Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Łańcuchy w pogotowiu!

2

 Policja przypomina kierowcom o obowiązku używania łańcuchów przeciwpoślizgowych na odcinkach dróg oznaczonych znakiem C-18. Tej zimy zarządcy dróg wyznaczyli na Podkarpaciu 34 odcinki, przy których pojawiły się znaki.Odcinki dróg krajowych:

Numer drogi Odcinek Długość odcinka
9 Góra Niebylecka 1 km
9 Domaradz - Miejsce Piastowe 20 km
9 Rogi - Równe 3 km
9 Trzciana - Barwinek 12 km
28 Jaszczew - Potok 3 km
28 Góry Słonne 10 km
28 Kuźmina - Leszczawa 10 km
28 Krempak - Olszany 10 km
73 Strzegocice - Kołaczyce 22 km
84 Zagórz - Postołów 7 km
84 Lesko - Uherce Mineralne

7 kmOdcinki dróg wojewódzkich:

Numer drogi Odcinek Długość odcinka
835 Jawornik Polski - Szklary 4 km
875 Kolbuszowa - Dzikowiec 7 km
877 Łańcut, ul. Grunwaldzka i Sikorskiego 0,5 km
877 Dylągówka - Szklary 6 km
884 Krzywcza - Korytniki 7 km
884 Harta - Domaradz 24 km
887 Rymanów Zdrój - Daliowa 12 km
889 Wola Piotrowa - Szczawne 10 km
890 Kuźmina - Trzcianiec 7 km
892 Czaszyn - Szczawne 9 km
892 Szczawne - Rzepedź 2 km
893 Jabłonki - Cisna 9 km
894 Hoczew - Czarna 47 km
895 Uherce - Myczków 15 km
896 Zadwórze - Żłóbek 6 km
896 Czarna - Lutowiska 10 km
896 Smolnik - Procisne 2 km
897 Tylawa - Żubracze 61 km
897 Wetlina - Ustrzyki Górne 16 km
986 Wielopole Skrzyńskie - Szufnarowa 5 km
988 Glinik Charzewski - Strzyżów 6 km
992 Majscowa - Zarzecze 2 km
992 Kąty - Krempna 8 km


Łańcuchy a przepisy

Zgodnie z prawem o ruchu drogowym, używanie łańcuchów przeciwślizgowych dozwolone jest tylko na drodze pokrytej śniegiem.

Znak C-18 "nakaz używania łańcuchów przeciwpoślizgowych" oznacza, że na drodze, na której znak został umieszczony, kierujący pojazdem silnikowym jest obowiązany stosować łańcuchy przeciwpoślizgowe na co najmniej dwóch kołach napędowych.

Umieszczona pod znakiem tabliczka określa pojazdy, których nakaz dotyczy.

Znak C-19 "koniec nakazu używania łańcuchów przeciwpoślizgowych" znosi nakaz wyrażony znakiem C-18.
Napisany dnia: 30.01.2007, 12:20
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Omen
dnia 30.01.2007, 17:43
Ocena
komentarza:
0
Może ktos mi podpowie, co za de.......;)mobil ustawił znaki C-18 "nakaz używania łańcuchów przeciwslizgowych" na ul. Mickiewicza ( podjazd przy cmentarzu) i w Jareniówce ( podjazd pod Wachlówkę)???? Pod tymi znakami nie ma tabliczek określających pojazdów których dotyczy i kiedy dotyczy. Osoby jeżdżące w gorach wiedza, ze zawsze pod takim znakiem jest okreslone jakich pojazdów dotyczy i uwaga " obowiązuje prz zaleganiu sniegu na jezdni". A tutaj patrol ruchu drogowego stanie sobie za tym znakiem i może kasowac wszystkich kierujących przy suchym asfalcie za brak łańcuchów na kołach!!!! Ludzie ustawiający znaki drogowe MYŚLCIE!!!!!!!!!!!
@ MM
dnia 31.01.2007, 02:03
Ocena
komentarza:
0
Omen - przeczytaj news jeszcze 5 razy, pomyśl i napisz komentarz ponownie.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Mali studenci Juniwersytetu zainaugurowali nowy rok akademicki

   

  Jasielski Uniwersytet Dziecięcy od ponad dekady dostarcza najmłodszym jaślanom solidnej dawki wiedzy naukowej, podanej rzecz jasna w przystępnej dla nich formie. W sobotę (30 września) w szeregi żaków wstąpiło kolejnych 75 młodych pasjonatów nauk ścisłych i przyrodniczych. 

 • „Hubal” wraca na tory. Pociąg Kolei Małopolskich znów wozić będzie studentów krakowskich uczelni wyższych

   

  Studenci krakowskich uczelni znów będą mogli wygodnie i tanio podróżować pociągiem z Jasła do stolicy województwa małopolskiego. Wszystko za sprawą weekendowego połączenia kolejowego Kraków Główny – Jasło – Kraków Główny, które ponownie znalazło się w rozkładzie jazdy pociągów. „Hubal” wznowi kursowanie już w najbliższą niedzielę (1 października br.).

 • Mieszkańcy Osobnicy mają nowy most łączący dwie drogi powiatowe

  W piątek w Osobnicy uroczyście oddano do użytku nowy most łączący dwie drogi powiatowe relacji Trzcinica-Osobnica-Cieklin oraz Osobnica-Pagórek wraz z drogami dojazdowymi. Inwestycja trwała rok i zakończyła się w sierpniu br. Łączny koszt inwestycji wyniósł blisko 9,5 mln zł.<FOTORELACJA>

 • Górskie Pogotowie Ratunkowe na Słowacji nie przestaje szukać jaślanina

  Minęła szósta doba od momentu, kiedy podjęte zostały działania poszukiwawczo-ratunkowe w związku z zaginięciem jaślanina w Tatrach na Słowacji. - Do tej pory członkowie Górskiego Pogotowia Ratunkowego wyczerpali cały zestaw standardowych kroków, jakie podejmuje się podczas podobnych akcji poszukiwawczych – wyjaśnia Igor Žiak, zastępca dyrektora HZS. - Dopóki osoba nie zostanie zidentyfikowana lub odnaleziona, nie przestaniemy jej szukać – dodaje.

