Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Lechowski odpowiada na zarzuty Górczyka: Nie przyszedłem tu, żeby kłamać, nie przyszedłem tu, żeby kraść.

39

Witold Lechowski, wicestarosta jasielski podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Jasielskiego, która odbyła się 31 sierpnia br. odniósł się do zarzutów radnego Tadeusza Górczyka, jakie usłyszał na poprzednim posiedzeniu rady. Zaznaczył jednak, że co najmniej z dwóch powodów nie chce go atakować.

- Pierwszy to taki, że znam go od bardzo dawna. Przez długie lata się z nim przyjaźniłem, współpracowałem. Drugi powód to taki, że dzisiaj jest 31 sierpnia i zarówno on, jak i ja trochę czasu w swoim życiu tej idei Solidarności, żeśmy poświęcili – zaczął swoje wystąpienie wicestarosta Lechowski.

Przyznając się w dość zawoalowany sposób do popełnionych błędów odpowiedział na oskarżenia Górczyka, jakie padły pod jego adresem podczas sesji Rady Powiatu, 3 sierpnia br.

- Chciałem się odnieść do bezprecedensowego ataku pana Górczyka na moją osobę na poprzedniej sesji, gdzie mi zarzucił, że jestem kłamcą i złodziejem. Oświadczam, że nie jestem kłamcą ani złodziejem. On dobrze o tym wie, bo mnie zna i wie, że nikomu nic nie ukradłem i nie wziąłem nigdy w życiu łapówki. Jeżeli przyszedłem na urząd to po to, aby pilnować, aby nikt nie pod moim bokiem nie kradł ani nie kombinował – powiedział podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Jasielskiego Witold Lechowski, wicestarosta jasielski.

Przypomnijmy, że na poprzedniej sesji radny Tadeusz Górczyk zarzucił Lechowskiemu kłamstwo. Sprawa dotyczyła m.in. przyznania dotacji w kwocie 1 tys. zł na organizację X Jasielskiego Turystyczno-Nawigacyjnego Rajdu Samochodowego organizowanego 15 maja br. Z informacji jakie przedstawił wówczas radny wynikało, że zarząd powiatu, któremu w zastępstwie Adama Kmiecika przewodniczył wicestarosta, celowo nie przyznał pieniędzy na organizację rajdu, tłumacząc swoją decyzję brakiem środków. Górczyk jednak nie dał się tak łatwo pozbyć i zapoznał się z protokołami z posiedzeń zarządu. Okazało się, że pieniądze były i to znacznie większe, ale na potrzeby m.in. Przemyskiego Klubu Sportowego i Rekreacji Niewidomych i Słabowidzących. - Nie pamiętam dokładnie tego posiedzenia zarządu. Sprawdziłem tylko, że tam była niższa kwota niż 1000 zł, to było 500 zł. Trudno mi dzisiaj powiedzieć, dlaczego to głosowanie przebiegło tak a nie inaczej. Na pewno nie mam nic przeciwko panu Dzikowi, bo jako dziennikarz radia, prasy, kiedyś to stowarzyszenie pana Dzika promowałem. Można powiedzieć, że przyczyniłem się do tego, że ci ludzie niepełnosprawni wyszli z domów i zaczęli normalnie funkcjonować. Mam w tym też jakieś zasługi – próbował wyjaśnić Lechowski. Odniósł się także do sprawy skradzionego w lutym br. samochodu służbowego należącego do starostwa. - Mam świadków na to, że na każdym zarządzie dopominałem się o wyjaśnienie sprawy kradzieży samochodu powiatowego i pytałem pana starostę o to, jak wygląda sprawa z tym samochodem – dodaje wiecestarosta.

Tłumaczył także dlaczego kwota w wysokości 1 tys. zł została przyznana dla Przemyskiego Klubu Sportowego i Rekreacji Niewidomych i Słabowidzących. - Klub, któremu przekazaliśmy te pieniądze działa na terenie powiatu jasielskiego. Jego członkami są: Jerzy Sypień z Łask, Krzysztof Paszyna z Wrocanki i Krystyna Myśliwiec z Jasła. Powiat przekazał pieniądze na I Wojewódzkie Zawody Strzeleckie Niewidomych i Słabowidzących o puchar ziemi jasielskiej. Te trzy osoby z terenu naszego powiatu brały udział w tych zawodach i 28 maja zarząd zdecydował o objęciu patronatem tych zawodów i przeznaczył kwotę 1000 zł na nagrody – argumentuje Witold Lechowski.

