Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Kto sfinansuje rozbudowę jasielskiego szpitala?

59

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej zarząd powiatu jasielskiego przedstawił trzy warianty sfinansowania największej inwestycji w historii samorządu. Największe nadzieje starostwo pokłada w uzyskaniu dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

Szpital Specjalistyczny w Jaśle do 1 stycznia 2017 r. musi spełnić wymogi ministerstwa zdrowia. Aby sprostać przepisom musi powstać nowy blok operacyjny oraz centralna sterylizatornia. W przeciwnym razie w Jaśle powstanie wielka przychodnia, w której nie będzie możliwości wykonywania zabiegów operacyjnych. - Utracilibyśmy możliwość operowania pacjentów na chirurgii ogólnej i onkologicznej, nie byłoby możliwości operowania pacjentek na ginekologii, pacjentów z oddziału ortopedii oraz laryngologii. Ponadto utracilibyśmy kontakt na te oddziały z NFZ – mówi Michał Burbelka, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. - Jesteśmy niezwykle zdeterminowani. Muszę podkreślić, że współpraca ze Starostwem Powiatowym jest doskonała i myślę, że będziemy mieli się, czym pochwalić. Jestem bardzo optymistycznie nastawiony – dodaje.

Zadanie za 75 mln zł przy dofinansowaniu

Starosta jasielski Adam Kmiecik na konferencji prasowej przedstawił trzy możliwości sfinansowania rozbudowy Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Najkorzystniejszym wariantem byłoby uzyskanie dofinansowania na poziomie 85% z Regionalnego Programu Operacyjnego. Wówczas przedsięwzięcie zostałoby wykonane za 75 mln zł.

Zakres zadań obejmowałby m.in. budowę bloku operacyjnego wraz z salą nadzoru poznieczuleniowego, centralną sterylizatornię oraz dwa oddziały: ortopedyczny i rehabilitacyjny zwiększając tym samym liczbę łóżek po 25 na każdy. Ponadto rozpoczęta zostałaby budowa dwóch pawilonów na potrzeby Oddziału Psychiatrycznego, obecnie mieszczącego się ul. Za Bursą oraz poradni, które zostaną przeniesione z budynku mieszczącego się przy ul.Szopena wraz z pomieszczeniami dla dyrekcji i administracji szpitala.

Zwolnione pomieszczenia po przeniesieniu do nowego skrzydła oddziałów ortopedycznego i rehabilitacyjnego oraz bloku operacyjnego zostaną wtenczas wykorzystane na rzecz powiększenia oddziału chirurgii ogólnej bądź na utworzenie oddziału chirurgii oparzeniowej.

Dwie alternatywy

Starosta podkreślił, że jest duże prawdopodobieństwo otrzymania dofinansowania na realizację tego zadania. Mimo to, zarząd powiatu przygotował dwa warianty w razie, gdy nie będą mogli sięgnąć po środki zewnętrzne.

- Zakładamy również opcje pesymistyczną, że powiat nie otrzyma żadnego dofinansowania zewnętrznego, dlatego przygotowaliśmy dwa warianty. Pierwszy zakłada finansowanie tylko ze środków własnych i szpitala w rozłożeniu na trzy lata, natomiast sprzęt i wyposażenie pokryte zostanie z leasingu lub w najem. Wariant drugi zakłada pokrycie kosztów ze środków własnych powiatu i szpitala. W roku 2017 powiat musiałby zaciągnąć kredyt 10 mln zł – podkreśla Adam Kmiecik, starosta jasielski.

Przy realizacji I wariantu koszt przygotowania projektu opiewa na 1, 5 mln zł, a koszty inwestycji w części budowlanej na 16 mln zł. II wariant zakłada pokrycie kosztów projektu, inwestycji i wyposażenia za 23, 5 mln zł.

Klub Prawa i Sprawiedliwości Rady Powiatu w Jaśle przedstawił swoje stanowisko dotyczące rozbudowy Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, w którym uważają, że propozycje zespołu powołanego w starostwie do wskazania sposobu finansowania inwestycji mogą doprowadzić do komercjalizacji lecznicy. – Klub radnych PiS stoi na stanowisku, że właściwym kierunkiem działania jest finansowanie rozbudowy szpitala w części ze środków budżetowych powiatu, w części ze środków unijnych i innych np. dotacji rządowych – podkreślili w piśmie.

