Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Lekki samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Żółków(VIDEO)

62

Ochotnicza Straż Pożarna Jasło -Żółków oficjalnie otrzymała7 lutego br. nowy lekki samochód ratowniczo-gaśniczy, którego poświęcono na uroczystym przekazaniu imieniem "Jacuś", samochód ma służyć do działań przeciwpowodziowych. Wartość samochodu wynosi prawie 153 tys. zł.

Miasto na zakup samochodu z budżetu wyłożyło 80 tys. złotych, pozostałe środki pochodziły ze Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie (50 tys. zł) oraz z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie (23,5 tys. zł).

- Służba strażacka tylko wówczas może być niezawodna kiedy posiada profesjonalny sprzęt i doskonale przygotowaną kadrę. Jestem przekonany, że ten samochód będzie wam służył i przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w naszym regionie - mówił na uroczystym przekazaniu wozu, Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła.

 

 

Zadowolenia z nowego samochodu nie krył Ryszard Kłęk, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej Jasło-Żółków. - Pojazd będzie wykorzystywany do ratowania ludzi, mienia, nie tylko w naszym mieście, ale także w całej okolicy. Jesteśmy gotowi o każdej porze dnia i nocy - zapewniał.

Pojazdowi nadano strażacki numer operacyjny 447[R]96.

 

Zakupiony samochód ratowniczo - gaśniczy bazuje na podwoziu samochodu marki Renault Master, a jego konstrukcję stanowi zabudowa kontenerowa z przedziałem sprzętowym i dachem w formie podestu roboczego. Samochód posiada podwójną kabinę pasażerską z możliwością transportu na miejsce działań sześciu strażaków. Na wyposażeniu samochodu znajdują się m.in.: agregat wysokociśnieniowy wodno - pianowy (zbiornik wody 300 l) wraz z prądownicą kątową i linią szybkiego natarcia o długości 40 m, maszt oświetleniowy pneumatyczny o mocy 2000 W zasilany sprężarką lub agregatem prądotwórczym, wyciągarka samochodowa.

 

 