Na zakończenie przypomniał Górczykowi, że kiedyś jako sekretarz miasta współorganizował pracę zarządu, więc doskonale wie, jak to wygląda. - Pan Górczyk jako sekretarz miasta przez długie lata współorganizował zarządy i wie, że bardzo często przychodzą różne projekty uchwał dla zarządu przygotowane przez wydziały i urzędnik w tym przypadku wicestarosta musi mieć zaufanie do tego, że pracownicy urzędu przygotowują te dokumenty solidnie. Czasem nie ma  czasu, żeby to dokładnie sprawdzać czy weryfikować. Błędy są możliwe. A ja nie przyszedłem tu, żeby kłamać, nie przyszedłem tu, żeby kraść – dodaje Witold Lechowski.


(kp)


Czytaj więcej: Górczyk kontra Lechowski: Dlaczego pan kłamie, panie wicestarosto?

Reklama

Komentarze: 39

Dodaj komentarz Widok:
0
@ PP
dnia 04.09.2010, 22:24 · Zgłoś
Przede wszystkim dla Pana Lechowskiego "tak" znaczy "tak, a "nie znaczy "nie". I za to go szanuję i popieram.
Odpowiedz
0
@ Adam
dnia 04.09.2010, 20:31 · Zgłoś
Pan Lechowski jest super gościem!Porządnym nauczycielem i przyzwoitym vce starosta!Ze studniówki wyszedł kilka lat temu bo dowiedział się , że zawaliła się hala i zgińęło ok. 60 ludzi !!Nie mógł bawić się na trupach!!!!Klasówki zawsze sprawdzał uczciwie i nie patrzył jak pani B. na nazwiska a ze szybko to tylko jego wysoka kultura i wielki poziom!!!Jakis [...] się go czepia,który albo dostał niejedną pałę albo jest z PO!!!!!!
Odpowiedz
0
@ do ulka
dnia 04.09.2010, 09:54 · Zgłoś
Kup sobie dziecino klocki i baw się w domu, a nie bierz się za pisanie komentarzy :)
Odpowiedz
0
@ aaaaaaaaaaaauuuuuuuu
dnia 03.09.2010, 21:13 · Zgłoś
Zastanawiam się, czy po to wybieramy radnych, żeby zajmowali się takimi bzdurnymi sprawami? Jeżeli Starostwo, bo przeciez nie pan Lechowski, dofinansowało jakąś organizację kwotą 1000 złotych, to naprawdę nie widzę powodu, żeby o tym na forum dyskutować.W sprawie samochodu, jak dobrze przeczytałam , ukradzionemu Starostwu, to pan Górczyk powinien pytać Policję, bo jak mniemam, wice Starosta nie prowadzi za stróżów prawa śledztwa w sprawie kradzieży. Nie znam pana Lechowskiego i na jego temat nie bedę się wypowiadać. Natomiast mam pytanie do pana Górczyka - czy wie w jakim celu został wybrany radnym? Chyba nie po to, żeby był gwiazdą jasielskiego portalu i sal sądowych, ale po to, żeby choć starał się rozwiazywać problemy istotne dla ziemi jasielskiej. Tak więc mam prośbę - proszę jeszcze do końca kadencji zrobić coś pozytecznego, a nie pajacować, bo nie po to został pan radnym i nie za to pobiera pan diety!!!!!!!!!!