Wicestarosta Franciszek Miśkowicz zaprzeczył, jakoby zarząd zmierzał do realizacji tych działań. - W materiałach przygotowanych przez zespół, którym kierowałem nie ma żadnej informacji o komercjalizacji. Jedynie jest informacja o tym, że zespół przygotowywał różne warianty sfinansowania tej inwestycji. A z czego to wynika? Sytuacja budżetowa samorządu i szpitala jest taka, że tak dużej inwestycji wprost z budżetu nie da się sfinansować. Jeżeli chodzi o różne podejście do tak dużych inwestycji, pytaliśmy różnych ekspertów m. in. jednego z Jasła pracującego w dużej firmie doradczej. On nam pokazywał, jakie są możliwości finansowania tego typu inwestycji – podkreślał.

Pod uwagę brano różne propozycje, niemniej tę z udziałem prywatnego inwestora została odrzucona. - Kategorycznie stwierdzamy, że komercjalizacja szpitala jasielskiego ani w całości ani w jego części nie jest w planach zarządu – zaznaczył starosta A. Kmiecik.

Budowa według harmonogramu mogłoby się rozpocząć w sierpniu przyszłego roku i trwać do 30 listopada 2016 r.

Rada powiatu końcem lutego będzie podejmować stosowną uchwałę, by móc ogłosić konkurs na przygotowanie koncepcji architektonicznej rozbudowy jasielskiego szpitala.

Ilona Dziedzic

ilona.dziedzic@jaslo4u.pl

Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Jaśle

Napisany dnia: 07.02.2014, 20:26 , Tagi: Jasło, Powiat Jasło, Adam Kmiecik
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ radny PO
dnia 07.02.2014, 20:30
Ocena
komentarza:
6
Tanio szpital kupię!
@ DJ Bobo
dnia 07.02.2014, 20:33
Ocena
komentarza:
40
Głupie pytanie - Sfinansuje jak zwykle podatnik . Tylko lemingi wierza ze kasa z UE jest za darmo i myślą ze Unia ma kase od św. Mikolaja . Skad by ta kasa nie pochodziła to będzie niczym innym tylko Naszymi podatkami .
@ mikki
dnia 07.02.2014, 21:37
Ocena
komentarza:
6
Jeszcze nie teraz panie radny!!!POczekaj pan jeszcze trochę!
@ randi
dnia 08.02.2014, 16:45
Ocena
komentarza:
2
po to się płaci podatki
@ FAN
dnia 09.02.2014, 10:37
Ocena
komentarza:
0
[komentarz nie na temat.]
@ Proste rozwiązanie
dnia 10.02.2014, 10:44
Ocena
komentarza:
0
Tyle szkół zostało polikwidowanych. Powiat posiada tyle wolnych budynków. Kto powiedział, że nowe oddziały szpitala muszą mieścić się przy dotychczasowych. Można np dwie szkoły połączyć w jedną a w wonym budynku szkoły zrobić szpital i sprawa rozwiązana przy minimalnych kosztah. W czasach kiedy człowiek za pomocą samochodu ma możliwość łatwego przemieszczania nie ma wymogu aby budynki odziałów szpitala były skomasowane w jednym miejscu.
@ FAN
dnia 10.02.2014, 15:21
Ocena
komentarza:
0
Co nie na temat.Moderator masz obiecane.jesli będe tylko mógł,to co ci obiecałem to to spełnię.Możesz usuwać do woli,ja wkleję ponownie.http://fakty.interia.pl/polska/news-afera-w-szkole-posel-po-doniosl-na-nauczycielke,nId,1103205
@ ss
dnia 10.02.2014, 21:55
Ocena
komentarza:
2
Tak trzymaj -bo usuwają jak za komuny "Cenzura"
@ MMA
dnia 07.02.2014, 20:39
Ocena
komentarza:
20
Kmiecik ani grosza nie dał na sport, a teraz opowiada o 75 mln PLN na szpital! Dzięki Bogu funkcjonuje szpital "ZA BURSĄ".
@ OOO
dnia 08.02.2014, 00:02
Ocena
komentarza:
8
Bo najpierw trzeba zaplecze dla połamańców wybudować- ortopedię i rehabilitacje :), a ty chcesz dom od komina chcesz budować
@ xx
dnia 07.02.2014, 21:26
Ocena
komentarza:
11
O rynnach nie zapomnijcie jak będziecie budować, bo na zielonym rynku rynien nie ma i się z dachu leje.Chyba ze UNIA zakazała rynien tak jak wędzenia kiełbasy
@ łodyniec
dnia 07.02.2014, 21:31
Ocena
komentarza:
12
ja wam coś powiem włodarze za piątkę - tyle lat wystarczyło to co było (a było mniej niż jest) a teraz się wam zachciewa wyrzucania pieniędzy w błoto ? ? Ludność Jasła maleje z roku na rok ,co w tym szpitalu będzie ,kto będzie leczony - duchy ?
Rozumiem ,że chodzi o zdrowie ,ale bez jaj , po co to komu .