 • Sadzonki za makulaturę. Ekologicznie na jasielskim rynku

  Dzisiaj na jasielskim rynku pracownicy Urzędu Miasta w Jaśle rozdawali 600 sadzonek roślin owocowych w zamian za makulaturę. Akcji proekologicznej sprzyjały inne przedsięwzięcia m.in. punkt wymiany roślin doniczkowych, a także wymiana książek. - Wybraliśmy krzewy porzeczki czerwonej i agrest czerwony. W zamian oddaliśmy 7 kg makulatury. Taka akcja powinna być powtarzana każdego roku – uważa zadowolona Maria Gubała.<FOTORELACJA>

 • Drzwi "Barański" - wysoka jakość i nowoczesny design

   

  Drzwi wejściowe są swoistego rodzaju wizytówką każdego domu i mieszkania. Nic więc dziwnego, że na etapie budowy, czy też planowania remontu, coraz więcej uwagi poświęca się właśnie temu elementowi wyposażenia. Wbrew pozorom wybór drzwi, które są gwarancją jakości i nowoczesnego designu, wcale nie musi być trudny. Wystarczy sięgnąć po produkty firmy "Barański", które dostępne są w ofercie sklepu DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle.  

 • Czarni Jasło pozyskali nowego sponsora. Do klubu popłyną pieniądze z PZU

   

  Powszechny Zakład Ubezpieczeń Spółka Akcyjna dołączył do grona sponsorów klubu JKS Czarni 1910 Jasło. Nie ujawniono kwoty, jaka zasili klubową kasę. Włodarze Czarnych Jasło zapewniają jednak, że środki, o których mowa, stanowić będą solidny zastrzyk gotówki. Pieniądze wydane zostaną na realizację celów statutowych, jakie realizuje klub.

 • 21-letni strażak z Osobnicy walczy z mięsakiem Ewinga

  Wszystko zaczęło się w kwietniu br. od bólu brzucha. Mateusz Synowiecki z Osobnicy po wielu wizytach i badaniach u specjalistów dowiedział się, że wystąpił u niego nowotwór złośliwy, pozaszkieletowy mięsak Ewinga. Młody mężczyzna rozpoczął już leczenie w specjalistycznej klinice w Warszawie. Chemioterapia ma trwać blisko rok. O pomoc Mateuszowi  prosi jego strażacka rodzina...

 • "Proszę tylko o wielką modlitwę za ojczyznę" – wyjaśnia posłanka Maria Kurowska

  W sieci zawrzało po tym, jak posłanka Maria Kurowska w imieniu posłów z Suwerennej Polski oraz kandydatów na posłów przesłała do proboszczów pismo z prośbą o modlitwę za ojczyznę. Internauci są oburzeni i uważają, że jest to agitacja polityczna poprzez angażowanie w to duchowieństwa. - Widząc jaki jest walec propagandy lewackiej zwyczajnie w trosce o to, aby zwyciężyli ci, którzy będą prowadzić Polskę w dobrym kierunku poprosiłam o modlitwę, a jej nigdy za dużo ani ludziom prywatnym ani państwu polskiemu – mówi posłanka Maria Kurowska.

 • Czas na zmiany – jak znaleźć wymarzoną pracę?

   

  Nie tylko osoby, które dopiero wkraczają na rynek pracy, szukają wymarzonego dla siebie stanowiska. Często mając już pierwsze doświadczenia, a nawet wieloletnią praktykę w zawodzie czujemy, że nie spełniamy się na danym stanowisku i nasza praca nie przynosi nam satysfakcji. Wówczas warto podjąć kroki, dzięki którym uda nam się dokonać zmian w tym aspekcie naszego życia. Jak jednak znaleźć wymarzoną pracę? Podpowiadamy.

 • Wmurowano kamień węgielny pod rozpoczętą budowę nowego pawilonu penitencjarnego w Zakładzie Karnym w Jaśle

  Trwa rozbudowa Zakładu Karnego w Jaśle. Inwestycja opiewa na ponad 40 mln zł i jest realizowana z "Programu modernizacji Służby Więziennej na lata 2022-2025". - Jest to inwestycja w postaci nowego pawilonu mieszkalnego oraz rozbudowy dotychczas istniejącej infrastruktury m.in. budynku wielofunkcyjnego, w którym pełnią służbę funkcjonariusze naszej formacji – mówi ppłk Jacek Paśko, dyrektor Zakładu Karnego w Jaśle.

 • Samorządy dostrzegają pilną potrzebę poszerzenia drogi powiatowej w Kołaczycach w kierunku Brzysk

  W poniedziałek popołudniu w Kołaczycach odbył się briefing prasowy na temat przygotowań do rozpoczęcia realizacji inwestycji polegającej na poszerzeniu drogi powiatowej relacji Kołaczyce - Brzyska na odcinku od skrzyżowania z dk73 w stronę mostu na rzece Wisłoce. Potrzebę realizacji tego przedsięwzięcia zauważają samorządy zarówno powiatowy, jak również gminny, bowiem jest to związane z rozbudową drogi krajowej i koniecznością zorganizowania alternatywnych objazdów.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657