Odpowiedz
0
@ ulka
dnia 03.09.2010, 20:18 · Zgłoś
mam prośbę pokazujcie lico Lechowskiego, Górczyka kogo chcecie tylko błagam nie czerwoną twarz tego Pawlusia
Odpowiedz
0
@ xxx
dnia 03.09.2010, 13:02 · Zgłoś
wreszcie zabrano się za p. Lechowskiego, szkoda, że tak późno. Z wykańczania ludzi powinien mieć 6
Odpowiedz
0
@ PP
dnia 03.09.2010, 10:16 · Zgłoś
do "znający gościa"
Absolutnie nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że "sprawa wiary jest sprawą wyłącznie indywidualną i intymną". Oczywiście, każdy ma prawo do własnych przekonań religijnych i nikt nie może nikogo zmusić do wyznawania takiej czy innej religii.
Ale wiara nie ogranicza się do sfery "prywatnej". Bo człowiekiem wierzącym jestem nie tylko w kościele w niedzielę na Mszy św., ale 24 godziny na dobę: gdy idę do wyborów, gdy pracuję w biurze, gdy jestem w domu z rodziną... I we wszystkich tych sprawach i podejmowanych decyzjach kieruję się wiarą i jej zasadami. 10 przykazań obowiązują wszędzie; a nie tylko na Mszy św. w kościele. A jeśli nie - to są tylko pozory wiary i udawanie, i katolicyzm "na papierze".
Tak samo - mężem się jest nie tylko w domu -w towarzystwie żony, ale 24 godziny na dobę.
A więc -szacunek do ludzi wyznających inne religie - jak najbardziej, ale ograniczenie wiary do sfery czysto prywatnej - "nie" (bo to jest po prostu fikcja!).
Pozdrawiam rozmówcę!
Odpowiedz
0
@ znający gościa
dnia 03.09.2010, 09:02 · Zgłoś
Jaki ten Pan Witold L. jest wiem. Gdy był nauczycielem obrażał się np. na to co pokazywano w kabarecie odnośnie jego osoby w czasie studniówki a inni nauczyciele bawili się i śmiali z samych siebie i tego jak ich pokazano w kabarecie. To, że ten pan nie lubi brać jest wiadomym ale że nie stroni od powiedzmy spotkań i biesiad zakrapianych też jest wiadomym. Swoim tłumaczeniem przekonał mnie, że jednak nie tak wszystko jest ok. Poprzednio myślałem, że jest to atak P. Tadeusza G. w celu propagowania swojej osoby i Pan Witold jest w porządku. Dzisiaj po przeczytaniu wyjasnienia wiem, że Pan Wicestarosta nie jest bez winy. Sam stwierdził, że czasami nie wie dokładnie o co chodzi bo zaufał pracownikowi......... Niestety nieświadomość nie zwalnia od odpowiedzialności. Mają rację ci którzy piszą o mętności wyjaśnienia. DLA MNIE WSZYSTKO BYŁOBY JASNE GDYBY PAN WICESTAROSTA POWIEDZIAŁ WCZEŚNIEJ NP. TAK DAŁEM JEST TO NIEWIELKA KWOTA I NIE UKRYWAŁEM TEGO A TO STOWARZYSZENIE DZIAŁA RÓWNIEŻ NA TERENIE POWIATU I KONIEC KROPKA. A TAK WYGLĄDA TO NA MATACZENIE. Z tym, że tylko on i wyłącznie jego racje są słuszne przekonało się wiele osób. Niestety nie taki on idealny jak piszą niektórzy. CI, KTÓRZY MIESZAJA DO TEGO SPRAWY WIARY (WYZNANIA) I KRZYŻA SĄ WG. MNIE LUDŹMI, KTÓRZY NIE POWINNI SIE WYPOWIADAĆ BO SPRAWA WIARY JEST SPRAWĄ WYŁĄCZNIE OSOBISTĄ I INTYMNĄ A INNYM NIC DO TEGO . WYŚMIEWANIE SIĘ Z WYZNANIA INNEJ OSOBY JEST MÓWIĄC WPROST WŁAŻENIEM W BUTACH UBŁOCONYCH W CUDZE UCZUCIA. WIARA JEST SPRAWĄ INDYWIDUALNA KAŻDEGO CZŁOWIEKA.
Odpowiedz
0
@ Aktenmol
dnia 03.09.2010, 02:12 · Zgłoś
Te wszystkie zarzuty są śmieszne i nie warte " funta kłaków " ,
a z całego tego zamieszania wypływa tylko jeden wniosek: na Pana
Górczyka nie ma w IPN żadnych, nawet najmniejszych , " papierów ".
Odpowiedz
0
@ majka
dnia 02.09.2010, 23:07 · Zgłoś
Tylko Witek:)
Odpowiedz
0
@ Do "acapulco"
dnia 02.09.2010, 22:00 · Zgłoś
To ja wyjaśnie; Pan Lechowski dlatego dał pieniądze jednemu stowarzyszeniu, które ma w nazwie "przemyskie", a nie dał drugiemu, które chyba ma w nazwie "Podkarpacie", bo z Przemyśla jest szef PiS-u - Pan Wicemarszałek Sejmu RP - Marek Kuchcińki. Teraz już wszystko jest jasne.
Odpowiedz
0
@ DD
dnia 02.09.2010, 22:00 · Zgłoś
Taki Lechowski zacny i prawy? Jak tak patrze co zrobil dyrekcji Chemika to wierzyc mi sie nie chce ze tak piszecie. Zaklamany [...]. Niedlugo powazniejsze media zainteresuja sie ta sprawa, zobaczymy wtedy czy dalej bedzie w waszych oczach taki nieskazitelny :)
Odpowiedz
0
@ starszy
dnia 02.09.2010, 21:37 · Zgłoś
a gdzie oni wszyscy byli w stanie wojenym ,bo ja ich na zadnym strajku nie widziałem
Odpowiedz
0
@ Stary
dnia 02.09.2010, 21:22 · Zgłoś
Do PP: I na dodatek "prawdziwy katolik i prawdziwy Polak". A czy jesteś też chrześcijaninem? Czytając twoje komentarze, mam wątpliwości...
Odpowiedz
0
@ PP
dnia 02.09.2010, 19:36 · Zgłoś
do "Starego"
Dziękuję za komplement.
Owszem, dla mnie "zasady", wartości", "Bóg", "Ojczyzna", "honor", "prawość" są bardzo ważne. I dlatego wolę być nazwany "fanatykiem" i być oskarżonym o "parafiaństwo" (jestem katolikiem i staram się nim być również na co dzień, a nie tylko na papierze) niż być "zdrajcą" i "masonem".
Myślę, że prawdziwi Polacy, patrioci i katolicy są w stanie zauważyć istotną różnicę i stanąć po właściwej stronie.