Jak już se chcecie budować ,to proponuję temu po lewej troszkę od koryta odjąć ,bo i tak se chłopina dooobrze wygląda :D

ps. hooyową karetkę żeście kupili ,parch jakich mało ,bo kasy nie było (sie tyyyyle gmin musiało zrzucić) a teraz 75 baniek jak asy z rękawa wyskoczą ???

ps. rozbudować to i wtedy trza będzie nowych 50 pracowników zatrudnić ... oj obudź się POLSKO ,bo 30% społeczności pracuje na całą reszte !!!
@ 777
dnia 07.02.2014, 23:53
Ocena
komentarza:
3
Szpital swoją działalnością obejmuje nie tylko wyludniające się Jasło, ale też cały powiat ( po którym rozjechała się pewna część mieszkańców Jasła budując domy poza Jasłem). A wybudowanie przyzwoitych budynków dla istniejących już oddziałów bynajmniej nie oznacza dodatkowego zatrudnienia, ale godne warunki pracy dla obecnego personelu, a przede wszystkim komfort i nowe możliwości dla chorych. Ciągle słyszę narzekania na szpital, a jak chcą coś przyzwoitego zrobić, to tacy malkontenci z zasady muszą wszystko opluć, skrytykować i siać bzdurne teorie. A potem jeździmy po ościennych szpitalach i chwalimy, jak tam jest pięknie. Niedobrze się robi jak czytam takie [...]nie 30% obudzonej społeczności, pracującej na resztę leniwców.
@ łodyniec
dnia 08.02.2014, 14:26
Ocena
komentarza:
0
Tak nie tylko obejmuje miasto Jasło ,ale na wsiach wygląda to jeszcze gorzej !!! Kto tylko ma możliwość ucieka z tej dziura (i BRAWA dla nich ,bo dobrze uczynili) za granicę czy nawet w inne polskie miasta .

O godnych warunkach to mi nie pitol ,bo nikt nie ma lepiej niż budżetówka !

A jak Cię słabi czytając takie piękne wpisy ,to nie zaglądaj tutaj !
@ jaaaaaa
dnia 08.02.2014, 14:49
Ocena
komentarza:
-5
Ochrona zdrowia to nie budżetówka. Weź poczytaj zanim coś napiszesz!!!
@ łodyniec
dnia 09.02.2014, 07:42
Ocena
komentarza:
0
Jasne ,szpital zarabia sam na siebie i wcale go miasto nie utrzymuje...

