Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Kuchnia czy łazienka - gdzie ulokować pralkę?

1

Bardzo często, urządzając nowe mieszkanie lub też dom, zastanawiamy się, gdzie umieścić urządzenie - w kuchni czy łazience? Większość z nas od razu myśli o łazience. Okazuje się bowiem, że coraz więcej osób decyduje się na alternatywne rozwiązanie i umieszcza pralkę w kuchni. Rozwiązanie to wbrew pozorom może być bardzo praktyczne oraz wygodne, szczególnie dla osób, które chcą zaoszczędzić miejsce w łazience niewielkich rozmiarów.

Ogranicza nas metraż i podłączenie

Każdy z nas może planować dowolne umieszczenie pralki. Nic z tego jednak nie wyjdzie, jeżeli jej podłączenie będzie niemożliwe. Najważniejsze to przyłącza wodno-kanalizacyjne, do których musi dosięgać wąż dopływowy. Istotna jest również kwestia gniazdka elektrycznego, które będzie posiadać uziemienie.

Jeżeli nie mamy problemu z przyłączeniem, kolejna kwestia to odpowiedni metraż oraz kształt pomieszczenia. Wąska oraz prostokątna łazienka nie będzie dobrym wyborem, aby umieścić tam pralkę pełnogabarytową - znacznie lepszym pomysłem będzie tu pralka ładowana od góry. Innym rozwiązaniem będzie umieszczenie pralki w kuchni. Aby zapoznać się z najlepszymi pralkami, warto sprawdzić ranking pralek.

Pralka w kuchni - wady i zalety

Umieszczenie pralki w kuchni może przynieść wiele pożytku, jednak decyzja ta może być również obarczona kilkoma uciążliwymi niedogodnościami.

Podstawową zaletą takiego rozwiązania jest zwiększenie wolnej przestrzeni użytkowej w łazience. Będzie to praktyczne rozwiązanie szczególnie dla osób, które zamieszkują w niewielkich mieszkaniach w bloku, gdzie metraż łazienki jest bardzo skąpy. Dzięki umieszczeniu pralki w kuchni będziemy mogli także kontrolować proces prania, a jednocześnie przygotowywać potrawy, co przyda się szczególnie osobom zapracowanym, które mają niewiele czasu na wykonanie codziennych obowiązków w domu.

Jeżeli chodzi o wady, należy pamiętać, że drgania pralki mogą uszkodzić meble, a zbyt duża wilgoć zwiększa możliwość powstania pleśni oraz grzybów. Niedogodnością może okazać się również konieczność wydzielenia półki, na której umieszczone zostaną detergenty. Oczywiste jest bowiem, że chemia gospodarcza nie może być umieszczona razem z produktami spożywczymi. Co więcej, umieszczając pralkę w kuchni, musimy liczyć się także z niedogodnościami, jakie związane są z usytuowaniem kosza na brudne ubrania, który z przyczyn higienicznych nie powinien pozostawać w kuchni.

Analizując zalety oraz wady takiego rozwiązania, możemy zauważyć, że będzie to dobra opcja dla osób, które chcą powiększyć powierzchnię użytkową łazienki. Jest to doskonały sposób na podwyższenie estetyki w łazience oraz zwiększenie jej komfortu użytkowego.

Nie będzie to dobre rozwiązanie, jeżeli nasza łazienka jest duża i posiada odpowiednie przyłączenia. Jeżeli w łazience znajduje się duża powierzchnia użytkowa, wygodniej będzie zrobić tam kącik, który posłuży nam za pralnię i umieścić wszelkie niezbędne detergenty, kosz na pranie oraz urządzenie w jednym miejscu.

Kuchnia czy łazienka? Jest lepsza opcja!

Najlepszą opcją, jeżeli chodzi o umiejscowienie pralki, będzie osobne pomieszczenie gospodarcze. Wszystko będziemy mieli wówczas w jednym miejscu - suszarkę, pralkę, detergenty oraz miejsce na prasowanie, a w naszej łazience oraz kuchni zostanie tyle miejsca, ile było wcześniej. Rozwiązanie to niestety sprawdzi się jedynie w dużych mieszkaniach lub domkach jednorodzinnych. Innym, równie ciekawym pomysłem będzie umieszczenie pralki w garderobie. Wybierając odpowiednie miejsce, w którym będzie stała pralka, należy również wziąć pod uwagę jej parametry - szerokość, głębokość oraz wysokość.

Materiał zewnętrzny

Napisany dnia: 16.07.2021, 09:03
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ łodyniec
dnia 19.07.2021, 07:10
Ocena
komentarza:
1
W garażu .
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Chodnik na ul. Żniwnej jest zdewastowany. Mieszkanka - " Strach na spacer wyjść z dziećmi"

  Od kiedy rozpoczęły się prace przy budowie nowego mostu na rzece Jasiołce, chodnik przy ul. Żniwnej jest w kompletnej rozsypce. Mimo, iż przez wiele lat nie był w najlepszych stanie, to przejazd ciężkich samochodów zniszczył go doszczętnie. - Rzadko wychodzimy na spacery, bo teraz strach przy tych autach gigantach...