UMJ

Reklama

Komentarze: 62

Dodaj komentarz Widok:
2
@ zawiedziony
dnia 19.02.2013, 13:47 · Zgłoś
I jest fajnie!!! Kampania się zaczęła bo są oficjele i byli funkcjonariusze [...], przepraszam później policji i późniejsi radni i ksiądz z kropidełkiem OJ JAK JEST FAJNIE!!! Tylko co nam to daje w zakresie dnia codziennego? Czy faktycznie strażacy z MICKIEWICZA są tak strasznie obciążeni? Przecież utrzymanie na codzień takiego pojazdu, wyposażenie etc jest naprawdę kosztowo strasznym obciążeniem dla budżetu. Ale cóż róbmy dalej imprezy poświęcenia i nie miejmy czym płacić za pożywienie, podatki, gaz energię elektryczną wodę ... Ale imprezki i kampania wyborcza są ważne. CZAS CHYBA tak jak za NACZELNIKA KOŚCIUSZKI ...kosy na sztorc. Szczęść Boże.
Odpowiedz
0
@ mieszkaniec szerzyn w malopolsce
dnia 17.02.2013, 17:21 · Zgłoś
jak w szerzynach dostali nowy woz strazacki marki mercedes sredni smiechu bylo co niemiara w jasle i okolicach jasla teraz oni maja w tarnowie kupuja nowe karetki i nowe wozy bojowe
Odpowiedz
0
@ Beny
dnia 17.02.2013, 00:10 · Zgłoś
Straż to widac jest bo czerwona bo i czerwone buzki stały tam uśmiechnięte jak na weselu ale po co to wszystko???
przeciez żukiem też można jechac na wódke,a gdyby wrócic tylko Pare lat wstecz jak Gądki zalało to w dwóch takich samochodach strażacy popijali gorącą herbate a ludziska sami ratowali swój dobytek,w dodatku jak zapytałem czy mają jakiś ponton lub łódkę w razie ewakuacji to Powiedzieli mi że może z Rzeszowa albo z Krosna taki sprzęt posiadają.A i jeszcze jeden ciekawy temat; jak Rafineria się paliła gdy Świętej Pamieci Michułaka zginął to OSP takie jak i w ŻÓŁKOWIE na koncu przyjechali i Po co żeby zobaczyc??? To jest tak jak z służbą wojskową: byłeś w wojsku??? a ile razy strzelałeś??? ani razu!!!Dlaczego bo byłem na magazynie z amunicją a nie broni itd,itp.Szkoda że na Przedszkole tych pieniędzy nie dali i dla sierot... i bezdomnych bo i takich w Jaśle nie brakuje.Lepiej w Parku fonntanne zrobic chodnik koło Prezydjum i Płatne Parkingi w Centrum Jasła ,A Ty Kowalski jak chcesz coś załatwic To z Chinczykiem Pogadaj może Ci rower sprzeda bo na teki pojazd nie ma jeszcze opłat za Parkowanie.Więc Powodzenia Władzom i całej komisji niech wam życie miło płynie przy JACUSIU...
Odpowiedz
-1
@ xtr
dnia 13.02.2013, 11:34 · Zgłoś
ale za pompowanie dostali kase...ci co na zdjeciach to raczej nie pompowali
Odpowiedz
3
@ xxl
dnia 12.02.2013, 19:17 · Zgłoś
Najwięcej do powiedzenia mają ci, którzy dla innych nic nie robią. gdy była powódź to to ci starzy, [...] i mało elokwentni pracowali i walczyli z powodzią i pomagali poszkodowanym. Ci prawdopodobnie najbardziej krytykujący stali na balkonach i narzekali i będą zawsze narzekać, a to na to ,że śnieg pod blokiem nie odśnieżony i chodniki nie posypane, że sople na domach itp. Sami nic nie zrobią dla innych, jest to dla nich obciach. Tylko wymagania. Zrobić coś dla innych od siebie bez zapłaty, to nie w ich stylu. W OSP Jaqsło-Żółków nawet kierowca nie pobiera żadnych należności za utrzymanie samochodu w stanie ciągłej gotowości. Tych, którzy zazdroszczą imprez strażakom ochotnikom zapraszam do zapisu. W Osp Jasło-Żółów są mieszkańcy osiedla Żółków, wioski Żółków, a także mieszkańcy innych osiedli. Chętni do nic nien robienia są mile widziani, gdy będą w środku inaczej spojrzą na niepotrzebne OSP.
Z poważaniem!
Odpowiedz
3
@ xtr
dnia 12.02.2013, 18:44 · Zgłoś
ryszadr czyta z kartki, endriu przemawia,andrzej przecina wstege,kaziu korczyk.przyjmuje raport, a ksiądz to wszystko bogosławi ot i całą paczka smiechu warte..w zółkowie zył sobie pan smiech który zawsze mawiał w' góre serca' wszyscy na obrazkach wiedza oco chodzi ...w gore serca
Odpowiedz
0
@ Daniel
dnia 12.02.2013, 12:26 · Zgłoś
do ktos: jeśli służba zdrowia(szpital) nie potrafi znaleść środków, a tak zwani przez Ciebie strażaki [...] potrafią to widać kto się bardziej stara i potrafi wyciągnąć fundusze i je wykorzystać
Odpowiedz
0
@ anonimowy
dnia 12.02.2013, 12:07 · Zgłoś
Artykuł napisany przez Urząd Miasta Jasła a nie wiedzą, że Żółków (w tytule artykułu) nie należy do miasta. Bardzo bym prosił Szanownych urzędników o właściwe nazywanie "rzeczy po imieniu". W Żółkowie istnieje i działa tylko jedna OSP - "Florian" Żółków!!!
Odpowiedz
1
@ Svenpa
dnia 12.02.2013, 11:38 · Zgłoś
hlapnie oj hlapnie nie jednego po kieszeni
Odpowiedz
1
@ Pawel
dnia 12.02.2013, 10:12 · Zgłoś
[...]
Odpowiedz
1
@ sven
dnia 12.02.2013, 08:15 · Zgłoś
Lepiej żeby karetkę kupili toby ludziom służyła a tak będzie stał.
Odpowiedz
1
@ ktos
dnia 12.02.2013, 11:51 · Zgłoś
pewnie ze lepiej ale kto z tej [...] mysli o ludziach doprowadzili do tego ze wszedzie i za wszystko trzeba placic
Odpowiedz
0
@ Daniel
dnia 12.02.2013, 00:36 · Zgłoś
Jak wam życie lub majątek taki samochód strażacki uratuje to che usłyszeć wtedy wasze komentarze, a po za tym widać że OSP jest dobrze zoorganizowane i potrafi znaleść środki lub pozyskać na samochód
Odpowiedz
3
@ =====
dnia 11.02.2013, 23:35 · Zgłoś
Swen bój się Boga wszedzie Cie pełno Ty naprawde nie masz zajęcia.
Jesteś stary czy bezrobotny a może masz dwie lewe ręce
Odpowiedz
4
@ bob
dnia 11.02.2013, 23:31 · Zgłoś
Ludzie po co komu dzis taki wóz, w starych czasach były pożary a teraz [...] sie tylko trawy.
Lasy wyciete.domy murowane ,stodół na wsi brak bo przerobione na garaże.
I zamiast marnowac kasę dali by chłopą zarobić przy koszeniu traw.
To może by się modlic o pożary by wyjechac taką furą do pożaru.
Odpowiedz
3
@ ktos
dnia 12.02.2013, 00:23 · Zgłoś
przeciez my idziemy do tylu a nie przodu niema pozarow to kupili woz zlikwiduja kolej kupia parowoz
Odpowiedz
0
@ mieszkaniec
dnia 11.02.2013, 22:48 · Zgłoś
łał Jaslo4u jaki macie zapłon na [...] było już parę dni temu.
Odpowiedz
-1
@ Sven
dnia 11.02.2013, 21:14 · Zgłoś
Kto mnie teraz skrytykuje jak wcześniej mówiłem,że [...] ma władzę w całej Polsce-NO KTO[...] !
Odpowiedz
2
@ ktos
dnia 12.02.2013, 00:07 · Zgłoś
to samo mowilem ale co z naszego gadania widzisz co sie dzieje i co te [...] robia
Odpowiedz
1
@ czytaty
dnia 13.02.2013, 13:00 · Zgłoś
Zastanawiałem się czy jest sens takiemu mądremu mądrością Palikota odpowiadać, ponieważ wasza inteligencja ma konsystencję żelbetonu.Czyli nie ma możliwości urobienia tego na kształt przynajmniej odrobinkę wskazujący na możliwość świadomego przyjęcia do choć jednego wolnego poru wewnątrz betonowego informacji większej jak część dźwięku samogłoski. Twa wypowiedź świadczy o całkowitym zamuleniu twej percepcji otwarcia na historię czy ponadczasowe przesłanie nauki Chrystusa. Nauki której nie neguje nikt kto ma więcej niż jedną szarą komórkę wolną pomiędzy uszami. Ale by tą naukę poznać to trzeba ją przeczytać i zrozumieć.A funkcja rozumienia u pewnej grupki krzykliwych internautów jest funkcją z założenia niedostępną przez odpowiednie zaprogramowanie,wynikiem którego cokolwiek co jest poza tym programem należy wg. was zniszczyć, zelżyć i opluć.
Odpowiedz
1
@ olo
dnia 14.02.2013, 15:38 · Zgłoś
trafnie napisane, tylko że brak natychmiastowej ciętej i obelżywej riposty oznacza, iż wcześniej wypowiadający się nie są w stanie zrozumiec o czym piszesz. Dla nich to za bardzo górnolotny wywód, dlatego nie załapali nawet kontekstu. Brawo!!!