łohohohohohho
@ ss
dnia 10.02.2014, 21:57
Ocena
komentarza:
1
Szpitale nie służą do zarabiania pieniędzy .Kiedy to kur...wa zrozumiecie???
@ czesio
dnia 07.02.2014, 22:16
Ocena
komentarza:
18
proponuję rozbudowywać ten szpital za Bursą...w tym kraju najszybciej można zwariować...zresztą świrusów nie brakuje...
@ XXX
dnia 07.02.2014, 23:55
Ocena
komentarza:
3
No właśnie ten oddział też chcą wreszcie rozbudować :)
@ telewizja kłamie i manipuluje
dnia 07.02.2014, 22:38
Ocena
komentarza:
19
To jakieś głupie pytanie w tytule artykułu "Kto sfinansuje rozbudowę jasielskiego szpitala?" Odpowiedź jest prosta MY !
@ ksiądz Mateusz
dnia 07.02.2014, 23:17
Ocena
komentarza:
12
Na pierwszym zdjęciu mój idol etatowy CZŁONEK
@ Warez
dnia 08.02.2014, 00:11
Ocena
komentarza:
4
No i oczywiście Kręcisz z Cyrmianki.
@ mjm
dnia 08.02.2014, 08:38
Ocena
komentarza:
4
Gwoli ścisłości: 2 warianty to jedna alternatywa.
Nie można mieć dwóch alternatyw - no chyba, że autor tekstu uważa, sytuacja w jasielskim przypomina Alternatywy 4 (choć w tym tytule również jest liczba pojedyncza).
@ ITALART74
dnia 08.02.2014, 10:06
Ocena
komentarza:
17
Ciekawe ile z tych 75 baniek zginie po drodze ? Bo chyba o to chodzi w tych inwestycjach .
@ łodyniec
dnia 08.02.2014, 14:33
Ocena
komentarza:
7
kilka % zawsze trafia w dwie kieszenie - czyli za załatwienie przetargu dla załatwiającego ,i za % które dostał załatwiający wybrany zostaje projekt śerdnio tani ,ale który po zatwierdzeniu robi się o 30% droższy . Do tego dochodzą ciągłe wydatki w trakcie budowy i z 75mln robi się ich 100 mln , a fachowcy pracujący przy tym zarabiają średnio w tym zadoopiu 10-12 zł/h

w ten sposób doi się naród z tego co już i tak nie ma ,a dług publiczny rośnie jak drożdżach :D
@ ITALART74
dnia 08.02.2014, 20:17
Ocena
komentarza:
0
Samą prawdę piszesz,szpital w miescie jest wystarczajaco duzy.Zwlaszcza ze z roku na rok coraz mniej ludnosci.
@ Janek
dnia 08.02.2014, 10:37
Ocena
komentarza:
17
Może by tak zatrudnić bezrobotnych [miejscowych oczywiście] wśród których jest mnóstwo fachowców, będzie taniej i pieniądze zostaną w Jaśle ,a kolejny pseudo-przedsiębiorca oczywiście znajomek z kopertą d...y nie omaści na biedniejszych...
@ ech
dnia 08.02.2014, 12:09
Ocena
komentarza:
25
Najpierw niech lekarze w szpitalu zmienią swoje podejście do pracy i pacjenta.
Najpierw niech w szpitalu zapanuje porządek organizacyjny - pełna i jasna informacja dla pacjenta od wszystkich pracowników także i lekarzy. Najpierw niech nie będą lekarze anonimowi i przed gabinetem niech będzie zawsze aktualna wywieszka kto przyjmuje.
A wizerunek szpitala się poprawi i znajdzie uznanie każda inwestycja w oczach mieszkańców.
@ łodyniec
dnia 08.02.2014, 14:36
Ocena
komentarza:
8
za długo byłeś za granicą chyba :D

