Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Kulturalny wypoczynek

2

Jak zwykle atrakcyjnie zapowiadają się tegoroczne wakacje z Jasielskim Domem Kultury. Wzorem ubiegłych lat JDK organizuje „Wakacje ze sztuką”. Oferta została tak skonstruowana, żeby każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie.

Dzieci zostaną zaproszone na cieszące się ogromną popularnością „Wakacyjne czwartki artystyczne” na jasielskich osiedlach. W tym roku animatorzy zabaw z agencji artystycznej „Bajlandia” i JDK odwiedzą osiedla: Krajowice (5 lipca), Rafineria i Gądki (12 lipca), Kaczorowy (2 sierpnia) oraz Sobniów (9 sierpnia). Współfinansowane ze środków Miasta Jasła w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii spotkania z najmłodszymi, w trakcie których maluchy będą mogły do woli podokazywać podczas najróżniejszych zabaw ruchowych, a także wziąć udział w konkursach i quizach z nagrodami będą się rozpoczynać o godz. 14, a kończyć o godz. 18.

W weekendy można będzie pobawić się przy muzyce w Parku Miejskim lub przy JDK, a także pozwiedzać okolice Jasła. Kulturalne wakacje powitamy w rytmie bluesa już 1 lipca. Przed Jasielskim Domem Kultury wystąpi zespół „Euro Band Blues” Michała Goleni z krośnieńskiego RCKP, inspirujący się twórczością amerykańskiego zespołu „The Blues Brothers”. W lipcu i sierpniu odbędą się również m.in. spotkania z muzyką łemkowską, magikiem, kataryniarzem i papugą oraz Teatrem na Walizkach w „Beczce śmiechu”.

Amatorów aktywniejszego wypoczynku ucieszą spotkania z cyklu „Studnia Kulturalna JDK”, w czasie których można będzie poznać najbliższe okolice Jasła, miłośnicy sztuk plastycznych będą mogli poznać najnowszą twórczość jasielskiej grupy „Plaja”, a okazją do podszkolenia umiejętności przez młodych fanów tańca będą Letnie Warsztaty Taneczne.

Odrębną, dużą, niesłychanie interesującą imprezą, której współorganizatorem jest Jasielski Dom Kultury, będą szóste już Międzynarodowe Dni Wina. W weekend 18-19 sierpnia można będzie poznać niezwykłe smaki doskonałych, polskich win, porównać je z winami z innych stron świata, popróbować regionalnej kuchni oraz poznać kulturę krajów Grupy Wyszehradzkiej.

Wakacje ze sztuką 2012

1 lipca, godz. 17.00 – koncert zespołu „Euro Band Blues” Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie

5 lipca, godz. 14.00 – 18.00 – „Wakacyjne Czwartki Artystyczne” - Osiedle Krajowice

8 lipca, godz. 17.00 – „Łemkowyna pieśnią malowana” – koncert Julii Doszny

12 lipca, godz. 14.00 – 18.00 – „Wakacyjne Czwartki Artystyczne” – Osiedle Rafineria i Osiedle Gądki

21 lipca, godz. 10.00 – „Studnia Kulturalna JDK” - Rowerowy wyjazd do Centrum Edukacji Ekologicznej w Bierówce

22 lipca, godz. 15.00 – Popołudnie z magikiem, kataryniarzem i papugą – kataryniarz Piotr Bot oraz magik Wiesław Jaśkowski - Havis

2 sierpnia, godz. 14.00 – 18.00 – „Wakacyjne Czwartki Artystyczne” – Osiedle Kaczorowy

9 sierpnia, godz. 14.00 – 18.00 – „Wakacyjne Czwartki Artystyczne” – Osiedle Sobniów

11 sierpnia, godz. 8.00 – „Studnia Kulturalna JDK” – Tajemnicze zakątki Beskidu Niskiego

12 sierpnia, godz. 17.00 – „Beczka śmiechu” – Teatr na Walizkach z Wrocławia

18-19 sierpnia – Międzynarodowe Dni Wina (Organizuje Miasto Jasło, współorganizatorem jest JDK)

27-30 sierpnia – IV Letnie Warsztaty Taneczne

2 września, godz. 17 – Pożegnanie wakacji – koncert zespołów Jasielskiego Domu Kultury i zaproszonych gości

Ponadto:

1-28 lipca, Galeria JDK – „Wiśniowa pachnąca malarstwem” - wystawa poplenerowa IV międzynarodowego pleneru malarskiego w Wiśniowej

3-20 września, Galeria JDK - „Plaja i przyjaciele” – interdyscyplinarna wystawa jasielskiego środowiska plastycznego i zaprzyjaźnionych z nim artystów ze Słowacji

JDK

Reklama

Komentarze: 2

Dodaj komentarz Widok:
0
@ Michał
dnia 29.06.2012, 10:05 · Zgłoś
Super jakaś wycieczka.Chyba się na nią wybierzemy Gratulacje dla JDK!
Odpowiedz
0
@ cola
dnia 29.06.2012, 08:09 · Zgłoś
super dla wszystkich
oby tak dalej
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.