Ktoś podpalił stodołę, żeby ukraść paliwo z remizy
12
W nocy z czwartku na piątek (7/8 kwietnia) w Wrocance doszło do pożaru drewnianego budynku gospodarczego. Wstępne ustalenia wskazują, że pożar był prawdopodobnie wynikiem podpalenia. Zdaniem naszego czytelnika ktoś zrobił to celowo.
- Okazało się, że ktoś podpalił tę stodołę i wykorzystując sytuację, że OSP Wrocanka wyjechała z remizy na akcję ratowniczą, włamał się do remizy i ukradł beczkę z paliwem. Ktoś podpalił stodołę, spowodował zagrożenie życia, tylko po to aby ukraść paliwo – mówi nam zbulwersowany czytelnik.
Rzeczywiście tej samej nocy policjanci interweniowali w związku ze zgłoszeniem o włamaniu do budynku remizy OSP. Jak się okazuje skradziono nie beczkę, lecz 20-litrowy kanister z olejem napędowym. Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, rozmawiali także z mieszkańcami oraz zabezpieczyli ślady.
Trwają czynności mające na celu ustalenie sprawców tych przestępstw. Dochodzenie prowadzi Posterunek Policji w Tarnowcu.
(kp)
- Okazało się, że ktoś podpalił tę stodołę i wykorzystując sytuację, że OSP Wrocanka wyjechała z remizy na akcję ratowniczą, włamał się do remizy i ukradł beczkę z paliwem. Ktoś podpalił stodołę, spowodował zagrożenie życia, tylko po to aby ukraść paliwo – mówi nam zbulwersowany czytelnik.
Rzeczywiście tej samej nocy policjanci interweniowali w związku ze zgłoszeniem o włamaniu do budynku remizy OSP. Jak się okazuje skradziono nie beczkę, lecz 20-litrowy kanister z olejem napędowym. Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, rozmawiali także z mieszkańcami oraz zabezpieczyli ślady.
Trwają czynności mające na celu ustalenie sprawców tych przestępstw. Dochodzenie prowadzi Posterunek Policji w Tarnowcu.
(kp)
