Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Licealiści zorganizowali charytatywny turniej piłkarski. Dochód z imprezy trafi na leczenie Paulinki Okarmy z Jasła

13

Hala sportowa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle stała się dzisiaj areną piłkarskich zmagań w ramach turnieju „Football for Charity”. Chodziło jednak nie tylko o sportową rywalizację i zabawę w gronie rówieśników. Wydarzeniu, zorganizowanemu przez siedmioro uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle, towarzyszyła zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację Paulinki Okarmy z Jasła.

Zdjęcia z turniej obejrzycie w FOTOGALERII

Pomysł organizacji charytatywnego turnieju piłkarskiego, którego beneficjentką została Paulinka Okarma ma ścisły związek z udziałem uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle w kolejnej edycji olimpiady „Zwolnieni z teorii”. Do przygotowania autorskiego projektu, Marlenę Gaweł, Oliwię Byczek, Julię Styrankę, Karola Mijala, Jakuba Chechelskiego, Bartłomieja Grygę oraz Filipa Dubiela, zachęciła Magdalena Pabian, nauczycielka historii. – Zebraliśmy grupę, po czym zaczęliśmy zastanawiać się, jaki projekt moglibyśmy zrealizować. Wpadliśmy na pomysł, aby przez turniej charytatywny zebrać fundusze na chorą Paulinkę Okarmę. Organizując turniej udało nam się pozyskać kilku partnerów. Puchary zorganizowaliśmy dzięki współpracy z samorządem Gminy Skołyszyn.  – wyjaśnia Jakub Chechelski, uczeń klasy 1C II LO w Jaśle.

Do turnieju zgłosiło się łącznie 13 drużyn, 5 z jasielskiego Ekonomika oraz po 4 z I i II LO w Jaśle. Najlepsza okazała się reprezentacja klasy 1B z I LO w Jaśle. Pozostałe miejsca na podium uzupełniły zespoły 1C, również z I LO w Jaśle i 1RA z Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle (Ekonomik). Kiedy na parkiecie toczyła się walka o zwycięstwo w turnieju, obok prowadzona była zbiórka pieniędzy do puszek udostępnionych organizatorom przez fundację „Licytuje – Pomagam”. Zebrane w ten sposób pieniądze, po ich przeliczeniu, zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację Paulinki Okarmy. Młodzież zorganizowała także loterię, w której uczestnicy wydarzenia mogli otrzymać upominki, między innymi w postaci sprzętu sportowego. Warto zaznaczyć, że partnerzy oraz darczyńcy przekazali na leczenie i rehabilitację dziewczynki prawie 3 tys. zł.

W hali MOSiR w Jaśle nie mogło rzecz jasna zabraknąć samej Paulinki. Towarzyszyła jej mama oraz pozostali bliscy. – Nie spodziewałam się, że będzie to, aż tak duże wydarzenie. Jestem pod wrażeniem tych młodych ludzi, którzy musieli przekonać sponsorów do zaangażowania się w to przedsięwzięcie. Jestem im za to bardzo wdzięczna – mówi Renata Okarma. Przekonuje również, że w kontekście kosztownego leczenia i rehabilitacji Paulinki, każda złotówka ma olbrzymie znaczenie. – Paulinka cztery lub pięć razy w tygodniu korzysta z prywatnej rehabilitacji. Ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia możemy sfinansować tylko jedną godzinę takich zajęć tygodniowo. Sama rehabilitacja kosztuje około 1,5 tys. zł miesięcznie. Do tego dochodzi zakup leków. Paulinka ma bowiem padaczkę. Niedawno wprowadziliśmy do terapii medyczną marihuanę, co również wiąże się z koniecznością ponoszenia znacznych kosztów. Konsultujemy się też z lekarzami z całej Polski. Prywatne wizyty sporo kosztują. Staramy się też, aby przynajmniej cztery razy w roku Paulinka korzystała z turnusów rehabilitacyjnych. Przymierzamy się także do zakupu specjalnego wózka, który kosztuje 17 tys. zł. Część kosztów pokrywa Narodowy Fundusz Zdrowia i Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Łącznie jest to jednak 6 tys. zł. Pozostałą kwotę musimy zorganizować sami – wyjaśnia mama Paulinki.  

