Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

„Lajkuję - nie hejtuję” - Konkurs plastyczno - literacki

13

Starostwo Powiatowe w Jaśle wraz z Młodzieżowym Domem Kultury w Jaśle i Komendą Powiatową Policji w  Jaśle serdecznie zapraszają do udziału w Konkursie Plastyczno - Literackim „Lajkuję - nie hejtuję”.

Konkurs skierowany jest do uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu jasielskiego. Głównym celem konkursu jest promocja bezpiecznego i  odpowiedzialnego zachowania w Internecie.

Zapraszamy uczniów do wypowiedzenia się w temacie mowy nienawiści za pomocą pracy plastycznej, plakatu lub krótkiej formy literackiej. Dla laureatów w poszczególnych kategoriach organizator zapewnia cenne nagrody.

Szczegółowe zasady konkursu i formularz zgłoszenia znajdują się na stronie www.mdkjaslo.pl

Serdecznie zapraszamy!

MDK w Jaśle

Napisany dnia: 17.02.2021, 11:18
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ łodyniec
dnia 18.02.2021, 11:13
Ocena
komentarza:
7
Mowa nienawiści ... Albo mi się coś podoba ,albo nie. Na YouTube jest opcja kciuk w górę lub w dół
na fejsie już tego nie ma. Może ci się tylko podobać . Taka wolność myśli i słowa
@ dragoness
dnia 18.02.2021, 13:02
Ocena
komentarza:
-14
Na Fb jest opcja "wrrr", oznaczająca brak akceptacji
@ łodyniec
dnia 23.02.2021, 14:44
Ocena
komentarza:
1
Nie można zrobić kciuka w dół ,bo to mogło by kogoś urazić ...
Dlatego ten naród taki zakłamany ,bo 99% społeczeństwa nie potrafi powiedzieć nie.
@ Natural Born Leader
dnia 18.02.2021, 13:36
Ocena
komentarza:
-9
Trzeba jeszcze koniecznie zrobić akcję "Krytykuję, a nie hejtuję".
To jest przerażające, że ludzie uważają w dzisiejszych czasach, że każda krytyka to hejt, a od konstruktywnej krytyki lepsze jest chwalenie wszystkiego na wyrost żeby nie ryyzykowac tego, ze się kogoś obrazi - taka konstrukcja świata, to ewolucja wsteczna, prosty przepis na samozagładę, atak na inteligencję i zdrowy rozsądek.
Chciałbym miec możliwość podjęcia ryzyka w rozmowie i powiedzenia tego, że cos mi się nie podoba, uargumentowania tego i uzasadnienia licząc, że osoba do której ta krytyka jest skierowana nie odbierze tego za atak i próbę obrazy.
Resztę można wypracować w rozmowie.
@ dragoness
dnia 18.02.2021, 19:16
Ocena
komentarza:
-13
Do tego jednak potrzebna jest rozmowa twarzą w twarz, a nie komentarze w internecie. Te, siłą rzeczy są ograniczone. Inna rzecz, że większość ludzi nie ma nić interesującego do powiedzenia. Dlatego wśród polityków tak popularny jest Twitter.
@ Natural Born Leader
dnia 18.02.2021, 20:19
Ocena
komentarza:
-13
Dlatego ja sobie wyraźnie powiedziałem, że dopóki konta w internecie nie będą na pesel, albo skan lini papilarnych dopóty nie będę się bawił w nic innego niż mniej lub bardziej zabawny troling i lekka wymiana opinii.
Z jednej strony internet, to jest ciągle tylko narzędzie tak mądre jak jego użytkownik, z drugiej świetnie skraca dystans i kurczy świat, gdzie nawet przez głupie komentarze na youtubie mogłem wymienić opinie z ludźmi ze świata kultury, muzyki, filmu, czy ogólnie ciekawymi ludźmi.
Myslę, że równie dużym problemem co kondycja intelektualna uzytkowników są konstrukcja i zasady działania świata wirtualnego, które trzeba bardzo szybko zmienić.
@ Obs.
dnia 19.02.2021, 07:49
Ocena
komentarza:
14
Poszukaj szczęścia na jakiejś farmie, nadajesz się idealne. Wodolejstwo i sofistyczny bełkot w całej okazałości, tudzież kompletny brak logiki w powyższym komentarzu. Chcesz sobie sam podcinać skrzydła ? To takie dramatyczne i niekonsekwentne. Lepiej trochę białka w nochal i płyniesz... "manie sans délire". Przypominasz takich jak ( proszczep, pro-life, covidec, ... ) na nieco wyższym poziomie. Używasz czasu przeszłego w specyficzny i typowy dla psychola sposób. Nadajesz się idealnie w szeregi ciemnej triady. Może z poczwary w końcu staniesz się motylem. Zalecam nieco mniej gwiazdorskiego narcyzmu, może być ukryty, typowy dla psychola pro. Gdyż już większość na tym forum, widzi z czym ma do czynienia. Niech ci się nie wydaję , że wszyscy użytkownicy są naiwni i podatni na "ściemnianie". Potraktuj to jako konstruktywną krytykę - nie hejt.
@ Natural Born Leader
dnia 19.02.2021, 10:02
Ocena
komentarza:
-13
@ Obs.
Mimo, że moją internetową twórczość kieruję głównie do ciebie i takich jak ty, a uzyskana od ciebie pogarda jest dla mnie paliwem dnia codziennego, to nie pogadamy ponieważ wyrosłem już z wdawanie się w dyskusję z hejterami ( którym jak wiadomo nie jesteś ) i wróżbitami budującymi swoją narrację na dyskredytacji drugiej strony, wmawianie chorób psychicznych etc, tylko dlatego, że twoja wyobraźnia za czymś nie nadąża.
Uwierz mi, że czasem piszę w różnych bardziej formalnych miejscach i gdybym się chciał połowie osób takich jak ty tłumaczyć z tego kim jestem i kim nie jestem, to zajęłoby mi to po 12 godzin dziennie minimum.
Szukasz prawdy i nie jesteś podatny na ściemnianie? Gratulacje. Z dobrej woli powiem ci żebyś nie szukał w tym prawdy, to klasyczny styl gonzo i nie będę ci moimi komentarzami opowiadał o sobie, nastawiam się na lekki trolling Jasła i Jaślan i wyrwanie ich ze strefy komfortu.
Jakbym ci chciał opowiadać o sobie, to zaprosiłbym cie na mojego bloga, instagram i podcast.
Powodzenia.
@ Obs.
dnia 19.02.2021, 14:49
Ocena
komentarza:
11
Motto NBL: "pogarda jest dla mnie paliwem dnia codziennego". W twórczości Sapkowskiego (saga o Wiedźminie) "Ukryci" mają większą moc, od zwykłych krwiopijców. Dalej brniesz w sofistyczne wodolejstwo i brak konsekwencji. "wyrosłem już z wdawanie się w dyskusję z hejterami" - a jednak nie, bo odpisujesz, i z uporem maniaka budujesz ten swój pożal się boże wizerunek - megalomana.

