Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Kuchnia czy łazienka - gdzie ulokować pralkę?

1

Bardzo często, urządzając nowe mieszkanie lub też dom, zastanawiamy się, gdzie umieścić urządzenie - w kuchni czy łazience? Większość z nas od razu myśli o łazience. Okazuje się bowiem, że coraz więcej osób decyduje się na alternatywne rozwiązanie i umieszcza pralkę w kuchni. Rozwiązanie to wbrew pozorom może być bardzo praktyczne oraz wygodne, szczególnie dla osób, które chcą zaoszczędzić miejsce w łazience niewielkich rozmiarów.

Ogranicza nas metraż i podłączenie

Każdy z nas może planować dowolne umieszczenie pralki. Nic z tego jednak nie wyjdzie, jeżeli jej podłączenie będzie niemożliwe. Najważniejsze to przyłącza wodno-kanalizacyjne, do których musi dosięgać wąż dopływowy. Istotna jest również kwestia gniazdka elektrycznego, które będzie posiadać uziemienie.

Jeżeli nie mamy problemu z przyłączeniem, kolejna kwestia to odpowiedni metraż oraz kształt pomieszczenia. Wąska oraz prostokątna łazienka nie będzie dobrym wyborem, aby umieścić tam pralkę pełnogabarytową - znacznie lepszym pomysłem będzie tu pralka ładowana od góry. Innym rozwiązaniem będzie umieszczenie pralki w kuchni. Aby zapoznać się z najlepszymi pralkami, warto sprawdzić ranking pralek.

Pralka w kuchni - wady i zalety

Umieszczenie pralki w kuchni może przynieść wiele pożytku, jednak decyzja ta może być również obarczona kilkoma uciążliwymi niedogodnościami.

Podstawową zaletą takiego rozwiązania jest zwiększenie wolnej przestrzeni użytkowej w łazience. Będzie to praktyczne rozwiązanie szczególnie dla osób, które zamieszkują w niewielkich mieszkaniach w bloku, gdzie metraż łazienki jest bardzo skąpy. Dzięki umieszczeniu pralki w kuchni będziemy mogli także kontrolować proces prania, a jednocześnie przygotowywać potrawy, co przyda się szczególnie osobom zapracowanym, które mają niewiele czasu na wykonanie codziennych obowiązków w domu.

Jeżeli chodzi o wady, należy pamiętać, że drgania pralki mogą uszkodzić meble, a zbyt duża wilgoć zwiększa możliwość powstania pleśni oraz grzybów. Niedogodnością może okazać się również konieczność wydzielenia półki, na której umieszczone zostaną detergenty. Oczywiste jest bowiem, że chemia gospodarcza nie może być umieszczona razem z produktami spożywczymi. Co więcej, umieszczając pralkę w kuchni, musimy liczyć się także z niedogodnościami, jakie związane są z usytuowaniem kosza na brudne ubrania, który z przyczyn higienicznych nie powinien pozostawać w kuchni.

Analizując zalety oraz wady takiego rozwiązania, możemy zauważyć, że będzie to dobra opcja dla osób, które chcą powiększyć powierzchnię użytkową łazienki. Jest to doskonały sposób na podwyższenie estetyki w łazience oraz zwiększenie jej komfortu użytkowego.

Nie będzie to dobre rozwiązanie, jeżeli nasza łazienka jest duża i posiada odpowiednie przyłączenia. Jeżeli w łazience znajduje się duża powierzchnia użytkowa, wygodniej będzie zrobić tam kącik, który posłuży nam za pralnię i umieścić wszelkie niezbędne detergenty, kosz na pranie oraz urządzenie w jednym miejscu.

Kuchnia czy łazienka? Jest lepsza opcja!

Najlepszą opcją, jeżeli chodzi o umiejscowienie pralki, będzie osobne pomieszczenie gospodarcze. Wszystko będziemy mieli wówczas w jednym miejscu - suszarkę, pralkę, detergenty oraz miejsce na prasowanie, a w naszej łazience oraz kuchni zostanie tyle miejsca, ile było wcześniej. Rozwiązanie to niestety sprawdzi się jedynie w dużych mieszkaniach lub domkach jednorodzinnych. Innym, równie ciekawym pomysłem będzie umieszczenie pralki w garderobie. Wybierając odpowiednie miejsce, w którym będzie stała pralka, należy również wziąć pod uwagę jej parametry - szerokość, głębokość oraz wysokość.

Materiał zewnętrzny

Napisany dnia: 16.07.2021, 09:03
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ łodyniec
dnia 19.07.2021, 07:10
Ocena
komentarza:
1
W garażu .
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Znaleźli receptę na szczęśliwe życie małżeńskie. Trzynaście par odznaczono Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

   

  Od pół wieku tworzą szczęśliwe małżeństwa. Trzynaście par z Jasła zostało uhonorowanych przez Prezydenta RP Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Dziewięć z nich odebrało je dzisiaj z rąk burmistrza Ryszarda Pabiana w sali lustrzanej Jasielskiego Domu Kultury. Nie zabrakło poczęstunku i tradycyjnego toastu.