tu jest POlska i dla niektórych bycie pracownikiem szpitala to prawie władza absolutna ,można by ich porównać po POlicji która też robi co chce i ciężko z nimi wygrać :D
@ PERSONEL
dnia 12.02.2014, 13:24
Ocena
komentarza:
-1
jacy mieszkancy tacy lekarze...ityle na ten temat!
@ baran
dnia 08.02.2014, 12:19
Ocena
komentarza:
-10
Słyszałem ,że kluby sportowe mogą uzyskiwać dotacje z Powiatu tylko trzeba złożyć wniosek. Może ktoś więcej wie na ten temat? Kluby nie maja takiej wiedzy i wniosków nie składają
@ łodyniec
dnia 08.02.2014, 14:37
Ocena
komentarza:
2
Podejdź i się zapytaj ,tak będzie chyba najlepiej .
@ oooo
dnia 08.02.2014, 13:19
Ocena
komentarza:
0
Warczycie już na wszystko. No kur.. przesada! Co za wredni ludzie.
@ Klimek
dnia 08.02.2014, 13:37
Ocena
komentarza:
6
A nie wpadł nikt na pomysł, żeby może nie tyle inwestować pieniądze w rozbudowę szpitala (znów) tylko zainwestować w bardziej profesjonalny sprzęt, unowocześnienie itd itd ? Żeby to zaczęło funkcjonować tak jak przystało na te czasy w których jesteśmy ... Ale nie przecież to nie będzie miało dużej wartości w przyszłości... a napewno nie aż tak wielkiej jak większy budynek większa działka itd bo to nigdy nie straci na wartości, a sprzęt wiadomo że straci po kilku latach ... ;/ Ach to myślenie tylko o pieniądzach rządzących mnie dobija ... ;/ (w taki sposób nigdy lepiej nie będzie dla ogółu tylko dla poszczególnych jednostek ...) smutna prawda ;/
@ Ares
dnia 08.02.2014, 14:01
Ocena
komentarza:
12
Wizytówką Powiatu Jasielskiego najbardziej widoczną jest odcinek drogi Warzyce - Szebnie. Ile jeszcze tragedii musi się wydarzyć na tym odcinku aby ktoś wreszcie pomyślał o jej remoncie. Rozmijając się z Tirem na tym odcinku to już loteria uda się utrzymać kierownicę w rekach czy wyląduje się w rowie. Nie ważne komu ten odcinek drogi podlega ale ważne jest, że jeszcze trochę a będzie wo-gule problem przejechać tym odcinkiem. Dlaczego w Krośnie Panie Starosto ciągle widać prace remontowe a w Jasle cisza spokój - Panu już dziękujemy Pan już zrobił swoje podziękujemy kartą do głosowania
@ ale
dnia 08.02.2014, 14:07
Ocena
komentarza:
6
maja głowy i podgarla wieksze jak ramiona ...jak oni ubieraja koszule???/
@ cbgdnmo
dnia 08.02.2014, 14:28
Ocena
komentarza:
5
Za kilka miesiecy tych panow nie bedzie
@ jaslanka29
dnia 08.02.2014, 15:38
Ocena
komentarza:
8
ciekawe po co rozbudowywac jak juz teraz nie ma kto leczyc, pujdziesz po pomoc a nawet prostego zabiegu nie ma kto zrobic i wracasz ale w trumnie!!!
@ synek
dnia 08.02.2014, 16:23
Ocena
komentarza:
2
Ja bym postawił drugi szpital. Zwiększyła by się konkurencyjność i wzrósłby poziom leczenia/opieki przy jednoczesnym skróceniu oczekiwania na wizytę/zabieg.
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 08.02.2014, 17:09
Ocena
komentarza:
11
Ja wam powiem tyle: taki "grajdoł jak huta szkła" wystawiona jest na przetargu za 6,5 bańki, a tutaj wyskoczyli z rozbudową szpitala 75 baniek, JDK za 16 baniek itd ... - ale w tym "grajdole" pracuje i wytwarza niemały dochód narodowy ponad 200 osób i utrzymuje swoje rodziny. Ile takich zakładów mogłoby powstać przy odpowiedniej gospodarce...a nie tylko same "inwestycje nakładcze pożerające" to co wypracowują już nieliczni...
@ Zapach
dnia 08.02.2014, 21:33
Ocena
komentarza:
-3
Może wszechmocny Owsiak to sfinansuje ?
@ m
dnia 09.02.2014, 02:18
