Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Lekcje z wiedzy ogólnopolicyjnej w liceum

12

 W minionym tygodniu zostało zawarte porozumienie pomiędzy Komendantem Powiatowym Policji w Jaśle mł.insp. Janem Łazowskim, a  Dyrektorem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kołaczycach  Antonim Salachą,  w sprawie wprowadzenia od roku szkolnego 2007/2008 do programu nauczania Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kołaczycach przedmiotów tematycznych z zakresu kształcenia ogólnopolicyjnego. Oferowany przez liceum profil „policyjno-strażacki” będzie pierwszym wśród szkół naszego powiatu.

Zajęcia będą realizowane od klas II, w ramach 2 godzin tygodniowo. Policjanci  w trakcie lekcji będą dzielić się z uczniami swoją wiedzą  na temat m. in. prawa policyjnego, kryminologii i kryminalistyki, samoobrony, taktyki i techniki interwencji, wybranych zagadnień z prawa karnego, wykroczeń, cywilnego i administracyjnego, przedstawią teoretyczne aspekty wyszkolenia strzeleckiego.

Wiedza zdobyta w czasie zajęć niewątpliwie pozwoli osobą, które swoją przyszłość wiążą ze służbą w Policji na poznania specyfiki tej pracy oraz przyczyni się do zwiększenia ich szans w czasie egzaminów i rekrutacji. 

KPP JASŁO 

Reklama

Komentarze: 12

Dodaj komentarz Widok:
0
@ lilka
dnia 04.02.2008, 15:11 · Zgłoś
No właśnie co z punktami??? A przy przyjęciu do takiej sql biorą pod uwage wzrost??
Odpowiedz
0
@ Consigliere
dnia 22.01.2008, 18:48 · Zgłoś
Jaki jest próg punktowy żeby dostać się na profil "policyjno-strażacki"??
Odpowiedz
0
@ jej
dnia 12.12.2007, 21:13 · Zgłoś
A co na profilu strazackim jakie tam sa przedmioty podstawowe ktore sa potrzebne aby byc strazakiem jak jestm w osp to mam szanse sie dostac do takiej szkoly??Odpiszcie
Odpowiedz
0
@ Sopel
dnia 25.11.2007, 22:49 · Zgłoś
W tarczynie również jest ogólniak o profilu strackim
Odpowiedz
0
@ sysi14
dnia 14.10.2007, 21:15 · Zgłoś
ta szkoła je coool
Odpowiedz
0
@ Kuba
dnia 03.10.2007, 20:22 · Zgłoś
ej gdzie jest liceum strażackie jeśli wogule takie jest
Odpowiedz
0
@ sebi
dnia 18.04.2007, 14:24 · Zgłoś
w tarczynie kolo warszawy tez powstala tak a szkola
Odpowiedz
0
@ moniczka
dnia 15.03.2007, 14:13 · Zgłoś
ja chodze to tej szkoły i jest fajnie więc zapraszam wszytkich za rok na nowy profil:D
Odpowiedz
0
@ ??
dnia 14.03.2007, 20:39 · Zgłoś
wie ktos gdzie jest jeszcze taka szkola o podobnym profilu
Odpowiedz
0
@ rozm 44
dnia 14.03.2007, 19:40 · Zgłoś
Ludzie macie WSPANIAŁEGO Dyr. Dyr. szanuj szefa swego możesz mieć gorszego! Tylko pogratulować mu za inicjatywę a Wam za takiego ,, dyrcia":yes:
Odpowiedz
0
@ mundek
dnia 13.03.2007, 17:12 · Zgłoś
służby lgną do służb!!!!!!!
Odpowiedz
0
@ kurde
dnia 13.03.2007, 14:13 · Zgłoś
dlaczego nie zrobili go rok wczesniej???!!!!:confused:
a gdzie jest jeszcze taka szkola? prosze o odpowiedz ???
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.