Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Kupujesz samochód – nie daj się oszukać !

30

Coraz częściej robimy zakupy przez Internet, bo to duża wygoda i oszczędność czasu. Surfując po sieci w poszukiwaniu wspaniałej okazji, czy upragnionej rzeczy musimy jednak pamiętać, że swoimi ofertami kuszą nas również oszuści. Przekonało się o tym dwoje mieszkańców powiatu jasielskiego, którzy chcieli w ten sposób kupić samochód. Policjanci przestrzegają przed tym zagrożeniem i apelują o ostrożność.

Funkcjonariusze z jasielskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej prowadzą czynności w sprawach wyłudzeń pieniędzy podczas zakupu samochodu za pośrednictwem Internetu. Dwoje mieszkańców naszego powiatu odpowiedziało na atrakcyjne oferty umieszone w sieci i niestety straciło swoje oszczędności.

Pokrzywdzeni kontaktowali się za pośrednictwem poczty e-mail z zagranicznymi sprzedawcami, którzy obiecywali, że interesujący ich samochód w ciągu kilku dni sprowadzą do Polski, pod wskazany adres. Warunek dostawy był tylko jeden. Wpłata pieniędzy za auto na podany numer zagranicznego konta bankowego.

W jednym z przypadków przelew miał trafić do firmy transportowej, którą rzekomo sprzedawca upoważnił do pobrania pieniędzy, a następnie dostarczenia samochodu na jego koszt. Po otrzymaniu przesyłki, według zapewnień oferenta, kupujący miał sprawdzić stan techniczny auta, a w przypadku odmowy jego przyjęcia miał otrzymać od dostawcy zwrot pieniędzy.

W innym przypadku, po przelaniu ustalonej kwoty za samochód, pokrzywdzony otrzymał e-mail od sprzedawcy, z którego wynikało, że warunkiem wysłania pojazdu jest podpisanie odpowiednich dokumentów przez ministra eksportu kraju, w którym znajduje się auto. Aby jednak tak się stało potrzebna była wpłata kolejnych kilku tysięcy złotych celem załatwienia tych formalności. Pieniądze miały zostać zwrócone po dostarczeniu samochodu. Gdy pokrzywdzony przelał na konto określoną kwotę, otrzymał e-mail z informacją, że musi wpłacić kolejne pieniądze ponieważ wymagany jest jeszcze jeden dokument, który ma zostać wystawiony przez następnego ministra. W przeciwnym razie kupujący miał stracić dotychczas przelane środki finansowe.

W obu przypadkach po wpłacie pieniędzy na podany numer rachunku bankowego, kontakt ze sprzedawcami, którzy okazali się oszustami urwał się.

Przestrzegamy przed przestępcami wyłudzającymi pieniądze za pośrednictwem ogłoszeń internetowych. Do osób chcących kupić w ten sposób samochód lub inne rzeczy, apelujemy o wnikliwe sprawdzanie zamieszczonych ofert i nie wpłacanie pochopnie pieniędzy osobie nieznajomej. Pamiętajmy, że super okazje zdarzają się bardzo rzadko, dlatego nie dajmy się ponieść emocją, zachowajmy zdrowy rozsądek oraz przynajmniej podstawowe środki ostrożności. W przypadku obaw i podejrzeń co do próby dokonania oszustwa, należy niezwłocznie powiadomić o tym Policję.

KPP w Jaśle

Reklama

Komentarze: 30

Dodaj komentarz Widok:
2
@ N
dnia 24.12.2012, 12:45 · Zgłoś
Głupota nie zna granic. Jak ktoś w ten sposób wydaje pieniądze to albo ma ich zbyt dużo, albo jak na wstępie. :/
Odpowiedz
3
@ ha
dnia 23.12.2012, 10:58 · Zgłoś
Miałem z tym oszustem do czynienia nie raz jak szukałem samochodu. Wystarczy wejść na jakikolwiek model samochodu i zobaczyć,że jeśli nie ma nr tel. lub jest on za długi o jedną liczbę to mamy do czynienia z tym oszustem. Jego aukcje są bardzo atrakcyjne cenowo. Zazwyczaj działa jako Anthony Cox. Mało tego jest nawet na jego temat forum. Dziwię się, że policja się tym nie zainteresowała już wcześniej, bo oszukanych jest naprawdę wielu. http://www.forumsamochodowe.pl/uwaga-oszusci-na-otomoto-vt12274.htm i jest tego jeszcze więcej. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę Anthony Cox [...].
Odpowiedz
1
@ stary
dnia 22.12.2012, 09:32 · Zgłoś
Hallo,

Das Auto und die Dokumente sind bereits in der eBay-Gewahrsam. Ebay bereitet den Wagen für den Transport und die Titel für den neuen Eigentümer.
Ebay arbeitet mit Transportunternehmen und einer von ihnen wird den Transport und die Papiere für uns zu machen.

