Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Latem ruszą remonty na ginekologii i neonatologii. Oddziały będą normalnie funkcjonować.

5
Ponad 5,5 mln zł będzie kosztować przebudowa i doposażenie oddziałów ginekologiczno-położniczego oraz neonatologicznego w Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle. Dotacja na ten cel w wysokości 3 mln 800 tys. zł pozyskana została z Regionalnego Programu Operacyjnego. Pozostałą część stanowią środki własne. Inwestycja podzielona jest na dwa etapy. Pierwszy, czyli modernizacja oddziału ginekologicznego rozpocznie się już w sierpniu br., natomiast drugi związany z  przebudową oddziału neonatologii i położnictwa planowany jest na grudzień.


- 13 maja w Urzędzie Marszałkowskim została podpisana umowa na projekt pod nazwą „przebudowa i doposażenie oddziału ginekologiczno-położniczego oraz oddziału neonatologii Szpitala Specjalistycznego w Jaśle”. Środki będą pochodzić z RPO, z działania „Infrastruktura publiczna” oraz „Infrastruktura ochrona zdrowia i pomocy społecznej” – mówi portalowi jaslo4u.pl Beata Trzop, zastępca dyrektora ds. administracyjnych Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

W ramach tego projektu zmodernizowane zostaną dwa oddziały: ginekologiczno-położniczy i neonatologiczny. Przebudowany zostanie trakt porodowy oraz wybudowana sala operacyjna do cięć cesarskich. Również w tym roku zakupiony zostanie sprzęt specjalistyczny na potrzeby tych oddziałów. Będą to m.in.: aparat do znieczulenia, respirator, inkubatory, kardiomonitory oraz sterylizator do centralnej sterylizacji.

Z kolei w przyszłym roku zaplanowano przebudowę oddziału neonatologicznego i położniczego oraz wydzielenie stref przeciwpożarowych na terenie budynku szpitalnego. Dyrekcja szpitala zapewnia jednak, że prace nie zakłócą normalnego funkcjonowania remontowanych oddziałów. - Będziemy chcieli tak zrobić, żeby modernizacja nie zdezorganizowała funkcjonowania pracy na oddziałach. Za wszystkie niedogodności chcemy z góry przeprosić – dodaje dyrektor Trzop.
 

(kp)

Reklama

Komentarze: 5

Dodaj komentarz Widok:
0
@ zona
dnia 01.06.2010, 12:11 · Zgłoś
ja rodzilam moje dzieciatko w Gorlicach i bylam bardzo zadowolona , nie wiem jak wyglada oddzial w Jasle ,mysle ze jak wyremontuja tez bedzie dobrze.Moze mi przyjdzie rodzic drugie i tez tam trafie:)
Odpowiedz
0
@ ex pacjentka
dnia 01.06.2010, 02:07 · Zgłoś
pytanie za sto punktów:
CZY W PLANACH REMONTU UWZGLĘDNIONO PRZESTAWIENIE 'SAMOLOTU' W STRONĘ OKNA, TAK ŻEBY PACJENTKI PODCZAS CODZIENNEGO BADANIA NIE CZUŁY SIĘ JAK PANIENKI W BERLIŃSKICH 'SZAFACH'????
TO PONIŻAJĄCE DLA PACJENTEK ŻE MUSZĄ SIĘ ROZKŁADAĆ PRZED CAŁYM PERSONELEM, DZIWIĘ SIĘ ŻE JESZCZE ŻADNA Z NICH NIE OSKARŻYŁA SZPITALA O NARUSZENIE GODNOŚCI OSOBISTEJ.
Bywałam w różnych szpitalach w kraju i z tak żenującą sytuacją nie spotkałam się w żadnym z nich. To skandal że w dwudziestym pierwszym wieku, w cywilizowanym kraju można się z taką sytuacją spotkać, zakrawa to na kraj trzeciego świata. Ktoś musi wreszcie coś z tym zrobić i zakończyć to Kino Bambino dla ubogich...
Odpowiedz
0
@ dd
dnia 29.05.2010, 21:46 · Zgłoś
calkowicie zgadzam sie z xx. szpital to miejsce gdzie dzieja sie ludzkie dramaty, smierc, zmagania z chorobami, w ile wiele innych i w takim miejscu powinni pracowac ludzie majacy umiejetne podejscie do drugiego czlowieka.......
Odpowiedz
0
@ ......
dnia 29.05.2010, 17:09 · Zgłoś
Jasne... wkłady własne- wszystko ok, tylko jak długo o głodowych pensjach dla pesonelu innego niż lekarski?!
Odpowiedz
0
@ xx
dnia 29.05.2010, 12:23 · Zgłoś
Szpital powinien także obowiązkowo wysyłać pielęgniarki i młodych lekarzy na
KURS SZACUNKU I KULTURY wobec swoich pacjentów, bo tego w naszym jasielskim szpitalu baaardzo brakuje. W innych szpitalach, choćby w Krośnie jest kulturka, nikt głosu nie podniesie na Ciebie, żadna pielęgniarka, każdy chętnie pomaga i nie odstawia z kwitkiem. U nas zapytasz o coś to MOŻE dostaniesz odpowiedź, ale z łaską i wielkimi pretensjami. Zapytasz którędy iść na rentgen, to Ci odpowie, "TO NIE WIE PAN GDZIE JEST RENTGEN?!" I zamiast powiedzieć, to każe sobie przeczytać na tablicy..Tak jest właśnie w naszym kochanym szpitalu.
TROCHĘ DYSCYPLINY BY SIĘ PRZYDAŁO ! ! !
Panie Niemiec niech Pan się zajmie tym! Bo nie może być tak, że w szpitalu pracują [...] i [...]!
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.