Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Łatwiejszy meldunek

3

Od 1 stycznia 2013 r. kwestie związane z obowiązkiem meldunkowym można załatwić podczas jednej wizyty w urzędzie. Ułatwienia w kwestiach meldunkowych przewiduje ustawa o zmianie ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych oraz niektórych innych ustaw.

Główne zmiany:

•nie trzeba najpierw wymeldowywać się w jednym urzędzie, aby w drugim móc się zameldować, wszystko to można załatwić w jednym urzędzie, 

•termin na zgłoszenie meldunku został wydłużony z 4 do 30 dni,

•formalności meldunkowych w urzędzie będzie można dopełnić przez ustanowionego pełnomocnika,

• nie ma obowiązku podawania informacji o wykształceniu, obowiązku wojskowym oraz przedkładania książeczki wojskowej,

•zniesione zostały również sankcje karne m.in. dla obywateli polskich czy obywateli UE za niedopełnienie obowiązku meldunkowego,

•znika obowiązek zameldowania obywateli polskich, obywateli UE, obywateli państw EFTA na pobyt czasowy, który nie przekracza trzech miesięcy,

•właściciele, dozorcy i administratorzy nieruchomości oraz zakłady pracy nie mają obowiązku weryfikowania wypełniania meldunku przez mieszkańców lub pracowników,

•zlikwidowano także obowiązek meldunkowy wczasowiczów i turystów.

Zgodnie z ustawą obowiązek meldunkowy zostanie zniesiony początkiem stycznia 2016 roku.

UM Jasła

Reklama

Komentarze: 3

Dodaj komentarz Widok:
1
@ dragoness
dnia 13.01.2013, 16:43 · Zgłoś
Czy redakcja cierpi na amnezję? Ten artykuł już jest na stronie. Więcej profesjonalizmu, błagam! A może chodziło o to, aby litościwie ukryć hymn pochwalny na temat świętej Małgorzaty?
Odpowiedz
0
@ jasio
dnia 13.01.2013, 13:05 · Zgłoś
czas najwyższy na likwidację obowiązku meldunkowego, jak ktoś chce stać w urzędach to droga wolna
Odpowiedz
5
@ xy
dnia 13.01.2013, 13:01 · Zgłoś
jedna wielka porażka , która wniesie haos bezkrólewie w Polsce , komuś na tym zależy by tak było???
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.