Odpowiedz
-1
@ Sven
dnia 11.02.2013, 21:05 · Zgłoś
Jelcze i stary były ładniejsze,że tak powiem kawałek ojczyzny.
Odpowiedz
0
@ Sven
dnia 11.02.2013, 21:04 · Zgłoś
[...]
Odpowiedz
-1
@ Sven
dnia 11.02.2013, 21:02 · Zgłoś
[...]
Odpowiedz
0
@ Florian
dnia 11.02.2013, 20:09 · Zgłoś
dla czego jacuś.jak to [...] renowka
Odpowiedz
2
@ l.
dnia 12.02.2013, 07:52 · Zgłoś
No wiesz."Nowoczesność" idzie.Widocznie coś jak Grodzka tylko w 2 stronę. Dziwię się tylko,że ksiądz w takim razie poświęcił - bo rzeczywiście - to [...] Renówka nie chłop ;)
Odpowiedz
0
@ czytaty
dnia 13.02.2013, 12:46 · Zgłoś
Renault to nazwa męska. Wymawia się to" Reno". A w ogóle nazwa pochodzi od założyciela i właściciela zakładów które powstały wcześniej niż krzykliwe przybycie na świat twego ojca a może i [...]ka.
Odpowiedz
3
@ ktos
dnia 11.02.2013, 19:25 · Zgłoś
jeszcze im trzeba karty plywackie wyrobic i pontony zakupic
Odpowiedz
-1
@ ktos 34
dnia 11.02.2013, 19:19 · Zgłoś
Witam, czytając ten artykół zastanawia mnie jedna rzecz, piszecie że samochód ma służyć strażaką w akcjach przeciwpowodziowych, jednakże na wyposażeniu ma agregat prądotwórczy oraz szybkie natarcie - yyy to raczej posłuży do działań w terenie (tj. gaszenie traw oraz ewentualnie udział w gaszeniu płonących samochodów). Generalnie proszę o pisanie atykułów w taki sposób by trzymało się to całości. Podsumuwując zakupiony samochód napewno zapewni im większę możliwości podczas dzialań jak i lepszą mobilność - gotowość bojową, pomimo tylu negatywnych opini uważam, że inwestowanie w jednostki OSP jest dobrym kierunkiem.
Odpowiedz
0
@ ktos
dnia 11.02.2013, 19:10 · Zgłoś
mieszkamy na wyzynach a kogo z tej grupy prosic o pomoc ja tam takiego nie widze
Odpowiedz
4
@ czytaty
dnia 12.02.2013, 19:54 · Zgłoś
Nie widzisz bo jak wielu takich jak ty masz oczy zarośnięte niewiedzą, złośliwością,pustostanem umysłowym i zwykłym [...].Podczas powodzi ci których tak wyśmiewasz przepracowali setki godzin pomagając ludziom.Tacy jak ty tylko lżyli, wyśmiewali i w swej pustocie zagłębiali się niczym zmarznięte niewymowne w kanale.
Odpowiedz
2
@ ktos
dnia 11.02.2013, 18:37 · Zgłoś
ten z koloradką to pewno kierowca wozu
Odpowiedz
5
@ szok
dnia 11.02.2013, 18:31 · Zgłoś
jak was znowu woda zaleje, to będziecie prosić o pomoc, ale teraz po co na co.
Odpowiedz
1
@ ktos
dnia 11.02.2013, 18:30 · Zgłoś
czernecki bedzie z nimi jezdzil do pozaru ??? ale sklad ja [...] wszystkie zawody napewno bedą wygrywać nikt ich nie zatrzymie oni są szybsi od błyskawicy
Odpowiedz
2
@ ktos
dnia 11.02.2013, 18:24 · Zgłoś
zawodowa z jasla niema co robic przy takich strazakach popatrzcie jacy mlodzi sprytni zwinni szybcy ten w brązowych butach to chyba kapitan teraz pokażą klase wszędzie będą pierwsi jeszcze pozaru nie bedzie a oni juz beda gasic to widac po ich postawie naprawde to jest organizacja i straz z prawdziwego zdazenia sami wyczynowcy
Odpowiedz
6
@ nnnn
dnia 11.02.2013, 18:14 · Zgłoś
A co ten czarny ze Skołszyna tam robi ?. Czyżby była impreza .
Odpowiedz
1
@ mmmm
dnia 11.02.2013, 17:54 · Zgłoś
[...]
Odpowiedz
1
@ bleble
dnia 11.02.2013, 16:11 · Zgłoś
[...] jak dzieci
Odpowiedz
6
@ :)
dnia 11.02.2013, 15:29 · Zgłoś
Jacuś ładne imię
Odpowiedz
6
@ :)
dnia 11.02.2013, 15:27 · Zgłoś
czemu zawsze przy tego typu ,,imprezach" jest rząd...ludzi o tej samej randze.czyli z duchowieństwa i z polityki :).dziwne...
Odpowiedz
5
@ margotka
dnia 12.02.2013, 00:31 · Zgłoś
A co mają do roboty :) Organizują tego typu imprezy żeby się przewietrzyć :)
Odpowiedz
-1
@ leon
dnia 11.02.2013, 15:17 · Zgłoś
[...]
Odpowiedz
-2
@ l.
dnia 11.02.2013, 16:28 · Zgłoś
