Strona główna

Ks. infułat Józef Sondej odebrał Krzyż Wielki Orderu Odrodzenia Polski

6
Napisany dnia: 05.03.2008, 11:07 , Tagi: Brak
Ksiądz infułat Józef Sondej - długoletni proboszcz Parafii Chrystusa Króla w Rzeszowie – odebrał w dniu swoich 94 rodzin, Krzyż Wielki Orderu Odrodzenia Polski - przyznany przez Prezydenta RP. Uroczystość odbyła się 1 marca br. w rzeszowskim Teatrze imienia Wandy Siemaszkowej. W uroczystości wzięła udział Maria Kurowska, burmistrz miasta Jasła.
 

Odznaczenie księdzu Józefowi Sondejowi wręczył przedstawiciel prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W uzasadnieniu podkreślono wybitne zasługi księdza dla niepodległości Rzeczpospolitej Polskiej. Gratulacje i życzenia podczas uroczystości złożyła w imieniu samorządu miasta Jasła, burmistrz Maria Kurowska.

 

- To dla mnie ogromny zaszczyt, że jedno z najwyższych polskich odznaczeń przyznane zostało księdzu za wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, za działalność na rzecz przemian demokratycznych oraz za kształtowanie moralnej i patriotycznej postawy młodzieży również z  miasta Jasła. W tym dniu pragnę wyrazić głęboki szacunek dla posługi kapłańskiej i duszpasterskiej misji, pełnionej przez Księdza z miłością, ofiarnością i największym oddaniem. Powołanie Duszpasterstwa Akademickiego, które istnieje do chwili obecnej, zorganizowanie Studium Katolickiej Nauki Społecznej Kościoła, bezkompromisowa postawa podczas strajków ustrzycko-rzeszowskich, a także pomoc duchowa i materialna rodzinom osób internowanych w trudnych czasach stanu wojennego na długo pozostaną w naszej pamięci. Niezłomna postawa, która przysparzała niejednokrotnie osobistych cierpień, zawsze była i pozostanie dla nas lekcją duchowej siły, patriotyzmu i wypełniania słowa Bożego.

 

Ks. Józef Sondej był kapelanem Armii Krajowej, duszpasterzem młodzieży akademickiej i „Solidarności" w Rzeszowie. Po wojnie jako katecheta opiekował się młodzieżą, która działała w konspiracyjnej organizacji Demokratyczna Armia Krajowa. Był inwigilowany i szykanowany przez władze PRL. Do dziś jest wciąż aktywnym kapłanem.

 

UM Jasło 

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ cyberchłop
dnia 05.03.2008, 11:55
Ocena
komentarza:
0
łocywiście nasa gwiazda "do dąbrówki wróć ,do dąbrówki wróć :p"
@ kibic do Pani Kurowskiej
dnia 05.03.2008, 15:23
Ocena
komentarza:
0
po co ty kobieto nieszczesna sie tam placzesz pomiedzy ludzmi.
Zaszczyt jaki splynal na ks Infulata i Jego odznaczenie w zaden sposob nie dotycza ciebie, ani ciebie nie zaszczycaja
Wiec nie oslabiaj sie swoimi glupkowatymi wywodami. To co robisz jest zalosne
@ lolo
dnia 05.03.2008, 16:47
Ocena
komentarza:
0
kiedy wreszcie ta pani zajmie sie sprawami miasta,
@ jack
dnia 05.03.2008, 16:50
Ocena
komentarza:
0
a co tam robi soltys z dabrowki
@ znowu
dnia 05.03.2008, 18:36
Ocena
komentarza:
0
Łocywiście nasa pani burmistrz znowu na uroczystościach, jak nie u konsula, to w Rzeszowie. kiedy ona, bidulka ma cas porządzić?????? :sourgrapes:
@ Parafianin
dnia 06.03.2008, 08:38
Ocena
komentarza:
0
Ten ksiądz nie miał nic wspólnego z Jasłem.B)
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Kuba Procanin znów staje do walki z rakiem

   

  Tego chłopaka nikomu nie trzeba przedstawiać. Kuba Procanin, zaledwie dwa tygodnie temu wraz z kolegami z drużyny cieszył się z awansu do II ligi. Teraz siatkarza z Jasła czeka kolejna trudna walka, w której rywalem jest nowotwór.

 • Grzegorz Schetyna był w Jaśle

  Do Jasła przyjechał szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna, a wraz z nim prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski oraz posłowie Joanna Frydrych i Zdzisław Gawlik. Politycy spotkali się ze strażakami, którzy przez całą noc zabezpieczali domy jaślan przed podtopieniami...

 • Mateusz Mijal i jego nowy singiel

  "Wiem już czego chce"- to tytuł nowego singla Mateusza Mijala. Czy utwór stanie się hitem tegorocznych wakacji? - Jest to taneczny utwór połączony z nowoczesnym brzmieniem – zdradza artysta.

 • PILNE! Ropa przekroczyła stan alarmowy. W powiecie liczne podtopienia

   

  Na rzece Ropie przekroczony został stan alarmowy. W wielu miejscowościach powiatu jasielskiego dochodzi do lokalnych podtopień.

 • Smród nas zabija!

  Okropny fetor, brud, szczury, zanieczyszczona woda w studni - skarżą się mieszkańcy Wolicy, którzy mają dość życia w sąsiedztwie firmy zajmującej się przetwarzaniem odpadów komunalnych. Uważają, że taka działalność nie powinna powstać na osiedlu domów jednorodzinnych.

 • LOTOS zagra z jasielską „Szóstką”

   

  W Jaśle powstanie nowy ośrodek dla młodych sportowców. Wszystko w ramach rozszerzenia programu Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM. Dzisiaj doszło do parafowania umowy, w ramach, której beneficjentem programu będzie szkółka piłkarska UKS „Szóstka” Jasło.

 • Wandalom się upiekło!

  Końcem lutego w wielu miejscach miasta Jasła zniszczona została elewacja budynków m.in. firm, szkół oraz bloków mieszkalnych. Właściciele złożyli wnioski o ściganie sprawców, których do tej pory nie ustalono. Sprawa została umorzona.

 • Nauczyciele stracą pracę

  W wyniku reformy oświaty kilkunastu nauczycielom ze szkół podstawowych grozi utrata pracy. Władze miasta czynią starania, aby pedagodzy mieli szansę zatrudnienia w szkołach ponadgimnazjalnych...

 • Wiosenna wyprzedaż „U Leona”. Rabaty nawet do -50%

   

  Tylko teraz w sklepie „U Leona” rabaty nawet do -50%. W wyjątkowo niskich cenach kabiny prysznicowe oraz ceramika sanitarna.

 • Z Jasła do Krynicy pociągiem? ANKIETA!

   

  Temat uruchomienia połączenia kolejowego na trasie Jasło – Krynica Zdrój – Jasło powraca po dwóch latach nieobecności. Dziś otwiera się szansa na to, aby mieszkańcy Podkarpacia mogli odwiedzać to pełne atrakcji miasto korzystając z pociągu. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105