"Jakbym ci chciał opowiadać o sobie, to zaprosiłbym cie na mojego bloga, instagram i podcast." Z zaproszenia i tak bym pewnie nie skorzystał, przecież moja wyobraźnia to za niskie progi, aby podziwiać twój majestat. Przynajmniej wskaż link. Wielu będzie wiedzieć kogo omijać szerokim łukiem, albo potraktować z drwiącym uśmieszkiem. O ile zamieściłeś rzeczywiste info o sobie, a w co szczerze wątpię. Kiedyś rzucił mi się w oko jeden typek (W.W..) z fb. Ten twój rys pasuje do niego (miłośnika e30), o szerokich horyzontach poznawczych. To tylko strzał - tak na marginesie. Co do... "nastawiam się na lekki trolling Jasła i Jaślan" - powinieneś z miejsca dostać bana od moderacji. W jednym mogę ci przyznać rację, ludzie do reszty zidiocieli , więc to miejsce i czas dla pasożytów. Bez odbioru.
@ Natural Born Leader
dnia 19.02.2021, 16:22
Ocena
komentarza:
-13
Powtarzam ci po raz kolejny i ostatni:
Nie upadłem na głowę żeby zamieszczać w sieci informację o sobie, termin sofistyczne wodolejstwo bardzo mi się podoba i oddaje istotę działalności chociaż wolę określenie styl gonzo, nie szukaj merytoryk, konsekwencjii i logiki w czymś co jest z założenia sofistycznym wodolejstwem, wyrosłem już dawno temu z merytorycznych pogadanek na forach internetowych wątpliwej jakości, szkoda czasu, nerwów i pracy zwłaszcza, że ludzie kompletnie zidiocieli i nawet jak zrobisz merytoryczny szach mat, to kończy się to i tak tym jak wygladąją spory polityczne, czyli próbami dyskredytacji twojej osoby, diagnozy twojej choroby i wytypowaniu listy leków, których zapomniałes zażyć - szkoda nerwów na takie coś więc stawiam na troling i sofistyczne wodolejstwo.
Nie mam, nie miałem i nie będę miał facebooka.
Jesli będziesz używał tego samego nicku, to będę się starał ci nie odpisywać.
Pozdrawiam.
@ stasienek
dnia 28.02.2021, 13:42
Ocena
komentarza:
0
Hahaha akurat przeczy Pani sama sobie komentuje Pani wszystko i
wszystkich. Po prostu Alfa I Omega osoba wszechwiedzącą.
Pozdrawiam
@ mój pseudonim
dnia 19.02.2021, 11:28
Ocena
komentarza:
-5
Najpierw hejt musiałby przestać lać się z telewizji, żeby można było młodzież edukować.
@ no tak
dnia 22.02.2021, 19:21
Ocena
komentarza:
2
Pawluś wylewa wiadro pomyJ na radnych z opozycji, atakuje panią doktor Woźniak, pisze ohydnie kłamliwe wiadomości o radnym Przetwczniku i OGŁASZA KONKURS
NIE HEJTUJ JAK STAROSTWO POWIATOWE
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Rodzina Anety Michalak z Kołaczyc nie daje za wygraną. Walczą o jej powrót do zdrowia

