraz rolników w pozyskiwaniu funduszy unijnych na rozwój gospodarstw rolnych. Będę dbał o promocję naszego regionu. Przykładem będzie wytransmitowany film w telewizji Polonia, przedstawiający walory turystyczne i przyrodnicze terenów naszej gminy. Należałoby również powrócić do koncepcji planistycznych związanych z wyciągiem narciarskim w Brzezowej.

Druga tura wyborów odbędzie się już 5 grudnia. Oddany głos na Krzysztofa Augustyna, to 100% gwarancja, że gmina Nowy Żmigród stanie się jeszcze bardziej atrakcyjniejsza na tle innych gmin w powiecie jasielskim. Obecny wójt pracuje w samorządzie od dwudziestu lat. Był najpierw radnym, a następnie trzykrotnym wójtem gminy Nowy Żmigród. Dzięki temu posiada długoletnie doświadczenie. Jeżeli zostanie obdarzony przez Państwa zaufaniem włoży wszelkie starania, aby pozyskać duże dofinansowanie z UE na realizację nowych i korzystnych inwestycji.

 

Materiał finansowany przez KWW Uczciwość - Rozsądek - Rozwój

Reklama