Ocena
komentarza:
1
ja mysle ze moze sw mikolaj by co rzucil choc to nic nie pomoze bo i tk rzeznia nie szzpital i chocby nie wiem co by nie zrobil to i tak bedzie jak jest korupcja zero zainteresowania pacjentem tam by sie zdrowy rozchorowal pierwsze co zrobcie to wymiencie caly personel ale tak do spodu a przede wszystkim dochtorkow co cie maja w d... daleko i nie maja pojecia co ci jest tylko aby zbyc a potem strajk bo malo zarabiaja jasielscy doktorzy nie wartacie zlamanego grosza sa wyjatki oczywiscie nie obrazajac ale jedno mnie cieszy ze i was kiedys tam na gorze ktos rozliczy
@ PERSONEL
dnia 12.02.2014, 13:21
Ocena
komentarza:
1
skoro jest tak zle to nie wiem dlaczego sie tak wszyscy pchaja do tego szpitala!ludzie [...]cie do krosna,gorlic,na kliniki ...tam was uzdrowia a personel w jasle troche odpocznie bo chwlami sie zygac juz chce, jak sie na was patrzy!
@ wróżbita
dnia 09.02.2014, 08:29
Ocena
komentarza:
3
Wiadomo,że sfinansują ludzie. Ważne jest jednak, kto wygra przetarg i ile dostaną za to władze? Ważne jest również czy tą aferą korupcyjną zajmą się odpowiednie służby?
@ prawdziwek
dnia 09.02.2014, 09:02
Ocena
komentarza:
3
Może rydzyk coś rzuci, bo pgnig jaslo wierciło mu żródła termalne, i podobno nie wypłacił wszystkich należności?
@ ksiądz Mateusz
dnia 09.02.2014, 10:38
Ocena
komentarza:
10
Może mi ktoś wytłumaczyć co to za stanowisko etatowy członek zarządu powiatu?? W jakim celu zostało utworzone? Czy to znaczy, że ten pan będzie w tym zarządzie niezależnie od tego kto wygra wybory?? Jeśli tak to to są jaja jak berety
@ .
dnia 09.02.2014, 13:46
Ocena
komentarza:
3
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ jj
dnia 09.02.2014, 14:45
Ocena
komentarza:
-1
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Kasia
dnia 09.02.2014, 14:46
Ocena
komentarza:
1
A jA sprzedaje cebule
@ skok
dnia 09.02.2014, 14:50
Ocena
komentarza:
9
PSL wg dzisiejszego sondażu 3% Miśkowicz pa papa do Duląbki.
@ elo23
dnia 09.02.2014, 18:18
Ocena
komentarza:
5
po prostu każdemu lekarzowi który pracuje w jasielskim szpitalu po jakieś 20zł uciąć za godzinę pracy (niektórzy lekarze mają po 80 zł na godz) i po roku takich oszczędności uzbiera się z kilka milonów złotych
@ Sahajdaczny
dnia 10.02.2014, 09:53
Ocena
komentarza:
0
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Sahajdaczny
dnia 10.02.2014, 09:54
Ocena
komentarza:
4
Nie ma nowych mostów bez łapówek dla starostów
@ jenkins
dnia 10.02.2014, 13:03
Ocena
komentarza:
1
Ale jaja! Jak z dotacją to koszt inwestycji 75 mln, jak bez dotacji to 23,5 mln! No to wiemy już jak się trwoni unijne dopłaty !
@ dobry człowiek
dnia 10.02.2014, 13:30
Ocena
komentarza:
2
Zaradny Dyrektor kasę załatwi, w przeciwnym razie wszystkim oczy się otworzą jak przyjdzie jezdzić do szpitala do Krosna, Gorlic, czy Tarnowa, a w tedy narzekadz będą na Dyrektora oj ludzie ludzie.
@ alex
dnia 10.02.2014, 22:01
Ocena
komentarza:
5
sprzedać SKODĘ i będzie na szpital:D
@ Krecik
dnia 11.02.2014, 10:15
Ocena
komentarza:
0
A dlaczego dzisiaj na moim osiedlu nie ma ogrzewania i ciepłej wody?
@ Sahajdaczny
dnia 13.02.2014, 09:17
Ocena
komentarza:
0
Jasielscy radni to największa bandytierka
Każdy chciwie na publiczne pieniądze zerka
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Coraz dłuższe kolejki do drive-thru. Dyrekcja szpitala wydłuża godziny pracy punktu