[...]
Odpowiedz
5
@ Lenin
dnia 11.02.2013, 14:56 · Zgłoś
Niech żyje PZPR-jak za komuny.
Odpowiedz
4
@ xtr
dnia 11.02.2013, 14:26 · Zgłoś
zabawka dla emerytów niech się nacieszą...zrobili sobie imprezke i tyle, szkoda naszej kasy 80 tys zł ale co by robili z wolnym czasem a tak maja wstege i ksiedza ot całe Jasełko
Odpowiedz
4
@ fumfel
dnia 11.02.2013, 13:21 · Zgłoś
Będzie czym gasić pożar u burmistrza a starszym sikawkowym bedzie dyzio!
Odpowiedz
3
@ amivisage
dnia 11.02.2013, 13:26 · Zgłoś
Dyzio do gaszenia nie potrzebuje wozu.
Odpowiedz
3
@ s k
dnia 11.02.2013, 12:53 · Zgłoś
a kiedy oblewanie?...moze juz po ?
Odpowiedz
-1
@ asda
dnia 11.02.2013, 12:34 · Zgłoś
[...]
Odpowiedz
1
@ asda
dnia 11.02.2013, 20:13 · Zgłoś
dlaczego admini usuwają moje komentarze w których piszę prawdę o tym portalu?? schodzi na psy i tyle:D!!!
Odpowiedz
21
@ Straż
dnia 11.02.2013, 12:08 · Zgłoś
Brawo za wykorzystywanie Funduszy z EU ale : Po co blisko Jasła tak Dobry sprzet . Przeciez przyjechanie na pożar Z Jasła do Żółkowa to zaledwie 5 min . Co z miejscowosciami wysunietymi pod Granice np ze Słowacja które też wchodzą w slkad powiatu Jasielskiego? Co z miejscowosciami które mają na swoim terenie duzo lasów jak Pielgrzymka , folusz ? przecież tam bardziej były by potrzebne . Czy ktoś tu wogóle mysli? i odpowiada za takie nieporozumienia ?
Odpowiedz
-4
@ Kamillo
dnia 11.02.2013, 15:22 · Zgłoś
Czasami moze byc 5 minut za późno...
Odpowiedz
15
@ xxx
dnia 11.02.2013, 11:30 · Zgłoś
Ludzie dlaczego tak dajemy się zwariować
i manipulować. Krew mnie zalewa jak oglądam takie bzdury,
samochód lekki, pytanie po co?, na co? i komu?
Dawniej się jeździło po gorzałkę bo w wioskach nie było.
Ale dzisiaj po co komu ten samochód? Dla szpanu i wydatków?
Można i tak, tylko skąd na to pieniądze?
Burmistrzu, przejżyj na oczy bo nie chcę cię nazywać Rumiany.,
Odpowiedz
2
@ :)
dnia 11.02.2013, 15:28 · Zgłoś
po to aby takie zdjecia mozna bylo wrzucac na portale.bo.sie dzieje wtedy co nieco ...
Odpowiedz
1
@ A
dnia 11.02.2013, 22:11 · Zgłoś
masz rację XXX to jest marnotrastwo naszych podatków. Proponuje aby drużyny OSP zmienić na drużyny harcerskie.PO pierwsze było by taniej,Po drugie -też można organizować imprezy.Po trzecie -jako harcerze też mogli by pomagać ludziom
Odpowiedz
2
@ ...
dnia 12.02.2013, 20:03 · Zgłoś
nie pamiętasz już powodzi z 2010 roku? To właśnie OSP z Żółkowa pomagała ludziom
Odpowiedz
13
@ Oxygen
dnia 11.02.2013, 11:13 · Zgłoś
A ten rumiany cieszy a tu w Jasle nie ma juz nawet gdzie pracowac-miasto stalo sie prowincja ;sprzedane kolejne zaklady obcym a temu sie micha smieje.Zenada.
Odpowiedz
0
@ ...
dnia 12.02.2013, 20:02 · Zgłoś
jeżeli jeszcze tego nie wiesz to miasto (czytaj samorząd) nie jest od tworzenia miejsc pracy. A jeżeli dalej tak uważasz to rozkaż prywaciarzowi zatrudnić kogokolwiek, ciekawe czy posłucha.
Odpowiedz
13
@ aro
dnia 11.02.2013, 10:14 · Zgłoś
Miasto wyłożyło 80 tyś zł - chyba ludziska, a czerwony już myśli o balandze, aż mu się samo śmieje.
Odpowiedz
5
@ FGDGD
dnia 11.02.2013, 09:49 · Zgłoś
7 otrzymali a artykuł 11 lutego ! gdzie tu logika, zarówno dobrze moglibyście napisać w przyszłym roku o tym fakcie
Odpowiedz
-1
@ amivisage
dnia 11.02.2013, 12:28 · Zgłoś
Na kalendarzu się znasz? Miedzyczasie była sobota i niedziela.
To nie jest wiadomość wagi państwowej typu "źle zmierzonej brzozy smoleńskiej."
Odpowiedz
3
@ łodyniec
dnia 12.02.2013, 08:01 · Zgłoś
czy w tym kraju nie można coś zrobić bez [...] i całej sielanki ? normalnie większy szum niż przy koronacji króla ... żałosne ...
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.