[...] senden Sie mir Ihren vollen Namen zu, ich brauche es für die Auto-Dokumente.
Ebay wird Sie mit Details über die Transaktion und Zahlungsdetails E-Mail. Sie wird einen Sofort-Kaufen Angebot für Sie.
In diesem Moment muss man die 50% des Geldes an die eBay-geschützt Bankkonto überweisen und das Geld wird dort bleiben, bis Sie die 5 Tage Prüffrist beenden.
Nachdem Sie die Zahlung zu leisten, müssen Sie die Zahlungsdetails auf ebay so können sie den Transfer zu überprüfen und wenn alles gut sein wird sie den Versand zu starten.
Sie werden das Auto in 2 / 3 Tagen erhalten und Sie haben 5 Tage für inspizieren und testen. Wenn das Auto aussehen wird, ohne Schäden und in gutem Zustand, müssen Sie die andere Hälfte auf ebay, die Papiere unterschreiben Transfer und eBay geben mir das Geld beschrieben. Wenn etwas nicht mit dem Auto gut ist, wird ebay erstatten Ihnen 100% durch Rücksendung der Geld-zurück-in Ihrem Konto. In diesem Geschäft kann man nur verlieren die Überweisung der Kosten (50 Euro).

Sobald ich Ihren vollständigen Namen und Ihre eBay-ID habe, werde ich beginnen die ebay-Prozess.