 • „… A kultura tu podobno jest”. Krushfestu w tym roku nie będzie

   

  Fani ciężkiego brzmienia mogą czuć się rozczarowani. Krushfest, który przez ponad dekadę gościł na swojej scenie czołowe zespoły polskiej sceny rockowej, punk rockowej oraz heavy i death metalowej, w tym roku niestety się nie odbędzie...

 • Rozpoczęły się egzaminy ósmoklasistów

  Od dzisiaj przez trzy dni uczniowie klas ósmych szkół podstawowych będą rozwiązywać testy z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego. Z Miasta Jasła do egzaminów przystępuje 515 uczniów.

 • Pani Natalia schudła 24 kg

   

  Poznajcie historię naszej pacjentki, która pod okiem dietetyka Pauliny Sitek w 8 miesięcy zredukowała nadmierne kilogramy i osiągnęła wyznaczony sobie cel. 

 • Kiedy ruszy budowa nowego łącznika na osiedlu Gądki w Jaśle? Projektanci kompletują dokumenty

  Oddany w ubiegłym roku most łączący osiedle Gądki z centrum miasta przyczynił się tego, że na do niedawna spokojnej i cichej ulicy znacząco zwiększył się ruch pojazdów. Miasto przymierza się do budowy nowej alternatywnej drogi. Obecnie są na etapie projektowym.

 • Szukasz pracy za granicą? Legalna praca w Holandii czeka na Ciebie

   

  Rynki pracy państw Unii Europejskiej wciąż głodne są rąk do pracy. Praca czeka na mieszkańców Podkarpacia między innymi w Holandii. Biura pracy Work Centre zajmujące się pośrednictwem pracy u pracodawców w tym właśnie kraju poszukują obecnie pracowników do niemal każdej branży, od rolnictwa, przez logistykę, na produkcji kończąc. Z aktualnymi ofertami można zapoznać się w biurach w Jaśle, Tomaszowie Lubelskim i Opolu.

 • Zgłoś swój projekt – rusza nabór propozycji od mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego

   

  Od dzisiaj rusza nabór propozycji projektów do Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego (JBO) na 2023 rok. Propozycję projektu może zgłosić każdy jaślanin, który ma 13 lat. Na propozycje naszych mieszkańców czekamy do końca czerwca.

   

 • Spędź dzień dziecka w Kinie Helios w Krośnie

   

  Kino Helios Krosno zaprasza na specjalne pokazy z konkursami z okazji Dnia Dziecka. Bogaty repertuar filmów dla najmłodszych, familijnych oraz przygodowych wpisują się w cykl Helios Dla Dzieci. Na specjalne pokazy kino zaprasza 28-29 maja i 1 czerwca.

 • W Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok w sprawie chirurga oskarżonego o przyjęcie łapówki. Wyrok jest nieprawomocny

  8 marca br. w Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok w sprawie chirurga oskarżonego o przyjęcie korzyści majątkowej w wysokości 500 złotych. Lekarz został skazany na 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Wyrok jest nieprawomocny. Do Sądu Okręgowego w Krośnie została złożona apelacja.

   

 • Władze województwa zmieniają zdanie. Pociąg do Medzilaborec nie ominie Jasła

   

  „Wojak Szwejk” jednak nie ominie Jasła. Władze samorządowe województwa podkarpackiego zmieniły zdanie w sprawie organizacji wakacyjnego połączenia kolejowego Rzeszów – Medzilaborce. W lutym bieżącego roku UMWP w Rzeszowie poinformował o tym, że realizowane od kilku lat połączenie zostanie skrócone z pominięciem między innymi Jasła i Krosna. Plan ten spotkał się wówczas ze zdecydowaną krytyką środowisk związanych z kolejnictwem oraz poszczególnych samorządów.

 • Kolosalne ceny za budowę krytego lodowiska w Jaśle. Miasto zapowiada ogłoszenie kolejnego przetargu

  Miasto Jasło może przeznaczyć na budowę krytego lodowiska w Jaśle 5 mln zł. Oferty zaproponowane przez firmy, które stanęły do przetargu znacznie przekraczają możliwości finansowe samorządu. Cena najkorzystniejszej oferty wyniosła prawie 13,5 mln zł! Miasto unieważniło postępowanie i zapowiada ogłoszenie kolejnego przetargu.

 • Szpital Medyk w Zimnej Wodzie koło Jasła już przyjmuje pacjentów

   

  Wykwalifikowani specjaliści, nowoczesny sprzęt, zabiegi operacyjne– Centrum Medyczne Szpital Medyk w Zimnej Wodzie koło Jasła już działa i oferuje opiekę medyczną w zakresie ortopedii, urologii, laryngologii dla dzieci i dorosłych, chirurgii, a także badania USG.

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657