Zresztą, większość powyższych komentarzy (osób doceniających pracę Pana Starosty W. Lechowskiego) pozwala wierzyć,iż w naszym regionie przeważają ludzie, dla których wyśmiewane przez Pana "zasady" i "wartości" mają jednak fundamentalne znaczenie.
Odpowiedz
0
@ Stary
dnia 02.09.2010, 19:07 · Zgłoś
do PP; Twoja retoryka jest spod znaku tzw. "obrońców krzyża". Pełno tam "zasad". "wartości","Boga", "Ojczyzny", "honoru", "prawości". No i oczywiście oblewa się pomyjami tych, którzy mają czelność głosić inne poglądy -to rzecz jasna "krętacze", , "lizusy" "lewacy", "liberałowie", "zdrajcy polskiej tożsamości"... Fanatyzm i parafiaństwo.
Odpowiedz
0
@ rjs
dnia 02.09.2010, 18:42 · Zgłoś
Pan Lechowski promuje powiat jasielski na całe Podkarpacie i nie tylko. Jest sprawiedliwy i wrażliwy na los zwykłych ludzi.
PS.Pan Górczyk mógłby wyłożyć te 1000 zł z własnej kieszeni, bo wstyd o taką kwotę robić raban - i to nie w szczytnym celu.
Odpowiedz
0
@ bylyuczen
dnia 02.09.2010, 18:13 · Zgłoś
Pozadrawiam pana Lechowskiego, jesli w urzędzie jest takim fajnym gościem jakim był w liceum, to sam chciałbym z nim pracować.
Zawsze był najlepszym nauczycielem historii, nie to co te inne panie PROFESORKI ;)
Odpowiedz
0
@ PP
dnia 02.09.2010, 17:23 · Zgłoś
do "Starego"
Rzecz w tym, że ludzie PiS-u mają swoje zasady i są im wierni (czego potwierdzeniem jest Pan Lechowski). Przyznaję, że również "[...] środowiska" posiadają własne zasady. Z tymi zasadami można się nie zgadzać, ale szanuję tych ludzi za ich jednoznaczność. Jedynie PO-wska pseudointeligencja jest jak małża, która się wszędzie dolepi. I tańczy, jak jej zagrają. Bez zasad, bez honoru.
Dlatego w Jaśle chcemy ludzi z zasadami i z honorem. Chcemy Pana Lechowskiego, a nie krętaczy i [...]!
Odpowiedz
0
@ mdm
dnia 02.09.2010, 16:54 · Zgłoś
Miałem przyjemność poznać pana Lechowskiego osobiście jako urzędnika, wicestarostę i mogę tylko powiedzieć że to uczciwy i co najważniejsze bardzo życzliwy człowiek!Dla mnie nie ma najmniejszego znaczenia że należy do PISu.
Odpowiedz
0
@ Stary
dnia 02.09.2010, 16:34 · Zgłoś
do PP; pogięło cie człowieku??? Który [...] ma jakieś zasady??? Twoje standardy są zgrzebno-siermiężne, skoro piejesz peany na cześć kogoś takiego jak Lechowski. I uważaj, bo zadławisz się tą paranoiczną nienawiścią do cyt. "[...] -liberalnych środowisk".
Odpowiedz
0
@ jij
dnia 02.09.2010, 16:14 · Zgłoś
ja bardzo lubię pana Lechowskiego, jest życzliwy dla ludzi i daleki od przekrętów i łapownictwa, tylko nie którzy nim pomiatają w tym starostwie.
Odpowiedz
0
@ obserwator
dnia 02.09.2010, 16:08 · Zgłoś
Czy po to się bierze kilka tysięcy miesięcznie aby patrzeć, żeby pod bokiem mu nie kradli?!!!!!!
Myślałem, że obejmując taką funkcję wie się co i jak się chce zrobić,aby powiat się rozwijał. Samo pilnowanie, podejrzewanie i pomawianie o współpracę z służbami to za mało za taką pensję...
A tak na marginesie - czyżby druga strona nie zabierała głosu? Czy to jest rzetelna relacja?
Odpowiedz
0
@ lik
dnia 02.09.2010, 15:05 · Zgłoś
gorczk z lechowskim nie zasmiecajcie [...]ami forum ...
Odpowiedz
0
@ .
dnia 02.09.2010, 14:18 · Zgłoś
Wiemy już po co według siebie "nie przyszedł". Dobrze byłoby wyjaśnić w takim razie po co przyszedł, po z 4 lat "wytężonej pracy" przy porannej gazetce to wprost nie wynika.
Odpowiedz
0
@ obserwator
dnia 02.09.2010, 13:59 · Zgłoś
Witka znam i potwierdzam że daleki jest od kłamstwa i złodziejstwa, a pan Górczyk??? to wiecznie nie zadowolony, zły na cały świat aż tryska od niego złością, siadł by se na [...]
Odpowiedz
0
@ PP
dnia 02.09.2010, 13:57 · Zgłoś
Fakt, iż Pan Starosta Witold Lechowski przedstawił merytoryczne argumenty potwierdza, że jest człowiekiem prawym i uczciwym. Szkoda tylko, że w naszej jasielskiej ziemi jest tyle jadowitych żmij, którym się to nie podoba i "dla zasady" - chcą tylko "ukąsić". Zamiast dziękować, że Starostą jest człowiek z zasadami - obrzucają go inwektywami, a przymykają oko, gdy [...]-liberalne środowiska robią przekręty i zdradzają polską tożsamość!

