Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Leasing pojazdów ciężarowych – dlaczego warto?

0

Prowadzisz własną firmę transportową i chcesz stworzyć nową flotę pojazdów? Sprawdź, dlaczego i jak wziąć leasing na auto ciężarowe dla swojego przedsiębiorstwa.

Samochody ciężarowe – czy warto je kupić do firmy?

Dla wielu przedsiębiorców z sektora małych i średnich firm, zakup samochodu ciężarowego za gotówkę może być jedynie odległym marzeniem. To ogromny koszt, który byłby nadmiernym obciążeniem dla firmowego budżetu. Aby uniknąć problematycznych sytuacji, warto zdecydować się na leasing samochodu ciężarowego. Takie rozwiązanie pozwala wypracować spore oszczędności. Usługa leasingu to możliwość wyposażenia pracowników w pojazdy – bez ponoszenia wysokich kosztów początkowych.

Leasing ciężarówki w mLeasing – na czym to polega?

Dlaczego warto sfinansować zakup auta ciężarowego, korzystając z leasingu?

Sam leasing to bardzo popularne rozwiązanie wśród przedsiębiorców – pozwala na korzystanie z samochodu, ale bez konieczności jego zakupu. W czasie trwania umowy leasingobiorca spłaca wartość pojazdu w formie miesięcznych rat. W ten sposób nie musi angażować jednorazowo dużej kwoty. Zamiast tego zyskuje dostęp do pojazdu – w zamian za regularną spłatę. Na koniec pozostaje możliwość wykupienia auta za kwotę pozostałą do spłaty lub zawarcia nowej umowy.

W ramach oferty mLeasingu na finansowanie ciężarówki możesz liczyć na naprawdę atrakcyjne warunki:

 • możliwość finansowania nowych i używanych pojazdów,
 • opcjonalnie zerowy wkład własny,
 • dostęp do atrakcyjnej oferty ubezpieczeń komunikacyjnych,
 • dwie waluty finansowania: PLN i EUR,
 • elektroniczne faktury,
 • uproszczona procedura weryfikacji klienta do kwoty 3 mln złotych.

Leasing ciężarówki w mLeasing – kto może skorzystać z oferty?

Na leasing samochodu ciężarowego może skorzystać się każdy przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą w branży transportowej. Firma mLeasing stawia pewne warunki, które trzeba bezwzględnie spełnić, aby otrzymać pozytywną decyzję o przyznaniu finansowania. Podstawowe wymogi to:

 • prowadzenie działalności gospodarczej od co najmniej 12 miesięcy,
 • zdolność kredytowa,
 • pozytywna ocena wiarygodności klienta przez analityków mLeasing.

Z leasingu ciężarówki mogą skorzystać spółki prawa handlowego oraz osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą. Warto dodać, że finansowanie jest dostępne na nowe i używane pojazdy ciężarowe o DMC powyżej 3,5 tony, a także inne pojazdy ciężarowe, np. wywrotki, pojazdy budowlane oraz specjalistyczne.

Leasing samochodu ciężarowego – jakie są dostępne opcje finansowania?

 

Przedsiębiorcy budujący flotę pojazdów ciężarowych mogą skorzystać z kilku dostępnych form finansowania. Wyróżniamy przede wszystkim leasing operacyjny, leasing finansowy oraz pożyczkę leasingową. W przypadku aut wielkogabarytowych najczęściej wybierany jest leasing: operacyjny lub finansowy.

 1. Operacyjny leasing ciężarówki – w ramach takiej umowy można korzystać z pojazdu po opłaceniu miesięcznej raty leasingowej. Odpisy amortyzacyjne są dokonywane przez leasingodawcę, natomiast opłata wstępna i raty stanowią koszty uzyskania przychodu dla przedsiębiorstwa.
 2. Leasing finansowy – umowa leasingi finansowego powoduje, że firma może dokonywać odpisów amortyzacyjnych, a odsetki od miesięcznej raty są wliczane w koszty uzyskania przychodu. Co więcej, podatek VAT zapłacisz na początku trwania umowy, a po jej zakończeniu auto ciężarowe będzie własnością firmy.

Alternatywnie możesz skorzystać z pożyczki leasingowej, choć dla drogich aut ciężarowych najrozsądniejszym wyborem będzie standardowy leasing ciężarówki. Zbuduj własną flotę pojazdów ciężarowych z pomocą ekspertów mLeasing – to minimum formalności, finansowanie do 100% wartości pojazdu oraz kompleksowe doradztwo na każdym kroku.

Materiał zewnętrzny

Napisany dnia: 23.05.2023, 14:24
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Minister Zbigniew Ziobro z wizytą w Jaśle

  W sobotę w Jasielskim Domu Kultury odbyło się spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości Zbigniewem Ziobro, prezesem Suwerennej Polski. Pol przyjechał na spotkanie z mieszkańcami na zaproszenie posłanki Marii Kurowskiej. Podczas swojego wystąpienia mówił o polityce Niemiec, Donaldzie Tusku, a także o obronie polskich rolników.

 • Jasielscy strażacy obchodzili swoje święto

   

  Choć dzień Świętego Floriana, w którym strażacy obchodzą swoje święto minął kilka tygodni temu, to w Jaśle uroczyste obchody Dnia Strażaka odbyły się w miniony piątek (2 czerwca). Apel z udziałem strażaków jasielskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej tradycyjnie zorganizowano na placu przy siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Jaśle. T

 • Dofinansowanie na studnię głębinową - jak uzyskać?

   

  Studnią głębinową nazywamy sztucznie wykonane, pionowe ujęcie wody. W zależności od głębokości warstwy wodonośnej studnie bywają wiercone nawet do kilkudziesięciu metrów w głąb ziemi i zapewniają wodę bardzo dobrej jakości!