Paulinka Okarma urodziła się w 27 tyg. ciąży, ważąc zaledwie 1 kilogram. W 6. dobie życia, na skutek zakażenia sepsą, przestała oddychać. Paulinka doznała wylewu krwi do mózgu. Przez kilka miesięcy walczyła dzielnie o życie. W ciągu zaledwie 7. miesięcy dziewczynka przeszła łącznie 13 operacji, w tym kilka ratujących życie. We wrześniu 2021 r. Paulinka przeszła kolejną, 14. operację wszczepienia implantu ślimakowego. Potrzebna jest jej nie tylko rehabilitacja ruchowa, ogólnorozwojowa, ale również skupiająca się na osiągnięciu jak największych korzyści ze słuchu.

Dziewczynka jest podopieczną Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą". Wpłat na leczenie i rehabilitację Paulinki można dokonywać na subkonto: Alior Bank S.A., nr rachunku: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994, tytułem: 35957 Okarma Paulina darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

MD

Napisany dnia: 23.11.2022, 20:46
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ łodyniec
dnia 23.11.2022, 21:17
Ocena
komentarza:
22
Zbiórka goni zbiórkę ,a pieniądze z płaconych składek na ubezpieczenie to gdzie trafiają...
Na leczenie nigdy nie ma, ale na podwyżki dla pasożytów zawsze się znajdzie...
@ brawo
dnia 23.11.2022, 21:28
Ocena
komentarza:
32
gratulacje dla organizatorów!
@ Ewka
dnia 23.11.2022, 21:29
Ocena
komentarza:
26
Super!!Brawo za inicjatywę!
@ @
dnia 23.11.2022, 21:59
Ocena
komentarza:
27
Dużo zdrówka dla Paulinki.
@ Jas
dnia 24.11.2022, 01:08
Ocena
komentarza:
24
Super ze młodzi ludzie integrują się w takiej inicjatywie, uśmiech mamy i Paulinki bezcenny.
Jesteście wilelcy. Zdrówka dla całej ekipy!
@ Mirek
dnia 24.11.2022, 09:12
Ocena
komentarza:
16
Wspaniała akcja .Dużo zdrowia dla Paulinki .
@ To ja !
dnia 24.11.2022, 10:13
Ocena
komentarza:
19
Nasz rząd bardzo ładnie mówi o ochronie życia, ale nie potrafi zapewnić należycie opieki, leczenia i rehabilitacji tym , którzy tego bardzo potrzebują.
@ fascio
dnia 24.11.2022, 13:40
Ocena
komentarza:
-1
Super sprawa. Chylę czoła przed tymi młodymi ludźmi i nauczycielką historii. Należy też pójść w tym kierunku dalej i napisać do pani Kai Godek. Skoro jest takim czynnym obrońcą życia w tym poczętego to z całą pewnością pomoże tej chorej dziewczynce. Pomogą także na pewno instytucje prawicowe, które nakłaniają do posiadania potomstwa i rodzenia dzieci za wszelką cenę oraz sam kościół katolicki, który jest czołowym obrońcom życia.
@ Seba
dnia 24.11.2022, 19:06
Ocena
komentarza:
1
Tak? to co proponujesz w zamian?
@ Optymista
dnia 24.11.2022, 15:07
Ocena
komentarza:
7
Właśnie w ten sposób młodzi ludzie tworzą społeczeństwo obywatelskie. Brawo, tak trzymać. Dla Paulinki dużo zdrowia
@ Seba
dnia 24.11.2022, 16:43
Ocena
komentarza:
8
Brawa dla organizatorów i zdrowia dla Pauliny i dzielnych rodziców.
@ Michał
dnia 25.11.2022, 19:58
Ocena
komentarza:
1
wszystkiego dobrego dla Paulinki
@ Michał
dnia 25.11.2022, 19:59
Ocena
komentarza:
1
dużo dużo zdrowia
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • W Łężynach pijany kierowca samochodu ciężarowego wjechał do rowu

   

  W Łężynach ok. godz. 16:40 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu ciężarowego. Kierujący pojazdem obywatel Rumunii miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna z obrażeniami głowy trafił do jasielskiego szpitala.

 • Zainwestuj w ciepło z firmą JanDro. Skorzystaj z mikołajkowej oferty na instalacje grzewcze

 • Mikołajki tuż, tuż. Niespodzianki filmowe od kina Helios Krosno dla młodych kinomanów

   

  Krośnieńskie kino Helios nie przestaje zaskakiwać kinomanów ciekawymi propozycjami w ramach Projektów Specjalnych. W kolejnym tygodniu repertuarowym Helios Krosno pokaże na dużym ekranie film "Silent Twins". Z okazji mikołajek, kino przygotowało także solidną porcję filmów dla najmłodszych widzów.