Oby więc Pan Lechowski był Starostą w następnej kadencji. Tego mu życzą ludzie, którym zależy na dobru Jasła i Powiatu!
Odpowiedz
0
@ do xxx
dnia 02.09.2010, 13:37 · Zgłoś
Napewno Jasło, będzie lepsze jak rządzący będą spotykać się przy obiadkach zakrapianych % w "skalnym zajeździe", tak jak to pana W.L. w towarzystwie widziano.
Odpowiedz
0
@ lukas
dnia 02.09.2010, 13:25 · Zgłoś
To że przyznał pieniądze niewidomym chwała mu za to.W sporty motorowe bawią się ludzie bogaci wiec te 1000 zł to dla nich małe [...].O co ten cały raban.

to że
Odpowiedz
0
@ s
dnia 02.09.2010, 13:17 · Zgłoś
[...] się od Witka bo to uczciwy i porządny człowiek !
Odpowiedz
0
@ JASŁO JEST ZA PIS!
dnia 02.09.2010, 12:20 · Zgłoś
JASŁO JEST SKAZANE NA PIS, WIĘC PIS MA TUTAJ ZAWSZE RACJE.
Odpowiedz
0
@ acapulco
dnia 02.09.2010, 12:15 · Zgłoś
No i dalej nie rozumiem, starostwo dało pieniądze jednemu stowarzyszeniu, które ma w nazwie "przemyskie", a nie dali drugiemu, które chyba ma w nazwie "Podkarpacie". I w jednym i w drugim działają ludzie z Jasła. To w czym jedni lepsi od drugich?
Odpowiedz
0
@ uczeń
dnia 02.09.2010, 11:22 · Zgłoś
też miałem z nim historie i fakt że nauczyciel z niego beznadziejny, a nauczyć to może tylko jak kombinować i obchodzić przepisy. Ale żeby aż tak zaszalał to raczej mało prawdopodobne. a tłumaczenia faktycznie bardzo kreowane--- mętne.
Odpowiedz
0
@ wychowanek
dnia 02.09.2010, 11:11 · Zgłoś
no i co sie czepiacie Witka jak to fajny gość jest i był.
Odpowiedz
0
@ Orestes
dnia 02.09.2010, 10:42 · Zgłoś
Miałem z tym człowiekiem historię...moge powiedziec o nim kilka dobrych i kilka złych słów. Na pewno jest człowiekiem uczciwym i nic niekomu nie ukradł ale z drugij strony jest przekonany o własnej racji z tych, którzy sami wiedzą najlepiej. Nauczyciel z niego marny, pracę kilkustronicową ocenia 2-3 minuty, nie powiem żeby mnie przy tym skrzywdził ale to dosyć niepoważne. Jego awans na stanowisko wicestarosty to zasługa jego pozycji w PiS a nie kompetencji. Jego tłumaczenia są rzeczywiście mętne, może stała za tym po prostu polityka, ale tego sie raczej nie dowiemy. Najbardziej mnie śmieszy fragment w którym mówi, ze przyszedł na to stanowisko, żeby nikt pod jego bokiem nie kradł i nie kombinował. Typowe dla niego, wszyscy kradną tylko nie my prawi i sprawiedliwi. Akurat to że kradną wszyscy to prawda, takie polska specjalność: okradać pracodawcę z materiałow biurowych budowlanych, bo przecież on bogaty to na tym nie straci.
Odpowiedz
0
@ ll
dnia 02.09.2010, 10:29 · Zgłoś
Bardzo mętne tłumaczenie,
Ja pragne wszystkich zapewnić że nie jestem kobietą i kto to sprawdzi?
Odpowiedz
0
@ xxx
dnia 02.09.2010, 10:20 · Zgłoś
to nie klamca i nie [...] pamietajcie zlodzieje juz niedlugo wyjda i wtedy juz nic nie zrobicie bo bedzie za pózno wybory juz niedlugo glosujcie dlaej tak jak glosowaliscie to bedziecie chleb kupowac za 10zl bochenek wyginiemy jak dinozaury
Odpowiedz
0
@ www
dnia 02.09.2010, 10:18 · Zgłoś
wszyscy mu tylko zarzucacie wmawiacie to dobry czlowiek
Odpowiedz
0
@ xxx
dnia 02.09.2010, 10:17 · Zgłoś
zeby wszyscy byli jak lechowski to jaslo bylo by o wiele wiel ladniejszei spokojniejsze to jest czlowiek z sercem kazdego przyjmie pogada doradzi nie jest zlodziejem a klamca ani tyletakze ludzie poszanujcie lechowskiego on dla siebie nic nie robi robi to dla nas ale wy dopiero przejzycie na oczy jak juz bedzie za pózno
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.