  Od kilku dni coraz więcej lekarzy kieruje pacjentów na testy wykrywające obecność koronawirusa w organizmie. W związku z tym zauważalne są długie kolejki ustawiające się do punktu drive-thru. Dyrekcja szpitala informuje, że od jutra wydłużą godziny wykonywanych wymazów. Już nie do 13.00 a do 16.30 będzie otwarty punkt badań drive-thru.

 • Kogeneracja działa. W jasielskiej ciepłowni ograniczono zużycie węgla kamiennego o blisko 90%

   

  W kwietniu ubiegłego roku, Jasło dołączyło do wąskiego grona miast, które mogą pochwalić się nowoczesną instalacją układu kogeneracyjnego, zasilaną gazem ziemnym. Dzięki niej, produkcja energii elektrycznej i cieplnej, miała być bardziej ekologiczna, przede wszystkim dzięki znacznemu ograniczeniu wykorzystania węgla kamiennego do produkcji ciepła. Okazuje się, że od października do grudnia 2021 r. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Jaśle, do produkcji energii cieplnej, zużyło o 89% mniej węgla, niż w analogicznym okresie, w roku poprzednim. Tym samym, znacznie ograniczono również emisję COdo atmosfery.

 • Emerytowany strażak z KP PSP w Jaśle uległ poważnemu wypadkowi w Holandii. Rodzina i koledzy proszą o pomoc

  Starszy sekcyjny w stanie spoczynku Bogdan Fehr z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle został potrącony przez samochód w Holandii. Jeżeli nie wróci do kraju zostanie umieszczony w domu opieki. Rodzina i strażacy z KP PSP w Jaśle proszą o pomoc dla Bogdana. Potrzebne jest 40 tysięcy złotych, aby mógł zostać przetransportowany do Polski.

 • Dzień Babci i Dziadka na wesoło. Wygraj bilety na spektakl „Gwałtu co się dzieje”

   

  Jasielski Dom Kultury zaprasza wszystkich miłośników sztuki teatralnej na spektakl pt. „Gwałtu co się dzieje”. Fredrowska komedia jest niespodzianką przygotowaną z okazji zbliżających się dni babci i dziadka. W najbliższy piątek (21 stycznia) na scenie wystąpią aktorzy młodzieżowego teatru, działającego w JDK. Wspólnie z Jasielskim Domem Kultury przygotowaliśmy dla naszych czytelników konkurs, w którym do wygrania są cztery pojedyncze bilety na to przedstawienie.

 • Postaw na grzejniki dekoracyjne SUNERZHA ze stali nierdzewnej

   

  Zastanawiasz się nad zakupem grzejnika do Twojego domu? Wbrew pozorom, wybór może okazać się bardzo oczywisty. Stawiając na dekoracyjne grzejniki wodne SUNERZHA ze stali nierdzewnej, otrzymasz gwarancję funkcjonalności, jednocześnie nadając pomieszczeniom niepowtarzalnego stylu. Grzejniki wodne , wodno-elektryczne i elektryczne, na które producent udziela 20-letniej gwarancji, znajdziesz w ofercie DOMUS Budownictwo & Łazienki w Jaśle.

 • Podczas prowadzonego pościgu radiowóz wpadł do rowu

  Wczoraj około godziny 20. na ul. Mickiewicza w Jaśle policjanci podczas prowadzonego pościgu za pojazdem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej wpadli radiowozem do przydrożnego rowu.

 • Śledztwo w sprawie zakażeń salmonellą wśród dzieci zostało umorzone

  Końcem czerwca ubiegłego roku u dzieci ujawniono pierwsze zatrucia pokarmowe wywołane salmonellą. Objawy potwierdzono również u kilkudziesięciu innych osób. Jasielski Sanepid prowadził w tej sprawie dochodzenie epidemiologiczne, a następnie powiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa. Sprawa została umorzona...

 • Nagroda za całokształt pracy na rzecz kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” trafiła do Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  15 grudnia br. po raz drugi w formule online ze względu na panującą pandemię odbył się uroczysty finał kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”...

 • Spółka Unimot przejmie jasielskie zakłady Lotos

  Prezes zarządu i dyrektor generalny PKN Orlen Daniel Obajtek poinformował jakim firmom zostanie sprzedana część Lotosu. Wśród czterech partnerów znaleźli się Saudi Arabian Oil Company (Saudi Aramco), Grupa MOL, Rossi Biofuel Zrt. oraz spółka Unimot. Ta ostatnia ma przejąć 100 proc. akcji Lotos Terminale, a w tym Lotos Infrastruktura Jasło i Lotos Asfalt.

 • Szkoła Podstawowa w Świerchowej do likwidacji

  Rada Gminy w Osieku Jasielskim podjęła uchwałę intencyjną w sprawie zamiaru likwidacji Szkoły Podstawowej w Świerchowej. Obecnie do placówki uczęszcza sześcioro uczniów z trzeciej klasy, a w oddziale przedszkolnym jest troje dzieci w różnym wieku. Kolejne dane wskazują, że w przyszłym roku szkolnym nie będzie chętnych do pierwszej klasy.

 • Rząd zaprezentował tarczę antyinflacyjną. „To tarcza, która ma chronić polskie rodziny i obniża podatki” - mówił premier<

  Dzisiaj na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki przedstawił tarczę antyinflacyjną 2.0, która, jak podkreślał ma obniżyć inflację i sprawić, że w portfelach Polaków pozostanie jak najwięcej pieniędzy.