 • Była pracownica DPS w Foluszu stanie przed sądem. Prokuratura postawiła kobiecie 32 zarzuty

   

  Przed tygodniem, do Sądu Rejonowego w Jaśle trafił akt oskarżenia przeciwko byłej pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Foluszu. W efekcie prowadzonego od ponad roku śledztwa, Prokuratura Rejonowa w Jaśle postawiła kobiecie łącznie 32 zarzuty. Dotyczą one przestępstw fałszowania dokumentów oraz przywłaszczenia rzeczy.

 • Podwyżka opłat za odbiór śmieci stała się faktem

   

  Radni Rady Miejskiej Jasła podjęli decyzję w sprawie wysokości opłat z tytułu odbioru odpadów komunalnych na terenie miasta. Stawka wzrośnie z 29,17 zł do 35 zł od osoby. Podwyżka nie pozwoli jednak na pełne zbilansowanie kosztów funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami. Miasto będzie musiało pokryć różnicę z dochodów własnych gminy, niepochodzących z pobranej opłaty a odbiór śmieci. Chodzi o kwotę 1 245 600 zł, którą urzędnicy muszą znaleźć w miejskiej kasie.

 • Ponowna decyzja w sprawie wysokości opłat za odbiór śmieci już jutro

   

  W ubiegłym tygodniu Rada Miejska Jasła nie zgodziła się na podniesienie opłaty za odbiór odpadów komunalnych z 29,17 zł na 39 zł od osoby. Przeciwko przyjęciu uchwały w sprawie podwyżek zagłosowało szesnastu radnych. Wszyscy mieli jednak świadomość tego, że przeprowadzone 21 listopada br. głosowanie, nie zamyka sprawy. Z istotnym dla miasta i jego mieszkańców problemem, radni zmierzą się ponownie już jutro. Tym razem magistrat zaproponował ustalenie stawki na poziomie 35 zł.

 • Niezwykła twórczość Antoniego Bolka z Załęża

   

  Miło nam Państwa poinformować, że Muzeum Regionalne im. dr. S. Kadyiego w Jaśle finalizuje projekt związany z twórczością Antoniego Bolka z Załęża. Początki pasji Antoniego Bolka sięgają lat 60. Od tego czasu, za sprawą swojej niesłabnącej pracy twórczej stał się najbardziej rozpoznawalnym rzeźbiarzem regionu jasielskiego.

 • Odwiedź Planetę Psa ze swoim pupilem i korzystaj z rabatów

   

  Salon groomerski Planeta Psa zajmuje się kompleksową pielęgnacją psów wszystkich ras. Doświadczony zespół dba o to, aby każdy pupil cieszył się piękną i odżywioną sierścią. Odwiedzając Planetę Psa oszczędzisz również pieniądze. Już przy pierwszej wizycie w salonie, każdy klient otrzyma zniżkę -5% na kompleksową usługę pielęgnacji psa.

 • Niebywały sukces Tomasza Krupy i Szymona Białego. Uczniowie jasielskich szkół muzycznych pokazali klasę na międzynarodowym konkursie w Jastr

  Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Jaśle oraz Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II st. w Jaśle zdobyli najwyższe laury na XIII Międzynarodowym Konkursie „Instrumenty Dęte” w Jastrzębiu Zdroju, do którego zgłosiła się rekordowa liczba 270 uczestników. 12-letni Tomasz Krupa grający na puzonie zajął I miejsce, z kolei 18-letni tubista Szymon Biały uplasował się na III miejscu...

 • Troje kandydatów walczyć będzie o urząd wójta gminy Tarnowiec

   

  Do przedterminowych wyborów wójta gminy Tarnowiec pozostało zaledwie kilka tygodni. Wyborcy pójdą do urn 8 stycznia 2023 r. O urząd ubiegać się będzie troje kandydatów.

 • Trwa remont drogi wojewódzkiej na odcinku od Kątów do Krempnej

   

  Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie, przystąpił w listopadzie do realizacji zadania inwestycyjnego polegającego na przebudowie nawierzchni odcinka DW992 od Kątów do Krempnej. Prace rozpoczęły się dwa tygodnie temu. Potrwają do 15 grudnia br. Łącznie przebudowane zostanie około 3 km drogi.