 • Mecze przy Śniadeckich 15 najwcześniej wiosną przyszłego roku

   

  Prace przy modernizacji płyty stadionu piłkarskiego przy ul. Śniadeckich w Jaśle rozpoczęły się niemal rok temu. Pomimo upływu wielu miesięcy, na ich finalizację trzeba będzie jeszcze poczekać. Wciąż nie wysiano trawy, co ma kluczowe znaczenie dla właściwego przygotowania naturalnej murawy, na której swoje mecze już tej jesieni chcieli rozgrywać Czarni Jasło. Wszystko wskazuje jednak na to, że będzie ona gotowa rozgrywania zawodów sportowych najwcześniej wiosną przyszłego roku.

 • Dlaczego tak uwielbiamy pierogi?

   

  Czołowe miejsce, jakie pierogi zajmują w jadłospisie każdego Polaka jest absolutnie bezdyskusyjne. Dlaczego tak jest? Po pierwsze prostota. Ciasto wypełnione smacznym farszem z łatwością jest w stanie zaspokoić kulinarne oczekiwania amatorów dobrego jedzenia. Po drugie, lubią je wszyscy, od dzieci po dziadków. To także dobry sposób na szybki i tani obiad, na zamówienie.

 • Wielkie otwarcie Magurskiej Spiżarni

   

  W najbliższą środę o godzinie 9:00 otwieramy nowe miejsce w Jaśle. To sklep Magurska Spiżarnia.

 • W Nowym Żmigrodzie zagrał zespół Enej

   

  Pomimo deszczowej pogody, w Pikniku Rodzinnym – „Żmigrodzki Smok” wzięły udział tłumy głodnych rozrywki mieszkańców Nowego Żmigrodu i okolicznych miejscowości. Gwiazdą wieczoru był zespół Enej.

 • 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Polacy oddają hołd bohaterom

  Dzisiaj w wielu miejscach Warszawy odbywają się uroczystości związane z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Pod pomnikiem "Mokotów Walczący 1944" rozpalono "ogień pamięci" i włączono iluminacje pomnika na 63 dni. To jedno z wielu wydarzeń w tym szczególnym dniu. Dzisiaj w Jaśle w rocznicę godziny "W" o godzinie 17. włączone zostaną syreny alarmowe.

 • Zmarł Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz. Wybitny kompozytor miał 93 lata

   

  O śmierci jaślanina poinformował jego menadżer. Muzyk jazzowy, saksofonista i kompozytor miał 93 lata. Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz skomponował muzykę do kultowych polskich seriali i filmów fabularnych. Nigdy nie zapomniał o swojej małej ojczyźnie, między innymi fundując stypendium artystyczne dla najbardziej uzdolnionych muzycznie młodych mieszkańców miasta.  

 • Jasielscy policjanci obchodzą dzisiaj swoje święto

   

  W Jaśle odbyły się dzisiaj powiatowe obchody Święta Policji. Miejscem uroczystego apelu był plac przy nowej siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. Symboliczny klucz do nowo powstałego budynku odebrał Komendant Powiatowy Policji w Jaśle insp. Robert Wróbel. Wydarzeniu, tradycyjnie towarzyszyło wręczenie funkcjonariuszom jasielskiej jednostki aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne.

 • Minister Andrzej Adamczyk z wizytą w Przysiekach i Desznicy. Poświęcono zmodernizowany przed kilkoma miesiącami odcinek DK28

   

  Po upływie dziewięciu miesięcy od oddania do użytku zmodernizowanego odcinka DK28 Siepietnica – Trzcinica, dokonano jego poświęcenia. Do Przysiek zawitał szef resortu infrastruktury Adam Adamczyk. Padły zapowiedzi kierowania kolejnych rządowych środków na realizację inwestycji infrastrukturalnych na terenie powiatu jasielskiego.

 • W Trzcinicy powstanie centrum kultury?

  Radni powiatowi większością głosów przyjęli uchwałę w sprawie przystąpienia i zabezpieczenia środków finansowych na realizację zadań inwestycyjnych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Wśród wielu inwestycji zaplanowano do realizacji budowę Regionalnego Centrum Kultury Trzcinica Park.

 • Zamawiaj domowe obiady u "Wojtka" w obniżonych cenach!

   

  Bar mleczny u „Wojtka” nie przestaje myśleć o swoich klientach. Dlatego też, wciąż obowiązują nowe, obniżone ceny dań przy odbiorze osobistym oraz na dowóz! Pyszne potrawy kuchni domowej z łatwością można zamówić on-line lub w barze przy ul. 3 Maja 101. 

 • ESSA! Robotyk! Essa reszta! Nowy Ty w ZS3 – biegiem póki są miejsca – Zespół Szkół nr 3 w Jaśle „CHEMIK&rdqu

   

  TECHNIK ANALITYK to elitarny i ponadczasowy zawód. W skali kraju w tym zawodzie kształci się zaledwie kilkuset uczniów. Absolwenci tego zawodu są bardzo poszukiwani przez pracodawców w kraju jak i zagranicą ze względu na duże umiejętności praktyczne, gdyż w ramach kształcenia spędzają wiele godzin w laboratorium.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105