 • Czy w Bączalu Dolnym doszło do zagłodzenia psa? Sprawa została umorzona, bo autopsja wykluczyła śmierć głodową

  Końcem grudnia ubiegłego roku jasielska policja otrzymała zgłoszenie, że w Bączalu Dolnym właściciel miał zagłodzić psa. Zwierzę padło w nocy z 23 na 24 grudnia. Truchło psa zostało zabezpieczone celem wykonania sekcji. - Wyniki autopsji nie wykazały by zwierzę posiadało jakiekolwiek oznaki fizycznego znęcania, wykluczono także możliwość śmierci głodowej – wyjaśnia kom. Piotr Wojtunik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

 • Wieloletni lider rynku samochodów osobowych wraca do gry !

 • KP PSP w Jaśle otrzymała dwa nowe samochody. Kolejne dwa ratowniczo-gaśnicze dotrą jeszcze w tym roku

   

  Dzisiaj na placu przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle przekazane zostały dwa samochody oraz sprzęt ratowniczy. St. bryg. Daniel Dryniak, zastępca podkarpackiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, europoseł Bogdan Rzońca, a także starosta jasielski Adam Pawluś i burmistrz Jasła Ryszard Pabian oficjalnie wręczyli klucze do nowych pojazdów komendantowi powiatowemu bryg. Piotrowi Śmietanie.<FOTO>

 • Około 140 kotów z Jasła trafiło do domów tymczasowych. Trwa zbiórka na ich leczenie

  W ubiegłym roku inspektorzy z OTOZ Animals z Krosna i Sanoka w asyście policjantów odebrali ponad 140 kotów hodowli kotów rasowych maine coon w Jaśle. Zwierzęta trafiły do domów tymczasowych, jednak wciąż wiele z nich wymaga opieki weterynaryjnej. Animalsi dziękują wszystkim, którzy wsparli zbiórkę na ich leczenie i apelują o dalszą pomoc.

 • Ulicami Jasła przeszedł Orszak Trzech Króli

   

  „Dzień dziś wesoły” – pod takim hasłem w całej Polsce odbyły się dzisiaj tradycyjne Orszaki Trzech Króli. Ulicami Jasła, po rocznej przerwie, przeszło dzisiaj kilka tysięcy osób, wspólnie kolędując i radując się z Bożego Narodzenia. Nie zabrakło występów artystycznych oraz żłóbka, który w tym roku, stanął przy kościele farnym.

 • Szukasz pracy za granicą? Legalna praca w Holandii czeka na Ciebie

   

  Rynki pracy państw Unii Europejskiej wciąż głodne są rąk do pracy. Praca czeka na mieszkańców Podkarpacia między innymi w Holandii. Biura pracy Work Centre zajmujące się pośrednictwem pracy u pracodawców w tym właśnie kraju poszukują obecnie pracowników do niemal każdej branży, od rolnictwa, przez logistykę, na produkcji kończąc. Z aktualnymi ofertami można zapoznać się w biurach w Jaśle, Tomaszowie Lubelskim i Opolu.

 • Miało być wesele, goście i zabawa. Wójt Gminy Jasło miesiąc przed imprezą zamknął domy ludowe

  Państwo Centlerowie z Jasła przygotowywali się do ważnego wydarzenia w życiu swojej córki Magdaleny. Wesele chcieli zorganizować w Domu Ludowym w Jareniówce, w którym salę zarezerwowali pół roku wcześniej. Wszystko dopinali już na ostatni guzik, kiedy miesiąc przed ceremonią zaślubin wójt Gminy Jasło podjął decyzję o czasowym wstrzymaniu wynajmowania sal w domach ludowych w gminie.

 • Policja bada, czy jedna z pracownic DPS w Foluszu dopuściła się fałszerstwa i oszustw na szkodę pensjonariuszy

   

  Podrabianie podpisów, nieracjonalne zakupy artykułów spożywczych i odzieżowych dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Foluszu, to tylko niektóre z wątpliwości, jakie budzi postępowanie jednej z pracownic ośrodka. Sprawą zajmuje się policja oraz prokuratura. Śledczy badają również, czy w kontekście tej wyjątkowo bulwersującej sprawy nie doszło także do niedopełnienia obowiązków przez kierownictwo placówki. Część pracowników DPS obawia się, że sprawa może zostać zamieciona pod dywan.

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105