MfG
Susan Wilson
Odpowiedz
2
@ nie znający języka niemieckiego
dnia 23.12.2012, 13:53 · Zgłoś
Wszyscy,którzy nie znają niestety języka niemieckiego chyba bardzo się ucieszą,jak SVEN będzie tak dobry i przetłumaczy te teksty [...].polski.On ,to tak wszystko bardzo ładnie potrafi wytłumaczyć a język niemiecki jest jego pasją...SVEN - [...]!
Odpowiedz
-1
@ stary
dnia 22.12.2012, 09:04 · Zgłoś
[komentarz usunięto]
Odpowiedz
2
@ AUDI
dnia 21.12.2012, 23:07 · Zgłoś
A to Tumulec jeden
Odpowiedz
5
@ agent 009
dnia 21.12.2012, 20:18 · Zgłoś
@stary-dawaj ten tekst,niech ludziska poczytają,może komuś uratujesz kasę.
Odpowiedz
0
@ stary
dnia 22.12.2012, 09:03 · Zgłoś
[komentarz usunięto ]
Odpowiedz
3
@ stary
dnia 21.12.2012, 19:52 · Zgłoś
Kilka dni wcześniej ja również otrzymałem kuszącą ofertę. Proponowano dobrą cenę, wpłata połowę przez Ebay, po dostawie resztę. Jednak wyczułem!!! UWAGA na ---susawilsonsk@gmail.com--- mogę wysłać całą treść "naciągacza" .Jednak po mojej prośbie o adres do tej pory brak kontaktu. Myślę, że można go zlokalizować.
Odpowiedz
4
@ lol
dnia 21.12.2012, 15:49 · Zgłoś
"nie dajmy się ponieść EMOCJĄ"?! panu rzecznikowi KPP Jasło trzeba chyba słownik kupić pod choinkę
Odpowiedz
6
@ mk
dnia 21.12.2012, 15:44 · Zgłoś
Jakoś mi ich nie szkoda. Naiwność na poziome dwuletniego dziecka. Cóż, za głupote przychodzi czasami słono zapłacić.
Odpowiedz
6
@ stary
dnia 21.12.2012, 15:34 · Zgłoś
mogli tą kasę wysłać ojcu dyrektorowi,mieli by zasługę w niebie.
Odpowiedz
6
@ AUDI
dnia 21.12.2012, 14:18 · Zgłoś
Najpierw trzeba samochód zobaczyć,zdecydować się na kupon a potem płacić.
Odpowiedz
4
@ epson
dnia 21.12.2012, 13:51 · Zgłoś
[...] nie sieją a sa w powiecie
Odpowiedz
4
@ ZOCHA
dnia 21.12.2012, 13:05 · Zgłoś
Komuś chyba rozum odebralo. chytry dwa razy traci i to się sprawdza.
Odpowiedz
3
@ noon
dnia 21.12.2012, 12:58 · Zgłoś
Niestety naiwni ludzie muszą płacić za swoją głupotę! tzw. prawo dobory naturalnego !!
Przeżyją najsilniejsi (nie chodzi o siłę mięśni)
pozdrawiam wszystkie LAMY !!
Odpowiedz
9
@ owczarek niemiecki
dnia 21.12.2012, 12:50 · Zgłoś
ale żal...wpłaćcie mi 10 tyś a ja w zamian sprowadzę helikopter :)ale ludzie są śmieszni .na takie rzeczy sie nabierac.brawooo
Odpowiedz
7
@ łodyniec
dnia 21.12.2012, 12:41 · Zgłoś
buhahahahahahaha znaleźli się naiwniacy buhahahahahahaahahahahahaha chyba też tak będę robił , skoro tylu [...] naiwnych jest na świecie :p
Odpowiedz
5
@ pepe
dnia 21.12.2012, 12:27 · Zgłoś
i bardzo dobrze ze stracili pieniadze, byc takim naiwniakiem to tragedia hahahahahahah
Odpowiedz
7
@ ;)
dnia 21.12.2012, 12:17 · Zgłoś
Pierwszy ;), trzeba tępic takich oszustów, ale zresztą jak ich policja zlapie to im nic niezrobi ( wiadomo;) tak jak zawsze) dadza im 24h i pójdą lol dla mnie polska policja jest smieszna
Odpowiedz
3
@ aro
dnia 21.12.2012, 13:59 · Zgłoś
Policja Polska nie jest od łapania oszustów i złodziei tylko od łapania za przekroczenie prędkości o te 11-15km/h, bo umieją tylko wypisywać mandaty.
Na szkoleniu na policjanta uczą ich tylko wypisywać mandat, bo taki [...] im krzywdę zrobi. Jak było, co policjantka oberwała kostką w głowę i miała wstrząs mózgu.
Odpowiedz
73
@ :)
dnia 21.12.2012, 12:17 · Zgłoś
[...]. jak mozna płacić za samochód którego nie widziałem na zywo.
Odpowiedz
-44
@ ;)
dnia 21.12.2012, 12:19 · Zgłoś
po tym co napisales wychodzi na to ze sam miales z tym probem ... hehe ;)
Odpowiedz
-13
@ KPP
dnia 21.12.2012, 12:37 · Zgłoś
jak zawsz - kopiuj i wklej kpp jasło
Odpowiedz
-4
@ st.pro.
dnia 21.12.2012, 15:54 · Zgłoś
pisalem otym 3 dni temu ale [...] narod nie wierzyl
Odpowiedz
-10
@ Najgorsi [...] to
dnia 21.12.2012, 19:42 · Zgłoś
Polish Bieda-Skodziarze.Oni są [...] nawet w salonie.Biorą tandetną fabiede na 5 letni kredyt,oczywiscie sąsiadom mówią że jest za gotówke żeby sie pochwalić.Przez te 5 lat spłacą prawie 2 takie fabiedy jesli wszystko pododawać.Na końcu zostają ze złomem wartym 12 tys zł,złomem przechodzonym i wytłuczonym z zajechanym silnikiem.Nikt im już tego nie kupi.W dodatku skoda i seat tracą juz 15 tys zł na pragu salonu,bo to auta zrobione "low costem" jak daćka.Skoda czyli bieda wozidło dla plebsu z biedniejszej części europy.Taki był cel volkwagena kiedy przejmowal skode.Tanie autko dla biedy która marzy o czyms extra.Skoda jako odpad volkswagenowski ma bledy w sterowniku juz w salonie.Dostaje najgorsze czesci i przestarzałą elektronike.Taki królik doświadczalny vw żeby sobie starociami nie zawalac magazynu.Te własnie starocie wkładane są do skody i seata.
Odpowiedz
8
@ agent 009
dnia 21.12.2012, 20:58 · Zgłoś
No widzisz, a o tym wszystkim dowiedziałeś się dopiero,kiedy sam kupiłeś Skodę.Dzięki za przestrogę.
Odpowiedz
2
@ [...]
dnia 21.12.2012, 22:02 · Zgłoś
no co ty nie powiesz?gdzie to wycytales?na papierze toaletowym?
Odpowiedz
0
@ woj
dnia 26.12.2012, 11:45 · Zgłoś
Ale jesteś [...]. Mam seata nie zamienie na nic innego. Zobacz ile kosztuje seat a ile vw golf. pozdro [...]
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.