 • Wały przeciwpowodziowe ochronią mieszkańców przed wielką wodą

  W Osobnicy powstał kolejny odcinek 1,5 km wałów przeciwpowodziowych rzeki Ropy. Inwestycja została zrealizowana w ciągu 10 miesięcy i kosztowała ponad 10 mln zł. Jest to drugi etap budowy wałów przeciwpowodziowych..

 • Matka i córka na ławie oskarżonych. Rozpoczął się proces w sprawie znęcania się nad kotami

  Małgorzata i Aleksandra Sz. prowadziły hodowlę kotów rasy maine coon w Jaśle. Po tym, jak inspektorzy OTOZ-u odkryli zaniedbania kobiet wobec zwierząt sprawa trafiła do sądu. W Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok nakazowy, od którego odwołała się prokuratura i OTOZ. W końcu sprawa trafia przed sąd I instancji. W minioną środę rozpoczął się proces w tej sprawie.

 • Przeżyj mundialowe emocje z Jasielską Manufakturą Smaku

  Jasielska Manufaktura Smaku zaprasza do wspólnego kibicowania wszystkich fanów piłki nożnej w najlepszym, mundialowym wydaniu. Piłkarskimi emocjami możecie delektować się tutaj każdego dnia od godz. 14.

 • Licealiści zorganizowali charytatywny turniej piłkarski. Dochód z imprezy trafi na leczenie Paulinki Okarmy z Jasła

   

  Hala sportowa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle stała się dzisiaj areną piłkarskich zmagań w ramach turnieju „Football for Charity”. Chodziło jednak nie tylko o sportową rywalizację i zabawę w gronie rówieśników.

 • Mieszkańcy Jasła zapłacą wyższe podatki od nieruchomości

   

  Od 1 stycznia 2023 r. w Jaśle obowiązywać będą nowe, wyższe stawki podatku od nieruchomości. Decyzję w tej sprawie, w miniony poniedziałek, podjęła Rada Miejska Jasła. W przypadku właścicieli budynków mieszkalnych stawka wzrośnie o 25%.

 • MKS w Jaśle otrzyma wsparcie finansowe na zakup autobusów

   

  Władze samorządowe Miasta Jasła podjęły decyzję o wydatkowaniu kwoty 188 500 zł z miejskiej kasy, na podniesienie kapitału zakładowego Miejskiej Komunikacji Samochodowej Spółka z o.o. Środki te przeznaczone zostaną na zakup trzech autobusów, które zasilą tabor miejskiego przewoźnika. W sumie, spółka zamierza zakupić pięć używanych pojazdów. Zastąpią one wysłużone Autosany.

 • Jesteś seniorem? Weź udział w projekcie - „Zakątek Seniora przy INNOVO”

   

  INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. oraz Spółdzielnia Socjalna „Radość” zapraszają do uczestnictwa w Projekcie „Zakątek Seniora przy INNOVO”. Realizowany Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej i Budżetu Państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020.

 • Rada Miejska Jasła przeciwko znacznej podwyżce opłat za odbiór odpadów

   

  Urząd Miasta w Jaśle, będzie musiał zrewidować swoje plany w sprawie ustalenia wysokości opłat za odbiór odpadów komunalnych. Na zaproponowaną przez magistrat stawkę w wysokości 39 zł (ocenie wynosi ona 29,17 zł), nie wyraziła dzisiaj zgody Rada Miejska Jasła. Przeciwko projektowi uchwały w sprawie podwyżek zagłosowała zdecydowana większość radnych.

 • „The Humans” na dużym ekranie kina Helios Krosno

   

  Krośnieńskie kino Helios zaprasza na kolejną filmową ucztę w ramach Projektów Specjalnych. Już jutro kinomani, będą mieli okazję zobaczyć na dużym ekranie film "The Humans".

 • Strażacy ochotnicy nie zapominają o małych pacjentach onkologicznych

   

  Strażacy ochotnicy znów wkraczają do akcji, aby podarować odrobinę radości małym pacjentom Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Rzeszowie. Po raz szósty organizują więc zbiórkę zabawek, książek, gier i innych artykułów, które trafią do dzieci zmagających się z chorobami nowotworowymi.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657