  Pan Janusz robi wszystko, aby żona rozpoczęła rehabilitację w Polsce. W opolskim ośrodku już czekają na jej przyjazd. Pani Aneta obecnie przebywa w klinice w Niemczech. Aby mogła wrócić do kraju i w nim rozpocząć leczenie potrzebna jest karetka, którą zostanie przewieziona. Koszty transportu są bardzo duże. Potrzebne jest 22 tysiące złotych.

 • Czy Lotos Infrastruktura S.A. i Lotos Asfalt w Jaśle trafią w zagraniczne ręce? Politycy KO krytycznie o fuzji PKN ORLEN i Grupy Lotos

   

  Rządowe plany fuzji PKN ORLEN z Grupą Lotos budzą coraz większe wątpliwości wśród polityków Koalicji Obywatelskiej. Posłowie KO dali temu wyraz podczas dzisiejszej konferencji prasowej zorganizowanej w Jaśle przy dawnych zakładach rafineryjnych. Ich zdaniem sprzedaż spółek Lotos Infrastruktura i zakładu należącego do Lotos Asfalt w Jaśle, które zgodnie z przewidywaniami mają trafić w ręce zagranicznego kapitału wpłynie negatywnie na sytuację zatrudnionych w nich pracowników.  

 • Prezenty od VIVO! Krosno dla jaślanek z okazji Dnia Kobiet

   

  Choć Dzień Kobiet przypada dopiero jutro, to już wczoraj VIVO! Krosno postanowiło sprawić jaślankom wyjątkowy prezent z okazji ich święta. Na ulicach miasta pojawili się młodzi mężczyźni odziani w stylowe garnitury z kwiatami oraz Kartami Podarunkowymi VIVO! Krosno w ręku. W sobotnie przedpołudnie zdołali obdarować nimi 150 mile zaskoczonych tym faktem kobiet. Jedyną formą odwdzięczenia się za upominek były uśmiechy, którymi jaślanki dzieliły się bardzo chętnie.

