Latem ruszą remonty na ginekologii i neonatologii. Oddziały będą normalnie funkcjonować.
5
Ponad 5,5 mln zł będzie kosztować przebudowa i doposażenie oddziałów ginekologiczno-położniczego oraz neonatologicznego w Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle. Dotacja na ten cel w wysokości 3 mln 800 tys. zł pozyskana została z Regionalnego Programu Operacyjnego. Pozostałą część stanowią środki własne. Inwestycja podzielona jest na dwa etapy. Pierwszy, czyli modernizacja oddziału ginekologicznego rozpocznie się już w sierpniu br., natomiast drugi związany z przebudową oddziału neonatologii i położnictwa planowany jest na grudzień.

- 13 maja w Urzędzie Marszałkowskim została podpisana umowa na projekt pod nazwą „przebudowa i doposażenie oddziału ginekologiczno-położniczego oraz oddziału neonatologii Szpitala Specjalistycznego w Jaśle”. Środki będą pochodzić z RPO, z działania „Infrastruktura publiczna” oraz „Infrastruktura ochrona zdrowia i pomocy społecznej” – mówi portalowi jaslo4u.pl Beata Trzop, zastępca dyrektora ds. administracyjnych Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.
W ramach tego projektu zmodernizowane zostaną dwa oddziały: ginekologiczno-położniczy i neonatologiczny. Przebudowany zostanie trakt porodowy oraz wybudowana sala operacyjna do cięć cesarskich. Również w tym roku zakupiony zostanie sprzęt specjalistyczny na potrzeby tych oddziałów. Będą to m.in.: aparat do znieczulenia, respirator, inkubatory, kardiomonitory oraz sterylizator do centralnej sterylizacji.
Z kolei w przyszłym roku zaplanowano przebudowę oddziału neonatologicznego i położniczego oraz wydzielenie stref przeciwpożarowych na terenie budynku szpitalnego. Dyrekcja szpitala zapewnia jednak, że prace nie zakłócą normalnego funkcjonowania remontowanych oddziałów. - Będziemy chcieli tak zrobić, żeby modernizacja nie zdezorganizowała funkcjonowania pracy na oddziałach. Za wszystkie niedogodności chcemy z góry przeprosić – dodaje dyrektor Trzop.
(kp)

- 13 maja w Urzędzie Marszałkowskim została podpisana umowa na projekt pod nazwą „przebudowa i doposażenie oddziału ginekologiczno-położniczego oraz oddziału neonatologii Szpitala Specjalistycznego w Jaśle”. Środki będą pochodzić z RPO, z działania „Infrastruktura publiczna” oraz „Infrastruktura ochrona zdrowia i pomocy społecznej” – mówi portalowi jaslo4u.pl Beata Trzop, zastępca dyrektora ds. administracyjnych Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.
W ramach tego projektu zmodernizowane zostaną dwa oddziały: ginekologiczno-położniczy i neonatologiczny. Przebudowany zostanie trakt porodowy oraz wybudowana sala operacyjna do cięć cesarskich. Również w tym roku zakupiony zostanie sprzęt specjalistyczny na potrzeby tych oddziałów. Będą to m.in.: aparat do znieczulenia, respirator, inkubatory, kardiomonitory oraz sterylizator do centralnej sterylizacji.
Z kolei w przyszłym roku zaplanowano przebudowę oddziału neonatologicznego i położniczego oraz wydzielenie stref przeciwpożarowych na terenie budynku szpitalnego. Dyrekcja szpitala zapewnia jednak, że prace nie zakłócą normalnego funkcjonowania remontowanych oddziałów. - Będziemy chcieli tak zrobić, żeby modernizacja nie zdezorganizowała funkcjonowania pracy na oddziałach. Za wszystkie niedogodności chcemy z góry przeprosić – dodaje dyrektor Trzop.
(kp)
