Lekki samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Żółków(VIDEO)
Ochotnicza Straż Pożarna Jasło -Żółków oficjalnie otrzymała7 lutego br. nowy lekki samochód ratowniczo-gaśniczy, którego poświęcono na uroczystym przekazaniu imieniem "Jacuś", samochód ma służyć do działań przeciwpowodziowych. Wartość samochodu wynosi prawie 153 tys. zł.


Miasto na zakup samochodu z budżetu wyłożyło 80 tys. złotych, pozostałe środki pochodziły ze Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie (50 tys. zł) oraz z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie (23,5 tys. zł).
- Służba strażacka tylko wówczas może być niezawodna kiedy posiada profesjonalny sprzęt i doskonale przygotowaną kadrę. Jestem przekonany, że ten samochód będzie wam służył i przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w naszym regionie - mówił na uroczystym przekazaniu wozu, Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła.


Zadowolenia z nowego samochodu nie krył Ryszard Kłęk, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej Jasło-Żółków. - Pojazd będzie wykorzystywany do ratowania ludzi, mienia, nie tylko w naszym mieście, ale także w całej okolicy. Jesteśmy gotowi o każdej porze dnia i nocy - zapewniał.
Pojazdowi nadano strażacki numer operacyjny 447[R]96.


Zakupiony samochód ratowniczo - gaśniczy bazuje na podwoziu samochodu marki Renault Master, a jego konstrukcję stanowi zabudowa kontenerowa z przedziałem sprzętowym i dachem w formie podestu roboczego. Samochód posiada podwójną kabinę pasażerską z możliwością transportu na miejsce działań sześciu strażaków. Na wyposażeniu samochodu znajdują się m.in.: agregat wysokociśnieniowy wodno - pianowy (zbiornik wody 300 l) wraz z prądownicą kątową i linią szybkiego natarcia o długości 40 m, maszt oświetleniowy pneumatyczny o mocy 2000 W zasilany sprężarką lub agregatem prądotwórczym, wyciągarka samochodowa.



UMJ