 • Trwają zapisy na Warsztaty Filmowo-Fotograficzne

   

  Ruszyły zapisy na Warsztaty Filmowo-Fotograficzne. Zorganizowane je z myślą o uczniach klas 5-7 uczęszczających do jasielskich szkół podstawowych, których interesuje produkcja filmowa, aktorstwo bądź fotografia. Zajęcia są bezpłatne i odbywać się będą w Jasielskim Domu Kultury.

 • Policjanci apelują do pieszych i kierowców o rozwagę na drodze

  Przez najbliższe miesiące funkcjonariusze pełniący służbę, a także podczas kontroli drogowych będą przekazywać uczestnikom ruchu drogowego ulotki zawierające informacje na temat najczęściej popełnianych wykroczeń oraz sankcji jakie za nie grożą...

   

 • Czy fotowoltaika w Jaśle się opłaca?

   

  Fotowoltaika Jasło to aktualnie jedno z najczęściej tworzonych zapytań w popularnych wyszukiwarkach internetowych. Świadczy o szerzącej się wśród mieszkańców Jasła i okolic świadomości ekologicznej i korzyści ekonomicznych jakie niesie darmowy prąd ze słońca.

 • Dramatyczna sytuacja na Podkarpaciu. Liczba pacjentów hospitalizowanych z powodu Covid porównywalna jak w momencie szczytowym drugiej

  Wojewoda Ewa Leniart oraz Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Rzeszowie Adam Sidor poinformowali o trudnej sytuacji związanej ze znacznym wzrostem zachorowań na Covid-19. Jeszcze w połowie lutego br. liczba pacjentów hospitalizowanych w podkarpackich szpitalach wynosiła 790 osób. Obecnie odnotowano ich 1245.

 • Grób „Lisa” niczym wyrzut sumienia

   

  Najnowsza historia Jasła naznaczona jest w sposób szczególny tragedią wojennej pożogi. Niemal całkowite zniszczenie miasta odcisnęło na losach jego mieszkańców piętno, którego brzemię zmuszeni są dźwigać po dziś dzień. Pokrzepienia jaślanie mogą jednak szukać przywołując w swojej pamięci postaci, które dla tej wielkiej, jak również małej ojczyzny gotowi byli poświęcić wszystko. Tym smutniejszy wydaje się więc widok nagrobka ppłk. Józefa Modrzejewskiego, na którym jeszcze wczoraj stały wyblakłe sztuczne kwiaty a na nagrobnej płycie zalegały pamiętające zapewne minioną jesień liście i igliwie z rzucających na mogiłę cień drzew.

 • Sprawcy uszkodzenia samochodu w rękach policji

   

  W minioną środę policjanci z jasielskiej komendy zatrzymali 19-letniego sprawcę uszkodzenia samochodu na jednym z jasielskich osiedli. Tego samego dnia mężczyzna dopuścił się szeregu innych wykroczeń. Krewki młodzieniec miał we krwi 0,5 promila alkoholu. W sprawie 2 dni później zatrzymano kolejną osobę, 18-letniego mieszkańca województwa małopolskiego.

 • Bezskuteczna trzecia próba odwołania przewodniczącego rady powiatu

  Po raz kolejny w tej kadencji samorządu wniosek o odwołanie przewodniczącego Rady Powiatu w Jaśle Roberta Snocha złożyło ośmiu radnych z klubów PSPP oraz SDM. Przedstawiane argumenty za podjęciem takiej decyzji nie przekonały jednak większości w radzie i do zmian personalnych nie doszło.

   

 • Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych W Jaśle 2021

   

  Od 10 lat 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci “Żołnierzy Wyklętych”. Pomimo pandemii władze samorządowe nie zrezygnowały z organizacji jasielskich obchodów tego święta, chociaż w tym roku były one bardziej skromne. Rozpoczęły się o godzinie 11:30 na Starym Cmentarzu.

 • Pani Magda schudła 12 kg

   

  Pani Magda jest doskonałą motywacją dla tych, którzy marzą o zmianie sylwetki, ale często   decyzję o zmianie stylu życia odkładają na jutro, za miesiąc czy za kilka lat.  Nasza bohaterka uważa, że ,,Warto zawalczyć o marzenia, o zdrowie, o lepszą wersję siebie. Nie czekać na okazje, na jutro, tylko zacząć od dziś i dać sobie szansę’’.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105