 • Ogród Jordanowski znów tętnił życiem. Najmłodsi jaślanie obchodzili dzisiaj swoje święto

   

  Datę 1 czerwca znają dosłownie wszyscy, bez względu na wiek. Nic w tym dziwnego. Tego dnia bowiem na całym świecie obchodzony jest Dzień Dziecka. Najmłodsi jaślanie świętują swój dzień nie tylko w wąskim gronie rodzinnym. Od wielu lat chętnie odwiedzają również Ogród Jordanowski, gdzie czekają na nich atrakcje przygotowane przez pracowników jasielskich instytucji kultury.

 • Buduj i remontuj z "Pszczółką". Mega oferta cenowa na pustaki już czeka na Ciebie

  Budujesz dom? A może planujesz remont mieszkania? Zapraszamy do "Pszczółki" gdzie znajdziesz wszystko co niezbędne do wybudowania oraz remontu domu lub mieszkania.

 • Generator Nauki GEN zacieśnia współpracę z Instytutem Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie

   

  Miasto Jasło zawarło dzisiaj porozumienie z Instytutem Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie. Dotyczy ono zacieśnienia współpracy pomiędzy instytutem a jasielskim Generatorem Nauki GEN w zakresie popularyzacji nauk ścisłych. Beneficjentami porozumienia mają być przede wszystkim uczniowie jasielskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Już niebawem do Krakowa uda się pierwsza grupa młodych jaślan, głodnych naukowej wiedzy.

 • Ogromny zastrzyk finansowy dla Gminy Brzyska. W przyszłym roku powstanie boisko wielofunkcyjne

  Gmina Brzyska otrzymała blisko 3 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki na budowę boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem. Inwestycja ma być realizowana przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Brzyskach w 2024 r.

 • Dębowiec: Usunięto awarię układu sterującego przepompowni ścieków

  Nieczystości ściekowe, które stwierdzili inspektorzy WIOŚ przy komorze zasuw zlokalizowanych w najniższym punkcie terenu w Dębowcu były przyczyną awarii układu sterującego przepompowni ścieków. Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej podjął działania naprawcze m.in. zamontowano monitoring pracy, dzięki któremu pracownicy będą mogli podjąć natychmiastową reakcję w przypadku stanu awaryjnego.

 • UNIMOT przejmuje jasielskie zakłady magazynowania i dystrybucji paliw oraz produkcji asfaltów

   

  Formalności stało się zadość. Po wielu miesiącach oczekiwania, w kwietniu 2023 r. spółka UNIMOT Investments sp. z o.o. zawarła z PKN Orlen S.A. umowę przeniesienia 100 proc. akcji Lotos Terminale S.A. Tym samym jasielskie zakłady Lotos Infrastruktura i Uni-Bitumen zmieniły właściciela. 

 • Wstęga została przecięta. Przy jasielskim „Chemiku” powstało nowe boisko sportowe

   

  Starostwo Powiatowe mogło dziś ogłosić z dumą, że realizacja programu - „Budowa infrastruktury sportowej jednostek oświatowych Powiatu Jasielskiego" wreszcie dobiegła końca. Dzisiaj, uroczyście oddano bowiem do użytku boisko wielofunkcyjne przy jasielskim „Chemiku”. Będzie ono służyć uczniom szkoły do gry w piłkę ręczną i tenisa. Wartość inwestycji wyniosła 935 238 zł.

 • Szukasz zacisznego miejsca do wypoczynku? Odwiedź „Siedlisko Sielska Dolina Nad Stawem”

   

  Masz dosyć miejskiego zgiełku? Szukasz miejsca, w którym mógłbyś odpocząć w bezpośrednim kontakcie z naturą? Koniecznie odwiedź „Siedlisko Sielska Dolina Nad Stawem”. To urokliwy i zaciszny zakątek w malowniczej wsi Potakówka na Podkarpaciu. Dwa piękne domki położone na terenie rekreacyjnym wraz z zarybionym stawem i zagrodą danieli to miejsce wprost idealne na spędzenie wakacyjnego urlopu lub weekendową ucieczkę na wieś.

 • Żołnierze Wojska Polskiego uczą jaślanki samoobrony

   

  Przystanek Kwiatowa w Jaśle stał się w ten weekend swoistego rodzaju poligonem treningowym dla kobiet, które chcą umieć bronić się przed różnego rodzaju zagrożeniami, a przede wszystkim przed agresją fizyczną. Technik samoobrony uczą się pod czujnym okiem doskonale wyszkolonych w zakresie walki wręcz żołnierzy – instruktorów. W sobotnich warsztatach udział wzięło czterdzieści pań.

 • Zespół młodych siatkarek w SP nr 4 w Jaśle sięgnął po srebro

   

  W piątek (26 maja) w hali MOSiR w Jaśle rozegrano turniej finałowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt na szczeblu wojewódzkim. Triumfowały w nim młode adeptki siatkówki z Rzeszowa. Uczennice Szkoły Podstawowej nr 33 w Rzeszowie pozostawiły w pokonanym polu zespoły reprezentujące Szkołę Podstawową nr 4 w Jaśle i Szkołę Podstawową w Dukli. Jaślanki pod wodzą trenera Grzegorza Janusza sięgnęły po srebro.

 • Strażacy interweniowali podczas Pikniku Rodzinnego. Z butli ulatniał się gaz

   

  Dzisiaj przed godziną 18. strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze butli z gazem propan-butan na terenie przedszkola przy ul. Sikorskiego w Jaśle. Do zdarzenia doszło w trakcie trwającego Pikniku Rodzinnego. Okazało się, że doszło do ulatniania się gazu, w związku z czym wyznaczona została strefa bezpieczeństwa.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657