Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Kwietniowe zmagania zawodników Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów

2

23 kwietnia w Dukli odbyła się kolejna edycja “Biegu Rysia”. Trasa biegu, która wiodła przez górę Cergową liczyła 14km i 480m przewyższenia. W zawodach uczestniczył Gabriel Gorczyca, który z czasem 1h 16min zajął 25 miejsce open, a w kategorii wiekowej – 10. W Krynicy odbywał się w tym dniu Puchar Polski w formule XC. W zawodach wystartował Tomasz Leśniak. Trasa liczyła 4 pętle, które w sumie dawały 16km i 675m przewyższenia. Trasa wyznaczona była na terenie Góry Parkowej. Tomasz zakończył zawody z czasem 1h 19min, i ostatecznie zajął 4 miejsce open.

Na zdjęciu Przemysław Fornek i Artur Gorczyca

24 kwietnia w Wierzchosławicach odbył się Maraton MTB “Odważ się być”. Zawodnicy mieli do wyboru trzy trasy. Przemysław Fornek wybrał dystans “Quarter” liczący 35km. Przemek zajął 10 miejsce open, a w kategorii – 5. Dystans pokonał w czasie 1h 06min. Dystans “Half” liczący 48km wybrało dwóch zawodników JSC – Artur Gorczyca, który pokonał dystans w czasie 1h 32min i zajął open 9 miejsce, a w kategorii – 4, oraz Gabriel Gorczyca, który pokonał dystans o 5 minut dłużej, co pozwoliło na zajecie 18 miejsca open a w kategorii wiekowej – 8.

Artur Gorczyca - MTB Wierzchosławice

30 kwietnia W Łysej Górze wystartował “Puchar Smoka”. Zawody kolarstwa górskiego odbywają się w formule XC. Kategoria “Master I” miała do pokonania 5 okrążeń, co w sumie dawało 19km. W tej kategorii najlepiej zaprezentował się Przemysław Fornek zajmując 6 miejsce. Na 7 był Damian Faryj a na 10 Kamil Paluch. Kategoria “Master II” miała do pokonania 4 okrążenia, czyli ok. 15km. W tej kategorii na 2 stopniu podium stanął Tomasz Leśniak. Artur Gorczyca był 7, a Jakub Zbiegień - 9.

Piotr Majewski na trasie “Ultra Lajkonika”

 

W tym dniu wystartował także Kolarski Maraton Rowerowy “Ultra Lajkonik”. Do wyboru były dwie trasy: krótka, licząca 200km i 4200m przewyższenia, oraz długa- 450km i ok. 11tys metrów przewyższeń. Start i meta zawodów były zlokalizowane w Gródku nad Dunajcem. Zawodnicy mieli do pokonania trasy wiodące przez Pogórze Rożnowskie, Strzyżowskie, Ciężkowickie i Beskid Niski. W zmaganiach wzięło udział dwóch zawodników JSC. Marcin Wiącek wybrał krótszą trasę, którą pokonał w czasie 12h 36min i uplasował się na 19 miejscu. Piotr Majewski wybrał trasę długą. Pokonanie tej trasy i przewyższeń z nią związanych zajęło Piotrowi 59h i pozwoliło to na zajęcie 70 miejsca.

Gabriel Gorczyca - Bieg Rysia

 

Gabriel Gorczyca w tym dniu wziął udział w MTB – CUP Sebnitz “Pieklo Severu” Trasa maratonu liczyła 44km i 1350m przewyższenia. Czas uzyskany przez naszego zawodnika to 2h 44min. Gabriel w zawodach zajął 72 miejsce open, a w kategorii – 28.

JSC

 

Napisany dnia: 17.05.2022, 07:00
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Bogusław Tułecki
dnia 17.05.2022, 12:13
Ocena
komentarza:
7
Gratulacje !!!
@ Seba
dnia 31.05.2022, 21:41
Ocena
komentarza:
-3
Kto na to pozwala w lesie robic taki cyrk. Las to dom zwierząt pamiętajmy o tym.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Figura Matki Boskiej Niepokalanie Poczętej z początku XX w. wymaga pilnej renowacji

   

  Przy skrzyżowaniu ulic Floriańskiej z Metzgera w Jaśle, stoi zabytkowa figura Matki Boskiej Niepokalanie Poczętej. Rzeźba oraz postument, na którym jest ona usytuowana, wymaga pilnej renowacji. Prace konserwatorsko-remontowe mają rozpocząć się po podpisaniu stosownej umowy pomiędzy Miastem Jasłem, które udzieliło na ten cel dotacji a Skarbem Państwa oraz wyłonieniu wykonawcy.

 • Edukując, mówią „STOP” brawurze i łamaniu przepisów na przejazdach i przejściach kolejowych

   

  Tylko w 2021 roku na przejazdach i przejściach kolejowych doszło do 194 zdarzeń. Zginęły w nich 43 osoby. Na torach zabija pośpiech, brawura i brak rozsądku. Z myślą o ochronie tego, co najważniejsze, życia i zdrowia uczestników ruchu drogowego oraz pieszych, powstała kampania społeczna „Bezpieczny Przejazd”. 

 • Swego nie znacie… Zaplanuj wakacyjny wypoczynek w Winnicy Dwie Granice pod Jasłem

   

  Planując wakacyjny wypoczynek, warto zwrócić uwagę nie tylko na oferty nadmorskich kurortów, czy też hoteli w podtatrzańskich miejscowościach. Może się okazać, że miejsce, w którym z łatwością zaczerpniemy oddechu i naładujemy akumulatory przed kolejnymi wyzwaniami dnia codziennego, znajduje się tuż pod nosem.

 • Potrącenie rowerzysty w Dębowcu. 67-latka uratował kask

  Dzisiaj około godziny 10. w Dębowcu na drodze powiatowej relacji Jasło-Folusz doszło do potrącenia rowerzysty. Kierujący jednośladem 67-letni mężczyzna z obrażeniami głowy i barku trafił do jasielskiego szpitala. Droga w miejscu zdarzenia jest obecnie zablokowana.

 • Zajazd Pod Brzozami w Foluszu. Zaproszenie macie wszyscy!

   

  To chyba najciekawiej usytuowane miejsce w powiecie jasielskim w którym można dobrze spędzić czas. Nawet, kiedy intensywnie świeci słońce.

 • „Nikomu niepotrzebna”. Mieszkańcy Wolicy protestują przeciwko planom budowy nowej drogi

   

  Mieszkańcy Wolicy pod Jasłem protestują przeciwko budowie nowej drogi. Mają za złe władzom samorządowym, że nie chcą z nimi rozmawiać na temat realizacji inwestycji, która ich zdaniem jest niepotrzebna i irracjonalna z ekonomicznego punktu widzenia. Pod petycją adresowaną do władz gminy Jasło, swój sprzeciw wobec budowy drogi według projektowanego wariantu, złożyło ponad 200 mieszkańców wsi. 

 • RCKiK w Rzeszowie zwraca się z prośbą o honorowe oddawanie krwi. Pilnie potrzebna krew pełna grup minusowych

  Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie zwraca się z prośbą do mieszkańców całego województwa podkarpackiego o honorowe oddawanie krwi. Obecnie mają bardzo niskie stany magazynowe krwi grupy 0 RhD(-) oraz B RhD(-).

 • Konkurs! Wygraj podwójne wejściówki na film „Minionki: Wejście Gru” w kinie Helios Krosno

 • Gminy oszczędzają wodę i apelują o rozsądne jej wykorzystywanie

  Susza doskwiera coraz bardziej. Niewielkie opady deszczu nie rekompensują braku wody, a wiele gmin w Polsce apeluje o jej oszczędzanie. Od dwóch miesięcy o tym wspomina gmina Tarnowiec. W ostatnim czasie dołączyły do niej gminy Skołyszyn i Dębowiec, które zwróciły się do mieszkańców o racjonalne wykorzystywanie wody.

 • Radni powiatowi udzielili absolutorium Zarządowi Powiatu w Jaśle

  Radni Rady Powiatu w Jaśle z klubu PiS udzielili absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu Powiatu w Jaśle. Radni klubów PSPP i SDM negatywnie zaopiniowali raport o stanie powiatu jasielskiego za 2021 r. W konsekwencji tego głosowali przeciw udzieleniu wotum zaufania dla zarządu oraz absolutorium z wykonania budżetu powiatu za ubiegły rok.

 • Dni Jasła 2022 za nami. Na scenie wystąpiła Sylwia Grzeszczak

   

  Po dwuletniej przerwie, Dni Jasła wróciły na teren Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Koncertowy wieczór rozpoczął się występem formacji KRUSHER. Potem na scenę wkroczyły gwiazdy wieczoru. Kilkutysięczna publiczność świetnie bawiła się najpierw przy muzyce Libera, aby na deser otrzymać solidną porcję muzyki w wykonaniu Sylwii Grzeszczak z zespołem.

 • Tradycji stało się zadość. W Dobrucowej puszczano na wodę świętojańskie wianki

   

  W Dobrucowej, po dwóch latach przerwy, mieszkańcy gminy Tarnowiec, ponownie mogli świętować Noc Świętojańską. Tradycyjne wianki, przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich, puszczano na wody Jasiołki. Na suto zastawionych stołach, jak zawsze, nie brakowało pysznego jedzenia. Biesiadnikom przygrywały kapele ludowe.

 • Ciężka praca nagrodzona – najlepsi uczniowie uhonorowani

   

  Aż 129 uczniów jasielskich szkół podstawowych otrzymało w tym roku Nagrodę Burmistrza Miasta Jasła. Najcenniejsza z nich wszystkich statuetka Bartłomieja z Jasła trafiła do Igora Sudyki – ucznia klasy siódmej Szkoły Podstawowej nr 2. Nagrody przyznane zostały w ramach Lokalnego Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży w Jaśle za wyniki w nauce i za wybitne osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne.

 • „Yang” Kogonady w krośnieńskim kinie Helios

   

  Helios Krosno nieprzerwanie zaskakuje kinomanów nowymi propozycjami w ramach projektów specjalnych. W cyklu Kino Konesera, już wkrótce, na dużym ekranie, będzie można zobaczyć film pt. „Yang” w reżyserii Kogonady, z Colinem Farrellem w roli głównej. To pełna czułości i emocji opowieść o odkrywaniu własnych marzeń i uczuć.

 • Letnie promocje w DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle

   

  Lato zbliża się wielkimi krokami. To doskonały moment na rozpoczęcie, niekiedy odkładanego od dawna remontu łazienki. Szczególnie, że teraz można skorzystać z promocji na wybrane elementu asortymentu, jakie dla swoich klientów przygotował DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle. Sklep oferuje atrakcyjne rabaty na zakup ceramiki sanitarnej i kabin prysznicowych przy zakupie płytek.

 • Pranie dywanów metodą na „WSKROŚ”. Pierwsza taka pralnia w Jaśle!

   

  Decydując się na oddanie dywanów do pralni, postaw na profesjonalistów. Teraz będzie to łatwiejsze. W Jaśle rozpoczęła działalność pralnia dywanów, która potrafi przywrócić dywanom świeżość i czystość dzięki praniu metodą na "wskroś". 

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657